کانادا 77

هر آنچه درباره هزینه های زایمان توریستی در کانادا باید بدانید

همراه با شرح کامل هزینه های زایمان توریستی در کانادا

امروزه زایمان در کانادا در میان ایرانی ها به خصوص هنرمندان و ورزشکاران بسیار رایج شده است و اغلب مردم بر این عقیده باور دارند که به دنیا آمدن فرزند آن ها می تواند امتیاز خوبی را جهت دریافت اقامت کانادا برای آن ها داشته باشد. پروسه ی زایمان در کشور کانادا دارای برخی مراحل است که باید تمامی آن ها طی شوند. اولین مرحله برای این کار انتخاب شهر مورد نظر است که باید در آن شهر 4 ماه سکونت داشته باشید. پروسه ی زایمان تا زمان ترک این کشور تقریبا 4 ماه طول می کشد و باید در این مدت زمان برای خود اقامتگاهی را جهت سکونت انتخاب کنید. دومین مرحله قبل از شروع سفر دریافت ویزای توریستی می باشد. به دلیل این که سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است باید این کار را از کشورهای همسایه اقدام نمایید. سومین مرحله بعد از اخذ ویزای توریستی کانادا این است که سفر خود را به این کشور شروع کنید. در حال حاضر برای کشور کانادا پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد. و برای این کار باید از کشورهای همسایه اقدام نمود. چهارمین مرحله بعد از رسیدن به کشور کانادا مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان کانادا می باشد.
در ادامه به بررسی کامل شرایط زایمان در کانادا خواهیم پرداخت:

زایمان توریستی در کانادا
دریافت تابعیت در هر کشوری از دو طریق امکان پذیر است:
اصل خاک به این معنی که والدین تابعیت آن کشور را ندارند اما کودک در همان کشور به دنیا می آید. 
اصل خون نیز به این معنی است که کودک تابعیت والدین خود را می گیرد و اگر تابعیت والدین متفاوت باشد کودک می تواند تابعیت هر دو کشور را داشته باشد.
ممکن است برای شما پیش آمده باشد که تصور بارداری در کشور دیگر داشته باشید و بخواهید برای فرزندتان تابعیت کشور دیگری را بگیرید. کشوری که تابعیت هیچ کدام از والدین نباشد. به همین منظور برای زایمان توریستی باید اقدام کرد. یکی از کشورهایی که مقصد بسیاری از والدین برای اخذ اقامت و گرفتن ویزا برای فرزندشان است، کاناداست. اما چرا کانادا؟

انتخاب کشور کانادا برای زایمان توریستی
برخلاف بسیاری از کشورها که زایمان توریستی را منع کرده اند کانادا از این قانون مستثنی است یعنی شما می توانید با داشتن اطلاعات کافی و محاسبه هزینه ها و با کمی بالا و پایین کردن شرایط برای زایمان توریستی در کانادا اقدام کنید. اولین نکته ای که باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید هزینه های زایمان توریستی است که در این مقاله به شما نکات مهم را متذکر می شویم و اطلاعات خوبی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و در نهایت به چند سوال مهم شما پاسخ خواهیم داد. همراه ما باشید.

چه زمانی برای پرواز به کشور مقصد باید اقدام کرد؟

در ابتدا به این نکته مهم توجه کنید که شما نمی توانید هر زمان که دلتان خواست برای پرواز به کشور مقصد اقدام کنید مخصوصا اگر باردار هستید. برای خانوم هایی که قصد بارداری دارند می توانند با مشاوره با پزشک و پشتیبان های کانادا77 برای انجام مراحل به موقع اقدام کنند، اگر باردار هستید ممنوعیاتی شامل شما خواهد شد. اما اگر به طور کلی بارداری سالمی داشته باشید در موارد زیر ممنوعیتی برای شما وجود نخواهد داشت:

انتخاب شهر محل اقامت و بیمارستان در زایمان توریستی در کانادا

انتخاب شهر محل اقامت جزو آن دسته از مواردی است که نمی توان به یکباره برای آن تصمیم گرفت و حتما باید پیش از اقدام به سفر برای آن برنامه ریزی کرد. شهرهای مهم کانادا از جمله : تورنتو، ونکوور، کلگری، مونترال، اوتاوا، رجینا و ... هستند که اکثر افراد برای اقامت و زایمان انتخاب می کنند. ممکن است در یکی از این شهرها از دوستان آشنایان و اقوام نزدیکتان کسی را داشته باشید تا بتوانید مدتی که در کانادا هستید در منزل شان اقامت داشته باشید که در این صورت کار شما آسان تر خواهد بود. پس از آن که از محل اقامت خود مطمئن شدید اولین و مهم ترین کار مراجعه به پزشک است. در کانادا انتخاب بیمارستان برای زایمان با شما نیست اما انتخاب پزشک زنان و زایمان با شماست. از آنجایی که مدارک پزشکی را به طور کامل همراه خود برده اید در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

هزینه های زایمان توریستی در کانادا

کشور کانادا تمامی مواظبت های بهداشتی عمومی خود را با بودجه ی دولتی ارائه می دهد و در صورت این که شهروند آن کشور باشید تمامی هزینه های زایمان در کانادا برای شما رایگان می شود ولی در صورتی که قصد زایمان کانادا در اتاق های خصوصی را داشته باشید با پرداخت چند صد دلار می توانید اقدام به این کار کنید. افرادی که اقامت دائم کشور کانادا را ندارند باید تمامی هزینه های بیمارستان را برای زایمان متحمل شوند. مگر این که دارای بیمه ی سلامت بین المللی باشند که تمامی این صورت حساب ها را پوشش دهد.
اما واقعیت این است که برآورد دقیق هزینه های زایمان در کانادا ممکن نیست. اگر بخواهیم کلی بگوییم هزینه ها از حدود 20 هزار دلار کانادا تا 40 هزار دلار کانادا می تواند متغیر باشد. اما وقایعی ممکن است پیش بیاید که تمام محاسبات و پیش بینی های ما را تحت تاثیر قرار دهد. به واقع هزینه زایمان در کانادا برای یک توریست می تواند ده ها برابر و یا صدها برابر هزینه های زایمان در ایران باشد. بخش نگران کننده شرایط مادر و نوزاد در زمان زایمان است، چرا که در هر صورت هر زایمانی ریسک های پزشکی خاص خودش را دارد و متغیرهایی مانند شرایط نوزاد در زمان زایمان و دیگر عوامل محتمل، گزینه هایی هستند که محاسبات و پیش بینی های اولیه را می توانند به شدت تغییر دهند. به طور معمول هزینه های زایمان توریستی در کانادا مطابق با جدول زیر است:
 

جدول هزینه های زایمان در کانادا

 
اولین ویزیت پزشک متخصص 100 الی 150 دلار کانادا
ویزیت های پزشک متخصص 40 دلار کانادا
سونوگرافی هفته 32 بارداری 180 دلار کانادا
آزمایش خون مادر باردار 35 - 200 دلار
آزمایش سواپ بارداری 28 دلار کانادا
سونوگرافی هفته 37 مادر باردار 100 دلار کانادا
پزشک متخصص زنان و زایمان 2500-4000 دلار
اپیدورال (اختیاری) 1000 دلار کانادا
مختصص بیهوشی (سزارین) 1000-1500 دلار
دستیار بیهوشی (سزارین) 300-400 دلار
هزینه های اتاق عمل 875-1000 دلار
آزمایش خون قبل از عمل 140 دلار کانادا
هزینه اتاق عمومی / خصوصی 2600-3000 دلار
هزینه تخت مخصوص نوزاد 1300-1500 دلار
ویزیت متخصص اطفال 120-150 دلار
آزمایش زردی 300 دلار کانادا
هزینه اتاق مراقبت های ویژه 4000 دلار کانادا
جمع 10000-15000 دلار

به محض ورود شما به بیمارستان باید مدارکی را به بیمارستان ارائه دهید. مدارک شامل :
 1. برنامه تولد نوزاد
 2. تاریخچه سلامتی مادر و نوزاد در دوران بارداری
 3. کارت بیمه بهداشت
 4. کارت بیمه سلامت
 5. کپی پاسپورت و ویزا
 6. شماره بیمه
ممکن است بعضی از این مدارک فقط به همراه داشتن کپی الزام باشد و در بعضی موارد اصل آن ها نیز مورد نیاز است. پس اصل و کپی را به همراه داشته باشید.
در صورتی که شما دارای اقامت دائم این کشور باشید باید تحت نظر پزشک خانواده ی خود قرار بگیرید در غیر این بعد از رسیدن به کانادا و اقامت در محل مورد نظر, باید در سریع ترین زمان ممکن اقدام به مراجعه به یک پزشک زنان نمایید. نحوه ی ویزیت دکتر در کانادا به این صورت است که شما نمی توانید در ابتدا بیمارستان محل زایمان خود را انتخاب کنید و مستقیما برای زایمان به آنجا بروید, در ابتدا باید قبل از زایمان یک پزشک متخصص زنان و زایمان را برای خود تعیین کنید و زیر نظر آن باشید. بعد به بیمارستانی که دکتر زنان و زایمان برای شما معرفی می کند مراجعه کرده و بعد از اتمام زایمان اقدام به تشکیل پرونده ی زایمان کنید و زایمان خود را ثبت نمایید. مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت کانادایی فرزندتان به شرح زیر است: 1) در ابتدا باید فرم درخواست شهروندی کشور کانادا را به وسیله ی گواهی تولد تکمیل نمایید 2) سپس مدارک اثبات شهروندی کانادا را ارائه دهید 3) ارائه ی دو قطعه عکس پاسپورتی نوزاد 4) ارائه ی مدارک هویتی مادر و پدر نوزاد 5) معرفی یک ضامن معتبر کانادایی 6) پرداخت تمامی هزینه هایی اداری

تجربه شخصی: پیش بینی اولیه 12 هزار دلار کانادا احتمالاً برای یک زایمان بدون مشکل، که فقط منجر به یک شب خوابیدن مادر و نوزاد در بیمارستان شود، منطقی است. کافیست مثلاً نوزاد به زردی مبتلا شود که خیلی هم غیر محتمل نیست. هر شب اضافه ماندن نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان ممکن است حدود 5 هزار دلار برای شما هزینه داشته باشد. اگر هزینه بلیط کانادا، حدود 3 ماه اقامت، خورد و خوراک و رفت و آمد در کانادا را به مبلغ ذکر شده اضافه بفرمایید، به نظرم بدون داشتن حدود 20 هزار دلار کانادا نباید چنین تصمیمی بگیرید. علاوه بر این، ضمانت دسترسی به حدود 20 هزار دلار مبلغ اضافی نیز، درصورت بروز شرایط غیر مترقبه، خردورزیست.
البته یادمان باشد که در کانادا و خیلی از کشورهای جهان، خدمات بیمارستانی در شرایط اضطراری حتی پیش از پرداخت وجه نیز به مادر و فرزند ارائه خواهد شد.

انتخاب بیمارستان برای زایمان توریستی در کانادا
مسلما در همه شهرهای کانادا می توانید از خدمات بیمارستانی و متخصص زنان و زایمان بهره ببرید اما بهترین بیمارستان های کانادا به شرح زیر می باشند:

1.  Toronto General Hospital :
بیمارستان عمومی تورنتو یکی از قدیمی ترین بیمارستان های کانادا است که قدمت آن به سال 1819 برمی گردد. در واقع ساخت بیمارستان در سال 1820 آغاز شد و در سال 1829 برای استفاده عموم مردم افتتاح شد. جالب است بدانید در سال 1983 اولین پیوند ریه در این بیمارستان انجام شد و در سال 1950 اولین ضربان ساز قلب در یک احیای باز در این بیمارستان انجام شد. این بیمارستان رتبه 1 را در کشور کانادا دارد و امتیاز 91.2 را در میان بیمارستان ها و مراکز درمانی دارد. 

2. North York General Hospital:
این بیمارستان با امتیاز 91 در دومین رتبه قرار دارد. این بیمارستان جزو بیمارستان ها و مراکز درمانی است که به عنوان یک واحد آموزشی شناخته شده است و به دانشگاه تورنتو وابسته است. در سال 1960 شروع به ساخت این مرکز درمانی کردند و در سال 1968 برای استفاده عموم افتتاح شد. برای مراجعه به این بیمارستان باید به تورنتو سفر کنید.

3. Rockyview General Hospital:
این بیمارستان با امتیاز 90.3 نیز در جایگاه سوم قرار دارد. این مرکز درمانی با 650 تخت در شهر کلگری کانادا قرار دارد.

4. Jewish General Hospital:
این بیمارستان در شهر مونترآل کانادا است که با امتیاز 89.3 چهارمین بیمارستان برتر در شهر کاناداست.


