کانادا 77
برای محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری روی لینک زیر کلیک کنید:
 
محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری


اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا چیست؟
اکسپرس اینتری یک روش برای ارائه درخواست ویزا و مهاجرت به کشور کانادا است. Express Entry،‌ از سال ۲۰۱۵ برای بررسی پرونده‌های علاقمندان مهاجرت به کانادا در چهار دسته نیروی متخصص فدرال، تجربه فدرال، تجربه کانادایی و بخشی از برنامه‌های پذیرش استانی بوجود آمده است. (به اکسپرس اینتری EE هم گفته می شود)
سیستم اکسپرس اینتری دو مرحله امتیاز بندی دارد مرحله اول کسب امتیاز ورود به سیستم اکسپرس اینتری است. برای ورود شما نیاز به کسب 67 امتیاز از 100 امتیاز را دارید. کسب امتیازات مرحله اول دشوار نیست.
1- سن    2- تحصیلات   3- مدرک زیان انگلیسی   4- سابقه کار
چهار مورد فوق، موارد اصلی در کسب امتیاز اولیه ورود به سیستم اکسپرس اینتری هستند.
اما امتیاز مورد نظر برای بیرون آمدن از سیستم اکسپرس اینتری 470 امتیاز از 1200 امتیاز می باشد که کسب آن به راحتی میسر نیست. برای رسیدن به امتیاز مورد نظر برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری بهترین راه افزایش امتیاز و رسیدن به حد نصاب، گرفتن ویزای تحصیلی است.
دریافت ویزای تحصیلی کانادا امتیاز، دو سال تحصیل در کانادا، اشتغال به کار در کانادا را به امتیازات شما خواهد افزود بنابراین به احتمال بسیار بالا خواهید توانست امتیازات لازم را برای گرفتن اقامت دائمی کانادا را بدست آورید.
همچنین بعد از تحصیل به شما اجازه داده خواهد شد که برای مدتی در کانادا کار کنید و لذا این امکان برای شما فراهم خواهد شد که از طریق پیشنهاد کاری نیز در کانادا اقامت کنید.
برای بررسی دقیقتر امتیاز بندی اکسپرس اینتری صفحه معیار های رتبه بندی را بررسی بفرمایید.
برای دریافت ویزای تحصیلی صفحه اخذ ویزای تحصیلی را مطالعه بفرمایید.

اداره مهاجرت کانادا بیان می کند که تمام پروسه مهاجرت به کانادا از زمان ارائه درخواست تا گرفتن ویزای کانادا با برنامه جدید اکسپرس اینتری در مدت زمان ۶ ماه یا کمتر از آن، به اتمام خواهد رسید.
  پیش از این، مدت‌زمان بررسی پرونده‌ها بسیار طولانی‌تر و حتی به سال ها هم می رسید.

برای شرکت در این برنامه مهاجرتی پیش از هر چیز باید بدانید که آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری هستید. برای اطمینان از این موضوع از ابزار رایگان که به همین منظور طراحی شده است استفاده کنید. این ابزار دقیق بر اساس جداول امتیاز بندی اداره مهاجرت کانادا طراحی و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

برای آشنایی بهتر و مشاهده جزئیات امتیاز دهی برای واجدین شرایط، صفحه فاکتورهای انتخاب وب‌سایت را مشاهده کنید. اگر ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این روش امتیازدهی، که FSW نام دارد، را کسب کنید می‌توانید وارد مراحل بعدی شوید.
 

Comprehensive Ranking System (CRS) tool: skilled immigrants (Express Entry)

Compare all Express Entry programs


Express Entry is an online system that we use to manage applications for permanent residence for 3 programs:

اکسپرس اینتری سیستم آنلاین اداره مهاجرت کانادا برای مدیریت برنامه های متقاضیان اقامت دائم کانادا مبتی بر سه روش زیر می باشد

 • Federal Skilled Worker Program
 • Federal Skilled Trades Program
 • Canadian Experience Class

Compare the key differences between the programs or choose a specific program to get more details about eligibility.

Before you compare programs, here are 2 terms you need to know:

Canadian Language Benchmark (CLB)
National Occupation Classification (NOC) code
Eligibility criteria Canadian Experience Class Federal Skilled Worker Program Federal Skilled Trades Program
Language skills

English or French skills

 • CLB 7 if your NOC is 0 or A
 • CLB 5 if your NOC is B

English or French skills

 • CLB 7

English or French skills

 • CLB 5 for speaking and listening
 • CLB 4 for reading and writing
Type/Level of work experience

Canadian experience in 1 of these NOCs:

 • 0
 • A
 • B

Canadian or foreign experience in 1 of these NOCs:

 • 0
 • A
 • B
Canadian or foreign experience in a skilled trade under key groups of NOC B
Amount of work experience One year in Canada in the last 3 years (either combination of full-time or part-time work) One year continuous within the last 10 years (combination of part-time, full-time or more than 1 job in your primary occupation) Two years within last 5 years (either combination of full-time or part-time work)
Job offer Not required.

