کانادا 77
دلایل مهاجرت چیست؟


امروزه مردم دلایل زیادی برای مهاجرت دارند. این دلایل در طول زمان متنوع تر و بیشتر شده است. روش‌های مهاجرت نیز به مرور زمان پیچیده تر شده است. یکی از این روش ها ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق آن است.
شرایطی که جامعه برای مردم مهیا کرده است، مردم را به مهاجرت ترغیب می‌کند. شرایط سیاسی، اجتماعی، آموزشی، درمانی، اقتصادی و غیره طوری نیست که زندگی آرمانی مردم در آن تحقق پیدا کند. اما آیا با مهاجرت شرایط زندگی آرمانی مردم مهیا می‌شود؟
جواب به عوامل زیادی بستگی دارد. کشوری که برای مهاجرت انتخاب می‌کنیم، مهم ترین عامل در تحقق شرایط ایده آل ما است.
پس از مهاجرت به کشور مقصد نیز مشکلات فراوانی وجود دارد. قبل از مهاجرت باید تمامی شرایط روحی، روانی و اقتصادی را بررسی نمود.
هدف اصلی مهاجرت، بهبود شرایط زندگی و دوری از هر گونه آسیب است. جنگ و عوارض آن، قحطی و نبود شرایط لازم برای حفظ سلامت، نبود امنیت کافی به خصوص برای زنان، شرایط بد اقتصادی، درخواست تحصیل در مراکز آموزشی پیشرفته و بین المللی و تجربه زندگی جدید از دلایل مهاجرت هستند.
خواسته عمده مهاجران، ترک شرایط نامساعدی است که در آن قرار دارند. مردم برای پیشرفت در زندگی و تغییر موقعیت نامساعد فعلی خود، مهاجرت می‌کنند.
باید در نظر گرفت که گاهی کشور مقصد جذابیت‌هایی دارد که همه جوره مردم را به مهاجرت ترغیب می‌کند. جذابیت‌هایی که در وطن یافت نمی‌شود. فطرت انسان طوری است که به سمت زیبایی‌ها جذب می‌شود؛ بنابراین نمی‌شود انکار کرد که جذابیت مقصد مردم را به مهاجرت سوق می‌دهد.

رسیدن به امنیت و آزادی، پیدا کردن شغل بهتر، مسکن و وسیله نقلیه بهتر و مجهزتر، داشتن شرایط تحصیل در دانشگاه‌های با رتبه بالاتر، داشتن آرامش روانی و نبود دغدغه‌های مالی، امنیتی و جانی، از فواید مهاجرت است.

مهاجرت کردن به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. پناهندگی، دریافت بورسیه تحصیلی، دریافت اجازه کار و اجازه تحصیل از جمله آن‌ها هستند. ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن امروزه جز موضوعاتی است که به شدت در بین دانش آموزان، دانشجویان، نخبگان و فرهیختگان بحث می‌شود.
همان گونه که اشاره کردیم برای مهاجرت باید بهترین کشور و امن ترین کشور را انتخاب کرد.کشور کانادا در قاره آمریکا بهترین انتخاب است.


چرا کانادا بهترین مقصد برای مهاجرین است؟
کشور کانادا که در قاره آمریکای شمالی واقع شده است، دومین کشور وسیع دنیا به حساب می‌آید. جمعیت این کشور در مقایسه با مساحت آن خیلی کم است. کانادا مهاجر پذیر ترین کشور دنیا است. به این صورت که مهاجران این کشور تعداد بیشتری از بومی‌ها دارند.
کشور کانادا بنا به دلایل متعددی مهاجر پذیر ترین کشور دنیا است. از جمله این دلایل می‌توان به امنیت بالا، اقتصاد قوی، شرایط تحصیلی فوق العاده و طبیعت بکر آن اشاره کرد. اقتصاد این کشور از نظر قدرت رتبه سوم را در بین تمامی کشورهای جهان دارد. مهاجران و به خصوص ایرانیان بیشتر در شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال اقامت می‌گزینند.
مهاجرت ایرانیان به کانادا هر سال بیشتر می‌شود بنابراین دریافت اقامت نیز به طبع تقاضای زیاد مهاجران، سخت تر و سخت تر می‌شود.
این کشور از هر قوم و دینی مهاجر می‌پذیرد. بنابراین برای مهاجران بهترین انتخاب است. کانادا از لحاظ صنعت و فناوری بسیار پیشرفته است و صادرات و واردات آن به شدت رونق دارد. ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن امروزه بسیار در بین مخترعان رواج دارد.
فرهنگ کانادا برگرفته از فرهنگ چندین ملیت است. با این وجود، قوانین وضع شده در این کشور بر اساس عدالت و همه گیری برای تمامی اقشار جامعه است. این کشور تاکید خاصی بر برابری دارد. این قوانین وضع شده باعث ایجاد یکپارچگی و ایجاد امنیت و در نهایت مهاجرت بیشتر به این کشور می‌شود.
کانادا مهاجر پذیر ترین و جز امن ترین کشورهای دنیا است.

