کانادا 77

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا

هزینه های زندگی در کانادا چگونه می باشد؟؟
همان طور که می دانیم کانادا جزو کشورهای قدرتمندی است که از نظر میزان تحصیلات، درآمد سرانه و شاخص توسعه انسانی پیشرفت بسیار خوبی داشته است. به همین منظور زندگی در آنجا هزینه های مختلفی را شامل می شود.
به عبارت دیگر می توان گفت کسانی که ساکن این کشور هستند، هزینه های زندگی شان کمتر است و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، به دلیل تنوع امکانات و تسهیلات مسلما هزینه های بیشتری را تقبل می کنند.
زمانی که افراد قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند، می بایستی از قبل هزینه های زندگی در کانادا را مشخص کنند تا بتوانند با یک برنامه ریزی بسیار خوب، مقدار بودجه خود را با شرایط زندگی در این کشور هماهنگ کنند. از طرف دیگر می توان گفت، به دلیل اینکه کانادا هر ساله از ورود و مهاجرت افراد و اقشار مختلفی استقبال می کند، مهاجران بسیاری به این کشور وارد می شوند.
همچنین بر اساس نظرات مهاجران، هزینه های زندگی در کانادا کمتر از هزینه های کشور خودشان است. به همین منظور است که مهاجرت به کانادا افزایش پیدا کرده است و افراد بسیاری به زندگی در این کشور علاقه مند شده اند.
هزینه های زندگی در کانادا متنوع و متفاوت است و این هزینه ها به چگونگی سازگار و آشنا شدن با خانه جدید بستگی دارد. به عبارت دیگر می ‌توان گفت افراد هر چه سریع تر با خانه جدید خود آشنا شوند، بهتر می توانند با این هزینه ها کنار آیند.
علاوه بر این، هزینه های زندگی در کانادا بر اساس میزان مصرف آب و برق، حمل و نقل، بهداشت، صرف غذا و دیگر هزینه هایی که یک فرد می تواند داشته باشد، محاسبه می شود؛ یعنی افراد می توانند با برنامه ریزی صحیح، میزان هزینه های مصرفی را در این کشور کاهش و یا افزایش دهند و بهترین زندگی را برای خود به وجود بیاورند. همچنین با بررسی امکانات و شرایط زندگی در آنجا می توانند بهترین تصمیم را بگیرند. لذا آن ها می بایستی هنگامی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور کانادا و یا حتی استان های اطراف آن را دارند، از قبل هزینه های زندگی در آنجا را بررسی کنند و خود را با شرایط زندگی در این کشور به خوبی سازگار کنند. زندگی در کانادا برای ایرانیان چگونه است؟؟ از آنجایی که کانادا یک کشور پهناور و بسیار وسیع در دنیا است، می تواند به عنوان گزینه مناسب و بسیار خوبی برای زندگی ایرانیان در آنجا قرار بگیرد. به عبارت دیگر می ‌توان گفت کانادا می تواند بهترین کشور برای هموطنان ما در رسیدن به اهداف شان و زندگی در آنجا باشد.

همان طور که می دانیم زندگی در کانادا برای ایرانیان، مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

علاوه بر مواردی که در بالا بیان کردیم، زندگی در این کشور می تواند برای ایرانیان ویژگی ها و مزایای دیگری هم داشته باشد که افراد می توانند قبل از مهاجرت به این کشور آن ها را بررسی کنند و با خیال آسوده، رفاه و امنیت خود را در آنجا فراهم کنند.

از طرف دیگر می‌ توان گفت این کشور بیشترین مزیت ها را برای دانشجویان به وجود آورده است؛ چرا که شرایط بسیار خوبی را برای محصلان و دانشجویان فراهم کرده است و دارای منابع غذایی مناسبی می باشد. علاوه بر این، یکی دیگر از روش های زندگی در کانادا برای ایرانیان، سرمایه گذاری آن ها در این کشور می باشد. ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری در این کشور، شرایطی را برای زندگی و اقامت در آنجا فراهم کنند. اما این را هم بگوییم که این سرمایه گذاری منجر به اقامت همیشگی و دائمی آن ها در این کشور نمی شود؛ بلکه آن ها می بایستی از مشاورین مهاجرتی آگاهی های لازم را در مورد اخذ اقامت دائم در کانادا دریافت کنند و از هزینه های زندگی در کانادا بیشتر مطلع شوند.

