کانادا 77

هزینه های زایمان در کانادا (نقد مقاله 1)

 

اگر هزینه های زایمان در کانادا را در گوگل سرچ کنید یکی از نوشته های مقبول که بسیاری از سایت ها متن آن را در صفحات خود گنجانده اند، نوشته ای است از احمدرضا نجفی که در تاریخ 20 آذر سال 1397 در روزنامه هفت صبح منتشر شده است.
در زیر عین نوشته با ذکر منبع آورده شده است. من نیز تجربیات خود را (نوشته های آبی رنگ) به این نوشته اضافه می کنم، به این امید که مورد استفاده هموطنان عزیز قرار گیرد.

من و همسرم در ماه 7 بارداری به عنوان توریست وارد کانادا شدیم و قبل از شروع سال 2019 (مصادف با آذر ماه 1397) فرزندمان در تورنتو بدنیا آمد.

زایمان در کانادا چقدر خرج دارد؟ منبع: هفت صبح

فکر می‌کنید گرفتن شناسنامه کانادایی برای فرزندتان چقدر هزینه داشته باشد؟ رک و راست بگویم، اگر ساکن کانادا باشید و هیچ مشکلی برای اقامت سر راه تان نباشد، چیزی حدود ۱۶۰ میلیون تومان برای عمل سزارین فرزندتان بودجه کنار بگذارید. البته بدون احتساب هزینه‌های رفت و آمد.

این عدد را از لیست هزینه‌های یکی از هموطنان مان به دست آوردیم. او که ساکن تورنتو کاناداست، تقریبا از هفته سی ام بارداری به بیمارستان مکنزی در شهر تورنتو مراجعه کرده و تمام هزینه هایی که در دوران بارداری؛ حین عمل و بعد از عمل؛ کرده است را یادداشت کرده و در اختیار ما قرار داده است.

مجموع این هزینه ها به رقم ۱۳هزار و ۳۶۴ دلار رسیده که با احتساب نرخ ۱۲ هزار تومانی برای هر دلار آمریکا، هزینه‌های این خانواده برای به دنیا آمدن فرزندشان، حدود ۱۶۰ میلیون تومان شده است؛ تازه اگر مادر و نوزاد با سلامت کامل عمل سزارین را پشت سر بگذارند و تنها یک شب در بیمارستان بستری باشند. در غیر این صورت باید شبی ۵۰ میلیون تومان روی هزینه های شان اضافه کنند.
حالا به نظرتان هزینه زایمان در ایران چقدر است؟ زایمان طبیعی که به صورت کامل برعهده بیمه گر بوده و برای مراجعه کننده کاملا رایگان است. حتی اگر کسی بخواهد برای زایمان خرج زیادی بکند، هزینه زایمان به صورت سزارین در بیمارستان‌های خصوصی تهران با امکانات کامل نهایتا 6 میلیون تومان بودجه نیاز دارد.

بیمارستان مکنزی همانجایی است که هموطن ما برای تولد فرزندش به آن مراجعه کرده است. او مراجعه به بیمارستان را از هفته سی ام بارداری شروع کرده و مبلغ ۱۴۰ دلار برای ویزیت اول پرداخت کرده است. هزینه ویزیت‌های بعدی پزشک متخصص ارزان‌تر بوده و هر نوبت ۴۰ دلار محاسبه شده است. در مجموع، وی با چهار مراجعه‌ای که به پزشک متخصص داشته، ۱۶۰ دلار خرج کرده که با ۱۴۰ دلار ویزیت بار اول می‌شود ۳۰۰ دلار؛ به عبارت ساده‌تر، این هموطن صرفا ۳۰۰ دلار برای ویزیت پزشک پرداخت کرده است.

دوست ما در طول مدت بارداری یعنی در هفته‌های ۳۲ و ۳۷ بارداری، برای سونوگرافی به بیمارستان مراجعه کرده است. نوبت اول سونوگرافی برای او ۱۸۰ دلار محاسبه شده و در نوبت بعدی مبلغ ۹۰ دلار پرداخت کرده است که درمجموع می‌شود ۲۷۰ دلار هزینه سونوگرافی. آزمایشات لازم برای مادر، مجموعا ۶۳ دلار هزینه داشته که ۳۵ دلار آن برای آزمایش خون و ۲۸ دلار برای آزمایش سوآپ بوده است. تا اینجای کار، یعنی قبل از عمل؛ این خانواده ۶۳۳ دلار هزینه بیمارستان کرده که با احتساب نرخ ۱۲ هزار تومانی برای دلار، می‌شود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان.

قبل از اینکه برای زایمان توریستی در کانادا اقدام کنید به موارد زیر به صورت جدی فکر کنید، زیرا هرکدام از آن ها می تواند محاسبات شما را به صورت کامل تحت تاثیر قرار دهد:
1- اضظراب حاصل از این تصمیم چقدر بر مادر و نوزاد تاثیر خواهد گذاشت.
2- اگر در زمان سفر طولانی مشکلی برای مادر و فرزند پیش بیاید، چه عواقبی در پی خواهد داشت.
3- خطوط هوایی چه محدودیت هایی برای فرد باردار اعمال خواهند کرد.
4- اگر زایمان در جایی قبل از ورود به خاک کانادا اتفاق بیفتد، چه پیامدهایی در پی دارد.
5- اگر افسر ورود به خاک کانادا، به هر دلیل اجازه ورود ندهد، با چه مشکلاتی مواجه خواهید شد.
6- اگر زایمان به هر دلیل تبدیل به یک زایمان پر رسیک شود یا شرایط مادر و فرزند ناگهان تغییر کند، چه مسائلی پیش روی شما قرار خواهد گرفت.
7- اگر به دلایلی غیر قابل پیش بینی هزینه ها از کنترل خارج شود، چه خواهید کرد.

چنانچه به تمام موارد فوق اندیشیده اید و برای شرایط خاص که خیلی هم نادر نیستند؛ پول کافی دارید، متن زیر می تواند راهنمای شما باشد.