Not required.

But you can get selection criteria (FSW) points for having a valid job offer.

Required:

Education Not required.

Secondary education required.

You can get more selection criteria (FSW) points for your post-secondary education.

Not required.

پرسش و پاسخ

سلام وقت بخیر، جهت زایمان توریستی چطور میتونم متخصص زنان ایرانی انتخاب کنم و نوزاد در چند ماهگی میتونم بیارم ایران؟ ممنون

درود، لیست متختصصان شهر مورد نظر را می تونید در اینترنت سرچ کنید. معمولا زمان بازگشت تابعی از شرایط مادر و نوزاد هست. حدود یک ماهگی نوزاد احتمالا زمان نسبی است که باید برنامه ریزی بفرمایید.

سلام .ویزای توریستی چقدر زمان می بره و هزینش چقدر است و همینطور هزینه زایمان در کانادا

برای دریافت ویزای توریستی با دفاتر مهاجرتی و شرکت های هواپیمایی هماهنگ کنید. هزینه های زایمان در کانادا در سایت بطور کامل توضیح داده شده است. اما بستگی به شهر مورد نظر بین 20 تا 40 هزار دلار هزینه زایمان و سفر خواهید داشت.

سلام. من هنوز اقدامی برای بارداری انجام ندادم. اما میخوام تولد اولین فرزندم در کانادا باشه. لطفا ببینید ک امکان داره وکالت من رو قبول کنید. از احاره خونه تا کارهای پاس کانادایی

قبل از هر چیز می بایست ویزای توریستی دریافت کنید بعد از آن برای ادامه مراحل در خدمت شما هستیم.

سلام. من با نمره سی ال بی نه ، امتیازم 465 میشه. بنظرتون برای اکسپرس اقدام کنم بهتره یا خودمو برای ادامه تحصیل و فاند گرفتن آماده کنم؟

سن تون را نفرمودید اما اگر نمره زبان خوبی دارید به نظرم بهترین راه برای اقامت در کانادا ویزای تحصیلی است. چرا که داشتن مدرک تحصیلی کانادایی راه را برای کار، افامت و زندگی بهتر هموار می کند. اما در هر صورت نمره شما برای اکسپرس اینتری خوب است.

با سلام و وقت بخیر .پسر من در حال حاضر ۴ ماه است که در کانادا به دنیا آمده .همسر من سیتیزن کانادا است ولی من هنوز اقامت نگرفتم و فقط پی آر دارم .برای ۳ ماه دیگر میخواهم تنها همراه فرزندم برای سفر به ایران بروم.حال دو سوال دارم .اول اینکه ایا میتوانم با مدرک شناسایی کانادایی او را به ایران برای سفر ببرم و دوم اینکه آیا میتوانم در ایران خودم اقدام به گرفتن شناسنامه ایرانی برای پسرم بکنم؟چون همسرم مرخصی ندارد و نمیتواند یا ما به ایران بیاد

چون پدر فرزند شما کانادایی هست از نظر قوانین ایران فعلا فرزند شما تابعیت ایرانی ندارد بنابراین باید برای ورود به ایران ویزا دریافت کند. سال گذشته قانون اعطا تابعیت به فرزندانی که مادر ایرانی دارند، ابلاغ و لازم الجرا شد. اما با شرایط شما مطمئن ترین راه این است که ابتدا آخرین قوانین را از دفتر حافظ منابع ایران در آمریکا سوال بفرمایید. برای ورود به ایران نیز ابتدا ویزای ایران را برای فرزند کانادایتون بگیرید و سپس با همراه داشتن مدارک و مستندات ازدواج تون در ایران پیگیر تابعیت ایرانی فرزندتون بشید.

سلام همسر من تازه باردار شده برای دومین بار زایمان اول سزارین بوده است الان برای مرتبه دوم باردار است اگر تقریبا بخواهیم در هفته سی ام وارد کانادا بشیم و زایمان انجام شود حدود هزینه ها برای اخذ ویزای بنده و همسرم، اقامت و غیره در حالت اقتصادی چقدر خواهد شد

برای برآورد دقیق تر هزینه های زایمان در کانادا به سایت مراجعه بفرمایید بصورت تقریبی 20 هزار دلار که البته بسیار متغیر است. پیش از هر چیز دریافت ویزای کانادا پیش شرط است.