مسلما زندگی در کانادا علاوه بر مزیت هایی که دارد، مشکلاتی هم برای افراد به وجود می آورد که یکی از آن ها، افزایش هزینه های زندگی در کانادا است که بسیار مهم است.
در ادامه به بررسی دو مورد از مهم ترین هزینه های زندگی در کانادا یعنی هزینه هزینه خانه و هزینه خرید ماشین خواهیم پرداخت و تا حدودی با گشتی در یک فروشگاه با قیمت تعدادی از اقلام آشنا خواهیم شد.

هزینه زندگی در کانادا


هزینه های خرید خانه در کانادا چقدر است؟؟
همان طور که در بالا اشاره کردیم، هزینه های زندگی در کانادا بیشتر به خرید خانه مربوط می شود؛ چرا که افراد هر چه سریع تر با خانه جدید خود آشنا و سازگار شوند و آن را خریداری کنند، بهتر می توانند هزینه ها را کنترل کنند و کاهش دهند. می دانیم که هزینه های خرید خانه در کانادا به عوامل مختلفی از جمله اندازه و متراژ خانه، موقعیت مکانی خانه، شرایط خرید و زندگی در آن و..... بستگی دارد که افراد می توانند با در نظر گرفتن این عوامل، مقدار بودجه خود را با هزینه های مصرفی هماهنگ کنند. لذا آن ها می توانند علاوه بر خرید بهترین خانه، هزینه کمتری پرداخت کنند. علاوه بر این، هزینه های خرید خانه در کانادا با توجه به استان و شهر های مختلف آن و امکانات و تسهیلاتی که دارد، متفاوت و متنوع می باشد و کسانی که قصد خرید خانه در این کشور را دارند، می توانند تمامی عوامل موثر در قیمت آن ها را بررسی کنند و شرایط خرید این خانه ها را در نظر بگیرند تا به خوبی با آن ها سازگار شوند. علاوه بر خرید خانه، کسانی که می خواهند در این کشور آپارتمان اجاره کنند، می توانند از طریق شرکت و مراکز وام و مسکن کشور کانادا، از گزارش های آن ها در مورد اجاره خانه ها اطلاعات لازم را کسب کنند؛ چرا که این شرکت و مراکز اجاره آپارتمان و خانه ها را در کانادا برای هر سال بیان می کند و میانگین آن ها را ارائه می دهد.

امروزه با توجه به گزارش و پیش بینی هایی که انجام شده است، هزینه خرید خانه در کانادا بسیار افزایش پیدا کرده و شروع قیمت آن ها از ۵۰ هزار دلار به بالا می باشد. لذا بسیاری از افراد هنگام مهاجرت به این کشور به دلیل نداشتن بودجه کافی، سعی می کنند آپارتمان و خانه های مورد نیاز خود را رهن و اجاره کنند. همچنین می توان گفت افزایش قیمت خانه ها نیز می تواند یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه های زندگی در کانادا باشد که بسیاری از افراد را از تصمیمات خود برای اقامت دائمی در این کشور باز داشته است و آن ها از مهاجرت خود صرف نظر کرده اند.

شرایط خرید اتومبیل در کانادا:
همان طور که می دانیم شرایط خرید اتومبیل در کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد که افراد می بایستی با در نظر گرفتن این شرایط از وجود مشکلات و موانع بر سر راه خود، جلوگیری کنند. همچنین می توان گفت آن ها با خرید اتومبیل می توانند هزینه های زندگی در کانادا را کمی کاهش دهند؛ چرا که با داشتن وسایل نقلیه نیازی به پرداخت کرایه برای رفت و آمد ندارند و این می تواند در کاهش هزینه های زندگی در کانادا تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند، می دانند که قبل از ورود به این کشور نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی ندارند؛ اما این را هم می دانند که با وارد شدن به این کشور به دلیل خرید اتومبیل و یا حتی پرداخت کرایه، خرید خانه، مصرف غذا، بهداشت و.....، تا ساکن شدن دائمی هزینه های زندگی در کانادا بسیار گران و زیاد است و آن ها ناچار به پرداخت این هزینه ها هستند.

