کانادا 77
تحصیل در کانادا: راهنمای دانشجویان بین المللی
 
مهاجرت تحصیلی کانادا

آیا قصد دارید در کانادا تحصیل کنید و مهاجرت تحصیلی کانادا را داشته باشید؟ در این مطلب ما به تمام سوالات مهم شما پاسخ می دهیم، از جمله اینکه تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد؟ کدام دوره ها در دسترس هستند و چگونه می توانید از مجوز تحصیل کانادا به عنوان مسیری برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا استفاده کنید؟ یک سوال اساسی که در ابتدا ممکن است در ذهن افراد خطور کند این است که چرا کانادا؟
یکی از دلایلی که هر شخصی را علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا می کند سطح بالای کیفیت در آموزش است. یکی دیگر از دلایل انتخاب کانادا برای تحصیل این است که در کانادا علاوه بر کیفیت تدریس، شهریه مقرون‌به‌صرفه می باشد و از طرفی هم از لحاظ ارائه مدرک‌هایی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند، معروف است. علاوه بر این ها کیفیت زندگی عالی، کار فوق العاده پس از تحصیل و فرصت های مهاجرت تحصیلی کانادا به عنوان یک کشور محبوب برای تحصیل در بین دانشجویان جهان شناخته شده است. اگر به دنبال کشوری امن برای ادامه تحصیل هستید کانادا یک گزینه بسیار عالی برای انتخاب است، این کشور به عنوان ششمین کشور صلح آمیز شناخته شده است. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی مثل هر کانادایی دیگر از حقوق یکسانی برخوردار هستید. 
دانشجویان بین المللی می توانند در برنامه های پرطرفدار دانشگاه های کانادا ثبت نام کنند و در عین حال به فرصت های شغلی و سرگرمی قابل توجهی که بزرگترین و چندفرهنگی ترین شهر کانادا ارائه می دهد دسترسی داشته باشند.
در ایتدا خوب است بدانید امکان تحصیل در کانادا برای کلیه دانشجویان بین المللی از دبستان تا دانشگاه وجود دارد همچنین امکان حضور در دوره های زبان برای این عزیران امکان پذیر می باشد. اما اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چقدر برای مهاجرت تحصیلی کانادا شانس دارید؟ تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا هر سال همچنان در حال افزایش است. بسیاری از آنها پس از پایان تحصیل می توانند در کانادا نیز بمانند.

بر اساس آمار متشر شده از اداره مهاجرت کانادا، هر سال بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در بیش از ۱۰ هزار رشته دانشگاهی به کانادا می‌ آیند. تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی امکانپذیر می باشد.

بهتر است در ابتدا کمی با دوره های مختلف تحصیل در کانادا آشنا شویم. پس در ادامه همراه ما باشید:

 

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

مهاجرت تحصیلی کانادا

دوره کالج در کانادا

دوره های کالج، بیشتر روی مهارت های کاربردی و بازار کار تمرکز دارند. این دوره ها در کشور کانادا بسیار پر استقبال بوده و شمار زیادی از دانشجویان کانادایی و بین المللی در این دوره ها تحصیل می کنند. شرایط ورود به دوره های کالج در کانادا، نسبت به دانشگاه ها ساده تر بوده، ولی دریافت ویزای دانشجویی از طریق ثبت نام در کالج کانادایی کمی پر ریسک است، لذا باید تمامی جوانب را سنجیده و سپس اقدام نمود.

دوره پری بچلر یا همان مقدماتی لیسانس یا همان آماده سازی علمی pathway در کانادا Bachelor’s (دوره های آماده سازی علمی در دانشگاه های کانادا)‌

دوره پری بچلر در کانادا ویژه متقاضیانی است که تمایل به ورود در دوره لیسانس را دارند، اما با توجه به شرایط زیان و آکادمیک در دوره لیسانس پذیرفته نشده اند.

پیش نیاز اخذ پذیرش کالج در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی بوده و در داشتن مدرک زبان الزامی وجود ندارد. 

