کانادا 77
آیا می دانستید؟
دانستنی هایی درباره کانادا که خوب است بدانید...
کانادا کشوری عظیم در قاره آمریکای شمالی است. این کشور به ده استان و سه سرزمین تقسیم شده و حدود 38 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. کانادا کشوری محبوب برای مهاجرت است. بیشترین مسافرانی که به کانادا می آیند از ایالات متحده آمریکا ، انگلستان و فرانسه وارد می شوند.
گفته می شود این کشور بیشترین رشد جمعیت را در کشورهای صنعتی دارد همان طور که در ادامه خواهید خواند اطلاعات جالبی درباره این کشور وجود دارد که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. همراه ما باشید:


 
کانادا بزرگترین کشور در نیمکره غربی و دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه است و تنها با یک کشور یعنی ایالات متحده آمریکا همسایه است.
کانادا با 202،080 کیلومتر / 125567 مایل طولانی ترین خط ساحلی جهان را دارد.
سه جزیره کانادا در میان ده جزیره برتر جهان قرار دارند. آنها عبارتند از: جزایر بافین (بیش از دو برابر انگلیس) ، جزیره ویکتوریا و جزیره الاسمیر (هر دو تقریباً به اندازه انگلستان هستند)
بیش از نیمی از دریاچه های جهان در کانادا واقع شده اند! این کشور بیش از 3 میلیون دریاچه و 31700 دریاچه بزرگ با مساحت بیش از 300 هکتار را شامل می شود. کانادا همچنین شامل دو بزرگترین دریاچه در جهان است: دریاچه Great Bear و Great Slave Lake.
تورنتو بزرگترین کلانشهر کانادا با بیش از 6 میلیون نفر جمعیت است. مونترال ، دومین شهر بزرگ کانادا با بیش از 4 میلیون نفر ساکن ، همچنین دومین شهر بزرگ جهان است که دارای جمعیت فرانسوی زبان است - پس از پاریس در فرانسه.
از هر ده کانادایی ، نه نفر در منطقه مرزی ایالات متحده - کانادا زندگی می کنند که شامل 160 کیلومتر در 99 مایلی مرز ایالات متحده و کانادا است.
خلیج فوندی در شرق کانادا بالاترین میزان جزر و مد در جهان را دارد. امواج نور بیش از 13 متر در 42 فوت دارند
بزرگترین خلیج کانادا خلیج هادسون است که در سال 1610 توسط کاوشگر انگلیسی هنری هادسون کشف شد. خلیج هادسون در شرق کانادا واقع شده و تقریباً از اواسط دسامبر و اواسط ژوئن هر سال یخ زده است.
قلمرو نوناووت در شمال کانادا فقط در سال 1999 ایجاد شده و محل زندگی جمعیت اینویت است. آیا می دانید پلاک اتومبیل ، موتور و ماشین برفی در ایالت شمالی نوناووت به شکل خرس قطبی است؟
طولانی ترین رودخانه کانادا رودخانه مک کنزی در شمال غربی است. طول این رودخانه 4241 کیلومتر در 2635 مایل است.
بلندترین کوه در کانادا کوه لوگان با 5959 متر / 19،551 فوت است. کوه لوگان در منطقه یوکان در مرز با آلاسکا / ایالات متحده آمریکا واقع شده است.
حدود 38 میلیون نفر در کانادا زندگی می کنند. تقریبا 82٪ از کل کانادایی ها در مناطق شهری زندگی می کنند. امید به زندگی در بدو تولد حدود 83 سال است. در کانادا از هر 10 هزار نفر 26 پزشک وجود دارد.
نرخ سواد 99٪ است ، بنابراین تقریباً همه کانادایی ها می توانند بخوانند و بنویسند.
حدود 1.4 میلیون کانادایی خود را متعلق به مردم بومی یا بومی می دانند ، از جمله افراد First Nation ، Metis و Inuits.
مشهورترین کشورها برای سفر برای کانادایی ها ایالات متحده آمریکا ، مکزیک و کوبا هستند.
در کانادا بیش از 2800 پیست مخصوص هاکی وجود دارد. با این حال ، تقریباً دو برابر تعداد کودکان زیر 14 سال از هاکی فوتبال بازی می کنند. هاکی روی یخ هنوز هم دومین ورزش پر تمرین در کانادا برای تمام سنین بالاتر از 15 سال است. هاکی روی یخ بعد از گلف می آید ، اما قبل از فوتبال!
کانادا رهبر جهانی استخراج اورانیوم است. از اورانیوم در نیروگاه های هسته ای برای تولید برق استفاده می شود. بزرگترین معدن اورانیوم جهان در دریاچه سیگار در شمال ساسکاچوان / کانادا واقع شده است. کانادا همچنین بزرگترین تامین کننده انرژی ، از جمله نفت و گاز به ایالات متحده آمریکا است!
کانادا همچنین پس از ونزوئلا و عربستان سعودی سومین دارنده ذخیره نفت در جهان است. این کشور آمریکای شمالی همچنین هفتمین تولید کننده نفت است.
کانادا پس از چین ، برزیل و ایالات متحده آمریکا چهارمین تولید کننده برق آبی است.
گفته می شود بزرگراه ترانس کانادا طولانی ترین بزرگراه ملی در جهان است.
حدود نیمی از خشکی کانادا را جنگل پوشانده است. در کانادا حدود 180 گونه درخت وجود دارد. الوار از عمده صادرات کشور است. کانادا سومین کشور جنگلی در جهان است
زایمان توریستی در کانادا کاملا قانونی است. در این باره می توانید اینجا اطلاعات بیشتری درباره زایمان توریستی در کانادا بخوانید.
 

پرسش و پاسخ

سلام هزينه زايمان در ونكور حدودا چقدر ميشه؟

سلام بستگی به انتخاب بیمارستان و وضعیت زایمان مادر دارد. اما بطور متوسط 20 هزار دلار کانادا به شرطی که پروسه زایمان و سلامت نوزاد در شرایط مطلوب پیش برود.

با سلام ‌ببخشید پدر بررگ با داشتن وکالت تام از فزرندش میتواند برا نوه اش پاسمورت بگیرد

سلام وقت بخیر هر کسی می تواند با داشتن وکالت نامه کاری تام از طرف پدر نوزاد برای نوزاد در خواست پاسپورت نماید.

فرم امتیازسنجی را چگونه تکمیل نمایم ؟

با استفاده از منوهای موجود در هدر سایت و یا لینک http://canada77.com/content/Ranking-System-CRS-tool-Express-Entry/  میتوانید به این بخش رفته و شروع به تکمیل فرم نمایید .