روش‌های دریافت اقامت در کانادا
شما از روش‌های گوناگونی قادر هستید اقامت دائم و یا موقت کانادا را دریافت کنید. شما می‌توانید از طریق اکسپرس اینتری، استارتاپ ویزا، سرمایه گذاری، کار آفرینی، دریافت ویزای تحصیلی، خود اشتغالی و غیره به کشور کانادا مهاجرت کنید.
روشی که فرهیختگان از آن برای مهاجرت استفاده می‌کنند، ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن است. با دریافت ویزای تحصیلی و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و فارغ التحصیلی، دولت کانادا به شما این امکان را می‌دهد که اقامت آن را دریافت کنید و از امتیازات این کشور همانند یک شهروند کانادایی بهره مند شوید.
ویزای تحصیلی از جمله رایج ترین راه‌های اخذ اقامت کانادا است و به روش‌های گوناگون و متنوعی قابل دریافت است. در ابتدا می‌خواهیم شما را با مفهوم ویزا آشنا کنیم. برای تحصیل در یک دانشگاه خارجی باید ویزای تحصیلی دریافت کرد. ویزای تحصیلی باعث دریافت نوعی اقامت موقت می‌شود که شرایط تحصیل و زندگی در کشور محل تحصیل را برای دارنده ویزا فراهم می‌کند. اولین مرحله گرفتن ویزای تحصیلی، دریافت پذیرش تحصیلی است. پذیرش تحصیلی به معنای دریافت اجازه تحصیل از دانشگاه است. برای مخترعان نیز، ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن نوعی ویزای تحصیلی محسوب می‌شود. اجازه تحصیل یا به اصطلاح (study permit ) از روش‌های مختلفی قابل اخذ است.
قبل از اقدام برای دریافت اجازه تحصیل، دانشگاه، شهری که دانشگاه در آن واقع شده است و زبانی که در دانشگاه مذکور تدریس می‌شود را به طور کامل و از جهات مختلف بررسی کنید.
دریافت اجازه تحصیل در کانادا مراحل زیادی دارد. ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن یکی از روش‌های قابل بحث در اخذ اجازه تحصیلی است.
ثبت اختراع و دریافت اقامت از طریق آن بسیاری از هزینه‌های مالی را کاهش می‌دهد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی
در ابتدا شما باید مدارکی اعم از مدارک شناسایی، مدرک آخرین مقطع تحصیلی، ریز نمرات، رزومه تحصیلی و انگیزه نامه خود را به یک دارالترجمه ارسال کنید. پس از ترجمه مدارک خود، به وب سایت دانشگاه مد نظر خود بروید و فرم پذیرش را پر کنید.
برای بررسی اطلاعات شما در ابتدا صد دلار از شما گرفته می‌شود. پس از بررسی یک نامه پذیرش برای شما ایمیل می‌شود. دریافت نامه پذیرش اولین قدم در دریافت ویزای تحصیلی محسوب می‌شود. در ابتدا باید به سایت سفارت کانادا مراجعه کنید و وقت مصاحبه بگیرید. پس از چند روز که درخواست مصاحبه شما تایید شد، باید فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کنید.
مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما است را به سفارت نشان دهید. تمکن مالی برای آن است که ثابت کنند شما توان مالی برای مخارج، شهریه و بازگشت به وطن خود را دارید.
علاوه بر مدارک تمکن مالی، شما باید مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی به همراه عکس پرسنلی را به سفارت تحویل دهید و تعهد دهید که به وطن خود باز خواهید گشت.
صدور ویزا نیز هزینه‌هایی دارد که سفارت از شما دریافت می‌کند.در نظر داشته باشید که کشور کانادا فقط برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فاند تحصیلی صادر می‌کند.
فاند تحصیلی چیست؟ فاند تحصیلی همان بورسیه تحصیلی است. به کمک مالی که از طرف استاد به دانشجو یا دانشگاه به دانشجو داده می‌شود، فاند می‌گویند. فاند از سه روش قابل اخذ است.
1- به صورت اسکولارشیپ(بورسیه) از طرف دانشگاه
2- به صورت RA و یا TA که از طرف استاد می‌باشد.
3- به صورت اسکولارشیپ(بورسیه) که از طرف یک شرکت یا موسسه خارج از دانشگاه صورت می‌گیرد.
ثبت اختراع باعث می‌شود تا شما به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کنید.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا، قادر هستند یک و یا تلفیقی از فاندهای بالا را دریافت کنند. عموما در زمان اپلای(تقاضا برای تحصیل) برای یک دانشگاه، شما به صورت پیش فرض برای اسکولارشیپ در نظر گرفته می‌شوید.
حتی با داشتن اظهارنامه ثبت اختراع خود، برای ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن شما همچنان یک پیش فرض برای فاند محسوب می‌شوید.
برای گرفتن فاند از طرف اساتید، شما باید به استادی ایمیل دهید که مناسب باشد و فاند بدهد. شما تنها در مقطع دکترا قادر هستید فول فاند دریافت کنید.
فول فاند به این معنا است که تمامی هزینه‌های یک دانشجو اعم از مخارج زندگی، خورد و خوراک و شهریه دانشگاه برای شما رایگان است و توسط دولت پرداخت می‌شود.
در مقطع کارشناسی ارشد یا به اصطلاح مستر، شما می‌توانید تلفیقی از انواع فاند را دریافت کنید که به آن نیمه فاند گفته می‌شود. با دریافت نیمه فاند، شهریه دانشگاه شما پرداخت می‌شود ولی مخارج زندگی و اجاره خانه بر عهده خودتان است.
با ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن شما ابتدا اسکولارشیپ از طرف دانشگاه را دریافت کرده و سپس فاند تحصیلی اخذ می‌نمایید.