آیا بیمه ای برای خانم های بارداری که بصورت توریستی در کانادا وارد می شوند وجود دارد؟
در یک کلام می توان گفت خیر. بیمه هایی هستند که شما را تا چند هفته قبل از زایمان و بعد از آن پوشش می دهند ولی اگر بخواهید برای زایمان بیمه ای تهیه کنید چنین بیمه ای در کانادا وجود ندارد. شما باید کلیه هزینه های بیمارستان و زایمان را خودتان بر عهده بگیرید.
البته ای به این معنی نیست که اگر در شرایط اضظراری پول نداشته باشید بیمارستانهای کانادا شما را پذیرش نخواهند کرد. شما تمام خدمات را در این شرایط دریافت خواهید کرد اما این مبلغ را بدهکار خواهید شد.
مواردی نادری هم وجود داشته که در برخی شرایط خاص برخی نهادهای مردمی و یا برخی از بودجه های دولتی خاص هزینه ها را بر عهده گرفته باشند اما اصلا نمی توانید از قبل روی این موارد حساب باز کنید.
بنابراین اگر قصد شما زایمان توریستی در کاناداست تمام هزینه های آن را باید خودتان بپردازید.

هزینه های زایمان در دو شهر مهم تورنتو و ونکوور:

لیست زیر بر اساس تجربه شخصی خودم (زایمان طبیعی در تورنتو) و کاملا دقیق تنظیم شده است. هزینه ها مربوط به زایمان در تاریخ : 7 دسامبر 2018 (16 آذر 1397)
چنانچه تمایل به زایمان توریستی در کشور کانادا را دارید، لیست زیر می تواند در برآورد هزینه ها به شما کمک کند (این لیست بر اساس ورود شما به کشور کانادا از هفته 30-28 بارداری تهیه شده است):
توجه فرمایید که مبلغ دریافتی دکتر برای زایمان طبیعی و سزارین تفاوتی نمی کند. در سزارین بجای هزینه اپیدورال، هزینه متخصص بیهوشی را خواهید داشت (هر دو خدود 1000 دلار هستند) و در سزارین، هزینه دستیار بیهوشی به مبلغ 400 دلار اضافه خواهد شد.
- اولین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 150-140 دلار
- دومین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 120-40 دلار
- سومین ویزیت متخصص زنان و زایمان و ویزیت های بعدی (یه صورت هفتگی تا زمان زایمان): 40 دلار
- سونوگرافی هفته 32 بارداری (جهت بررسی وضعیت نوزاد): 180 دلار
- آزمایش خون (درصورت نیاز و بسته به نوع آزمایش): 200-35 دلار
- آزمایش سوآپ (در هفته 37-36 بارداری): 28 دلار
- سونوگرافی هفته 37 بارداری (جهت بررسی وضعیت نوزاد): 100-90 دلار
- دستمزد متخصص زنان و زایمان (برای زایمان طبیعی و یا سزارین): 2500 دلار
- دستمزد متخصص بیهوشی برای عمل سزارین: 1500-1000 دلار
- دستمزد دستیار متخصص بیهوشی برای عمل سزارین: 400-300 دلار
- هزینه اپیدورال: 1000 دلار (چنانچه زایمان بین ساعت 5 عصر تا 7 صبح روز بعد انجام گیرد، مبلغ 500 دلار به هزینه اپیدورال اضافه خواهد شد)
- آزمایش خون قبل از عمل (در بیمارستان): 140 دلار
- هزینه های مربوط به اتاق عمل: 875 دلار
- داروها و مواد مصرفی اتاق عمل: 150 دلار
- اتاق خصوصی برای هر شب (1 نفره): 2915 دلار
- اتاق نیمه خصوصی برای هر شب (2 نفره): 2855 دلار
- اتاق معمولی برای هر شب (4 نفره): 2600 دلار
- تخت نوزاد برای هر شب: 1300 دلار
- ویزیت نوزاد توسط متخصص اطفال (قبل از ترخیص از بیمارستان): 120 دلار
- آزمایش زردی (قبل از ترخیص از بیمارستان): 300 دلار
- مراقبت های ویژه نوزاد پس از زایمان (برای هر شب، در صورت نیاز): 3600 دلار

تذکر: بیمارستان مبلغ 7800 دلار را به عنوان پیش پرداخت از بیمار دریافت می کند. در صورت اضافه یا کم بودن این مبلغ، مابقی عودت شده و یا مجددا دریافت می گردد.

نکته مهم : افزایش هزینه های زایمان در کانادا - تورنتو  (از ابتدای مارچ 2019)
- اولین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 200 دلار
- دومین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 100 دلار
- سومین ویزیت متخصص زنان و زایمان و ویزیت های بعدی (یه صورت هفتگی تا زمان زایمان): 80 دلار
- دستمزد متخصص زنان و زایمان (برای زایمان طبیعی و یا سزارین): 4200 دلار

- مبلغ دریافتی توسط متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار) برای ویزیت ها، آزمایشات و ...: 5000 دلار
- دستمزد متخصص زنان و زایمان (برای عمل سزارین): 2320 دلار
- هزینه های مربوط به اتاق عمل، داروها و مواد مصرفی و پرسنل: 1350 دلار
- هزینه های مازاد مربوط به عمل سزارین (در صورتی که بیش از دو ساعت از زمان مقرر گذشته باشد): 1170 دلار
- اتاق خصوصی برای هر شب (1 نفره): 195 دلار
- تخت نوزاد برای هر شب: 1070 دلار
- مراقبت های ویژه نوزاد پس از زایمان (برای هر شب، در صورت نیاز): 9885 دلار
- دستمزد متخصص بیهوشی و دستیار متخصص بیهوشی برای عمل سزارین: 3000 دلار

تذکر: بیمارستان مبلغ 15000 دلار را به عنوان پیش پرداخت از بیمار دریافت می کند. در صورت اضافه یا کم بودن این مبلغ، مابقی عودت شده و یا مجددا دریافت می گردد.
تصمیم پر ریسکی است، اما بعنوان سرمایه گذاری برای آینده فرزندتان (و شاید خودتان)، به نظرم اگر توانایی مالی انجامش را دارید، کم فایده نخواهد بود.

عوامل موثر بر هزینه های زایمان توریستی در کانادا

 
ابتلا نوزاد به زردی
یکی از عواملی که می تواند بشدت هزینه های زایمان توریستی در کانادا را افزایش دهد ابتلای نوزاد به زردی است. بدلیل احتمال آسیب مغزی نوزاد در اثر ابتلا به زردی، در کانادا کودکی که به زردی مبتلا می شود به بخش مراقبت های ویژه هدایت می شود تا در زیر نور مخصوص و تحت مراقبت قرار گیرد. هزینه هر شب استفاده از بخش خدمات ویژه نوزاد در کانادا حدود 4000 هزار دلار کانادا می باشد. بطور متوسط پروسه نور درمانی ممکن است 2 روز زمان لازم داشته باشد.

زردی و دلایل آن در نوزاد:
زمانی که سطح بیلی روبین در خون نوزاد بالا می رود، نوزاد به زردی مبتلا می گردد.
بچه در رحم مادر به بدن مادر برای تنفس و مواد غذایی وابسته است. گلبول های قرمز جنینی عمل انتقال اکسیژن و انرژی به کودک را برعهده دارند. اما پس از زایمان، کودک خودش اقدام به تنفس و تامین مواذ غذایی می نماید، لذا آن نوع خاص گلبول قرمز دیگر مورد نیاز کودک نیست. بنابراین گلبول های فرمز برای دفع، از بدن به سمت کبد نوزاد هدایت می شوند. کبد اقدام به تجزیه این گلبول ها می نماید که نتیجه آن، آزادسازی بیلی روبین در بدن کودک است. یکی از راه های دفع این بیلی روبین، مدفوع کودک است. در این میان، آنچه می تواند به این فرآیند تجزیه کمک کند، نور خورشید است.
زردی دو نوع دارد:
زردی فیزیولوژیک: که همه کودکان تا حدودی به آن مبتلا می شوند.
زردی پاتولوژیک: این نوع زردی به سرعت پس از تولد شروع شده و تا 24 ساعت به اوج خود می رسد. یکی از دلایل این نوع زردی، عدم سازگاری گروه خون مادر و پدر بچه می باشد. البته دلایل دیگری نیز برای این نوع زردی وجود دارد. بنابراین اگر گروه خونی مادر و پدر یکی باشد، احتمال ابتلا به این نوع زردی به شدت کاهش خواهد یافت.
در کانادا 24 ساعت پس از تولد نوزاد، از کف پای نوزاد نمونه خون گرفته می شود تا از لحاظ میزان زردی مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه های زایمان در کانادا برای دانشجویان بین المللیسوالی که برای اکثر دانشجویان بین المللی مطرح است این است که اگر در زمان تحصیل در کانادا باردار شوند هزینه های زایمان در کانادا چگونه خواهد بود؟ یا خیر؟

جواب ساده است شما با داشتن ویزای تحصیلی می توانید از خدمات بیمه درمانی کانادا بهره مند شوید. البته شرایط این بیمه در استانهای مختلف و دانشگاه های مختلف متفاوت است.

برخی از استانهای کانادا بعنوان مثال شما را بطور کامل تحت پوشش بیمه درمانی قرار می دهند. کافی است به محض ورود به کانادا درخواست دریافت کارت بیمه درمانی بنمایید. اجازه تحصیل شما موید این مطلب است که شما ساکن کانادا هستید لذا کارت بهداشت برای شما صادر خواهد شد. دریافت کارت بهداشت به این معنی است که از خدمات مراقبت پزشکی رایگان برخوردار خواهید شد. البته برخی از خدمات درمانی مانند دندانپزشکی مشمول بیمه نمی شوند. یکی از موارد مهم دیگر این است که پس از ورود به کانادا بعنوان دانشجو و دریافت کارت بهداشت می بایست یک پزشک خانواده پیدا کرده و در کلبنیک مربوطه ثبت نام کنید.

هزینه مراقبت های پیش از زایمان و زمان حضور در بیمارستان
 • هزینه ملاقات با پزشک خانواده، پزشک متخصص و یا ماما رایگان است.
 • هزینه کلیه تست های آزمایشگاهی و سونوگرافی رایگان است.
 • هزینه زایمان طبیعی و یا سزارین در صورت تشحیص پزشک رایگان است.
 • زمان حضور شما در بیمارستان معمولا بین 2 تا 3 روز طول می کشد و کلیه خدمات در این مدت برای شما رایگان خواهد بود.
 • مدت مرخصی زایمان در کانادا یک سال است و هر دو والدین حق دارند از این مرخصی استفاده کنند. البته این موضوع به خودتان بستگی خواهد داشت، شاید ترجیح دهید سریعتر به تحصیل برگردید.
 

هزینه های زایمان در کانادا برای دارندگان ویزای کارتمام موارد مشابه دارندگان ویزای تحصیلی برای دارندگان ویزای کار نیز صدق می کند. ذکر این نکته مهم است که معمولا همسر دانشجوی بین المللی در کانادا می تواند ویزای کار باز دریافت کند و همسر دارنده ویزای کار نیز می تواند ویزای کار باز دریافت کند.
 

هزینه IVF ( لقاح مصنوعی ) در کانادا:هزینه ها IVF می تواند برای برخی از زوجها رقم قابل توجهی و گزافی باشد و هیچ قطعیتی برای موفقیت این روش وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از تصمیم قطعی برای استفاده از این روش با پزشکان متخصص مشورت فرمایید.
معمولا متخصصان این روش از چند شیوه همزمان یا جداگانه برای رسیدن به مقصود استفاده می کنند که این خود عامل موثری در افزایش قیمت IVF می باشد.
 
1- هزینه IVF در مراکز پزشکی متفاوت می باشد.
هزینه های بطور متوسط بین 8000 دلار کانادا تا 13000 دلار کانادا متفاوت است. تهیه داروهای این روش به تنهایی رقمی معادل 3000 تا 7000 دلار کانادا را در بر می گیرد.

2- چه عواملی می تواند بر قیمت نهایی تاثیرگذار باشد
   تعداد چرخه ای IVF می تواند در زوج های گوناگون متفاوت باشد. این موضوع وابسته به سن، سابقه سلامت و تناسب اندام فرد و شیوه زندگی زوجین می باشد.

3- در حال حاضر در چهار استان کانادا می توانید این خدمات را دریافت کنید.
    انتاریو، مانیتوبا، نیوبرازویک، کبک
   میزان پوشش بیمه برای انجام این روش در استانهای مختلف متفاوت است.

4- میزان پوشش هزینه های این روش را می توانید با توجه به استان و شرایط پرداخت بیمه و مالیات خود و یا همسرتان محاسبه نمایید.

5- روش هایی برای دریافت کمک هزینه مالی نیز برای پوشش هزینه های IVF وجود دارد که البته پیچیده و موردی هستند.
 
