کانادا 77
اخذ پذیرش تحصیلی

در حال حاضر اخذ پذیرش تحصیلی بهترین و منطقی ترین روش مهاجرت به کاناداست.
چرا ویزای تحصیلی بهترین راه مهاجرت به کاناداست؟ کشور کانادا همیشه بدنبال نیروی جوان، تحصیل کرده و مولد برای جامعه کاناداست.
فردی که از طریق اخذ پذیرش تحصیلی وارد کانادا می شود ناچار است طی فرآیند تحصیل قدم هایی را بردارد. این اقدامات در مدت زمان نه چندان طولانی فرد را واجد شرایط اقامت در کانادا خواهد کرد.

1- فرد پیش از تحصیل و در زمان تحصیل به زبان انگلیسی تسلط خواهد یافت.
2- فرد پس از فارغ التحصیلی مدرک معتبر کانادایی دریافت خواهد کرد.
3- نوع آموزش در دانشگاه های کانادا بگونه ای است که دانشجو را بعنوان فردی متخصص، آماده ورود به بازار کار خواهد کرد.
4- پس از فارغ التحصیلی اجازه کار به مدت حدود 2 سال را در کانادا خواهید داشت. (اگر متاهل هستید همسر شما از ابتدای ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را خواهد داشت)
5- طی دو سال اشتغال می توانید به فردی تبدیل شوید که کارفرمای شما برایتان در خواست ویزای کار نماید.

تمام موارد فوق از شروط اصلی اخذ اقامت دائم کانادا می باشد، لذا بسیار بعید است که فردی که مراحل فوق را طی می کند نتواند اقامت دائم کانادا را کسب کند.ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022

لیست زیر شامل کل دانشگاه ها و کالج های دو ایالت مهم بریتیش کلمبیا و اونتاریو است

همان DLI اداره مهاجرت البته این بدان مفهوم نیست که همه این دانشگاه ها به شما اجازه کار پس از فارغ تحصلیی در دانشگاه را فراهم خواهند نمود
فقط رشته هایی که در ستون post graduate work permit اونها کلمه yes وجود دارد مشمول مجوز کار پس از فارغ التحصیلی می شوند.
اگر no باشد به این معنی هست که فقط دانشجو ویزای تحصیلی دریافت خواهد کرد و پس از تحصیل می بایست از خاک کانادا خارج شود
در برخی از ردیف ها کلمه detail ذکر شده است که توضیحات بیشتری دارند و کسانی که دنبال اخذ اقامت با مسیر تحصیلی هستند باید در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به این مسئله دقت کنند.
در مجموع این لیست شامل 755 مرکز تحصیلی هست که مربوط به دو استان پر متقاضی می باشد.
از این تعداد که شامل 276 مرکز تحصیلی در بریتیش کلمبیا می شود فقط 25 مورد اجازه کار پس از تحصیل را به فارغ التحصیل می دهند.
در ایالت انتاریو 488 مرکز تحصیلی وجود دارد که ویزای تحصیلی می دهند ولی فقط 176 مورد آنها منجر به اخذ PWWP خواهد شد. که 38 مورد آنها در رشته های خاص است

پس بطور خلاصه می توان گفت که هر شخص ابتدا باید برا اساس DLI فیلتر کند یعنی دانشگاه باید در لیست DESIGNAITED LEARNING INSTITUTION  باشد.
اگر قصد کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی را دارد باید بدنبال رشته هایی باشد که PGWP می دهند تا بتواند بعد از درس خواندن کار کند.

با توجه به شیوع ویروس COVID-19 یک فیلتر دیگر نیز باید انجام شود. فقط برخی از مراکز آموزشی پروتکل های و امکانات کنترل کوید19 را دارند لذا فقط آنها مجاز به پذیرش حضوری دانشجویان بین الملل می باشند.
در این شیت لیست مرکزی که مجاز به برگزاری کلاس حضوری هستند قید شده است.
 

پرسش و پاسخ

با سلام من پذیرش دانشگها از کانادا را دارم . یه دلیل هزینه های بالای ناباروری در کانادا ، میخواستم در ایران باردار بشم و با ویزای دانشجویی وارد کانادا بشم. میخواستم بپرسم هزینه ها ی زایمان برای دانشجویی با شرایط من که در ایران باردار شدم به چه صورت می باشد؟ اگر در کانادا کار پارت تایم داشته باشم آیا برای هزینه های زایمان بیمه می شوم؟

سلام وقت بخیر شرایط بیمه درمان دانشجوی بین الملل در استانها و دانشگاه های یا کالج های مختلف در کانادا متفاوت است. چنانچه قبل از دریافت کارت بیمه باردار باشید، زایمان شما معمولا تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی نخواهد بود. از سوی دیگر در شرایط اضطراری ، تمام استانها و مناطق خدمات رایگان ارائه می دهند ، حتی اگر بیمار کارت بهداشت دولتی نداشته باشد. با این حال ، ممکن است محدودیت های قابل توجهی در خدمات ارائه شده برای شما بوجود داشته باشد.  

هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

شرکت های متفاوت، وجوه مختلفی زا طلب می کنند که البته این امر بستگی و به سابقه و نوع عملکرد گذشته آنها دارد. شاید بتوان گفت بطور متوسط برای دریافت ویزای تحصیلی در کالج های دانشگاه مبلغ 4000 دلار دریافت می شود.

اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوم، هزینه های کالج و زندگی در کانادا برای 2 سال تحصیل چقدر خواهد شد؟

شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 17000 دلار کانادا در سال میباشد. هزینه زندگی در کانادا در طی دوران دانشجویی بستگی به عوامل زیادی دارد و ممکن است بین ماهیانه 1400 تا 2000 متفاوت باشد. باید خودتان را برای یک زندگی دانشجویی آماده کنید. اما افرادی که متاهل هستند این امکان را دارند که همسرشان بصورت تمام وقت در کانادا کار کند لذا هزینه های جاری زندگی تامین خواهد شد.

آیا تحصیل در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت به کاناداست؟

بله قطعا تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کاناداست.  

بعد از اتمام دوره تحصیل چه مدت فرصت برای کار پیدا کردن داریم؟

اگز دوره تحصیلی شما بین 9 ماه تا 2 سال باشد به همان میزان طول دوره تحصیلی اجازه دارید در کانادا کار پیدا کنید.

دانشجو چند ساعت در هفته می تونه کار کنه؟

اگر با ویزای دانشجویی به کانادا رفته باشید می توانید بصورت نیمه وقت (هفته ای 20 ساعت) بصورت قانونی کار کنید. اگر متاهل بایشید همسفر شما مجاز خواهد بود از لحظه ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را کسب کند.

اخبار ویژه

  • تحصیل در کانادا تحصیل در کانادا در کانادا استان های انتاریو ، نیوفاندلند و لابرادور ، آلبرتا ، مانیتوبا ، نوا اسکوشیا ، کبک ، بریتیش کلمبیا ، ساسکاچوان ، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد کانادا مسئول عملیات آموزش یا تحصیلات عالی هستند. اگرچه هر استانی میتواند مدل و روش خود را داشته باشد و در مدیریت سیستم آموزشی عالی کمی متفاوت باشد با بقیه اما شباهت های زیادی هم با هم دارند که همین امر میتواند کمک کند به دانشجویانی که برنامه ریزی میکنند برای تحصیل در کانادا تا بتوانند شناخت بهتری از سیستم آموزشی کشور داشته باشند به عنوان مثال همه ی دانشگاه ها ...