سلام خسته نباشی استاد ما یه خانواده چهارنفره هستیم خانم هم یک ماهه کیست برای تولد میخوایم بریم کانادا آیا امکان پذیر هست برای ما ممنون میشم راهنمایم کنید

سلام قبل از هر چیز باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام بفرمایید که در حال حاضر با توجه به محدودیت های کرونا زمان بر است. بعید می دونم هر 4 نفر خانواده بتوانید فعلا همزمان به کانادا سفر کنید. مگر شرایط خاصی داشته باشید.

من و همسرم اقامت کانادا را داریم. فرزندم چند ماه دیگر بدنیا می اید . فامیل همسرم بلند است و میخواهیم فقط قسمت پایانی فامیل ایشان را بر کودکمان بگذاریم. با توجه به این توضیحات و اینکه من احتمالا بعد دوماه از زایمان میخواهم با فرزندم به ایران سفری کنم و همسرم با من نیستند ، مشکلی در ورود به ایران بوجود می اید ؟ میخواهم برای شناسنامه و گذرنامه فرزندم ایران اقدام کنم . باید وکالتنامه از همسرم بگیرم؟ در کانادا کجا این وکالتنامه صادر میشود ؟ با توجه به تفاوت فامیل فرزندم و پدرش ، مشکلی در ایران بوجود نمیاد ؟ سپاس

سلام سوال چند بخشی را مطرح فرمودید که بصورت کلی می توانم جواب شما را بدهم. در زمان ورود به ایران برخی از این لاین ها مانند ترکیش اجازه پرواز به نوزاد کانادایی با ارائه پاسپورت ایرانی پدر و مادر را می دهند. وکالتنامه در کانادا در دفاتر وکالت قابل صدور است. در خصوص تغییر فامیل چه در زمان پرواز و چه در زمان صدور شناسنامه در ایران ، هر صورت باید مدارک قانونی در خصوص اینکه فرزند شما دارای پدر و مادر ایرانی هست و شما پدر و مادر او هستید همراه داشته باشید. هر دو مورد نیاز به بررسی دقیق تر دارد، لذا بهتر است حتما با ایرلاین مورد نظر و دفتر وزارت امورد خارجه بخش صدور شناسنامه در تهران هماهنگ بفرمایید.  

با سلام من همراه همسرم برای زایمان به کانادا آمده ام ولی همسرم زودتر به ایران بر میگردد میخواستم بدون ایا تنها با نشان دادن پاسپورت من اجازه پرواز به نوزاد با ترکیش داده میشود ؟چون تنها پاسپورت کانادایی دارد. ممنون

سلام پاسپورت کانادایی نوزاد، پاسپورت ایرانی مادر و پاسپورت ایرانی پدر نوزاد را باید همراه داشته باشید. این مورد را در پرواز دوم از ترکیه به ایران هم چک خواهند کرد. این که پاسپورت ایرانی پدر را همراه نداشته باشید را باید از ترکیش ایرلاین بپرسید که چه مدرک جایگزینی را قبول می کنند که ثابت کند پدر نوزاد ایرانی است.

سلام وقت بخير من ميخوام تحصيلي اقدام کنم و رشتم کارشناسي اديولوژي هست.. و به من گفتن بايد از طريق رشته global health اقدام کنم که يک رشته مديريتي هست...در ايران رشته مديريت خدمات بهداشت و درمان رو داريم.... اين چطور توجيه پذيره يه رشته اي هست و ما بريم هون رشته رو در کانادا بخونيم؟؟

سلام این که رشته ای در ایران وجود داشته باشه و شما بخواهید همون را در کانادا بخونید خیلی طبیعیه. مثلا به این دلیل که سطح تحصیل در کانادا ممکنه بالاتر باشه. آنچه که مهم است این هست که شما بتونید اثبات کنید که پس از تحصیل بر می کردید یا اثبات کنید که اگر هم بر نگردید یک نیروی کار مفید برای کانادا خواهید بود.  

سلام هزينه زايمان در ونكور حدودا چقدر ميشه؟

سلام بستگی به انتخاب بیمارستان و وضعیت زایمان مادر دارد. اما بطور متوسط 20 هزار دلار کانادا به شرطی که پروسه زایمان و سلامت نوزاد در شرایط مطلوب پیش برود.

با سلام ‌ببخشید پدر بررگ با داشتن وکالت تام از فزرندش میتواند برا نوه اش پاسمورت بگیرد

سلام وقت بخیر هر کسی می تواند با داشتن وکالت نامه کاری تام از طرف پدر نوزاد برای نوزاد در خواست پاسپورت نماید.

فرم امتیازسنجی را چگونه تکمیل نمایم ؟

با استفاده از منوهای موجود در هدر سایت و یا لینک http://canada77.com/content/Ranking-System-CRS-tool-Express-Entry/  میتوانید به این بخش رفته و شروع به تکمیل فرم نمایید .