تجربه من: هزینه تولد فرزند من در تورنتو کانادا در شرایط مناسب حدود 150 میلیون تومان شد (کل هزینه ها با توجه به قیمت دلار در همان تاریخ، که شامل هزینه های رفت و آمد، مواد غذایی، بیمارستان و ... بود).
من در ماه 7ام بارداری وارد کانادا شدم و زایمانم هم در آذر ماه 1397 انجام شد، کل هزینه های پزشکی من که شامل ویزیت پزشک، معاینات، آزمایشات، سونوگرافی و بیمارستان می شد، به مبلغ 8000 دلار کانادا شد و 8000 دلار نیز هزینه های رفت و آمد، مواد غذایی و سکونت دو ماهه در تورنتو.
در خصوص زایمان در کانادا باید بگویم، چنانچه مقیم کانادا باشید و دارای کارت سلامت (همه کانادایی ها این کارت را دارند)، تمام هزینه های زایمان برای شما رایگان خواهد بود. من تجربه خودم را بر اساس هزینه های توریست در صورت ورود به کانادا در ماه هفتم بارداری برای تان خواهم نوشت.
در آذر ماه 1397 مبلغ دلار کانادا در بازار آزاد کمتر از 9000 دلار بود که با احتساب این مبلغ هزینه رفت و برگشت 2-3 ماه اقامت و تولد فرزندم در کانادا به 150 میلیون تومان نرسید.
از قیمت بلیط و هزینه های یک شب اقامت در استانبول جهت تجدید قوا برای یک پرواز  10-11 ساعته به تورنتو که بگذریم.
در اولین مراجعه به پزشک متخصص 140 دلار کانادا پرداخت کردم.
در ویزیت دوم 2500 دلار هزینه زایمان و 40 دلار هزینه ویزیت دوم را در مطب به پزشک متخصص پرداختم تا وی پرونده تکمیل و به بیمارستان معرفی کند.
ویزیت های روتین در صورتی که همه چیز عادی باشد هفته ای یک بار انجام می شود. (برای تمام پرداخت ها منشی رسید ارائه می کند.)
من با توجه به اینکه در ایران کلی تست و سونوگرافی و آزمایش انجام داده بودم و زایمان کم ریسک هم داشتم فقط یک سونوگرافی قبل از زایمان در کانادا لازم داشتم که آن هم 100 دلار کانادا هزینه داشت.
رفت و آمد به مطب دکتر در هوای سرد کانادا هر دفعه حدود 30 تا 40 دلار با اوبر برایم هزینه داشت.
 آزمایش خون
آزمایش سواپ نیز 28 دلار هزینه داشت.
اولین نشانه های زایمان 10 روز زودتر از زمان مقرر شروع شد و تقریبا 48 ساعت بعد با هماهنگی دکتر به بیمارستان رفتیم.
ما با اوبر (اسنپ خودمون ) رفتیم بیمارستان چرا که رفتن به بیمارستان با آمبولانس 500 دلار هزینه دارد.
ساعت 10 صبح توی بیمارستان بودم اما برای پذیرش اقدام نکردیم. همان جا در فضای عمومی بیمارستان نشستیم و فواصل درد ها را یادداشت کردیم. (اگر قبل از زمان شروع زایمان به بخش بروید معاینه می شوید و از شما خواهند خواست به خانه برگردید تا زمان زایمان برسد. همین معاینه ساده 800 دلار برای شما هزینه اضافه خواهد داشت)
نهایتا ساعت 3 بعد از ظهر وارد بخش شدم. پزشک مرا معاینه کرد و تشخیص داد که زمان زایمان رسیده است.
درد به نهایت رسیده بود. درخواست اپیدورال کردیم. بعد از یک ساعت که یک انگار یک سال طول کشید تزریق اپیدورال انجام شد. 1000 دلار نقدا بابت این تزریق پرداخت کردیم.
چون ساعت 3 وارد بیمارستان شده بودم و زایمان تا ساعت 8 شب انجام نشده بود، سر پزشک بخش زایشگاه 400 دلار ناقابل را نقدا گرفت و رفت! ( در واقع شما این 400 دلار را قبلا در 2500 دلاری که به متخصص زنان داده بودید پرداخت کرده اید. اما چون زایمان در همین شیفت انجام نشد پزشک من هزینه 400 دلار شیفت بعد را از 2500 دلار پرداخت می کند،) بعنی اگر ساعت 8 شب به بعد بستری می شدم 400 دلار را لازم نبود پرداخت کنم ولی قطعا از درد توی لابی بیمارستان غش کرده بودم.
ساعت 11 شب نشده فرزندم بدنیا اومد.

اما ...
همه چیز برای من در شرایط تحت کنترل و طبق پیش بینی انجام شد.
شما مممکن است نیاز به آزمایشات دیگر یا سونوگرافی های بیشتر و یا ...  داشته باشید. که خوب هزینه های خودش را خواهد داشت.
یا مثلا اگر از زمان ماندن مادر و کودک در بیمارستان فقط و فقط یک دقیقه از حد مجاز در سیستم بیمارستانی فرا تر رود برای مادر و فرزند یک روز کامل محاسبه خواهد شد و برای هر شب اقامت مادر              دلار و برای هر شب اقامت نوزارد ... دلار به هزینه های شما اضافه خواهد شد.
ممکن از فرزند شما زردی بگیرد که هر شب حدود 4000 دلار کانادا نگهداری کودک در بخش مراقبت های ویژه برایتان هزینه دارد.
در واقع ورود شما به بیمارستان دست خودتان است و خروج تان بسته به شرایط مادر و کودک.

خرج اقدامات قبل از عمل سزارین
این تازه اول ماجراست. حالا نوبت به عمل رسیده و هر کدام از پزشکان متخصص دستمزد خود را برای عمل سزارین می‌خواهند. بیمارستان مکنزی برای دستمزد پزشک متخصص زنان دو هزار و ۵۰۰دلار از هموطن ما دریافت کرده. به عبارتی پزشک عمل سزارین حدود ۳۰ میلیون تومان دستمزد گرفته است. دکتر بیهوشی و اطفال هم هر کدام در این عمل دخیل بوده اند و به ترتیب هزار و ۸۰۰دلار و ۳۵۰ دلار حق الزحمه گرفته اند. یعنی سر جمع دو هزار و ۱۵۰دلار که میشود حدود ۲۶میلیون تومان. به عبارت ساده‌تر این خانواده حدود ۵۶میلیون تومان برای دستمزد پزشکان عمل سزارین هزینه کرده است و اگر این مبلغ را با هزینه‌های پیش از عمل جمع کنیم، تا اینجای کار حدود پنج هزار و ۳۰۰دلار، معادل ۶۳میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای تولد نوزاد خرج شده است.

هزینه‌های عمل سزارین در بیمارستان مکنزی
عمل سزارین که شروع شود، یک لیست هزینه دیگر روی میز می‌آید. ردیف اول هزینه آزمایش خون مادر قبل از عمل است. این آزمایش ۱۳۹ دلار هزینه دارد که به پول ما می‌شود حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان. آماده سازی اتاق عمل خرج ۸۷۵دلاری برای خانواده در پی دارد که هزینه‌ها را تا قبل از اینکه جراح دست به تیغ شود به هزار و ۱۴ دلار می‌رسد.

عمل که انجام شد، مادر و نوزاد باید برای مدتی در بیمارستان بمانند. هزینه هرشب اتاق نوزاد خرج هزار و ۳۰۰دلاری روی دست خانواده می‌گذارد و هزینه هر شب اتاق خصوصی مادر در بیمارستان مکنزی دوهزار و ۹۱۵ دلار است. به عبارتی هرشب که این مادر و نوزاد در بیمارستان بمانند، چهار هزار و ۲۱۵ دلار خرج روی دست خانواده می‌گذارند.