فرآیند لقاح مصنوعی میانگین قیمت
هزینه های عمومی IVF 25000-8000 دلار
هزینه داروهای مرتبط به لقاح مصنوعی 8000-2800 دلار
تزریق اسپرم (ICSI) 1500-200 دلار
تخمک اهدایی یا جنین  -----
انتقال جنین منجمد (FET) 1500-100 دلار
ذخیره جنین (سالانه) 300-150 دلار
پس از آنکه عمل زایمان انجام شد و کودک دلبندتان را در آغوش گرفتید وقت آن رسیده تا برای دریافت گواهی تولد و پاسپورت کانادایی نوزاد اقدام کنید. در اینجا می توانید اطلاعت تکمیلی تر و مدارک مورد نیاز را مطالعه کنید و به موقع برای دریافت پاسپورت اقدام کنید. 

چند راهکار موثر برای آغاز بموقع (زودتر) زایمان
باید توجه داشت که این روش ها فقط می بایست با هماهنگی پزشک زنان و تحت نظر وی و بعد از هفته 37 بارداری انجام شوند:
1- پیاده روی روزانه به مدت نیم تا یک ساعت می تواند به حذف سلامت مادر و نوزاد کمک کند. همچنین وزن جنین باعث می شود عضلات شکم و لگن تحت تاثیر جاذبه زمین تحریک شده و دردهای زایمانی بمرور آغاز شوند.
2- داشتن رابطه جنسی زوجین بدون لوازم پیشگیری، موجب آزاد شدن هورمون پروستاگلاندین و تسریع شروع انقباضات زایمانی می شود.
3- تحریک نوک سینه های مادر موجب آزاد شدن هورمون اکسی توسین می شود که این هورمون می تواند شروع زایمان را جلو بیندازد.
4- برخی دمنوش های گیاهی با تجویز پزشک می توانند در تسریع فرآیند زایمان موثر باشند. همچنین برخی ادویه های محرک مانند فلفل، دارچین، زعفران و ... می توانند باعث تحریک روده ها شده که خود عاملی برای ایجاد انقباضات رحمی می باشند.
 

تجربه زایمان توریستی در کانادا

نکات مربوط به زایمان در کانادا
چنانچه تمایل به زایمان توریستی در کانادا دارید، نکات زیر می توانند برای شما مفید باشند.
توجه به هر یک از متغیر های زیر می تواند در میزان نگرانی و هزینه های زایمان توریستی در کانادا بشدت تاثیرگذار باشد.
- برای کمتر کردن هزینه های زایمان بهتر است به ترتیب در استان های کبک (Quebec)، انتاریو (Ontario) و بریتیش کلمبیا (British Columbia) افامت نمایید.
بهترین شهر برای شما شهری است که یک فامیل، دوست و یا آشنای مورد اعتماد در آن ساکن است. حضور یک آشنا که شهر را بشناسد و به زیان انگلیسی آشنایی داشته باشد بسیار راهگشا و دلگرم کننده است.
در کل تورنتو بلحاظ دسترسی، زبان انگلیسی، تنوع بیمارستانها انتخاب مناسبی است.


انتخاب پرواز با شرکت های هواپیمایی
- امکان پرواز بسته به شرکت های هواپیمایی متفاوت برای خانم باردار فرق می کند، ولی اکثریت شرکت ها برای بارداری تک قلو تا هفته 28 بارداری، بدون نامه پزشک و از هفته 28 تا پایان هفته 35 بارداری با نامه پزشک متخصص مسافر را پذیرش می کنند. هیچکدام از شرکت ها این مسافران را از هفته 36 بارداری پذیرش نمی کنند. در بارداری های دوقلو نیز، پذیرش مسافر از هفته 32 بارداری امکانپذیر نخواهد بود.

- برخی از شرکت های هواپیمایی دارای فرم های مخصوصی (در 3 نسخه) هستند که بخشی از فرم باید توسط بیمار و بخشی از آن باید توسط پزشک متخصص پر شود تا در صورت نیاز، بخش پزشکی پرواز در جریان وضعیت سلامت مسافر قرار گیرند. ولی برخی شرکت ها، فرم مخصوصی ندارند، لذا مسافر باید درباره آخرین وضعیت سلامت خود از پزشک متخصص نامه ای در 3 نسخه دریافت کند و پس از تایید آن توسط نظام پزشکی، نامه را در یک دارالترجمه رسمی، ترجمه و تایید کند. لازم به ذکر است، تاریخ فرم یا نامه مربوطه باید حداکثر 7 روز قبل از پرواز باشد.
تجربه شخصی: هر چند تمام موارد فوق را برای احتیاط همراه داشتیم اما هیچ کس در هیچ کدام از مراحل پذیرش مسافر تا افسر کانادایی که مهر ورود را روی پاسپورت می زند از ما هیچ سوالی در خصوص بارداری نکرد. هر چند که ما تلاش کردیم خیلی توی چشم نباشیم اما با رعایت موارد ذکر شده هیجگونه منع قانونی برای پرواز و ورود به کانادا وجود ندارد. (بی دردسرترین شرکت هواپیمایی برای سفر در شرایط بارداری و بازگشت با نوزاد، ترکیش هست )- سعی کنید پیش از ورود به کشور کانادا، در کشور خود آزمایشات و سونوگرافی های ضروری، اعم از آزمایشات مربوط به چکاپ سه ماهه اول و سه ماهه دوم بارداری، آزمایش Cell Free DNA (در صورت نیاز)، آزمایش غربالگری و سونوگرافی NT (در سه ماهه اول بارداری)، سونوگرافی آنومالی (در سه ماهه دوم بارداری) و سونوگرافی تعیین وزن جنین (در سه ماهه دوم بارداری) را انجام داده و مدارک آن ها را همراه خود به کشور کانادا ببرید.

- حتما تعدادی کاور پلاستیکی برای دسته بندی مدارک، همراه خود داشته باشید.


انتخاب بیمارستان، پزشک و محل سکونت
- چنانچه تمایل داشته باشید برای زایمان از پزشکان ایرانی کمک بگیرید، این امکان برای شما در برخی از بیمارستان های هرکدام از این استان ها وجود خواهد داشت.
متخصصان زایمان ایرانی و غیر ایرانی در همه شهرهای کانادا حضور دارند و شما حتما قبل از مراجعه به بیمارستان تحت نظر یکی از آنها قرار بگیرید.
بهتر است ابتدا بیمارستان مورد نظر را انتخاب کنید و بر همان اساس پزشکی را انتخاب کنید که بلحاظ زبان مشکلی با او نداشته باشید (ترجیحا ایرانی) و مطبش هم خیلی از محل سکونت مورد نظر شما فاصله نداشته باشد. بهرحال خیلی مهم است که جایی ساکن شوید که نزدیک بیمارستان مورد نظر تان باشد. شما باید بصورت هفتگی و یا هر 10 روز یکبار تا زمان زایمان توسط پزشکی که انتخاب کردید معاینه شوید. لذا رفت و آمد های هفتگی به مطب پزشک را هم مدنظر داشته باشید.
دقت داشته باشید که شما پزشکی را انتخاب می کنید که در زمان بارداری تحت نظرش باشید و او پرونده شما را بصورت سیستمی به بیمارستان ارجاع خواهد داد. اما عمل زایمان طبیعی را لزوما همان پزشک انجام نخواهد داد که شما تحت نظرش قرار گرفته اید و بستگی دارد شیفت کدام متخصص، زمان زایمان شما فرا برسد.
اما اصلا نگران نباشید از لحظه ورود شما به بیمارستان همه چیز بصورت سیستماتیک انجام می شود. در اتاق زایمان، پزشک متخصص زایمان و یک پرستار دستیار همچنین پزشک متخصص کودکان و یک پرستار دستیار همراه با یک پرستار کمکی برای انجام هماهنگی ها حضور خواهند داشت. تمام اتاق عمل بصورت خصوصی در اختیار شماست و پدر و یک همراه می توانند در تمام مراحل زایمان حضور داشته باشند.تجربه شخصی: بخاطر ندارم حالتی پیش آمده باشد که نیازی به صدا کردن پرستار یا تذکر موردی به پرسنل پیش آمده باشد. در واقع هیچ نگرانی برای ارائه صحیح خدمات ندارید، ساختار چنان دقیق است که خود پرسنل تمام تلاش خودشون را می کنند تا شما در آرامش باشید. اگر شانستون بگیره و یک خانم پرستار ایرانی خوش اخلاق (مثل خانم ا) مسئول اتاق شما بشه که دیگه همه چیز عالی خواهد بود.

نزریق اپیدرال نکته نه چندان جالب ماجرا بود، که خودش یک پزشک متخصص مخصوص اینکار را داره و در حالی که مادر دردش داره لحظه به لحظه زیاد میشه و شما برای تزریق این (بنوعی آرام بخش) عجله دارید این پزشک تا تمام جزئیات را برای شما توضیح نده که مثلا این تزریق چی هست و ممکنه یک در چند میلیون چه عوارضی بده ول کن ماجرا نیست. (این تنها جایی بود تو دلمون می گفتیم قبوله آقا قبوله تو فقط بزن این آمپول لعنتی را)

اما بعد از تزریق اپیدرال مادر کم کم آروم میشه و وقتشه که پدر محترم و همراهان برن سراغ بستنی های توی یخچال.زمان بندی حضور در بیمارستان خیلی مهمه و اینکه کی وارد بشید و کی خارج بشید می تونه کلی توی نگرانی ها و هزینه ها تاثیرگذار باشه. یک مشورت ساده ممکنه بین 500 تا 5000 دلار براتون کاهش هزینه بهمراه داشته باشه.

- امکان زایمان توسط مامای خصوصی (Midwife) در خونه نیز وجود داره که خوب اگر همه چی خوب پیش بره هزینه ها را کمتر می کنه. (به شرطی که یک تیم با تجربه و خونه و ماشین و ... در اختیارتون باشه). در این حالت زایمان در خونه نوسط ماما انجام خواهد شد که خوب شرایط خاص خودش را داره و درصد ریسک را خیلی بالا می برده و نمیشه به کسی این حالت را توصیه کرد مگر چاره دیگه ای نباشه.- اولین اقدام شما پس از زایمان، ثبت نام اینترنتی و دریافت long form و short form می باشد که از طریق آن ها بتوان پاسپورت کانادایی و پاسپورت و شناسنامه ایرانی نوزاد را دریافت نمود.

- جهت دریافت پاسپورت کانادایی نوزاد، کلیه امور به صورت اینترنتی، مراجعه حضوری به دفتر سرویس انتاریو و یا از طریق پستی انجام می گیرد.

- جهت دریافت پاسپورت و شناسنامه ایرانی نوزاد، مدارک باید به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران، واقع در واشنگتن، و یا به وزارت امور خارجه ایران، واقع در تهران ارسال گردند.

- افرادی که امکان دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزاد را از طریق وزارت امور خارجه تهران دارند، شامل پدر، مادر (با ارائه مدرک شناسایی دال بر ازدواجش)، جد پدری نوزاد (با ارائه شناسنامه) و یا وکیل قانونی که می تواند شامل هر فرد مورد اعتماد شما باشد (با ارائه شناسنامه و وکالت نامه از طرف پدر) می باشند.

- چنانچه ناچارید از طریق وکیل قانونی و یا یکی از اقوام و دوستان، مدارک نوزاد خود را از وزارت امور خارجه تهران دریافت نمایید، حتما پیش از سفر به کانادا، به تهیه وکالت نامه قانونی به فرد مورد اعتماد خود اقدام نمایید.


نقدی بر هزینه زایمان توریستی در کانادا (1)
نقدی بر هزینه زایمان توریستی در کانادا (2)


 
با کارشناسان ما در ارتباط باشید: ارتباط با ما  

پرسش و پاسخ

با سلام من و همسرم اقامت امريكا داريم و در امريكا زندگي ميكنيم. ولي پاسپورت ايرانيمون رو هميشه داخل ايران تعويض كرديم چون هر سال ميريم ايران. محل اقامت ما همچنان داخل پاسپورت ايرانيمان همان ايران درج شده. هر دفعه هم بيشتر از يك ماه ايران نمونديم و تا حالا ايرادي نگرفته شده. مي خواستم بدونم از نظر شما اين كه ايرادي نداره؟ من حتي يك بار از اداره گذرنامه خيابان مطهري پرسيدم، گفتن مهم نيست. چون مي خواستم بدونم اگه ما بخوايم براي نوزاد متولد شده مان اينجا از دفتر حافظ منافع شناسنامه و گذرنامه بگيريم، به محل اقامت ما ايرادي مي گيرن يا نه. ممنونم

بعید می دونم مشکلی در این خصوص بوجود بیاد.

سلام ميخاستم بدونم ميشه واسه كاهش هزينه اجاره خونه و ... تا هفته ٣٤،٣٥ ايران موند و همه ي ازمايش ها و سونو هارو اينجا انجام داد و دو سه هفته مونده به زايمان رفت كانادا؟ ارزانترين شهر كانادا براي زايمان كبك هست يا مونترال؟

سلام، بله بین 32 تا 36 هم میشه با نامه دکتر با ترکیش پرواز کرد. اما دقت کنید که هر چه دیرتر برید ریسک همه چیز افزایش پیدا می کنه. و کافیه در مسیر، خارج از خاک کانادا ناخواسته، زایمان انجام بشه که هم خطر و هم هزینه زیادی داره ضمن اینکه هدف اصلی که دریافت شناسنامه کانادایی نوزاد هست محقق نخواهد شد.