 

دوره لیسانس در کانادا Bachelor’s

دوره لیسانس در کانادا (undergraduate degree) شامل دوره ای است که در کلیه استان های کانادا به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز می شود. این دوره در کانادا معمولا ۴ سال را در بر می گیرد. در استان کبک پس از سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو قادر به ورود به دوره کالج خواهد بود و یا می تواند پس از شرکت در دوره پیش دانشگاهی دو ساله، وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود. نام های اختصاری دوره های لیسانس شامل موارد زیر می باشند:

پیش نیاز اخذ پذیرش لیسانس در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی (۱۲ ساله) بوده و در داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی وجود ندارد. 

 

دوره پری مستر در کانادا Pre-master

دوره پری مستر در کانادا ویژه متقاضیانی است که تمایل به ورود به دوره مستر را دارند، اما با توجه به شرایط زیان و آکادمیک در دوره مستر پذیرفته نشده اند. در برخی از رشته ها مانند حقوق، شرکت در دوره های پری مستر جهت ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس بسیار رایج می باشد. در گروه رشته های مهندسی نیز، بعضی از دانشگاه ها جهت پذیرش دوره فوق لیسانس نیاز به نمره آزمون GRE یا GMAT دارند، ولی با شرکت در دوره پری مستر و ارائه کارنامه آن، دانشگاه متقاضی را بدون مدرک GRE یا GMAT می پذیرد.

پیش نیاز اخذ پذیرش پری مستر در کانادا، داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴ و مدرک آیلتس با نمره ۵/۵ می باشد.

دوره فوق لیسانس در کانادا Master’s

دوره فوق لیسانس در کانادا (‌graduate degree) به طور معمول بین ۱ تا ۲ سال طول کشیده و به صورت Reasersh یا Course ارائه می شود. در دوره های course-based دانشجو می تواند با شرکت در کلاس ها و گذراندن واحدهای درسی، مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کند. در دوره های فوق لیسانس research-based دانشجو ناچار است با کمک استاد راهنمای خود در زمینه موضوعی خاص تحقیق کرده و پایان نامه ارائه دهد. برخی از دوره های مستر نیز که ترکیبی هستند، شامل Course و Reasersh می باشند. دوره های مستر با Reasersh در بسیاری از موارد توسط دانشگاه یا استاد راهنما fund شده و این امکان را به دانشجو می دهند که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت کند.

در برخی از دوره های مستر، متقاضی این امکان را دارد که به صورت مستقیم در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهد.

پیش نیاز اخذ پذیرش فوق لیسانس در کانادا، داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴ و مدرک آیلتس با نمره ۶ یا ۶/۵ می باشد. برای برخی از رشته ها، در داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی وجود ندارد. 

 

دوره دکتری در کانادا Doctoral degree 

دوره دکتری در کانادا به ۳ تا ۵ سال زمان نیاز دارد. در دوره دکترای کانادا دانشجو موظف است یک پروژه را دنبال کند. اکثر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ حمایت می شوند، لذا بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان fund یا کمک هزینه تحصیلی می دهند. این fundها در برخی موارد شهریه دانشجو را پوشش می دهند. البته در برخی از موارد مبلغی اضافه بر آن ها نیز به دانشجو داده می شود تا هزینه های زندگی او نیز تحت پوشش قرار داده شوند. دوره دکتری در کانادا دارای course نیز می باشد.

پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا در کانادا، داشتن مدرک لیسانس و  فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴ و مدرک آیلتس با نمره ۶ یا ۶/۵ می باشد. در بعضی از رشته های مهندسی، بدون مدرک زبان نیز می توان کار را آغاز نمود. پذیرش دوره دکتری در کانادا نیاز به رزومه علمی قوی دارد. در صورتی که سطح زبان انگلیسی و فرانسوی شما ضعیف بوده و رزومه علمی مناسب و مقالات معتبری ندارید، پذیرش دوره دکتری در کانادا برای شما امکانپذیر نخواهد بود. 