با احتساب نرخ دلار ۱۲ هزار تومانی، هر شب اقامت مادر و نوزاد می‌شود چیزی حدود ۵۰میلیون و ۶۰۰ هزار تومان! حالا خدا را شکر مادر و فرزند هردو به سلامت عمل سزارین را پشت سر گذاشتند و فقط یک شب در بیمارستان ماندند و گرنه معلوم نبود بتوانند از پس خرج شب دوم بربیایند.

تجربه من: دکتر های متخصص زنان و زایمان برای زایمان 2500 دلار کانادا در یافت می کنند چه زایمان طبیعی باشد و چه سزارین. در واقع این مبلغ را با مراجعه به مطب پزشک متخصص زنان و زایمان در اولین یا دومین ویزیت نقدا به پزشک باید پرداخت کنید. هیچ تضمینی هم نخواهد بود که همان پزشک وضع حمل را انجام دهد. در واقع پزشک شما وچه را دریافت می کند و شما را به بیمارستان معرفی می کند. اگر شیفت کاری خودش شما در حال وضع حمل باشید خودش بالاسر شما خواهد بود در غیر اینصورت شیفت هر دکتری که باشد زایمان را انجام داده و پزشک شما حق الزحمه او را پرداخت خواهد کرد.
البته سزارین ممکن است برخی هزینه های جانبی داشته باشد که اگر شرایط هر مادر و کودک مناسب باشد بیش از 500دلار کانادا نخواهد بود. (مثلا هزینه دستیار بیهوشی)
برخی از هزینه ها نیز در زایمان طبیعی هست که در سزارین نیست مثلا در زایمان طبیعی اپی دورال 1000 دلار کانادا هزینه دارد. که نقدا در خود بیمارستان به پزشک مربوطه پرداخت شد.
چند نکته مهم:
1- با آمبولانس به بیمارستان نروید که 500 دلار برایتان هزینه دارد. من این مسیر را با اوبر به مبلغ 15 دلار طی کردم.
2- زود به بیمارستان نروید که اگر زود بروید بابت معاینه از شما 800 دلار کانادا می گیرند و میگن برید خونه تا وقتش بشه. (پزشکتون شما را راهنمایی خواهد کرد و زمان مناسب برای رفتن به بیمارستان را خواهد گفت.)  من پس از شروع انقباض های زایمان، دائم با پزشکم در تماس بودم و فاصله درد ها را چک می کردم(دکترم انصافا تمام مدت تلفنی پاسخگو بود). حدود 48 ساعت زمان برد تا دکتر گفت بروم به بیمارستان بعد هم چند ساعت در لابی بیماستان صبر کردیم تا فاصله درد ها به 4 دقیقه رسید بعد به بخش زایمان مراجعه کردیم و بعد از معاینه بستری شدم و 4 ساعت بعد زایمان کردم.) البته اینکار یعنی تحمل چند ساعت درد در شرایط خاص، در یک کشور غریب، که از تحمل هر کسی خارج است.
3- تمام آزمایشات لازم را ایران انجام بدهید و مدارک را همراهتون ببرید.لیست هزینه‌های بعد از عمل هزینه‌های عمل
سزارین در بیمارستان مکنزی به همین جا ختم نمی‌شود. فرزند تازه متولدشده همان اول کار با آزمایش زردی و هزینه دکتر اطفال خرج ۳۰۰دلاری روی دست پدر و مادرش می‌گذارد که به پول ما می‌شود حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان. تازه دکتر اطفال زمان ترخیص حق الزحمه جداگانه‌ای هم گرفته که مبلغ آن ۱۲۰ دلار بوده است. همچنین هنگام ترخیص یک قبض ۱۹۷دلاری هم از صندوق رسیده که شامل هزینه‌های دارو و مواد مصرفی در بیمارستان است. با این حساب به جز هزینه‌های بستری در بیمارستان، این خانواده هزار و ۶۳۱دلار برای عمل سزارین هزینه کرده است که به پول ما میشود چیزی حدود ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان.

بیایید تا حساب از دستمان در نرفته همین جا هزینه‌ها را جمع کنیم تا ببینیم تا اینجای کار یک عمل سزارین چقدر خرج برداشته است. هزینه‌های قبل از عمل که شامل ویزیت و سونوگرافی و … بود حدود ۶۳۳دلار شد. هزینه دستمزد پزشکان در عمل جراحی به چهار هزار و ۶۵۰دلار رسید و هزینه‌های عمل سزارین هزار و ۶۳۱دلار خرج روی دست خانواده گذاشت. یک شب بستری شدن مادر و کودک در بیمارستان هم شد چهار هزار و ۲۵۰دلار مجموع این ارقام، عدد ۱۱ هزار و ۱۶۴ دلار را به همراه داشت که به پول ما می‌شود چیزی حدود ۱۳۴ میلیون تومان.

فرزند تازه متولدشده هموطن ما پسر بود. پسربچه‌ها یک خرج بعد از عمل دیگر هم دارند که مبلغ ۵۰۰دلار برای ختنه خرج روی دست خانواده می‌گذارد که به پول ما می‌شود، شش میلیون تومان. حالا خانواده اگر بخواهد به پیشرفت دانش پزشکی در آینده اطمینان داشته باشد و بند ناف نوزادش را در بانک بند ناف ذخیره کند، باید هزار و ۷۰۰دلار بودجه کنار بگذارد. با این کار یک خرج سالانه ۲۵۰دلاری هم روی دوش خانواده می‌افتد و هرسالی که این مبلغ را نپردازد، کل هزینه‌ها برای ذخیره بند ناف نوزادش از بین می‌رود. بر این اساس هزینه‌های بعد از عمل هم چیزی حدود دوهزار و ۲۰۰ دلار، به علاوه سالانه ۲۵۰دلار خرج روی دست خانواده گذاشت که به پول ما می‌شود ۲۶میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، به علاوه سالانه سه میلیون تومان .

مجموع خرج بیمارستانی به دنیا آمدن نوزاد در کانادا
حالا وقت پاگشاکردن نوزاد به خانه است و مادر خرج باید ببیند این همه هزینه در بیمارستان مکنزی سرجمع چقدر آب خورده است. اگر دو هزار و ۲۰۰ دلاری که آخر کار به خرج‌ها اضافه شد را با خرج‌های قبلی یعنی ۱۱ هزار و ۱۶۴ دلار جمع کنیم، می‌شود چیزی حدود ۱۳ هزار و ۳۶۴دلار یعنی چیزی حدود ۱۶۰ میلیون تومان.

تازه این در صورتی است که مادر و فرزند در سلامت کامل عمل سزارین را پشت سر بگذارند و لازم نباشد بیش از یک شب در بیمارستان بمانند. وگرنه برای هر شب اقامت مادر و نوزاد در بیمارستان، مبلغ چهار هزار و ۲۱۵دلار، معادل پنجاه میلیون تومان به هزینه‌های تولد نوزاد اضافه می‌شود.