از مهم ترین شرایط خرید اتومبیل در کانادا می توان به داشتن مدارکی از جمله گواهینامه رانندگی، بیمه نامه معتبر اتومبیل و سند ثبت آن اشاره کرد که افراد می بایستی حتما به این سه مورد توجه بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند به راحتی در این کشور اتومبیل خریداری کنند.
علاوه بر این، یکی دیگر از عواملی که می تواند تاثیر اندکی در افزایش هزینه های زندگی در کانادا داشته باشد، خرید ماشین است؛ چرا که افراد می بایستی علاوه بر پرداخت هزینه خرید آن، هزینه هایی را برای تعویض گواهینامه قبلی خود و اخذ گواهینامه رانندگی در کانادا پرداخت کنند. به همین منظور افراد می توانند از تجربه و دانسته های قبلی خود استفاده کنند و به راحتی تعویض گواهینامه را انجام دهند. همان طور که می دانیم خرید اتومبیل در کانادا علاوه بر شرایطی که دارد، دارای مراحلی نیز است که افراد می توانند با آگاهی از این شرایط مراحل خرید اتومبیل را به خوبی پشت سر بگذارند و صاحب یک وسیله شخصی شوند. علاوه بر این، افراد می توانند برای کاهش هزینه های زندگی در کانادا، خودرو های مورد نیاز خود را به صورت دست دوم خریداری کنند؛ چرا که هزینه و مبلغ کمتری برای خرید آن ها پرداخت می کنند.
علاوه بر این می توان گفت افراد برای خرید اتومبیل در کانادا باید اتومبیل را ثبت کنند؛ یعنی آن ها می بایستی بعد از خرید اتومبیل و انجام مراحل مالکیت وسیله شخصی، آن را در دولت کانادا ثبت کنند که برای ثبت اتومبیل نیاز به مدارکی از جمله سند اعتبار ماشین، مدارک راهنمایی و رانندگی و شناسنامه، گواهی خرید و فروش اتومبیل، شماره پلاک و.... است.
پس افراد می توانند برای کاهش یکی از هزینه های زندگی در کانادا، ماشین را به صورت دست دوم خریداری کنند تا علاوه بر کاهش هزینه، بتوانند با قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن را خریداری و صاحب آن شوند.

هزینه های زندگی در کانادا
مزایای زندگی در کانادا:
همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، اگر چه زندگی در کانادا می تواند در ماه های اول هزینه های بالایی داشته باشد، اما بعد از ساکن شدن افراد، خرید وسایل مورد نیازشان و انجام کاری که در آن توانایی دارند، آن ها می توانند هزینه های زندگی در کانادا را کاهش دهند و از زندگی در آنجا لذت ببرند.
همچنین می توان گفت یکی از مزایای زندگی در کانادا این است که افراد می توانند در آنجا مشغول تجارت شوند؛ چرا که تجارت بسیار آسان و ساده می باشد و با کسب درآمد از آن، هزینه های زندگی در کانادا کمی کاهش می یابد و افراد می توانند بودجه کافی برای زندگی در این کشور را فراهم کنند. علاوه بر این، امنیت بسیار بالا و آرامش و رفاه حال افراد نیز یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای زندگی در این کشور می باشد که باعث محبوبیت آن نزد مهاجران و افراد ساکن در آنجا شده است. از طرف دیگر می توان گفت هدف دولت کانادا دفاع و استقبال از مهاجران می باشد. به همین منظور این دولت تمام تلاش خود را کرده است که سطح امنیتی این کشور را بسیار بالا ببرد. فرصت تفریح و شادی نیز در این کشور بسیار بالا است؛ چرا که افراد می توانند با استفاده از امکانات بسیار خوب آنجا از جمله پیست دوچرخه سواری، اسکی، ماهیگیری و ....، اوقات فراغت خود را پشت سر بگذارند. همچنین می ‌توان گفت انجام این فعالیت های تفریحی و شادی آور، در مکان و محیط های بسیار خوب و جذابی انجام می ‌شود که در جذب افراد تاثیر بسیاری می گذارد. علاوه بر این، مهربانی، سخاوت مندی، خوش برخوردی و..... نیز یکی دیگر از مزایای افرادی است که در کانادا زندگی می کنند و این موضوع می تواند باعث افزایش جمعیت این کشور شود و مهاجران را به آنجا جذب کند. خلاصه اینکه افراد می توانند شرایط و هزینه های زندگی در کانادا را بررسی کنند و در صورت توانایی و بودجه کافی، مراحل اخذ اقامت دائمی در آنجا را پشت سر بگذارند.