 

دوره دیپلما در کانادا graduate diploma

این دوره ها ویژه متقاضیانی است که مدرک لیسانس دارند، اما علاوه بر اینکه در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام تز یا پایان نامه ندارند، مایل به انجام کارورزی نیز نیستند. این دوره که معمولا شامل  ۳۰ واحد درسی است، در پایان دوره تحصیل امکان دریافت مدرک Graduate Diploma را به متقاضی می دهد. چنانچه متقاضی، پس از این ذوره، تمایل به دریافت فوق لیسانس داشته باشد، می تواند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر مدرک فوق لیسانس حود را دریافت کند.

پیش نیاز اخذ پذیرش دیپلما در کانادا، داشتن مدرک لیسانس بوده و در داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی وجود ندارد. 

 

دوره پست بک در کانادا (لیسانس پیشرفته) post bac

دوره های Post-Bac یا (PBD) (Post-Baccalaureate Diploma) در کانادا دوره هایی را شامل می شوند که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان لیسانس می توانند وارد آن ها شوند و مهارت های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره ها که در کانادا معمولا ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت ها یا کارخانه ها را شامل می شوند، شانس خوبی برای استخدام متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ التحصیل شده اند، خواهند بود.

پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا، داشتن مدرک لیسانس بوده و در داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی وجود ندارد. 

 

دوره سرتیفیکیت در کانادا Certificate Programs

دریافت مدرک Certificate در کانادا، معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه امکانپذیر خواهد بود. با توحه به اینکه این دوره پیش نیازهای کمی دارد، ورود به آن نسبتا ساده است. البته لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره، شانس زیادی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا نخواهند داشت. طول این دوره معمولا یک ساله بوده و برای ورود به آن، مدرک دیپلم دبیرستان ضروری است.

پیش نیاز اخذ پذیرش سرتیفیکیت در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

 

دوره دیپلما در کانادا Diploma Programs

مدرک دیپلما در کانادا  که متفاوت از دیپلم دبیرستان است، معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت می شود. این دوره شامل پیش نیازهای کمی بوده و ورود به آن نسبتا ساده می باشد. البته دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره شانس بالایی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا نحواهند داشت. طول این دوره معمولا دو ساله بوده و برای ورود به آن، مدرک دیپلم دبیرستان ضروری است. متقاضیان با شرکت در این دوره شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی خواهند داشت.

پیش نیاز اخذ پذیرش دیپلما در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی بوده و در داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی وجود ندازد. 

 

دوره ترکیبی در کانادا Collaborative & Joint Degree Programs

در این دوره که با همکاری کالج و دانشگاه ارائه می شود، متقاضی برخی از درس ها را در کالج و برخی دیگر را در دانشگاه می گذارند.

پیش نیاز اخذ پذیرش ذوره ترکیبی در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.     

 

دوره کو آپ در کانادا Co-op Programs

دوره کو آپ در کانادا، شامل دوره هایی است که متقاضی همزمان با تحصیل، زمان خود را در شرکت ها گذرانده و معمولا برای آن حقوق دریافت می کند. در برخی از دانشگاه ها گذراندن این دوره ها الزامی می باشد.

پیش نیاز اخذ پذیرش کو-آپ در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

 

دوره کارورزی در کانادا Apprenticeship Programs

دوره کارورزی در کانادا شامل دوره هایی است که معمولا یا همزمان با تحصیل دانشجو بوده و یا در پایان تحصیل او طی خواهند شد. این دوره ها گاهی به صورت اختیاری بوده و گاهی به صورت الزامی می باشند که در این صورت جزئی از دوره اصلی محسوب خواهند شد.  

پیش نیاز دوره کارورزی در کانادا، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

در اینجا ممکن است برای شما چند سوال پیش بیاید:

در حال حاضر، دانشجویان بین ‌المللی می ‌توانند به منظور پیگیری برنامه درسی مدارس ابتدایی یا متوسطه یا برنامه تحصیلی پس از متوسطه که توسط یک استان یا منطقه برای پذیرایی ایمن از دانشجویان بین ‌المللی تأیید شده است، وارد کانادا شوند، مشروط به شرایطی که در قانون قرنطینه تعیین شده است.