خرج‌های بیمارستانی در ایران
صفر، عددی بود که در جواب سوال هزینه تولد نوزاد از یک پزشک گرفتیم. البته صفر صفر هم که نه. منظور پزشک زایمان طبیعی بود. بعد از طرح تحول سلامت، خرج زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی کاملا برعهده بیمه افتاده و هیچ هزینه‌ای برای خانواده به همراه ندارد.

البته به رغم توصیه پزشکان و نظام سلامت به زایمان طبیعی، خیلی از مادر‌ها عمل سزارین را به زایمان طبیعی ترجیح می‌دهند و برای همین باید برای به دنیا آمدن فرزندشان هزینه پرداخت کنند. آمار‌ها نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد زایمان‌ها در ایران به صورت سزارین انجام میشود.

کل هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی بدون بیمه از ۵۰هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان و هزینه زایمان به شیوه سزارین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. البته هزینه‌های زایمان در بیمارستان‌های خصوصی خیلی بیشتر از این حرف هاست.

با این حال نتایج پرس و جوی ما از بیمارستان‌های مختلف نشان می‌دهد عمل سزارین با بیشترین امکانات در گران قیمت‌ترین بیمارستان‌های تهران حدود شش میلیون تومان خرج دارد. البته اگر کسی بخواهد می‌تواند میلیون‌ها تومان بیشتر خرج کند، اما نهایت خرج معمول همان شش میلیون تومان برای خانواده هزینه دارد. همچنین می‌شود هزینه عمل سزارین در بیمارستان‌های خصوصی را با نرخ سه میلیون تومان هم پیدا کرد.

حالا این نرخ شش میلیون تومانی که می‌توان گفت حداکثر هزینه‌ای است که یک خانواده برای به دنیا آمدن فرزندش در ایران خرج می‌کند را با هزینه ۱۶۰ میلیون تومانی عمل سزارین عادی و خدمات جانبی آن در بیمارستان مکنزی تورنتو کانادا مقایسه کنید و خودتان نتیجه مطلوب را بگیرید.

تجربه من: بعد از زایمان به بخش منتقل میشوید ( البته این انتقال صبح فردا انجام شد) اونجا تحت نظر هستید و کمی دارو دریافت می کنید و پزشک اطفال نوزاد را معاینه خواهد کرد. (این معاینه برای من 90 دلار هزینه بیشتر نداشت که بعدا نقدا دادیم به دکتر اطفال)
از کف پای نوزاد خون می گیرند و آزمایشات معمول را انجام میدهند و بعد از دریافت نتیجه آزمایشات به نوزاد می تواند مرخص شود.
بدون داشتن کریر نوازاد اجازه خروج از بیمارستان را نخواهد داشت. پس از قبل به فکر تهیه کریر (تاریخ آن نباید از 5 سال گذشته باشد) باشید.

 

پرسش و پاسخ

با سلام فرزند من در کانادا متولد شده و در حال دریافت مدارک کاناداییش هستیم، به جز birth certificate و Passport کانادایی مدرک دیگه ای هم لازم هست براش اقدام کنیم و دریافت کنیم؟ مثلا SIN نامبر هم باید براش دریافت کنیم؟ من و مادرش هر دو با ویزای توریستی وارد کانادا شدیم. ممنون که راهنمایی می کنید

بسلامتی اگر قصد بازگشت به ایران را دارید و سوالتان درخصوص دریافت مدارک ایرانی فرزندتان هست، الزاما می بایست از کانادا birth certificate (لانگ فرم) را برای دریافت شناسنامه ایرانی همراه بیاورید. طبیعیست با توجه به اینکه قصد خروج از کانادا را دارید و فرزندتان هنوز مدارک ایرانی خود را دریافت نکرده است داشتن پاسپورت کانادایی برای خروج از کانادا و سفر به ایران الزامیست. SIN نامبر برای دریافت مدراک ایرانی ضروری نیست.  

با عرض سلام، من خانم تابعه ايراني كانادايي هستم كه با اقايي با تابعيت كانادايي يوناني ازدواج كرده ام. سوال بنده اين است كه ايا ميتوانم براي فرزندم براي پاسپورت (و ساير مدارك شناسايي) ايراني اقدام كنم تا بتوانم فرزندم را همراه خودم به ايران ببرم تا خانواده ام را ببينم. علت مطرح كردن تابعيت همسرم اين است كه ايشان در حال حاظر دو تابعيتي هستند و نميتوانند تابعيت سوم (ايراني) داشته باشند. از پاسخگوييتون بي نهايت ممنون ميشم. باور بفرماييد براي پيدا كردن جواب سوالم خيلي تلاش كرده ام ولي كسي اطلاعات كافي و دقيق نتوانست بهم بدهد. بي نهايت از كمكتان متشكرم.

سلام نفرمودید فرزند شما متولد کجاست؟ اگر متولد کانادا باشد الزامی ندارد که مدارک شناسایی ایرانی داشته باشد تا بتوانید فرزندتان را به ایران ببرید. تنها با گرفتن ویزای ورود به ایران فرزندتان می تواند وارد ایران شود. اما اگر قصد شما دریافت شناسنامه ایرانی است باید به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تماس بگیرید.

با سلام چنانچه پدر و مادر نوزاد نه در ایران نه در کانادا ازدواج رسمی نکرده باشند و بدون ازدواج با هم زندگی کنند چگونه می‌شود برای نوزاد از طریق واشینگتن شناسنامه و گذرنامه گرفت ؟؟

سلام اگر فرزند شما در کانادا بدنیا آمده باشد برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان مشکلی نخواهید داشت و نامی را که مادر بخواهد می تواند بعنوان پدر فرزند در گواهی تولد فرزند ثبت نماید. اما در خصوص دریافت شناسنامه ایرانی از واشنگتن ارائه شناسنامه پدر و مادر الزامی است.

درخواست مشاوره و مراحل اجرا با توجه به شرایط کرونا

سلام در شرایط فعلی اگر ویزای توریستی داشته باشید، در بهترین حالت فقط به خانم باردار ممکن است اجازه حضور داده شود. (بسختی) البته شرایط در حال تغییر است  

آيا براي صدور شناسنامه و گذرنامه كانادايي نوزاد شناسنامه يا گذرنامه ايراني والدين مورد نياز است؟(والدين پي آر كانادا دارند)

برای صدور شناسنامه و گذرنامه کانادایی نیازی به شناسنامه ایرانی نیست و گذرنامه ایرانی کفایت می کند. اگر والدین مدارک کانادایی داشته باشند همان مدارک برای دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد کافی خواهد بود.  

با سلام آیا من درزمان بارداری هم میتونم با ویزای تحصیلی بیام کانادا؟ چه شرایطی داره برای مهاجرت در حال حاضر؟

بله با ویزای تحصیلی اگر باردار هم باشید می توانید وارد خاک کانادا شوید.