سلام، من و همسرم ایرانی هستیم و نمی خوایم برای پسرمون شناسنامه و پاس ایرانی بگیریم. آیا میتونیم برای بردنش به ایران هر بار از واشنگتن درخواست ویزا کنیم؟ مثل اتباع خارجی.

بدرستی جواب سوال شما را نمی دونم اما احتمالا زمانی که برای پسرتون از واشنگتن در خواست ویزا کنید متوجه ایرانی الاصل بودن فرزند شما خواهند شد.

با عرض سلام و احترام جسارتا میخواستم بدونم شنا در مورد پرواز قطری هم اطلاع دارین که بدون شناسنامه و پاسپورت ایرانی اجازه پرواز به نوزاد از کانادا به ایران داده میشه یا نه؟

تا جایی که من اطلاع دارم خیر این اجازه داده نمی شده مگر قوانین هواپیمایی تغییر کرده باشد. که بعید می دونم اما لطفا از خود ایرلاین آخرین تغییرات را سوال بفرمایید.

سلام، من باید با به نوزاد بدون شناسنام و ‌پاسپورت ایرانی، تا یک ماه دیگه باید از کانادا به ایران برم و وقت ندارم منتظر صدور پاسپورت از واشنگتن بمونم، اما نمی تونم هیچ اطلاعاتی در مورد پرواز با نوزاد از طریق تورکیش ایرلاین و یا نحوه برخورد با ما در فرودگاه ایران به دست بیارم. امروز به یک دفتری در تورنتو زنگ زدم و آنها هم‌کفتن که‌نمی شه. می شه من رو راهنمایی کنید کجا می تونم اطلاعات رو به دست بیارم، ممکنه قوانین عوض شده باشه؟

بهترین گزینه پرواز با شرکت ترکیش هست. بدون مدارک ایرانی نوزاد و با مدارک ایرانی والدین اجازه ورود به ایران به شما خواهند داد.

با سلام و خسته نباشید. من فرزندم ۱۵ ماهه هست و پاسپورت کانادایی داره آیا میتونیم با پرواز لوفتانزا بدون پاسپورت ایرانی وارد بشیم و اونجا براش بگیریم پاسپورت؟ با تشکر

تا جایی که ما در جریان هستیم خیر. شرکت لوفتانزا جز شرکت ها هواپیمایی هست که اجازه پرواز بدون مدارک ایرانی را به شما نخواهد داد. برای اطمینان بیشتر می تونید با دفتر شرکت هواپیمایی تماس بگیرید اما بعید می دونم قانون تغییری کرده باشه.

با سلام فرزند من در کانادا متولد شده و من میخواستم از طریق دفتر واشنگتن برای شناسامه و پاسپورت همزمان اقدام کنم ولی در فرم آنلاین شماره کارت ملی و شناسنامه میخواهد . من باید اول برای شناسنامه اقدام کنم و وقتی شناسنامه آمد برای پاسپورت؟ امکان اقدام همزمان وجود ندارد؟ اگر دارد من شماره شناسنامه و مرز خروج و شماره ملی و چه باید بزنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام همزمان می تویند اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق با دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتون تلفنی تماس بگیرید. تلفن گویا این دفتر اطلاعات عمومی را در اختیار شما قرار می دهد و برای اطلاعات تخصصی نیز افراد در ساعات اداری پاسخگو خواهند بود.  

ايا پدر يا مادر بدون اجازه طرف مقابل ميتونن براي پاسپورت مجدد اقدام كنن و فرزند رو از كانادا خارج كنن

بر اساس تجربه بنده در زمان صدور پاسپورت کانادایی نوزاد، حضور پدر و مادر هر دو در زمان صدور پاسپورت اولیه لازم است.

سلام آیا مدرک تولد فرزند متولد شده در کانادا ( لانگ فرم )، قبل از ارسال به ایران، باید حتما به تایید دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن برسد؟

لانگ فرم کانادا در ایران مدرک معتبری است و نیاز به هیچگونه تایید مازادی ندارد.

با سلام نوه من در آمريكا متولد شده و اكنون هفت ماهه است آيا ميتواند با پاسپورت آمريكا همراه پدر و مادرش كه ايرانى هستن با پرواز تركيش وارد ايران شود و ايران پاسپورت و شناسنامه بگيرد با سپاس از شما

تاکنون که مشکلی در این خصوص نبوده است. نوزاد می تواند همراه پدر یا مادر ایرانی خود با پرواز ترکیش وارد ایران شود و بعد از ورود مدارک ایرانی خود را از وزارت امور خارجه در تهران دریافت کند. یا اینکه جد پدری نوزاد نیز بدون داشتن (وکالت نامه رسمی )می تواند با در دست داشتن مدارک تولد به دفتر وزارت امور خارجه در تهران مراجعه و شناسنامه ایرانی را برای نوزاد دریافت کند.

سلام فرزندان من به تازگی در کانادا متولد شدن میتونیم با پاسپورت کانادایی و با داشتم مدارک تولدشون به ایران برگردیم؟ و اونجا براشون شناسنامه و پاس ایرانی بگیریم؟

با دریافت پاسپورت کانادایی و همراه داشتن لانگ فرم (گواهی تولد دارای مشخصات پدر و مادر) می تونید همراه نوزاذ با برخی ایرلاین ها (مثلا ترکیش) به ایران برگردید و مدارک ایرانی فرزندتون را همیجا دریافت کنید.

روزتون بخیر اطلاعاتون کامل و دقیق هست فقط یک سوال فرزندم وقتی در کانادا به دنیا بیاد ایا حقوقی بهش تعلق میگیره

بیمه درمانی و کمک هزینه های کودک بعد از اقامت 153 روز در کانادا با شرایط زمانی و مکانی لحاظ می شود. برای نوزادان غیر مقیم قابل دریافت نیست.

با سلام و سپاس بخاطر اطلاعات عالی، آیا برای گرفتن شناسنامه و گذرنامه ایرانی نوزاد متولد کانادا در ایران نوزاد می بایست در ایران در دفتر صدور گذرنامه حاضر باشد یا پدر نوزاد می تواند بدون حضور فرزند، پاسپورت را اقدام و اخذ کند؟ خیلی ممنونم

هیچ نیازی به حضور نوزاد نیست. تمام مراحل را پدر، جد پدری یا وکیل می تواند انجام دهد. گرفتن شناسنامه بصورت حضوری با حضور در وزارت امور خارجه در تهران و دریافت گذرنامه از تمامی مراکز صدور در شهرستان ها.

سلام خسته نباشید من تازه متوجه شدم باردارم و میخواهم بچه مو در کانادا به دنیا بیارم .آیا امکان اخذ ویزای توریستی هستش ؟؟؟ من در خارج از ایران هستم . آیا از اینجا نیشه برای ویزا اقدام کنم ولی صفر تا صد کارا همانطور که خودتون گفتید در کانادا با شما باشه ؟؟؟میشه هزینه این کاری که شما اونجا انجام میدید رو بگید ؟؟؟ البته من یه دختر ۹ساله دارم که به هیچ عنوان مقدور نیست که پیش کسی بذارم میشه ماههای آخر ورود داشته باشم . ومن چون مشکل افت فشار دارم برای زایمان اول از حالا طبیعی به سزارین تبدیل شد بخاطر افت فشارم و ترجیحا میخوام سزارین بشم .

بله شدنی هست. البته شرط اول داشتن دریافت ویزای کاناداست. با توجه به اینکه دریافت ویزا در حال حاضر زمانبر است. ابتدا برای دریافت ویزا اقدام بفرمایید برای خدمات زایمان در کانادا مشکلی نخواهید داشت. تشخیص زایمان طبیعی یا سزارین در کانادا با پزشک متخصص زنان در کاناداست.

من دخترم تازه متولد شده بدوت پاس ایرانی می تونم ایران ببرمش؟

بله با پرواز ترکیش بدون پاس ایرانی و با مدارک والدین تاکنون براحتی عملی بوده است.

سلام هفته ۱۳ هستم ایا میتونم سریعا اقدام کنم برای زایمان در کانادا؟ ۰۹۳۵۷۵۹۳۲۳۰

اگر ویزای کانادا دارید بله ولی اگر ویزا ندارید دریافت ویزا در حال حاضر بسیار زمانبر است. بهرحال شرط اول دریافت ویزای کاناداست.  

سلام همسر من تازه باردار شده برای دومین بار زایمان اول سزارین بوده است الان برای مرتبه دوم باردار است اگر تقریبا بخواهیم در هفته سی ام وارد کانادا بشیم و زایمان انجام شود حدود هزینه ها برای اخذ ویزای بنده و همسرم، اقامت و غیره در حالت اقتصادی چقدر خواهد شد

بستگی به شهر و میزان شب های بستری در بیمارستان دارد. در بهترین حالت حدود 10-12 هزار دلار هزینه خدمات پزشکی شما خواهد شد. اما هر متغیر ساده می تواند این میزان را بشدت افزایش (مثلا زردی نوزاد) دهد. منطقی این است که در شرایط عادی تا 25 هزار دلار را مد نظر داشته باشید.

سلام من یک سوال دارم اگر در زمینه ای که میگم شما قادر به کمک کردن به من هستید، لطفا" بفرمایید که مزاحمتون بشم. همسر من الان باردار هست و هنوز ۲ ماهش نشده. ما قصدمون به دنیا آوردن فرزندمون در کاناداست. می خواستم روشهای این کار و ملزوماتش رو بدونم و اگر امکانپذیر باشه به موقع اقدام کنم. شما می تونید راهنمایی کنید ؟

دریافت ویزای توریستی اولین گام هست. در مناسب ترین زمان برای دریافت ویزای توریستی اقدام بفرمایید که البته الان پیچیدگی های فراوانی دارد. اگر ویزای توریستی دارید باید شرایط جدید ورود به کانادا با توجه به کوید 19 را بررسی بفرمایید.  

با سلام من برای شناسنامه و پاسپورت ایرانی پسرم از واشینگتون اقدام کردم حدود یک ماه پیش ولی پاس ایرانیم اعتبار نداشت، آیا به مشکل برمیخوره یا اشکال نداره ؟

نهایتا از شما خواهند خواست ابتدا پاسپورت خودتون ار تمدید کنید بعد برای صدور مدارک کودک اقدام بفرمایید. با واشنگتون تماس بگیرید اطلاعات کامل در تلفن ها رکورد شده و قابل شنیدن است و توضیح داده می شود. می توانید از کارمندان نیز این مورد را سوال بفرمایید.

سلام روزتون بخیر من باردار هستم و می خواستم کانادا زایمان کنم اما پدر بچه همراهمون نمیاد و ویزا نداره خودم و پدر بچه ایرانی هستیم و با ویزای توریستی می رم سوالم این هست که: میتونم با پاسپورت کانادایی بچه رو با هواپیمایی امارات بیارم ایران بعد از ایران براش شناسنامه و پاسپورت ایرانی بگیرم؟

سلام بر اساس تجربیات قبلی، با پرواز امارات بدون پاسپورت ایرانی به نوزاد کانادایی اجازه پرواز داده نخواهد شد. اما با پرواز ترکیش با ارائه مستندات دال بر ایرانی بودن پدر و مادر کودک، می توانید به ایران بازگردید. (با توجه به تغییر قوانین قبل از تغییر بلیط از خود شرکت اطلاعات بروز را دریافت کنید.)

سلام امکان مهاجرت با پدر و مادر و خانواده برادر و خواهرم از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا امکان دارد و مدت زمان صدور ویزا و اقامت دائم چه قدر طول میکشد.ممنون

هر پرونده مهاجرتی فقظ شامل یک خانواده (پدر، مادر و فرزندان) می شود. در روش سرمایه گذاری برای رفتن همزمان چند خانواده مبلغ سرمایه گذاری باید چند برابر بشود تا همه را پوشش بدهد. (بطور متوسط برای هر خانواده حدود 200 هزار دلار کانادا) هر پرونده جداگانه بررسی می شود و تصمیم جداگانه صادر می شود.

سلام، وقتتون بخیر ببخشید برای گرفتن پاسپورت کانادایی بدون حضور پدر، فرموده بودید احتیاج به بک وکالت هست. ممکنه ازتون خواهش کنم یه نمونه وکالت برای من ارسال کنید تا بتونم مثل اون اینجا تهیه کنم؟ ممنونم

سلام متاسفانه وکالت نامه ای در این خصوص در اختیار ندارم. اما متن ساده ای هست که با مراجعه به هر دفتر حقوقی خودشان نمونه این وکالت نامه ها را دارند و خدمتتون ارائه می دهند. در وقایع یک فرم نیست که متن ساده است.