اگرچه محدودیت سنی می تواند بسته به استان ها متفاوت باشد، محدودیت سنی عمومی برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا از 18 تا 35 سال است.

اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا دانشجویانی را می‌پذیرند که دارای خلأ تحصیلی با مقررات هستند. طبق آیین نامه، فاصله تحصیلی 2 سال برای دوره های دیپلم و لیسانس و 5 سال فاصله تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد قابل قبول است.

شما دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی کانادا بایستی درخواست مجوز تحصیلی بدهید که پس از این که نامه پذیرش را دریافت کردید قانون مهاجرت ما به شما کمک خواهد کرد و درخواست شما را برای دولت کانادا جهت صدور مجوز تحصیلی ارسال می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مجوز مهاجرت تحصیلی کانادا چیست؟


دریافت مجوز مهاجرت تحصیلی کانادا به این معنی است که تحصیل در کانادا بلامانع است. شما به محض پذیرفته شدن می توانید این مجوز را درخواست کنید. تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که کدام رشته ها برای اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی کانادا بهتر است؟ خب به طور قطع می توان به موارد زیر اشاره کرد:


البته رشته های دیگری هم در دانشگاه های کانادا پذیرش دانشجو دارد و در مقاطع گوناگون چه شما دارای مدرک دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد باشید می توانید درخواست مجوز برای تحصیل کنید.
ویزای مهاجرت تحصیلی کانادا 

چقدر طول می کشد تا ویزای مهاجرت تحصیلی کانادا را دریافت کنم؟
حتماً برای درخواست ویزای خود زمان بیشتری در نظر بگیرید. بلافاصله پس از پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود، می توانید درخواست خود را برای مجوز مهاجرت تحصیلی کانادا آغاز کنید. شما باید حداقل 4-6 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلی دانشگاه خود درخواست دهید. پس از درخواست، حداقل زمان انتظار حدود 42 روز است.

مدارک مورد نیاز:

الزامات رایج مهاجرت تحصیلی کانادا برای همه دانشگاه ها و موسسات در کانادا شامل: گذرنامه به روز شده، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی به همراه مدرکی مبنی بر قبولی در آزمون های زبان تجویز شده با حداقل نمرات و مدرکی مبنی بر اینکه می توانید هزینه تحصیل خود و همچنین هزینه های زندگی در کشور را تامین کنید. ما متعهد به کمک به دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا هستیم. اگرچه بسیاری از دانشجویان مایل به تحصیل در کانادا هستند، اما اطلاعات کافی در مورد شرایط، موسسات و نحوه دریافت ویزا ندارند. این تخصص ماست و شما را تا آخر مسیر راهنمایی خواهیم کرد. ما خدمات خود را به هر کسی که مایل به تحصیل در کانادا از هر کجای جهان است ارائه می دهیم.

واجد شرایط بودن برای مجوز مهاجرت تحصیلی کانادا

برای واجد شرایط بودن برای ویزای کانادا، باید؛ توسط یک مدرسه، کالج، دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی کانادا پذیرفته شده باشید. باید مدرکی در قالب صورت‌حساب بانکی، رسید یا گواهی ارائه کنید که نشان دهد پول کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی خود را دارید. سابقه کیفری و خطر امنیتی نداشته باشید. سلامت باشید. اگر می خواهید مجوز اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا را دریافت کنید، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

و در آخر چه زمانی باید درخواست اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا برای فصل پاییز 2022 را شروع کنم؟
از تاریخ 1 فوریه 2022: در این تاریخ یا قبل از آن درخواست دهید تا بتوانید برای پذیرش در برنامه هایی که از پاییز آینده شروع می شود، آن ها را دریافت کنید. پس از این تاریخ، کالج ها متقاضیان را بر اساس اولویت تا زمانی که برنامه ها کامل شود، بررسی می کنند.