آیا ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن ممکن است؟
اختراع به ساختن یک وسیله جدید فیزیکی گفته می‌شود که در صنایع کشاورزی، بازرگانی، تجاری، آموزشی، علمی و غیره کاربرد داشته باشد. بر اساس استانداردهای جدید، اختراعی قابل ثبت است که کاربرد صنعتی داشته باشد.
برای ثبت بین المللی، اختراع باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد.
1- مشابهی از آن در تمامی دنیا وجود نداشته باشد.
2- قابلیت صنعتی سازی داشته باشد.
3- خلاقانه باشد یا به نوعی ابتکاری باشد.

اختراع شما باید قوانین اداره wipo را رعایت کند.

امروزه برای ثبت رسمی و بین المللی اختراع و احراز مالکیت مخترع، نظام‌های ثبت اختراع بین المللی گوناگونی به وجود آمده است. این سازمان‌های بین المللی از سال 1386 تاسیس شده‌اند.

این مراکز ثبت اختراع با دریافت مجوز از وزارت علوم و شرکت پشتیبان پارک‌های علم وفناوری، شروع به فعالیت می‌کنند. از جمله طبعات ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن، مهاجرت بدون نیاز به تمکن مالی به همراه خانواده است.
ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن یکی از روش‌هایی است که نخبگان و مخترعان از آن برای مهاجرت به کانادا استفاده می‌کنند.
ثبت اختراع باعث می‌شود رزومه تحصیلی شما قوی شود و شانس دریافت فول فاند شما به شدت بالا رود. البته دریافت فول فاند به عوامل زیادی بستگی دارد. دانشجویان ابتدا باید مقطع تحصیلی مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
باید در نظر گرفت که در کشور کانادا شما به هیچ طریقی نمی‌توانید برای مقطع کارشناسی فاند دریافت کنید. فول فاند نیز تنها برای مقطع دکترا صادر می‌شود.
ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن نوعی پروسه دریافت فاند تحصیلی است. شما کد اختراع خود را برای دانشگاه مد نظر ارسال می‌کنید. دانشگاه پس از بررسی اختراع و نبوغ شما، درخواست اسکولارشیپ شما را قبول می‌کند.
در حالت عادی برای گرفتن فاند تحصیلی عوامل مختلفی اهمیت دارد. معدل، نمره زبان، مقاله‌های نوشته شده توسط شما، پروژه‌‌های انجام شده توسط شما، سن، گپ تحصیلی(فاصله بین فارغ التحصیلی تا تحصیل در مقطع بالاتر)، نحوه نگارش نامه‌ای که برای دانشگاه ارسال می‌کنید و عوامل دیگر در گرفتن فاند تاثیر گذار است.
ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن به رزومه حرفه‌ای شما بسیار کمک می‌کند. رزومه پرکار شما و متن صحیح ایمیل و همین طور زمان مناسب ارسال ایمیل از فاکتورهایی است که شانس دریافت اسکولارشیپ شما را به شدت بالا می‌برد.