سلام و ممنون از اطلاعات عالی وب سایت. مدت زمان برای گرفتن شناسنامه برای نوزاد متولد کانادا را فرمودید، گرفتن پاسپورت در تهران چقدر زمان خواهد برد و آیا در شهرستان هم امکان درخواست پاسپورت میسر است؟

گرفتن شناسنامه ایرانی برای کودک متولد شده در کانادا نصف روز بیشتر زمان نخواهد برد. بعد از دریافت گرفتن پاسپورت ایرانی محدودیت مکانی ندارد و از محل سکونت خودتان می توانید اقدام کنید.

سلام ممنون از اطلاعات عالی شما، سوالی دارم: برای نوزاد متولد کانادا، پس از گرفتن شناسنامه در تهران، برای پاسپورت هم همانجا باید اقدام کرد یا شهرستان هم ممکن است؟ و معمولا صدور پاسپورت ایرانی چند روز طول می کشد؟ خیلی ممنونم

بعد از گرفت شناسنامه از تهران، کودک شما رسما یک کودک ایرانی محسوب می شود و از هر شهری می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام بفرمایید. (معمولا کمتر از 2 هفته پاسپورت صادر می شود)

سلام من و همسرم با ورک پرمیت در کانادا زندگی میکنیم و همسرم هم در ماهای پایانی بارداری هست. ما برای اقامت دائم اقدام کردیم ولی ۹ ماهه و خبری نشده هنوز . سوال من اینه ، با توجه به تولد فزندمان در کانادا امکان این هست که ویزای ما رو تمدید کنند ؟ راهی وجود داره که بشه از اون توجیه کرد الزام حضور والدین در کانادا رو (البته ما دو پرونده پی ار در حال بررسی داریم درحال حاظر ولی همچیز کند پیش میره )

سلام تمدید ویزای کار شما ربطی به تولد فرزند شما ندارد اما اگر بارداری همسر شما مانعی برای سفر شما محسوب شود می توانید از این طریق درخواست داشته باشید. بعنوان مثال در خصوص ویزای توریستی که 6 ماه اجازه ماندن در کانادا را به دارنده آن می دهد با توجه به شرایط بارداری، فرد می تواند در خواست افزایش زمان حضور در کانادا را داشت.

سلام وقت بخیر،برای زایمان در کانادا در بعضی جاها نوشته شده که،افرادغیر مقیم باید ۶ ماه اقامت کنن این موضوع صجت داره؟

سلام خیر کافیست فرزند شما در خاک کانادا بدنیا بیاید. حتی در هواپیما هم اگر زایمان اضطراری پیش بیاید و در فضای کشور کانادا باشید فرزند شما کانادایی محسوب می شود.

سلام وقتتون بخیر.باردار هستم،ویزای توریستی کانادا دارم آیا در شرایط کرونا امکان زایمان در کانادا وجود دارد؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام وقت شما بخیر بله اگر شرایط ورود به کانادا را داشته باشید. که هر روز در حال سهل تر شدن هستند می تواند اقدام کنید. آخرین اخبار ورود توریست به کانادا را دنبال بفرمایید، معمولا تا هفته 36 بارداری اجازه پرواز دارید.  

ایا من از طریق بچه دارشدن و بدنیا اوردنش تو کانادا میتونم اقامت کاندارو با بچه ام بگیرم

سلام خیر تولد کودک در کانادا، فرزند شما را کانادایی خواهد کرد اما از این طریق نمی توانید اقامت دائم کانادا را کسب نمایید. البته شرایط کمی برای آینده شما نیز بهبود خواهد یافت.

من و همسرم اقامت کانادا را داریم. فرزندم چند ماه دیگر بدنیا می اید . فامیل همسرم بلند است و میخواهیم فقط قسمت پایانی فامیل ایشان را بر کودکمان بگذاریم. با توجه به این توضیحات و اینکه من احتمالا بعد دوماه از زایمان میخواهم با فرزندم به ایران سفری کنم و همسرم با من نیستند ، مشکلی در ورود به ایران بوجود می اید ؟ میخواهم برای شناسنامه و گذرنامه فرزندم ایران اقدام کنم . باید وکالتنامه از همسرم بگیرم؟ در کانادا کجا این وکالتنامه صادر میشود ؟ با توجه به تفاوت فامیل فرزندم و پدرش ، مشکلی در ایران بوجود نمیاد ؟ سپاس

سوال چند بخشی را مطرح فرمودید که بصورت کلی می توانم جواب شما را بدهم. در زمان ورود به ایران برخی از این لاین ها مانند ترکیش اجازه پرواز به نوزاد کانادایی با ارائه پاسپورت ایرانی پدر و مادر را می دهند. وکالتنامه در کانادا در دفاتر وکالت در کانادا قابل صدور است. در خصوص تغییر فامیل چه در زمان پرواز و چه در زمان صدور شناسنامه در ایران ، هر صورت باید مدارک قانونی در خصوص اینکه فرزند شما دارای پدر و مادر ایرانی هست و شما پدر و مادر او هستید همراه داشته باشید. هر دو مورد نیاز به بررسی دقیق تر دارد، لذا بهتر است حتما با ایرلاین مورد نظر و دفتر وزارت امورد خارجه بخش صدور شناسنامه در تهران هماهنگ بفرمایید. توضیح اینکه در لانگ فرم، نام و نام خانوادگی و محل تولد پدر و مادر علاوه مشخصات کامل نوزاد وجود دارد که می تواند مدرک معتبر خوبی برای اثبات رابطه خویشاوندی شما باشد.

با سلام من همراه همسرم برای زایمان به کانادا آمده ام ولی همسرم زودتر به ایران بر میگردد میخواستم بدون ایا تنها با نشان دادن پاسپورت من اجازه پرواز به نوزاد با ترکیش داده میشود ؟چون تنها پاسپورت کانادایی دارد. ممنون

سلام پاسپورت کانادایی نوزاد، پاسپورت ایرانی مادر و پاسپورت ایرانی پدر نوزاد را باید همراه داشته باشید. این مورد را در پرواز دوم از ترکیه به ایران هم چک خواهند کرد. این که پاسپورت ایرانی پدر را همراه نداشته باشید را باید از ترکیش ایرلاین بپرسید که چه مدرک جایگزینی را قبول می کنند که ثابت کند پدر نوزاد ایرانی است.

سلام، فرزند من متولد کاناداست و من و همسرم هم سیتیزن کانادا هستیم. هنوز برای پسرم شناسنامه و پاسپورت ایرانی نگرفته ایم. من دارم میرم ایران، میتونم از ایران شناسنامه و پاسپورت بگیرم ولی نمیدونیم اینکه مدارک صادره از تهران باشه یا واشنگتن فرقی داشته باشه یا نه مخصوصا به لحاظ قوانین سربازی. ممنون میشم جواب بدید :)

سلام و احترام بلحاظ سربازی تفاوتی نجواهد کرد در هر صورت پسر شما از هر جا که پاسپورت ایرانی خود را دریافت کند تابع قوانین خدمت سربازی ایران خواهد بود.  

سلام وقتتون بخیر، برای گرفتن شناسنامه و گذر نامه ایرانی کسی که وکالت تام از پدر بچه دارد میتونه کارهاش رو انجام بده؟

سلام جد پدری بدون وکالت نامه و هر شخص دیگری که دریافت شناسنامه و پاسپورت به وی وکالت رسمی داده شده باشد می تواند برای دریافت مدارک نوزاد اقدام کند.

با سلام من پسرم در كانادا به دنيا امده اسمش لاوين هست و من مدارك فرستادم واشنگتن براي دريافت شناسنامه و پاسپورت اسم قبول نشد چون گفتن اسم دخترانه است . ايا اگر من اسم ديگري در شناسنامه ايراني انتخاب كنم به مشكل خواهم خورد يعني در ايران يك اسم و در كانادا با اسم ديگر ؟ ممنون از شما

درود بر شما متاسفانه اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم. توصیه می کنم یک نفر را به دفتر وزارت امور خارجه در تهران بخش صدور شناسنامه بفرستید تا پیامدهای احتمالی این اختلاف نام را بررسی کند و سپس تصمیم گیری کنید.  

با سلام میخواستم بدونم بعد از زایمان در کانادا تا چه مدت می توان به ایران بازگشت یعنی به خاطره نوزاد و شرایط ایرلاین ها

سلام در حالت عادی دریافت مدارک کانادایی حدود دو هفته تا بیست روز طول میکشه. اما توصیه میشه تا حدود یک ماهگی نوزاد از سوار شدن به هواپیما و بازگشت پرهیز کنید. تا هم شرایط مادر تثبیت بشه و هم نوزاد آمادگی این پرواز طولانی را داشته باشد.  

سلام، من سه ماهه باردارم. و ويزاي ٥ ساله توريستي كانادا دارم تا ٢٠٢٢/٣. قصد دارم تا هفته ٢٨ برم كانادا و بچم رو اونجا به دنيا بيارم. حدودا از زمان تولد بچه تا صدور پاسپورت چقدر طول ميكشه؟ اگه حتي لازم باشه پول اضافه هم بديم، كمترين زمان كي هست. تا پاسپورت كانادايي صادر نشه و به دستمون نرسه نميتونيم از واشنگتن درخواست شناسنامه بدييم؟ من تو دو تا جواب مختلف به نظرم خوندم، كه ميشه شناسنامه و پاس ايراني رو هم زمان از واشنگتن درخواست كرد، سه جايي هم گفتن نميشه. ميشه در اين رابطه هم بفرماييد. ممنونم

بسیار عالی امیدوارم تا اون موقع محدودیت های ورود توریست به کانادا برداشته بشه. در حال حاضر علاوه بر ویزا نیاز به مجوز ورود نیز دارید و شرایط قرنطینه را هم باید رعایت کنید. در حالت عادی دریافت گواهی تولد حدود یک هفته بیشتر طول نمیکشه و پروسه دریافت پاسپورت با پرداخت 100 دلار کانادا تا دو روز هم ممکنه کوتاه بشه. معمولا توصیه میشه برای سوار شدن به هواپیما تا یک ماهگی نوزاد صبر کنید. پروسه دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی از واشنگتن معمولا زمانبر هست و توصیه نمی شه. مگر اینکه بتونید بصورت حضوری به واشنگتن مراجعه کنید. اگر ناچار نیستید بهتر هست که برای دریافت مدارک ایرانی در ایران اقدام بفرمایید.

با سلام، فرزند من 20 روز پیش در کانادا متولد شده است، بلیط برگشت ما به ایران مربوط به هواپیمایی قطر است و با توجه به اینکه پسرم مدارک ایرانی ندارد و هواپیمایی قطر سخت گیری زیادی دارد تصمیم دارم بلیطم را به ترکیش تغییر دهم تا بتوانیم با پاسپورت کانادایی پسرم را به ایران بیاوریم، در مطالب سایت شما هم دیدم که گفته بودید ترکیش ایرادی نمیگیرد اما آیا روشی وجود دارد که بتوان اطمینان پیدا کرد که ترکیش ایرادی نمیگیرد؟ اضافه کردن نام کودک به بلیط پدر و مادر در فرودگاه انجام می شود؟

سلام در زمان خروج از کانادا با پرواز ترکیش کودک شما بدون نیاز به هیچ مدرک اضافی اجازه ورود به پرواز کانادا به ترکیه را خواهد داشت. اما در فرودگاه ترکیه پاسپورت پدر و مادر را از شما قبل از ورود به هواپیما خواهند خواست. تا الان که بدون مشکل افراد بدون پاسپورت ایرانی نوزاد با پرواز ترکیش وارد ایران شده اند. بعید می دونم شما هم مشکلی داشته باشید ولی برای اطمینان از عدم تغییر قوانین قبل از پرواز این مورد را با هواپیمایی ترکیش مطرح بفرمایید. (در هر صورت ترکیش تا حالا مطمئن ترین گزینه برای ورود بوده است.)  

سلام من و همسرم کانادا هستیم و میخواهیم پدرشوهرم شناسنامه و کذرنامه برای پسرم بگیره . میخواستم بدونم پدر همسرم علاوه بر شناسنامه بچه گذرنامه هم میتونن براشون بگیرن؟

جد پدری می تونه برای گرفتن شناسنامه ایرانی فرزند شما اقدام کنند ولی برای گرفتن پاسپورت ایرانی فرزندتون رضایت پدر لازم هست و باید فرد درخواست کننده وکالت نامه از پدر داشته باشند.  

با سلام فرزند من در کانادا متولد شده و در حال دریافت مدارک کاناداییش هستیم، به جز birth certificate و Passport کانادایی مدرک دیگه ای هم لازم هست براش اقدام کنیم و دریافت کنیم؟ مثلا SIN نامبر هم باید براش دریافت کنیم؟ من و مادرش هر دو با ویزای توریستی وارد کانادا شدیم. ممنون که راهنمایی می کنید

بسلامتی اگر قصد بازگشت به ایران را دارید و سوالتان درخصوص دریافت مدارک ایرانی فرزندتان هست، الزاما می بایست از کانادا birth certificate (لانگ فرم) را برای دریافت شناسنامه ایرانی همراه بیاورید. طبیعیست با توجه به اینکه قصد خروج از کانادا را دارید و فرزندتان هنوز مدارک ایرانی خود را دریافت نکرده است داشتن پاسپورت کانادایی برای خروج از کانادا و سفر به ایران الزامیست. SIN نامبر برای دریافت مدراک ایرانی ضروری نیست.  