سلام من یک سال با ویزای استادی پرمیت میخوام به آلبرتا بیام و تصمیم دارم کانادا زایمان کنم آیا بیمه هزینه رو پوشش میده؟ من باردار باشم و مثلا ماه هفتم وارد کانادا بشم یا اینکه کلا توی کانادا اقدام به بارداری کنم؟ چون به من گفتن اگر باردار باشم و وارد کانادا یشم بیمه هزینه ایی پرداخت نمیکنه ولی اگر توی کانادا باردار یشم بیمه هزینه رو پوشش میده لطف میکنید توضیح بدید؟ و اینکه بهترین بیمه برای من چه بیمه ایی هست؟

سلام با توجه به شرایط کوید 19 ابتدا اطمینان حاصل کنید که با ویزای تحصیلی مانعی برای ورود شما به خاک کانادا پیش نیاید. (این مورد در خصوص دانشگاه ها و کالج های مختلف متفاوت است). شما باید پس از حضور و ثبت نام در دانشگاه بیمه دانشجویی بشوید لذا در زمان بیمه، معاینات بالینی و شرایط شما در مبلغ بیمه پرداختی تاثیر گذار خواهد بود.  

كم هزينه ترين مدل زايمان سزارين در كم هزينه ترين شهر و بهمون معرفي كنين لطفا.. آيا به زن حامله كار سياه ميدن تو كانادا؟

کم هزینه ترین نوع زایمان در کانادا زایمان طبیعی هست که ماما می توانه توی خونه براتون انجام بده، اما همیشه شرایط اضطراری ممکنه پیش بیاد و کار به بیمارستان بکشه. هزینه ها در بیمارستان های مختلف در شهر ها مختلف فرق می کنه. بیمارستان های مونترال را بررسی بفرمایید.

سلام.. من چون فردند اولم سزارين برد فرزند دومم هم بايد سزارين باشه. آيا ماما تو خونه هم سزارين انجام ميده؟ اگه نه براي كاهش هزينه ها آيا ميتوانيم با امضا و رضايت خودمون بيشتر از يك شب تو بيمارستان نمونيم؟ اخه تو ايران فقط يك شب نگه ميدارن اما بالا نوشتين سزارين ٤ شب☹️

سلام چون فرزند اولتون سزارین بوده هیچ الزامی نداره که دومی هم سزارین بشید. سزارین، یک عمل پزشکی کامل هست که باید در شرایط خاص خودش حتما در اتاق عمل انجام بشه، حتی توی ایران. اگر دکتر در کانادا بپذیره که سزارین بشید هیچ الزامی نداره که حتما 4 شب بمونید در بیمارستان. مواردی که 2 شب موندن را هم زیاد داشتیم.

سلام وكالت نامه اي كه پدر نوزاد بايد بدهد شامل چه مواردي ميشود؟ و آيا اين درسته كه كودك در كانادا هم فاميل مادر نامگذاري ميشود؟ من با ويزاي توريستي قصد ورود به كانادا و زايمان در آنها را دارم. پس از بازگشت به ايران براي ورود دوباره و يا تمديد ويزا پيش از ١٨ سالگى كودك، امتياز خاصي نسبت به حالت معمولي دارم؟ آيا كودك غير از شناسنامه و پاسپورت كانادايي مدارك بيمه هم دريافت ميكنه؟ و شرايط خاصي براي استفاده از بيمه پزشكى براي كودك وجود داره؟ و كارت اوهيپ چيست؟

سلام مادر کودک می تواند فامیل کودک را مطابق فامیل پدر نوزاد یا نام فامیلی خود مادر انتخاب نماید. اگر نام پدر در گواهی تولد نوزاد ذکر شود داشتن وکالت نامه از پدر در خصوص صدور شناسنامه و پاسپورت منطقی خواهد بود. تولد نوزاد شما در کانادا فعلا امتیاز خاصی را به والدین نمی دهد فقط شاید بتوان گفت که تایید درخواست تمدید ویزای توریستی شما تقریبا همیشه تضمین شده است و یکی از والدین همیشه می توانند همراه کودک در کانادا بمانند اما اجازه کار نخواهند داشت. بیمه های کانادایی زایمان توریستی را پشتیبانی نمی کنند و کل هزینه ها را باید بطور کامل پرداخت نمایید. دریافت کارت سلامت کودک مشروط به حضور کودک در کاناداست و شامل هزینه های زایمان نخواهد شد.  

سلام میشه راهنمایی بفرمایید اولین اقدام برای این پروسه چه کاریه؟ آیا از ایران میشه هماهنگی دکتر و بیمارستان برای زایمان انجام داد؟

سلام تمام معاینات و کنترل های پزشکی را بطور کامل در ایران انجام بدید تا پرونده پزشکی شما کامل باشه. دقت داشته باشید که هنوز حتی اگر ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، امکان حضور توریستی در کانادا بعلت کوید 19 بسیار سخت هست.

سلام خسته نباشید فرزند من در کانادا متولد شده و میخوام از طریق واشنگتن براش شناسنامه و گذرنامه ایرانی بگیرم ایتدا باید برای شناسنامه اقدام کنم بعد برای گذرنامه امکانش نیست دوتارو هم زمان انجام دهم

سلام همزمان می تونید برای شناسنامه و پاسپورت افدام بفرمایید

با سلام فرزند من شهروند کانادا و داری سه سال است دارای پاسپروت کانادایی و همچنین شناسنامه ایرانی است. آیا برای مسافرت به ایران گذرنامه ایرانی می خواهد؟ اگر بله چگونه باید تهیه کرد؟ سپاس و احترام

سلام خیر چنانچه والدین فرزند شما دارای ملیت ایرانی باشند با برخی از ایرلاین ها(فقط برخی) بدون داشتن پاسپورت ایرانی فرزندتان می تواند وارد خاک ایران شود. همچنین می توانید (مثلا ترکیش) همچنین می توانید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا نیز درخواست پاسپورت ایرانی برای فرزندتان بدهید و آن را قبل از ورود به ایران همراه داشته باشید.  

میخوام زایمانم در کانادا باشه چه مراحلی پیش بگیرم

سلام ابتدا دریافت ویزای کانادا، البته شرایط ورود برای دارندگان ویزای توریستی فعلا با محدودیت همراه است. فقط وابستگان درجه 1 و 2 دارندگان اقامت دائم یا دارندگان PR کانادا آن هم با ارائه دلایل قابل قبول اجازه ورود به خاک کانادا را دارند.