 پروسه دریافت اقامت در کانادا به هیچ وجه خطی و پیوسته نیست.

باید در نظر گرفت که اختراع زمانی ثبت می‌شود که جسمی فیزیکی باشد. این بدان معنا است که فرضیه‌های علمی، تئوری و ایده‌های جدید و زبان‌های برنامه نویسی جدید، اختراع محسوب نمی‌شوند.
در نهایت باید به این نکته در مورد دریافت فاند تحصیلی توجه کرد که این پروسه پیوسته نیست. به این معنی که نمی‌شود اظهار کرد که با یک رزومه بی نقص حتما فاند خواهید گرفت.

مراحل ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن
تشکیل پرونده مهم ترین کار در ثبت اختراع است. پس از دریافت اظهارنامه اختراع در کشور مبدا، پرونده اختراع شما باید توسط کارشناس اداره ثبت اختراع تایید شود. پس از بازبینی و ویرایش، نامه مرجع استعلام برای شما ارسال می‌شود.
در مرحله بعدی باید اختراع خود را به صورت بین المللی ثبت کنید. اظهارنامه شما باید توسط کارشناس اداره WIPO تایید شود. در قدم آخر از مخترع برای تشکیل پرونده فیزیکی دعوت می‌شود.

ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن کاملا امکان پذیر است. این روش نیز نوعی ویزای مهاجرتی به حساب می‌آید. همزمان با دریافت این ویزای تحصیلی، مخترع اقامت کانادا را نیز دریافت می‌کند.
در کل باید در نظر بگیریم که تهیه و تشکیل پرونده ثبت اختراع پروسه پیچیده‌ای است و مراحل زیادی دارد. نمایندگان ثبت اختراع می‌توانند در ثبت اختراع شما در اداره WIPO و دریافت مالکیت آن به شما بسیار کمک کنند.
راهنمایی از یک نماینده اجباری نیست ولی به شدت توصیه می‌شود. مخترع باید برای طی کردن مراحل ثبت اختراع به صورت بین المللی، هزینه‌های مختلفی را پرداخت کند. ثبت اختراع در کانادا و دریافت اقامت از طریق آن شامل هزینه‌هایی از جمله هزینه درخواست، هزینه آزمون، هزینه نگهداری و هزینه نهایی می‌شود.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.

اخبار ویژه

  • ثبت اختراع ثبت اختراع ثبت اختراع این روزها افراد بسیاری را می بینیم که درصدد هستند تا از روش های مختلفی اقدام به مهاجرت کنند. روش هایی مانند زایمان توریستی در کشور مقصد مانند زایمان توریستی در کانادا، تحصیل در کانادا، ثبت اختراع در کانادا و ... که برای هر کدام باید از مراحل مشخص شده ای گذر کرد.  ما در کانادا 77 تلاش کرده ایم تا راحت ترین مسیرها را به شما نشان دهیم. در بخش ثبت تضمینی اختراع میتوانید از قوانین و مدارک و شرایط حاکم بر اقامت کانادا از طریق ثبت اختراع باخبر شوید . به همین منظور کافیست اینجا را ...