با عرض سلام، من خانم تابعه ايراني كانادايي هستم كه با اقايي با تابعيت كانادايي يوناني ازدواج كرده ام. سوال بنده اين است كه ايا ميتوانم براي فرزندم براي پاسپورت (و ساير مدارك شناسايي) ايراني اقدام كنم تا بتوانم فرزندم را همراه خودم به ايران ببرم تا خانواده ام را ببينم. علت مطرح كردن تابعيت همسرم اين است كه ايشان در حال حاظر دو تابعيتي هستند و نميتوانند تابعيت سوم (ايراني) داشته باشند. از پاسخگوييتون بي نهايت ممنون ميشم. باور بفرماييد براي پيدا كردن جواب سوالم خيلي تلاش كرده ام ولي كسي اطلاعات كافي و دقيق نتوانست بهم بدهد. بي نهايت از كمكتان متشكرم.

سلام نفرمودید فرزند شما متولد کجاست؟ اگر متولد کانادا باشد الزامی ندارد که مدارک شناسایی ایرانی داشته باشد تا بتوانید فرزندتان را به ایران ببرید. تنها با گرفتن ویزای ورود به ایران فرزندتان می تواند وارد ایران شود. اما اگر قصد شما دریافت شناسنامه ایرانی است باید به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تماس بگیرید.

با سلام چنانچه پدر و مادر نوزاد نه در ایران نه در کانادا ازدواج رسمی نکرده باشند و بدون ازدواج با هم زندگی کنند چگونه می‌شود برای نوزاد از طریق واشینگتن شناسنامه و گذرنامه گرفت ؟؟

سلام اگر فرزند شما در کانادا بدنیا آمده باشد برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان مشکلی نخواهید داشت و نامی را که مادر بخواهد می تواند بعنوان پدر فرزند در گواهی تولد فرزند ثبت نماید. اما در خصوص دریافت شناسنامه ایرانی از واشنگتن ارائه شناسنامه پدر و مادر الزامی است.

درخواست مشاوره و مراحل اجرا با توجه به شرایط کرونا

سلام در شرایط فعلی اگر ویزای توریستی داشته باشید، در بهترین حالت فقط به خانم باردار ممکن است اجازه حضور داده شود. (بسختی) البته شرایط در حال تغییر است  

آيا براي صدور شناسنامه و گذرنامه كانادايي نوزاد شناسنامه يا گذرنامه ايراني والدين مورد نياز است؟(والدين پي آر كانادا دارند)

برای صدور شناسنامه و گذرنامه کانادایی نیازی به شناسنامه ایرانی نیست و گذرنامه ایرانی کفایت می کند. اگر والدین مدارک کانادایی داشته باشند همان مدارک برای دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد کافی خواهد بود.  

با سلام آیا من درزمان بارداری هم میتونم با ویزای تحصیلی بیام کانادا؟ چه شرایطی داره برای مهاجرت در حال حاضر؟

بله با ویزای تحصیلی اگر باردار هم باشید می توانید وارد خاک کانادا شوید.

سلام من یک سال با ویزای استادی پرمیت میخوام به آلبرتا بیام و تصمیم دارم کانادا زایمان کنم آیا بیمه هزینه رو پوشش میده؟ من باردار باشم و مثلا ماه هفتم وارد کانادا بشم یا اینکه کلا توی کانادا اقدام به بارداری کنم؟ چون به من گفتن اگر باردار باشم و وارد کانادا یشم بیمه هزینه ایی پرداخت نمیکنه ولی اگر توی کانادا باردار یشم بیمه هزینه رو پوشش میده لطف میکنید توضیح بدید؟ و اینکه بهترین بیمه برای من چه بیمه ایی هست؟

سلام با توجه به شرایط کوید 19 ابتدا اطمینان حاصل کنید که با ویزای تحصیلی مانعی برای ورود شما به خاک کانادا پیش نیاید. (این مورد در خصوص دانشگاه ها و کالج های مختلف متفاوت است). شما باید پس از حضور و ثبت نام در دانشگاه بیمه دانشجویی بشوید لذا در زمان بیمه، معاینات بالینی و شرایط شما در مبلغ بیمه پرداختی تاثیر گذار خواهد بود.  

كم هزينه ترين مدل زايمان سزارين در كم هزينه ترين شهر و بهمون معرفي كنين لطفا.. آيا به زن حامله كار سياه ميدن تو كانادا؟

کم هزینه ترین نوع زایمان در کانادا زایمان طبیعی هست که ماما می توانه توی خونه براتون انجام بده، اما همیشه شرایط اضطراری ممکنه پیش بیاد و کار به بیمارستان بکشه. هزینه ها در بیمارستان های مختلف در شهر ها مختلف فرق می کنه. بیمارستان های مونترال را بررسی بفرمایید.

سلام.. من چون فردند اولم سزارين برد فرزند دومم هم بايد سزارين باشه. آيا ماما تو خونه هم سزارين انجام ميده؟ اگه نه براي كاهش هزينه ها آيا ميتوانيم با امضا و رضايت خودمون بيشتر از يك شب تو بيمارستان نمونيم؟ اخه تو ايران فقط يك شب نگه ميدارن اما بالا نوشتين سزارين ٤ شب☹️

سلام چون فرزند اولتون سزارین بوده هیچ الزامی نداره که دومی هم سزارین بشید. سزارین، یک عمل پزشکی کامل هست که باید در شرایط خاص خودش حتما در اتاق عمل انجام بشه، حتی توی ایران. اگر دکتر در کانادا بپذیره که سزارین بشید هیچ الزامی نداره که حتما 4 شب بمونید در بیمارستان. مواردی که 2 شب موندن را هم زیاد داشتیم.

سلام وكالت نامه اي كه پدر نوزاد بايد بدهد شامل چه مواردي ميشود؟ و آيا اين درسته كه كودك در كانادا هم فاميل مادر نامگذاري ميشود؟ من با ويزاي توريستي قصد ورود به كانادا و زايمان در آنها را دارم. پس از بازگشت به ايران براي ورود دوباره و يا تمديد ويزا پيش از ١٨ سالگى كودك، امتياز خاصي نسبت به حالت معمولي دارم؟ آيا كودك غير از شناسنامه و پاسپورت كانادايي مدارك بيمه هم دريافت ميكنه؟ و شرايط خاصي براي استفاده از بيمه پزشكى براي كودك وجود داره؟ و كارت اوهيپ چيست؟

سلام مادر کودک می تواند فامیل کودک را مطابق فامیل پدر نوزاد یا نام فامیلی خود مادر انتخاب نماید. اگر نام پدر در گواهی تولد نوزاد ذکر شود داشتن وکالت نامه از پدر در خصوص صدور شناسنامه و پاسپورت منطقی خواهد بود. تولد نوزاد شما در کانادا فعلا امتیاز خاصی را به والدین نمی دهد فقط شاید بتوان گفت که تایید درخواست تمدید ویزای توریستی شما تقریبا همیشه تضمین شده است و یکی از والدین همیشه می توانند همراه کودک در کانادا بمانند اما اجازه کار نخواهند داشت. بیمه های کانادایی زایمان توریستی را پشتیبانی نمی کنند و کل هزینه ها را باید بطور کامل پرداخت نمایید. دریافت کارت سلامت کودک مشروط به حضور کودک در کاناداست و شامل هزینه های زایمان نخواهد شد.  

سلام میشه راهنمایی بفرمایید اولین اقدام برای این پروسه چه کاریه؟ آیا از ایران میشه هماهنگی دکتر و بیمارستان برای زایمان انجام داد؟

سلام تمام معاینات و کنترل های پزشکی را بطور کامل در ایران انجام بدید تا پرونده پزشکی شما کامل باشه. دقت داشته باشید که هنوز حتی اگر ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، امکان حضور توریستی در کانادا بعلت کوید 19 بسیار سخت هست.

سلام خسته نباشید فرزند من در کانادا متولد شده و میخوام از طریق واشنگتن براش شناسنامه و گذرنامه ایرانی بگیرم ایتدا باید برای شناسنامه اقدام کنم بعد برای گذرنامه امکانش نیست دوتارو هم زمان انجام دهم

سلام همزمان می تونید برای شناسنامه و پاسپورت افدام بفرمایید

با سلام فرزند من شهروند کانادا و داری سه سال است دارای پاسپروت کانادایی و همچنین شناسنامه ایرانی است. آیا برای مسافرت به ایران گذرنامه ایرانی می خواهد؟ اگر بله چگونه باید تهیه کرد؟ سپاس و احترام

سلام خیر چنانچه والدین فرزند شما دارای ملیت ایرانی باشند با برخی از ایرلاین ها(فقط برخی) بدون داشتن پاسپورت ایرانی فرزندتان می تواند وارد خاک ایران شود. همچنین می توانید (مثلا ترکیش) همچنین می توانید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا نیز درخواست پاسپورت ایرانی برای فرزندتان بدهید و آن را قبل از ورود به ایران همراه داشته باشید.  

میخوام زایمانم در کانادا باشه چه مراحلی پیش بگیرم

سلام ابتدا دریافت ویزای کانادا، البته شرایط ورود برای دارندگان ویزای توریستی فعلا با محدودیت همراه است. فقط وابستگان درجه 1 و 2 دارندگان اقامت دائم یا دارندگان PR کانادا آن هم با ارائه دلایل قابل قبول اجازه ورود به خاک کانادا را دارند.

سلام من خانمم الان ۳ ماه است که بارداره و ما می خواهیم بچه در کانادا به دنیا بیاید چند تا سوال داشتم ۱ اینکه شما کارهای مربوط به ویزا و اقامت را انجام می دهید ۲ آیا بچه آنجا به دنیا بیاید ماهیانه چیزی دریافت می کند ۳ چقدر زمان نیاز است بعد زایمان جهت کارهای فرزند ۴ کل هزینه ها چقدر می شود ۵ معلوم است کی کانادا ویزا جهت توریست را باز می کند

سلام وقت بخیر در خصوص ویزا خیر، متاسفانه فعلا امکان حضور توریستی در کانادا وجود ندارد. امیداوارم تا ماه هفتم بارداری همسرتان این امکان فراهم شود. کودکی که در کانادا متولد می شود اگر مقیم همان جا باشد مبلغی حدود 600 دلار دریافت خواهد نمود اما فقط مشروط بر اقامت در کانادا. در بهترین حالت 15 روز زمان برای دریافت گواهی تولد و پاسپورت نوزاد زمان لازم است. اما توصیه این است که تا یک ماهگی نوزاد اقدام به سفر نکنید. هزینه های زایمان در شهر های مختلف متفاوت است. در تورنتو برای هزینه های پزشکی و زایمان حداقل 15 هزار دلار کانادا را در نظر بگیرید. اما این بهینه ترین حالت است هر تغییری در شرایط مادر و کودک می تواند بشدت این مبلغ را افزایش دهد. خیر متاسفانه حتی مشخص نیست که افرادی که ویزای توریستی دارند کی می توانند اقدام به سفر به کانادا کنند.  

با سلام، من ساکن کانادا هستم. آیا امکان دارد برای دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزادم که در کانادا متولد شده با هم اقدام کرد. در فرم آنلاین برای پاس ایرانی شماره شناسنامه و کد ملی نوزاد را میخواهد که هنوز نداریم. با تشکر فراوان

سلام پدر نوزاد یا جد پدری و یا شخصی که دارای وکالت نامه رسمی از طرف پدر نوزاد باشد در تهران می تواند با مراجعه حضوری یک روزه شناسنامه نوزاد را دریافت کند. پس از دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد می توانید از هر نقطه از ایران برای دریافت پاسپورت ایرانی نوزاد اقدام نمایید. (که در کمتر از دو هفته از طریق پست به دستان خواهد رسید) در غیر اینصورت باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا اقدام نمایید.

سلام من یک دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم.در ایران متولد شدم ولی میخوام شناسنامه کانادایی بگیرم.چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ اگر خانواده ای در کانادا سرپرست من بشن یا خودم بورسیه تحصیلی بگیرم میشه شناسنامه کانادا رو دریافت کنم؟

سلام شناسنامه اطلاعات محل تولد و اطلاعات والدین شما را بیان می کند. در کانادا گواهی تولد برای کودکانی که در خاک کانادا متولد می شوند صادر می شود. شما می توانید برای اقامت و کسب شهروندی هر کشوری که بخواهید بر اساس شرایط اون کشور اقدام کنید که البته مستلزم طی مراحل قانونی خواهد بود.