سلام من خانمم الان ۳ ماه است که بارداره و ما می خواهیم بچه در کانادا به دنیا بیاید چند تا سوال داشتم ۱ اینکه شما کارهای مربوط به ویزا و اقامت را انجام می دهید ۲ آیا بچه آنجا به دنیا بیاید ماهیانه چیزی دریافت می کند ۳ چقدر زمان نیاز است بعد زایمان جهت کارهای فرزند ۴ کل هزینه ها چقدر می شود ۵ معلوم است کی کانادا ویزا جهت توریست را باز می کند

سلام وقت بخیر در خصوص ویزا خیر، متاسفانه فعلا امکان حضور توریستی در کانادا وجود ندارد. امیداوارم تا ماه هفتم بارداری همسرتان این امکان فراهم شود. کودکی که در کانادا متولد می شود اگر مقیم همان جا باشد مبلغی حدود 600 دلار دریافت خواهد نمود اما فقط مشروط بر اقامت در کانادا. در بهترین حالت 15 روز زمان برای دریافت گواهی تولد و پاسپورت نوزاد زمان لازم است. اما توصیه این است که تا یک ماهگی نوزاد اقدام به سفر نکنید. هزینه های زایمان در شهر های مختلف متفاوت است. در تورنتو برای هزینه های پزشکی و زایمان حداقل 15 هزار دلار کانادا را در نظر بگیرید. اما این بهینه ترین حالت است هر تغییری در شرایط مادر و کودک می تواند بشدت این مبلغ را افزایش دهد. خیر متاسفانه حتی مشخص نیست که افرادی که ویزای توریستی دارند کی می توانند اقدام به سفر به کانادا کنند.  

با سلام، من ساکن کانادا هستم. آیا امکان دارد برای دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزادم که در کانادا متولد شده با هم اقدام کرد. در فرم آنلاین برای پاس ایرانی شماره شناسنامه و کد ملی نوزاد را میخواهد که هنوز نداریم. با تشکر فراوان

سلام پدر نوزاد یا جد پدری و یا شخصی که دارای وکالت نامه رسمی از طرف پدر نوزاد باشد در تهران می تواند با مراجعه حضوری یک روزه شناسنامه نوزاد را دریافت کند. پس از دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد می توانید از هر نقطه از ایران برای دریافت پاسپورت ایرانی نوزاد اقدام نمایید. (که در کمتر از دو هفته از طریق پست به دستان خواهد رسید) در غیر اینصورت باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا اقدام نمایید.

سلام من یک دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم.در ایران متولد شدم ولی میخوام شناسنامه کانادایی بگیرم.چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ اگر خانواده ای در کانادا سرپرست من بشن یا خودم بورسیه تحصیلی بگیرم میشه شناسنامه کانادا رو دریافت کنم؟

سلام شناسنامه اطلاعات محل تولد و اطلاعات والدین شما را بیان می کند. در کانادا گواهی تولد برای کودکانی که در خاک کانادا متولد می شوند صادر می شود. شما می توانید برای اقامت و کسب شهروندی هر کشوری که بخواهید بر اساس شرایط اون کشور اقدام کنید که البته مستلزم طی مراحل قانونی خواهد بود.

سلام من میخواستم بدونم اگر بخوام زایمانم در کانادا انحام بشه جهت اینکه بتونم برای نوزادم پاسپورت و شناسنامه کانادایی بگیرم چطور باید اقدام کنم و از هزینه هاش میخوام اطلاعات داشته باشم

سلام زایمان توریستی در کانادا برای همه دارندگان ویزای توریستی کانادا قانونی و امکان پذیر هست. هزینه زایمان در شهر های مختلف متفاوت و شرایط مختلف متفاوت است اما بطور متوسط در تورنتو بین 10 تا 15 هزار دلار را باید در نظر بگیرید.

سلام، وقتتون بخیر،ممنون از اطلاعات خوبتون،یه سوال داشتم اینکه من دخترم امریکا متولد شده میخواستم بپرسم محل تولد در شناسنامه ایرانی فرزندچی نوشته شده؟ و اینکه آیا تو توضیحاتش نوشته مشمول بند 989 قانون مدنی؟!

سلام ممنون در صورت درخواست شناسنامه ایرانی محل شهر محل تولد و کشور محل تولد هر کجا که باشد عینا در شناسنامه نوشته می شود. در توضیحات چیزی قید نخواهد شد.

سلام// فرزند ما متولد کانادا است آیا گرفتن پاسپورت و شناسنامه از واشنگتن در سربازی ایشان تاثیری دارد یا خیر ؟ لطف میکنید توضیح دهید.

متاسفانه اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم اما شرایط سربازی برای تمام افراد که ایرانی هستند یکسان است و قاعدتا تفاوتی ندارد که فرزند شما از کجا مدارکش را دریافت کند.

نوزادی که در کانادا متولد شده میتواند با پاسپورت کانادایی وارد ایران شود؟ برای ورود به ایران مشکلی ندارد؟ حتی اگه با ایرلاین ترکیش بیاید برای ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی مشکل ورود نخواهد داشت؟

خیر با ترکیش ایرلاین مشکلی نخواهید داشت. کافیست موقع سوار شدن به هواپیما در ترکیه مدارک ایرانی پدر و مادر نوزاد را ارائه دهید. التبه تمام ایرلاین ها این اجازه را نمی دهند.

سلام.من چون تاریخ اعتبار پاسم کمتر از ۶ ماه مونده مجبورم خانومم رو برای زایمان تنها بفرستم مونترال پیش خاله شون،برای کل پروسه زایمان و گرفتن پاسپورت نیازی به حضور من(پدر بچه) یا مدرکی ازم هستش؟

کانادا از جمله کشور هایی است که نیازی نیست که گذرنامه شما حداقل ۶ ماه بعد از ورود به کانادا اعتبار داشته باشه. کافیه ویزا در مدت حضور در کانادا معتبر باشه. برای اطمینان بیشتر از سفارت کانادا سوال بفرمایید اما اگر قصد ندارید همراه همسرتون برای زایمان به کانادا تشریف ببرید حتما وکالت نامه محضر ترجمه شده بهشون بدید که بدون حضور شما بتونن مدارک کانادایی فرزندتون را دریافت کنند.

سلام وقت بخیر من برای زایمان میخوام به کانادا برم و ویزای توریستی دارم. آیا بعد تولد نوزادم وقتی پاسپورت کانادایی رو گرفتم میتونم برگردم ایران و بچه رو بیارم یا حتما باید مدارکش رو بفرستم ایارن و شناسنامه ایرانی با پاسپورت ایرانی رو هم دریافت کنم؟

سلام این موضوع بستگی به ایرلاین انتخابی شما دارد مثلا سفر بدون مدارک ایرانی برای نوزاد در ایرلاین ترکیش بلامانع است.

ایا اصل گواهی تولد بعد از صدور گذرنامه پس فرستاده میشود و آیا اگر پس فرستاده نشود چه کاری باید انجام داد.

سلام بله در تورنتو برای دریافت گذرنامه باید حضوری مراجعه فرمایید و گواهی تولد پس از رویت به شما عودت خواهد شد.

سلام- بنده براي زايمان در هفته ٢٨ براداري به تورنتو سفر ميكنم وليكن همسرم همراه من نيست.اما وكالتنامه اي در دفترخانه به من دادند كه بتونم شناسنامه و پاسپورت كانادايي نوزادمون را بگيرم. وكالتنامه توسط دارالترجمه ترجمه و به تاييد وزارت امور خارجه رسيده، ايا با اين وكالت من بدون حضور همسرم ميتونم تقاضا پاسپورت كانادايي نوزاد را بدهم باسپاس

بله با وکالت نامه رسمی می تونید مدارک نوزاد را دریافت کنید.