خبر خوب اینکه فرم ارزیابی تحصیلی به طور رایگان در اختیار شما قرار داده ایم و می توانید جهت مشاوره با کارشناسان ما از این طریق اقدام کنید. کافیست اینجا را کلیک کنید

پرسش و پاسخ

سلام وقت بخیر بنده ویزا و احازه تحصیل از کانادا رو دارم ضمن اینکه باردار هستم، همسرم هم اجازه کار گرفته منتها بنده چند ماه بعد از ورود وضع حمل خواهم کرد،خواستم بدونم بعد از ورودم و گرفتن بیمه دانشجویی هزینه زایمان به چه صورت خواهد بود؟ و اگر بعد ار زایمان اگه مجبور بشم از دانشگاه انصراف بدم و برگردم ایران، مدتی بعد، از طریق کار همسرم میشه مجدد اقدام کنیم؟ برای مهاجرت به کانادا؟ یعنی به عنوان همراه بچه اقدام کنیم و به ما احازه ی کار بدن؟

درود، پذیرش یا عدم پذیرش هزینه های زایمان توسط بیمه دانشجویان بسته به شهری که در آن تحصیل می کنید و شرایط بارداری متفاوت است. / به عنوان همراه بچه اصلا اجازه کار نخواهید داشت. / اگر ویزای تحصیلر کانادا را دارید بهترین و قطعی ترین راه برای اقامت کانادا ادامه تحصیل شماست. (فرصتی را که در دست دارید را به امید اگر و اما از دست ندهید.)

با سلام من پذیرش دانشگها از کانادا را دارم . یه دلیل هزینه های بالای ناباروری در کانادا ، میخواستم در ایران باردار بشم و با ویزای دانشجویی وارد کانادا بشم. میخواستم بپرسم هزینه ها ی زایمان برای دانشجویی با شرایط من که در ایران باردار شدم به چه صورت می باشد؟ اگر در کانادا کار پارت تایم داشته باشم آیا برای هزینه های زایمان بیمه می شوم؟

سلام وقت بخیر شرایط بیمه درمان دانشجوی بین الملل در استانها و دانشگاه های یا کالج های مختلف در کانادا متفاوت است. چنانچه قبل از دریافت کارت بیمه باردار باشید، زایمان شما معمولا تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی نخواهد بود. از سوی دیگر در شرایط اضطراری ، تمام استانها و مناطق خدمات رایگان ارائه می دهند ، حتی اگر بیمار کارت بهداشت دولتی نداشته باشد. با این حال ، ممکن است محدودیت های قابل توجهی در خدمات ارائه شده برای شما بوجود داشته باشد.  

هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

شرکت های متفاوت، وجوه مختلفی زا طلب می کنند که البته این امر بستگی و به سابقه و نوع عملکرد گذشته آنها دارد. شاید بتوان گفت بطور متوسط برای دریافت ویزای تحصیلی در کالج های دانشگاه مبلغ 4000 دلار دریافت می شود.

اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوم، هزینه های کالج و زندگی در کانادا برای 2 سال تحصیل چقدر خواهد شد؟

شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 17000 دلار کانادا در سال میباشد. هزینه زندگی در کانادا در طی دوران دانشجویی بستگی به عوامل زیادی دارد و ممکن است بین ماهیانه 1400 تا 2000 متفاوت باشد. باید خودتان را برای یک زندگی دانشجویی آماده کنید. اما افرادی که متاهل هستند این امکان را دارند که همسرشان بصورت تمام وقت در کانادا کار کند لذا هزینه های جاری زندگی تامین خواهد شد.

آیا تحصیل در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت به کاناداست؟

بله قطعا تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کاناداست.  

بعد از اتمام دوره تحصیل چه مدت فرصت برای کار پیدا کردن داریم؟

اگز دوره تحصیلی شما بین 9 ماه تا 2 سال باشد به همان میزان طول دوره تحصیلی اجازه دارید در کانادا کار پیدا کنید.