سلام من میخواستم بدونم اگر بخوام زایمانم در کانادا انحام بشه جهت اینکه بتونم برای نوزادم پاسپورت و شناسنامه کانادایی بگیرم چطور باید اقدام کنم و از هزینه هاش میخوام اطلاعات داشته باشم

سلام زایمان توریستی در کانادا برای همه دارندگان ویزای توریستی کانادا قانونی و امکان پذیر هست. هزینه زایمان در شهر های مختلف متفاوت و شرایط مختلف متفاوت است اما بطور متوسط در تورنتو بین 10 تا 15 هزار دلار را باید در نظر بگیرید.

سلام، وقتتون بخیر،ممنون از اطلاعات خوبتون،یه سوال داشتم اینکه من دخترم امریکا متولد شده میخواستم بپرسم محل تولد در شناسنامه ایرانی فرزندچی نوشته شده؟ و اینکه آیا تو توضیحاتش نوشته مشمول بند 989 قانون مدنی؟!

سلام ممنون در صورت درخواست شناسنامه ایرانی محل شهر محل تولد و کشور محل تولد هر کجا که باشد عینا در شناسنامه نوشته می شود. در توضیحات چیزی قید نخواهد شد.

سلام// فرزند ما متولد کانادا است آیا گرفتن پاسپورت و شناسنامه از واشنگتن در سربازی ایشان تاثیری دارد یا خیر ؟ لطف میکنید توضیح دهید.

متاسفانه اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم اما شرایط سربازی برای تمام افراد که ایرانی هستند یکسان است و قاعدتا تفاوتی ندارد که فرزند شما از کجا مدارکش را دریافت کند.

نوزادی که در کانادا متولد شده میتواند با پاسپورت کانادایی وارد ایران شود؟ برای ورود به ایران مشکلی ندارد؟ حتی اگه با ایرلاین ترکیش بیاید برای ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی مشکل ورود نخواهد داشت؟

خیر با ترکیش ایرلاین مشکلی نخواهید داشت. کافیست موقع سوار شدن به هواپیما در ترکیه مدارک ایرانی پدر و مادر نوزاد را ارائه دهید. التبه تمام ایرلاین ها این اجازه را نمی دهند.

سلام.من چون تاریخ اعتبار پاسم کمتر از ۶ ماه مونده مجبورم خانومم رو برای زایمان تنها بفرستم مونترال پیش خاله شون،برای کل پروسه زایمان و گرفتن پاسپورت نیازی به حضور من(پدر بچه) یا مدرکی ازم هستش؟

کانادا از جمله کشور هایی است که نیازی نیست که گذرنامه شما حداقل ۶ ماه بعد از ورود به کانادا اعتبار داشته باشه. کافیه ویزا در مدت حضور در کانادا معتبر باشه. برای اطمینان بیشتر از سفارت کانادا سوال بفرمایید اما اگر قصد ندارید همراه همسرتون برای زایمان به کانادا تشریف ببرید حتما وکالت نامه محضر ترجمه شده بهشون بدید که بدون حضور شما بتونن مدارک کانادایی فرزندتون را دریافت کنند.

سلام وقت بخیر من برای زایمان میخوام به کانادا برم و ویزای توریستی دارم. آیا بعد تولد نوزادم وقتی پاسپورت کانادایی رو گرفتم میتونم برگردم ایران و بچه رو بیارم یا حتما باید مدارکش رو بفرستم ایارن و شناسنامه ایرانی با پاسپورت ایرانی رو هم دریافت کنم؟

سلام این موضوع بستگی به ایرلاین انتخابی شما دارد مثلا سفر بدون مدارک ایرانی برای نوزاد در ایرلاین ترکیش بلامانع است.

ایا اصل گواهی تولد بعد از صدور گذرنامه پس فرستاده میشود و آیا اگر پس فرستاده نشود چه کاری باید انجام داد.

سلام بله در تورنتو برای دریافت گذرنامه باید حضوری مراجعه فرمایید و گواهی تولد پس از رویت به شما عودت خواهد شد.

سلام- بنده براي زايمان در هفته ٢٨ براداري به تورنتو سفر ميكنم وليكن همسرم همراه من نيست.اما وكالتنامه اي در دفترخانه به من دادند كه بتونم شناسنامه و پاسپورت كانادايي نوزادمون را بگيرم. وكالتنامه توسط دارالترجمه ترجمه و به تاييد وزارت امور خارجه رسيده، ايا با اين وكالت من بدون حضور همسرم ميتونم تقاضا پاسپورت كانادايي نوزاد را بدهم باسپاس

بله با وکالت نامه رسمی می تونید مدارک نوزاد را دریافت کنید.

با سلام.من سیتی زن کانادا هستم و همسرم پی آر. نوازدم در کانادا متولد شده. و میخواهم برای گرفتن مدارک ایرانی او به آمریکا سفر کنم. شوهرم نمیتوانند بیایند و من به تنهایی به سفارت میروم. آیا مادر ایرانی میتونه مدارک شناسنامه و گذر نامه برای فرزندش بگیره؟

بله می تونید اما قبل از سفر با دفتر حافظ منافع ایران در کانادا تماس تلفنی بگیریم تمام مدارک مورد نیاز را خدمتتون اعلام می کند.

سلام و ممنون از اطلاعاتي كه در وب سايت درج كرديد. دختر من ٢٢ ژانويه ٢٠٢٠ بدنيا خواهد اومد و ما قصد داريم شناسنامه اون رو از ايران بگيريم و اولخر فوريه هم با هواپيمايي اتريش به ايران بريم. با توجه به مطالب سايت در ورود به ايران با پاس كانادايي مشكلي نخواهيم داشت و اينجا هم از فرودگاه و از قسمت صدور كارت پرواز براي خروج از كانادا استعلام كرديم و اونها گفتند كه مشكلي براي خروج با پاس كانادايي نداريد. حالا ميخوام بدونم راجع به خط هوايي اتريش مشخصا اطلاع داريد كه برخوردشون با موضوع چي هست يا اينكه بايد از خودشون استعلام كنيم؟

خیر متاسفانه در این خصوص اطلاعی ندارم. لطفا از خط هوایی مورد نظرتون استعلام بفرمایید

ممنون جسارتا این مطالب مربوط به چه سالیه؟جدیده؟

قیمت های اولیه مربوط به کمتر از یک سال پیش است.

سلام. من ویزای توریستی دارم و میخوام بیام برای زایمان تورنتو. سوالم اینه ایا برای دفعه ی اول و ورود به کانادا محدودیت تایمی وجود داره؟ ویزای من که پنج ساله است اما مثلا دفعه ی اول ممکنه سه ماه بیشتر نتونم بمونم یا خیر؟

سلام خیر ورود برای دفعه اول به خاک کانادا برای توریست محدودیت اضافی ندارد. محدودیت موندن با ویزای توریستی در کانادا برای همه توریست ها 6 ماه هست. بعد از 6 ماه یا باید از خاک کانادا خارج بشید و مجددا وارد بشید که بتونید 6 ماه دیگه بمونید. در مواردی میشه بدون خروج از کانادا بعد از انجام مراحل اداری، چند وقتی بیشتر نیز بمونید که اینکار را باید در اواخر حضورتون در کانادا با بیان دلیل و طی مراحل اداری در خواست کنید که ممکنه مورد موافق قرار بگیره.

من فرزندم تازه تو کانادا متولد شده.خودم مقیم کانادام.واسه پاسپورت کاناداییش دقیقا چیکار باید کنم؟واسه سفر به ایران لازمه برای ورود به ایران توی فرودگاه امام مدرک خاصی الزاما داشته باشم؟یعنی برای ورود به ایران لازمه برگه ای یا مدرک خاصی داشته باشیم.؟ممنون

بستگی به این داره که کجای کانادا باشید. بطور معمول بصورت اینترنتی باید در خواست شناسنامه کانادایی بدید. (لانگ فرم را حتما برای صدور شناسنامه ایرانی درخواست بدید) با یک سرچ ساده می تونید نحوه صدور شناسنامه محل اقامت خودتون را پیدا کنید. برای پاسپورت کانادایی باید حضورا به مراکز صدور پاسپورت کانادایی مراجعه کنید. برای ورود به ایران نیاز به مدرک خاصی ندارید و با پاس کانادایی می تونه وارد بشه اما برای سوارش شدن به هواپیما برخی از ایرلاین ها اجازه سفر را به فرزندتون نخواهند داد. (مثلا لوفتانزا اجازه نمی ده اما ترکیش ممانعت نمی کنه) بنابراین برای شما که عجله ای برای بازگشت ندارید بهترین راه این هست که از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن درخواست شناسنامه و پاسپورت ایرانی فرزندتون را بدید و پس از دریافت، با خیال راحت به ایران سفر کنید.

پس از تولد نوزاد در کانادا؛و صدور شناسنامه کانادا میتوان پاسپورت کانادایی را اخذ کرد؟ چقدر زمان میبره؟ با تشکر

بله بطور معمول حدود 2 هفته اما با پرداخت وجه اضافه دو روزه هم می توانید پاسپورت کانادایی را دریافت کنید.

سلام. آیا با توجه به اینکه شناسنامه من و همسرم که ساکن کانادا هستیم در ایران است و فعلا به آن دسترسی نداریم؛ آیا امکان تقاضای صدور شناسنامه برای فرزند تازه متولد شده از دفتر واشنگتن وجود دارد؟ ممنون

وجود شناسنامه ایرانی پدر و مادر برای صدور شناسنامه ایرانی فرزند الزامی است. لذا برای دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد از واشنگتن، باید برای شما شناسنامه هایتان را ارسال کنند. البته شما نیز می توانید گواهی تولد نوزاد (لانگ فرم) را به ایران ارسال کنید و جد پدری نوزاد می تواند بدون نیاز به وکالت نامه، شناسنامه ایرانی نوزاد را برای شما دریافت کند.

لطفا بفرماييد دفتر يا وكيل خاصي جهت كمك و تسريع دريافت مدارك كانادايي بچه متولدشده در كانادا وجود دارد ؟

شما نیازی به وکیل برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان ندارید. فقط کافیست فرم اینترنتی گواهی تولد را تکمیل کنید. حدود یک هفته، بعد گواهی تولد با پست به دستان خواهد رسید. پس از دریافت گواهی تولد کانادایی، با مراجعه به دفاتر صدور پاسپورت می توانید با پرداخت50 دلار اضافی یک هفته ای و یا با پرداخت 100 دلار اضافی، حتی 2 روزه پاسپورت کانادایی فرزندتان را حضورا تحویل بگیرید. (حضور نوزاد برای تحویل پاسپورت الزامی است.) اگر جزئیات بیشتری مد نظرتان هست، بفرمایید تا راهنمایی لازم انجام شود.

أيا پدر به تنهايي ميتونه با مراجعه به سفارت واشنگتن شناسنام و پاسپورت ايراني نوزاد متولد شده در كانادا را دريافت كند يا مادر هم بايد حضور داشته باشد همراه پدر ؟؟؟؟

حضور پدر به تنهایی برای دریافت شناسنامه کفایت می کند. مشروط بر اینکه مدارک کامل خودش، مادر و فرزند را به همراه داشته باشند.

می خواهم برای دریافت long form و short form درخواست بدهم. آیا گرفتن هردوی آن ها ضروری است؟

خیر، صرفا گرفتن long form ضروری است. در صورت تمایل می توانید short form را نیز تهیه نمایید.

تصمیم دارم فرزندم را در کانادا به دنیا بیاورم. این کار تاثیری در تسریع مهاجرت من و همسرم به کانادا دارد؟

تولد نوزاد شما در کانادا تا زمانی که فرزند شما به سن 18 سالگی برسد و برای والدینش درخواست دهد، هیچ تاثیری در مهاجرت شما ندارد.

برای گرفتن پاسپورت کانادایی نوزادم حتما به حضور همسرم نیاز هست؟

بله، چنانچه همسرتان بخش مربوط به خود را در فرم birth certificate، و همچنین وکالت نامه ای که توسط پاسپورت افیس به شما داده می شود را پر و امضا کنند، شما می توانید سایر امور مربوط به گرفتن پاسپورت کانادایی نوزاد خود را به تنهایی انجام دهید.

آیا این امکان وجود دارد که شناسنامه و پاسپورت ایرانی دخترم را که در کانادا به دنیا آمده از کانادا بگیرم؟

خیر. شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزاد متولد کانادا را فقط می توانید از طریق واشنگتن و یا ایران بگیرید.

آیا صحت دارد که در کانادا امکاناتی برای زایمان در خانه هم وجود دارد؟

بله، چنانچه تمایل داشته باشید زایمان شما توسط ماما (میدوایف) انجام گیرد، ماما می تواند کلیه امکانات را به منزل آورده و زایمان را در منزل انجام دهد.

زایمان طبیعی در کانادا توسط ماما انجام می گیرد یا متخصص زنان؟

طبق قوانین بمارستان های کانادا، زایمان طبیعی همانند سزارین توسط متخصص زنان انجام می گیرد، مگر اینکه خود بیمار تمایل به زایمان توسط ماما (میدوایف) داشته باشد.