با سلام.من سیتی زن کانادا هستم و همسرم پی آر. نوازدم در کانادا متولد شده. و میخواهم برای گرفتن مدارک ایرانی او به آمریکا سفر کنم. شوهرم نمیتوانند بیایند و من به تنهایی به سفارت میروم. آیا مادر ایرانی میتونه مدارک شناسنامه و گذر نامه برای فرزندش بگیره؟

بله می تونید اما قبل از سفر با دفتر حافظ منافع ایران در کانادا تماس تلفنی بگیریم تمام مدارک مورد نیاز را خدمتتون اعلام می کند.

سلام و ممنون از اطلاعاتي كه در وب سايت درج كرديد. دختر من ٢٢ ژانويه ٢٠٢٠ بدنيا خواهد اومد و ما قصد داريم شناسنامه اون رو از ايران بگيريم و اولخر فوريه هم با هواپيمايي اتريش به ايران بريم. با توجه به مطالب سايت در ورود به ايران با پاس كانادايي مشكلي نخواهيم داشت و اينجا هم از فرودگاه و از قسمت صدور كارت پرواز براي خروج از كانادا استعلام كرديم و اونها گفتند كه مشكلي براي خروج با پاس كانادايي نداريد. حالا ميخوام بدونم راجع به خط هوايي اتريش مشخصا اطلاع داريد كه برخوردشون با موضوع چي هست يا اينكه بايد از خودشون استعلام كنيم؟

خیر متاسفانه در این خصوص اطلاعی ندارم. لطفا از خط هوایی مورد نظرتون استعلام بفرمایید

ممنون جسارتا این مطالب مربوط به چه سالیه؟جدیده؟

قیمت های اولیه مربوط به کمتر از یک سال پیش است.

سلام. من ویزای توریستی دارم و میخوام بیام برای زایمان تورنتو. سوالم اینه ایا برای دفعه ی اول و ورود به کانادا محدودیت تایمی وجود داره؟ ویزای من که پنج ساله است اما مثلا دفعه ی اول ممکنه سه ماه بیشتر نتونم بمونم یا خیر؟

سلام خیر ورود برای دفعه اول به خاک کانادا برای توریست محدودیت اضافی ندارد. محدودیت موندن با ویزای توریستی در کانادا برای همه توریست ها 6 ماه هست. بعد از 6 ماه یا باید از خاک کانادا خارج بشید و مجددا وارد بشید که بتونید 6 ماه دیگه بمونید. در مواردی میشه بدون خروج از کانادا بعد از انجام مراحل اداری، چند وقتی بیشتر نیز بمونید که اینکار را باید در اواخر حضورتون در کانادا با بیان دلیل و طی مراحل اداری در خواست کنید که ممکنه مورد موافق قرار بگیره.

من فرزندم تازه تو کانادا متولد شده.خودم مقیم کانادام.واسه پاسپورت کاناداییش دقیقا چیکار باید کنم؟واسه سفر به ایران لازمه برای ورود به ایران توی فرودگاه امام مدرک خاصی الزاما داشته باشم؟یعنی برای ورود به ایران لازمه برگه ای یا مدرک خاصی داشته باشیم.؟ممنون

بستگی به این داره که کجای کانادا باشید. بطور معمول بصورت اینترنتی باید در خواست شناسنامه کانادایی بدید. (لانگ فرم را حتما برای صدور شناسنامه ایرانی درخواست بدید) با یک سرچ ساده می تونید نحوه صدور شناسنامه محل اقامت خودتون را پیدا کنید. برای پاسپورت کانادایی باید حضورا به مراکز صدور پاسپورت کانادایی مراجعه کنید. برای ورود به ایران نیاز به مدرک خاصی ندارید و با پاس کانادایی می تونه وارد بشه اما برای سوارش شدن به هواپیما برخی از ایرلاین ها اجازه سفر را به فرزندتون نخواهند داد. (مثلا لوفتانزا اجازه نمی ده اما ترکیش ممانعت نمی کنه) بنابراین برای شما که عجله ای برای بازگشت ندارید بهترین راه این هست که از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن درخواست شناسنامه و پاسپورت ایرانی فرزندتون را بدید و پس از دریافت، با خیال راحت به ایران سفر کنید.

پس از تولد نوزاد در کانادا؛و صدور شناسنامه کانادا میتوان پاسپورت کانادایی را اخذ کرد؟ چقدر زمان میبره؟ با تشکر

بله بطور معمول حدود 2 هفته اما با پرداخت وجه اضافه دو روزه هم می توانید پاسپورت کانادایی را دریافت کنید.

سلام. آیا با توجه به اینکه شناسنامه من و همسرم که ساکن کانادا هستیم در ایران است و فعلا به آن دسترسی نداریم؛ آیا امکان تقاضای صدور شناسنامه برای فرزند تازه متولد شده از دفتر واشنگتن وجود دارد؟ ممنون

وجود شناسنامه ایرانی پدر و مادر برای صدور شناسنامه ایرانی فرزند الزامی است. لذا برای دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد از واشنگتن، باید برای شما شناسنامه هایتان را ارسال کنند. البته شما نیز می توانید گواهی تولد نوزاد (لانگ فرم) را به ایران ارسال کنید و جد پدری نوزاد می تواند بدون نیاز به وکالت نامه، شناسنامه ایرانی نوزاد را برای شما دریافت کند.

لطفا بفرماييد دفتر يا وكيل خاصي جهت كمك و تسريع دريافت مدارك كانادايي بچه متولدشده در كانادا وجود دارد ؟

شما نیازی به وکیل برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان ندارید. فقط کافیست فرم اینترنتی گواهی تولد را تکمیل کنید. حدود یک هفته، بعد گواهی تولد با پست به دستان خواهد رسید. پس از دریافت گواهی تولد کانادایی، با مراجعه به دفاتر صدور پاسپورت می توانید با پرداخت50 دلار اضافی یک هفته ای و یا با پرداخت 100 دلار اضافی، حتی 2 روزه پاسپورت کانادایی فرزندتان را حضورا تحویل بگیرید. (حضور نوزاد برای تحویل پاسپورت الزامی است.) اگر جزئیات بیشتری مد نظرتان هست، بفرمایید تا راهنمایی لازم انجام شود.

أيا پدر به تنهايي ميتونه با مراجعه به سفارت واشنگتن شناسنام و پاسپورت ايراني نوزاد متولد شده در كانادا را دريافت كند يا مادر هم بايد حضور داشته باشد همراه پدر ؟؟؟؟

حضور پدر به تنهایی برای دریافت شناسنامه کفایت می کند. مشروط بر اینکه مدارک کامل خودش، مادر و فرزند را به همراه داشته باشند.

می خواهم برای دریافت long form و short form درخواست بدهم. آیا گرفتن هردوی آن ها ضروری است؟

خیر، صرفا گرفتن long form ضروری است. در صورت تمایل می توانید short form را نیز تهیه نمایید.