دانشجو چند ساعت در هفته می تونه کار کنه؟

اگر با ویزای دانشجویی به کانادا رفته باشید می توانید بصورت نیمه وقت (هفته ای 20 ساعت) بصورت قانونی کار کنید. اگر متاهل بایشید همسفر شما مجاز خواهد بود از لحظه ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را کسب کند.

اخبار ویژه

  • تحصیل رایگان در کانادا تحصیل رایگان در کانادا موسسه تحقیقاتی  IRIS به تازگی اعلام کرده که شهریه دیگر معنایی ندارد و برای حذف آن پیشنهاداتی را اعلام کرده است. بر این اساس از مدیریت دانشگاه کبک خواسته شده تا در راستای رایگان کردن تحصیل اولین قدم را بردارد و اولین مرکزی باشد که به سمت آموزش رایگان حرکت می‌کند.  هزینه سنگین شهریه چیزی جز فشار اقتصادی بر روی دانشجویان ندارد همین امر سبب می‌شود تا در سالهای آینده افراد کمتری به سمت تحصیل بروند.  در مثالی که این محققان زده اند تحصیل در فرانسه و تحصیل در اسکاندیناوی اشاره کرده اند و موفقیت آنها را در این زمینه ...
  • دریافت اقامت دائم کانادا دریافت اقامت دائم کانادا دانشگاه های برتر کانادا که تحصیل در آنها موقعیتی برای اقامت دائم کاناداست: دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون آلبرتا : با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 99 دانشگاه کوئینز در شهر کینگستون انتاریو: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 101 تا 110 دانشگاه کلگری در شهر کلگری انتاریو: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 131 تا 140 دانشگاه مونترآل در شهر مونترال کبک: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 191 تا 200 انتخاب شما کدام دانشگاه است؟ آیا تجریه تحصیل در این دانشگاه ها را داشته اید؟   ...
  • 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی کشور کانادا از لحاظ کیفیت آموزش جزو کشورهای مطرح است که توانستند رتبه‌های بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف در سطح جهان کسب کنند. این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه تورنتو در رتبه 22 دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه 44 دانشگاه مک گیل در رتیه 73 دانشگاه مک مستر در رتبه 90 دانشگاه آلبرتا در رتبه 92 انتخاب شما کدام دانشگاه است؟ ...
  • مزایای حساب سپرده تحصیلی مزایای حساب سپرده تحصیلی مزایای حساب سپرده تحصیلی: این حساب از بدو تولد تا سن 36 سالگی باز خواهد ماند برای هزینه‌های تحصیل و دانشگاه فرزندان نیز می‌توان از این حساب پس انداز کرد. اگر تا قبل از 17 سالگی اقدام به افتتاح حساب کنید دولت کانادا 20 درصد تا سقف 500 دلار در سال و 7200 دلار در طول زندگی فرد به این حساب واریز خواهد کرد. در حال حاضر حداکثر میزان این مبلغ 50 هزار دلار است. مالیات بر این حساب بسیار کم است و اگر فردی جزو خانواده های کم درآمد باشد از طرف دولت مبلغ بیشتری دریافت خواهد کرد. این ...
  • تحصیل در مدارس ابتدایی تحصیل در مدارس ابتدایی از شروط لازم برای ثبت نام در مدارس ابتدایی کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد: داشتن ویزای معتبر که شامل پدر یا مادر و یا خود دانش آموز می شود. در واقع با دارا بودن ویزای توریستی نمیتوانید در مقطع ابتدایی تحصیل کنید. همراه داشتن طی مدت تحصیل دانش آموز پدر یا مادر و یا قیم قانونی دانش آموز باید او را در کانادا همراهی کند. نکته مهم اینجاست که در صورتی که دانش آموز ویزا داشته باشد می تواند برای دریافت ویزای سرپرستان خود درخواست بدهد. تمکن مالی: والدین و یا سرپرستان قانونی دانش آموز باید بتوانند اثبات ...