بیمه های کانادا امکانات خاصی برای خانم باردار دارند؟

چنانچه سیتی زن کانادا نباشید و فقط برای سفر یا زایمان به کانادا مسافرت کنید می توانید با توجه به سن و شرایط خود، با پرداخت هزینه خود را بیمه کنید ولی این بیمه، بارداری و مشکلات ناشی از آن را شامل نمی شود.

آیا بعد از زایمان، برای بررسی وضعیت نوزاد متولد کانادا، محل های خاصی وجود دارد؟

اگر تمایلی به مراجعه به مطب متخصص اطفال نداشته باشید و یا امکان گرفتن وقت فوری از متخصص اطفال را ندارید، کلینیک های walk in برای مراجعه حضوری روزانه گزینه مناسبی هستند.

birth certificate چیست و چه مدارکی را شامل می شود؟

همان شناسنامه کانادایی نوزاد است که شامل دو فرم کوتاه و بلند بوده و مشخصات نوزاد و والدین در آن ذکر شده است.

آیا برای ورود خانم باردار به کشور کانادا محدودیت امنیتی وجود دارد؟

کشور کانادا برای ورود خانم باردار محدودیت امنیتی خاصی در نظر نمی گیرد ولی جهت کاهش استرس های ناشی از ورود به خاک کانادا بهتر است تا حد امکان مانع مشخص شدن بارداری خود شوید.

سلام حداقل هزینه زایمان دوقلو در کانادا چقدر می شود

سلام. چنانچه کارت اوهیپ نداشته باشید، هزینه پزشک به 6500 دلار افزایش خواهد یافت.

هزینه دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد چقدر است.

شناسنامه کانادایی نوزاد یا همان birth certificate شامل دو بخش short form و long form است که هرکدام 25 دلار کانادا هزینه دارند. البته شما ناچار به پرداخت هر دو هزینه و دریافت هر دو فرم نیستید. برای دریافت گذرنامه کانادایی نوزاد نیز مبلغ 50 یورو دریافت می گردد.

هزینه های زایمان در کدام شهر کانادا مناسب تر است؟

هزینه های زایمان در استان انتاریو نسبت به سایر استان های کانادا مناسب تر می باشد.

می خواهم برای تولد فرزندم در تورنتو اقدام کنم. خانم باردار تا چه ماهی می تواند با هواپیما به کانادا برود؟

امکان پرواز بسته به شرکت های هواپیمایی متفاوت برای خانم باردار فرق می کند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد زمان پرواز به توضیحات مندرج در نکته 4 صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/WHAT-TO-KNOW-ABOUT-GIVING_BIRTH-IN-CANADA/  

در کانادا تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین چقدر است؟

تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین در کانادا در میزان دستمزد متخصص بیهوشی و دستیار متخصص بیهوشی می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با میزان این مبالغ به بخش هزینه های زایمان طبیعی و سزارین در صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/visitors-pregnancy-and-childbirth-costs-in-Canada/

هزینه دریافت پاسپورت در کانادا چقدر است؟

هزینه دریافت پاسپورت کانادایی 75 دلار کانادا است. حدود یک ماه برای صدور پاسپورت زمان لازم است. اما با پرداخت 50 دلار اضافه می توانید پاسپورت خود را یک هفته ای دریافت کنید و اگر 100 دلار اضافه بپردازید در طی 48 ساعت پاسپورت بشما خواهند داد.

دریافت شناسنامه و گذرنامه در کانادا چند روز زمان می برد؟

برای دریافت گواهی تولد در تورنتو، بصورت اینترنتی فرم مربوطه را پر می کنید و حدود یک هفته بعد گواهی تولد (لانگ فرم و شورت فرم) بدستتون میرسه. برای پاسپورت کانادایی هم بعد از دریافت گواهی تولد، و گرفتن عکس نوزاد، بصورت حضوری مراجعه می کنید و می تونید با پرداخت 100 دلار مازاد حتی 48 ساعته پاسپورت را دریافت کنید.

هزینه های زایمان در کانادا افزایش داشته است؟

بله هزینه پزشک از 2500 دلار به 4200 دلار کانادا افزایش یافته است.

آیا برای زایمان توریستی در کانادا پزشک خاصی را معرفی می کنید؟

بهتر است جهت ایجاد ارتباط بیشتر بین پزشک و بیمار، به متخصصان زنان ایرانی که در شهرهای مختلف کانادا مقیم هستند، مراجعه نمایید. در زمان نیاز پزشکانی به شما معرفی خواهند شد.

مناسب ترین شهر برای زایمان توریستی در کانادا چه شهری است؟

عموما هموطنان ما زایمان توریستی در مونترال یا تورنتور را انتخاب می کنند. توصیه این است که شهری را انتخاب کنید که هزینه های پایین تر داشته باشد و یک آشنای قابل اعتماد در آن داشته باشید.

تولد فرزند در کانادا حدودا چقدر هزینه دارد؟

هزینه زایمان توریستی در کانادا بستگی زیادی به شهری دارد که زایمان در آن انجام می شود. در شهر تورنتو در حال حاضر حدود 10-12 هزار دلار کانادا هزینه های بیمارستانی و پزشکی خواهید داشت.

اخبار ویژه

 • نکات مهم در رابطه با شیر مادر نکات مهم در رابطه با شیر مادر نکات مهم در رابطه با شیر مادر: همان طور که همه می دانیم تغذیه نوزاد تازه متولد شده بسیار حائز اهیمت است و دغدغه بسیاری از مادران است. اما اینکه بدانیم چقدر باید به نوزاد تازه متولد شده شیر بدهیم بسیار مهم است. حتی ممکن است در کنار شیر مادر نیاز به شیر خشک داشته باشید که استفاده از آن هیچ ایرادی نخواهد داشت. چطور بفهمیم شیر مادر برای نوزاد کافی است؟ نشانه های مهم زیر را به خاطر بسپارید: نوزاد باید در طی روز 6 الی 8 پوشک در روز را خیس کند. توجه به رنگ ادرار داشته باشید ...
 • نوزاد تازه متولد شده نوزاد تازه متولد شده مراقبت از نوزاد تازه متولد شده اگر بارداری اول را تجربه می کنید حتما درباره نحوه مراقبت از نوزاد تازه متولد شه کمی نگران هستید. که باید کاملا به شما حق داد اما از طرفی با بالا بردن سطح اطلاعاتتان می توانید تا حدود زیادی از پس این دوران بر آیید. شاید تصور کنید خواندن کتاب دیگر راهکار نیست و به دنبال اطلاعات در شبکه های اجتماعی باشید. خوب است بدانید مقالاتی که در اینترنت و فضای شبکه های اجتماعی منتشد می شوند همه و همه از منابع درستی پیروی نمی کنند به همین دلیل خواندن کتاب ها هنوز هم ...
 • تغذیه در دوران بارداری تغذیه در دوران بارداری تغذیه در دوران بارداری توجه به رژیم غذایی و داشتن یک برنامه تغذیه ای مناسب می تواند سبب شود دوران بارداری و پس از بارداری راحت تری را تجربه کنید چرا که کودک شما نیز تحت تاثیر تغذیه شما خواهد بود. برای این منظور به بررسی چند نکته مهم خواهیم پرداخت: از مصرف کافئین زیاد خودداری کنید. به طور مثال اگر به خوردن قهوه در طی روز عادت دارید بهتر است میزان مصرف آن را تا 2 لیوان در روز کاهش دهید. البته بودند بسیاری از زنان بارداری که مصرف آن را به طور کامل قطع کردند. از مصرف الکل ...
 • اختلالات خواب در بارداری اختلالات خواب در بارداری اختلالات خواب در بارداری اگر شما هم جزو افرادی هستید که باردار هستند و یا دوران بارداری خود را به سلامت سپری کرده باشند حتما تجربه اختلالات خوا در طی دوران بارداری را تجربه کرده اید.  از آنجایی که داشتن خواب راحت و آسوده برای مادران باردار بسیار حائز اهمیت است احساس خستگی و خواب آلودگی ناشی از داشتن خواب کافی می تواند سبب کلافگی در شما شود و از دوران بارداری خود گلایه کنید. علت بروز این اختلالات تغییر هورمون است که در دوران بارداری رخ می دهد و بسیار شایع است. افزایش هورمون پروژسترون باعث بروز این عارضه ...
 • فتق ناف در نوزادان فتق ناف در نوزادان فتق ناف در نوزادان فتق ناف یک همان بیرون زدگی و برجستگی ناف در نوزان است معمولا در هنگام گریه کردن های مداوم و شدید، سرفه کردن و زور زدن های شدید و ... ایجاد می شوند.  اصولا زمانی که نوزاد به پشت خوابیده باشد و آرام باشد این عارضه برطرف خواهد شد.  جالب است بدانید فتق ناف به خودی خود در نوزادان سبب درد نمی شود اما در سنین بالاتر مانند نوجوانی می تواند درد زیادی را به همراه داشته باشد. در دوره جنینی طناب ناف از ناف کودک بیرون زده میشود بلافاصله بعد از زایمان و کامل شدن ...
 • راه هایی برای زایمان طبیعی آسان تر راه هایی برای زایمان طبیعی آسان تر زایمان طبیعی در کانادا امروزه در سراسر دنیا انجام زایمان طبیعی به صورت یک قانون در آمده و در کشورهایی که تا پیش از این نیز با عمل سزارین موافق بودند به آسانی نمی توان به این امر دست یافت.  از انجایی که همیشه درباره زایمان های طبیعی داستان هایی نقل قول شه که بسیار سخت است و مادران باردار را از انجام آن مردد می کند بر آن شدیم تا چند روش بهبود و تسریع زایمان طبیعی را با شما به اشتراک بگذاریم همراه ما باشید: 1. پیاده روی پیاده روی در ماه های آخر به خصوص در شروع ...
 • تقویت هوش جنین تقویت هوش جنین تقویت هوش جنین یکی از دغدغه های پدران و مادران پیش از اقدام به بارداری چگونگی تقویت هوش جنین است و می خواهند بدانند آیا تماما یک امر ارثی است و یا اینکه با رعایت رژیم غذایی می توان به این امر مهم دست پیدا کرد. درست است که تحقیقات علمی ثابت کرده که تا حدی هوش جنین و در نهایت هوش فرزندتان موروثی است اما از تاثیر تغذیه نمیتوان غافل شد. بدین منظور توجه به نکات زیر می توانند موثر واقع شود: ورزش کنید: داشتن تحرک در دوران بارداری سبب می شود تا محرک های رشد مغز بیشتر ترشح ...
 • تغذیه آقایان پیش از اقدام به باداری تغذیه آقایان پیش از اقدام به باداری تغذیه آقایان پیش از اقدام به باداری پیش از اقدام به بارداری یکی از نکاتی که بدان توجه زیادی نمی شود و ممکن است از دایره توجه خارج شود تغذیه پدر پیش از بارداری است. تمام تمرکز خانواده ها پیش از بارداری بر روی تغذیه و سلامت مادر است اما از آنجایی که پدران نقش مهمی در باروری دارند بهتر است در تغذیه آن ها نیز نکاتی رعایت کنید که بسیار با اهمیت است. در تغذیه روزانه حتما از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید تا آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مورد نیاز از این طریق تامین شوند. از ...
 • حرکات جنین در بارداری حرکات جنین در بارداری حرکات جنین در بارداری  برای مادرانی که بارداری اول را تجربه می کنند، حرکات جنین بسیار عجیب و ناشناخته به نظر میرسد و در طول دوران بارداری منتظر اولین حرکات جنین خود هستن که به نوعی اولین ارتباطات مادر و جنین به حساب می آید. اما نکاتی هم درباره این حرکات وجود دارد که خوب است بدانید: پس از مثبت شدن آزمایش بارداری حتما به دنبال مقالات علمی و پرس و جو از اطرافیان خواهید بود تا بدانید چه زمانی باید اولین حرکات جنین را حس کنید. جنین تا هفته 12 بارداری هیچگونه حرکتی نخواهد داشت و پس از آن ...
 • انقباضات برکستون هیکس در بارداری انقباضات برکستون هیکس در بارداری انقباضات برکستون هیکس در بارداری اگر شما هم جزو افرادی باشید که بارداری را قبلا تجربه کرده اید حتما این انقباضات را تجربه کرده اید. اما اگر بارداری اول شماست ممکن است در مرحله اول کمی نگران این انقباضات شوید. در این بخش می خواهیم درباره این نوع انقباض که بی خطر هستند بیشتر صحبت کنیم. همراه ما باشید: زمانی که عضلات رحم در دوران بارداری منقبض می شوند اینطور به نظر می رسد که بخشی از شکم سفت شده اما احساس درد وجود ندارد. برخی از علائم این نوع انقباضات شامل: نامنظم بودن درد بیشتر نمی شود با استراحت ...