تصمیم دارم فرزندم را در کانادا به دنیا بیاورم. این کار تاثیری در تسریع مهاجرت من و همسرم به کانادا دارد؟

تولد نوزاد شما در کانادا تا زمانی که فرزند شما به سن 18 سالگی برسد و برای والدینش درخواست دهد، هیچ تاثیری در مهاجرت شما ندارد.

برای گرفتن پاسپورت کانادایی نوزادم حتما به حضور همسرم نیاز هست؟

بله، چنانچه همسرتان بخش مربوط به خود را در فرم birth certificate، و همچنین وکالت نامه ای که توسط پاسپورت افیس به شما داده می شود را پر و امضا کنند، شما می توانید سایر امور مربوط به گرفتن پاسپورت کانادایی نوزاد خود را به تنهایی انجام دهید.

آیا این امکان وجود دارد که شناسنامه و پاسپورت ایرانی دخترم را که در کانادا به دنیا آمده از کانادا بگیرم؟

خیر. شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزاد متولد کانادا را فقط می توانید از طریق واشنگتن و یا ایران بگیرید.

آیا صحت دارد که در کانادا امکاناتی برای زایمان در خانه هم وجود دارد؟

بله، چنانچه تمایل داشته باشید زایمان شما توسط ماما (میدوایف) انجام گیرد، ماما می تواند کلیه امکانات را به منزل آورده و زایمان را در منزل انجام دهد.

زایمان طبیعی در کانادا توسط ماما انجام می گیرد یا متخصص زنان؟

طبق قوانین بمارستان های کانادا، زایمان طبیعی همانند سزارین توسط متخصص زنان انجام می گیرد، مگر اینکه خود بیمار تمایل به زایمان توسط ماما (میدوایف) داشته باشد.

بیمه های کانادا امکانات خاصی برای خانم باردار دارند؟

چنانچه سیتی زن کانادا نباشید و فقط برای سفر یا زایمان به کانادا مسافرت کنید می توانید با توجه به سن و شرایط خود، با پرداخت هزینه خود را بیمه کنید ولی این بیمه، بارداری و مشکلات ناشی از آن را شامل نمی شود.

آیا بعد از زایمان، برای بررسی وضعیت نوزاد متولد کانادا، محل های خاصی وجود دارد؟

اگر تمایلی به مراجعه به مطب متخصص اطفال نداشته باشید و یا امکان گرفتن وقت فوری از متخصص اطفال را ندارید، کلینیک های walk in برای مراجعه حضوری روزانه گزینه مناسبی هستند.

birth certificate چیست و چه مدارکی را شامل می شود؟

همان شناسنامه کانادایی نوزاد است که شامل دو فرم کوتاه و بلند بوده و مشخصات نوزاد و والدین در آن ذکر شده است.

آیا برای ورود خانم باردار به کشور کانادا محدودیت امنیتی وجود دارد؟

کشور کانادا برای ورود خانم باردار محدودیت امنیتی خاصی در نظر نمی گیرد ولی جهت کاهش استرس های ناشی از ورود به خاک کانادا بهتر است تا حد امکان مانع مشخص شدن بارداری خود شوید.

سلام حداقل هزینه زایمان دوقلو در کانادا چقدر می شود

سلام. چنانچه کارت اوهیپ نداشته باشید، هزینه پزشک به 6500 دلار افزایش خواهد یافت.

هزینه دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد چقدر است.

شناسنامه کانادایی نوزاد یا همان birth certificate شامل دو بخش short form و long form است که هرکدام 25 دلار کانادا هزینه دارند. البته شما ناچار به پرداخت هر دو هزینه و دریافت هر دو فرم نیستید. برای دریافت گذرنامه کانادایی نوزاد نیز مبلغ 50 یورو دریافت می گردد.

هزینه های زایمان در کدام شهر کانادا مناسب تر است؟

هزینه های زایمان در استان انتاریو نسبت به سایر استان های کانادا مناسب تر می باشد.

می خواهم برای تولد فرزندم در تورنتو اقدام کنم. خانم باردار تا چه ماهی می تواند با هواپیما به کانادا برود؟

امکان پرواز بسته به شرکت های هواپیمایی متفاوت برای خانم باردار فرق می کند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد زمان پرواز به توضیحات مندرج در نکته 4 صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/WHAT-TO-KNOW-ABOUT-GIVING_BIRTH-IN-CANADA/  

در کانادا تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین چقدر است؟

تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین در کانادا در میزان دستمزد متخصص بیهوشی و دستیار متخصص بیهوشی می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با میزان این مبالغ به بخش هزینه های زایمان طبیعی و سزارین در صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/visitors-pregnancy-and-childbirth-costs-in-Canada/

هزینه دریافت پاسپورت در کانادا چقدر است؟

هزینه دریافت پاسپورت کانادایی 75 دلار کانادا است. حدود یک ماه برای صدور پاسپورت زمان لازم است. اما با پرداخت 50 دلار اضافه می توانید پاسپورت خود را یک هفته ای دریافت کنید و اگر 100 دلار اضافه بپردازید در طی 48 ساعت پاسپورت بشما خواهند داد.

دریافت شناسنامه و گذرنامه در کانادا چند روز زمان می برد؟

برای دریافت گواهی تولد در تورنتو، بصورت اینترنتی فرم مربوطه را پر می کنید و حدود یک هفته بعد گواهی تولد (لانگ فرم و شورت فرم) بدستتون میرسه. برای پاسپورت کانادایی هم بعد از دریافت گواهی تولد، و گرفتن عکس نوزاد، بصورت حضوری مراجعه می کنید و می تونید با پرداخت 100 دلار مازاد حتی 48 ساعته پاسپورت را دریافت کنید.

هزینه های زایمان در کانادا افزایش داشته است؟

بله هزینه پزشک از 2500 دلار به 4200 دلار کانادا افزایش یافته است.

آیا برای زایمان توریستی در کانادا پزشک خاصی را معرفی می کنید؟

بهتر است جهت ایجاد ارتباط بیشتر بین پزشک و بیمار، به متخصصان زنان ایرانی که در شهرهای مختلف کانادا مقیم هستند، مراجعه نمایید. در زمان نیاز پزشکانی به شما معرفی خواهند شد.

مناسب ترین شهر برای زایمان توریستی در کانادا چه شهری است؟

عموما هموطنان ما زایمان توریستی در مونترال یا تورنتور را انتخاب می کنند. توصیه این است که شهری را انتخاب کنید که هزینه های پایین تر داشته باشد و یک آشنای قابل اعتماد در آن داشته باشید.

تولد فرزند در کانادا حدودا چقدر هزینه دارد؟

هزینه زایمان توریستی در کانادا بستگی زیادی به شهری دارد که زایمان در آن انجام می شود. در شهر تورنتو در حال حاضر حدود 10-12 هزار دلار کانادا هزینه های بیمارستانی و پزشکی خواهید داشت.