  • چرا کالج های کانادا محبوب اند؟ چرا کالج های کانادا محبوب اند؟ یکی از روش های کسب ویزای کانادا، مهاجرت به قصد تحصیل است. از آنجایی که گرفتن ویزای تحصیلی آسان تر از قبل شده تقاضا برای آن نیز بیشتر از پیش شده است. در ادامه به چند مزیت تحصیل در کالج های کانادا خواهیم پرداخت. در ادامه همراه ما باشید: از آنجایی که کالج های کانادا دوره های فشرده زبان برگزار می کنند برای تحصیل در کالج ها نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. نکته ای که مهاجرین بدان بیشترین اهمیت را می دهند هزینه هاست که در مقایسه با دیگر کشورها هزینه های کمتری را دارد. خوب است بدانید ثبت ...
  • ویزای توریستی کانادا چه مزایایی دارد؟ ویزای توریستی کانادا چه مزایایی دارد؟ از مزایای دریافت ویزای توریستی کانادا می توان به موارد ذیل اشاره کرد: امکان سفر به صورت نامحدود به کانادا تا زمان دارا بودن اعتبار پاسپورت شما امکان سرمایه گذاری در کانادا از طریق بازار مسکن امکان اجاره ملک در کانادا امکان اجاره دادن ملکی که خریداری شده امکان افتتاح حساب بانکی امکان ثبت نام فرزندان زیر 18 سال در مدارس معتبر امکان حضور در مصاحبه های شغلی امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امکان اخذ جاب آفر ...
  • پس از پذیرش تحصیلی کانادا چه باید کرد؟ پس از پذیرش تحصیلی کانادا چه باید کرد؟ در اکثر وبسایت ها در مورد کارهایی که باید قبل از پذیرش در دانشگاه انجام بدهیم مفصل صحبت شده اما اهمیت کارهایی که پس از پذیرش در دانشگاه باید انجام شود کمتر از پروژه قبل از پذیرش نیست. بیایید به اختصار این موارد را بررسی کنیم: دریافت ویزا کشورهای مختلف جهت دریافت ویزا مدارک متفاوتی را نیز نیاز دارند پس در مرحله اول باید لیست مدارک را آماده کنید و برای دریافت وقت سفارت اقدام کنیم در مورد کشور کانادا پس از آن که مدارک ویزا را را در سامانه ثبت کردید برای گرفتن وقت بایومتریک باید اقدام کنید نکته ...
  • مشاغل کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاه مشاغل کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاه مشاغل کانادایی بدون نیاز به مدرک دانشگاهی جالب است بدانید گروهی از مشاغل در کانادا وجود دارند که برای ورود به آنها نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند. همراه ما باشید: مشاور املاک این شغل با متوسط در آمد ساعتی 46 دلار در استان های انتاریو و بریتیش کلمبیا می تواند برای شما با موفقیت زیادی همراه باشد. برقکاری در استان کبک بیشترین درآمد برای این شغل تخمین زده شده و متوسط درآمد ساعتی 30 دلار را به همراه دارد. جوشکاری در منطقه آلبرتا با متوسط درآمد ساعتی 25.5 دلار می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. رانندگی کامیون در آلبرتا با ...
  • بورسیه کانادا بورسیه کانادا بورسیه کانادا شرایط دریافت تخفیف شهریه یا همان فاند کانادا را با هم بررسی خواهیم کرد. همان طور که میدانید کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های مختلف است و به همین دلیل در مقاطع مختلفی نیز شامل بورسیه می شود. شرایط اخذ بورسیه در دوره کارشناسی: حداقل معدل: 17 حداقل مدرک آیلتس:6.5 داشتن سابقه پژوهشی دانش آموزی و شرکت در المپیادها سابقه کارآموزی در رشته مورد نظر قبولی در آزمون SAT خوب است بدانید امکان شهریه رایگان در مقطع کارشناسی بسیار کم است. اما شرایط اخذ بورسیه در ارشد و دکتری به چه صورت ...