مرکز خرید در کانادا را می شود به سه بخش تقسیم کرد:
1- Mall های تجاری بزرگ یا فروشگاه های تجاری بزرگ که مثل مجتمع های تجاری بزرگ خودمان در ایران هستند. انواع فروشگاه ها با برندهای متخلف . معمولا برای گردش و خرید لباس و سایر مایحتاج مناسب هستند. ظهر ها هم فودکورت های اون مملو از جمعیت خسته و گرسنه هست که انواع غذاهای عمدتا فست فود را می توان در آن ها سفارش داد. 

2- فروشگاه های زنجیره ای بزرگ
که معمولا روز های تعطیل خصوصا شنبه ها مملو از جمعیت هستند و البته با حضور کلی ایرانی  که آمده اند تا خرید کلی خودشون را که شامل مرغ و گوشت و میوه و سبزی و شیر هست را انجام بدهند.
این فروشگاه ها معمولا بصورت کلی تری فروش دارند و مواد اولیه برای پر کردن یخچال و شوینده ها و ... را باید از این مراکز خرید.

فروشگاه زنجیره ای کاسکو Costco
که معمولا در ابتدا باید کارت عضویت داشته باشید تا بتوانید خرید کنید.(عضویت خیلی ساده است)
این فروشگاه زنجیره ای برای خریدهای کلی مخصوصا برای خانواده های پر جمعیت کاملا اقتصادی است.
یادمان باشد که معمولا افراد در کانادا مثل ایران چندین یخچال و فریزر در منزل ندارد، بنابراین باید خریدهای خود را مدیریت کنند. تا فضای کافی برای بقیه خرید ها داشته باشند. مثلا شما می توانید یک بسته سیب زمینی سرخ کرده بزرگ بخرید ولی احتمالات نصف فریزر تون را پر خواهد کرد!
معمولا گوشت و مرغ و ... در اندازه های مناسب تری عرضه میشود. میوه و سبزی و شیر و ... خلاصه همه چیز هست حتی لوازم خانگی.
هزینه مایحتاج اولیه زندگی در کانادا برای یک خانواده 2 یا 3 نفر زیر 1000 دلار در ماه هست. به شرطی که بیرون غذا نخورید.
خبر خوب این است که فروشگاه کاسکو به راحتی اجناس را با فاکتور پس میگیرد.
موقع خروج هم یک ساندوچ هات داگ خیلی ارزون و بستنی فراموش نشود که قیمت زیادی را متحمل نخواهید شد اما ارزشش را دارد. 

3- فروشگاه های محلی (سوپر مارکت های ایرانی)
که تقریبا کلی از محصولات با برندهای ایرانی را  می توانید پیدا کنید. البته برندهای با کیفیت همه موجود نیست اما هر چی که تو ایران هست اونجا هم تقریبا هست که البته چند برابر قیمت ایران هست. 


در عکس های زیر مبلغ برخی از اقلام خوراکی در یکی از فروشگاه های (قیمت متوسط) تورنتور نوشته شده است. تاریخ 2019

 
 

پرسش و پاسخ

آیا آب و هوای کانادا سرد است؟

کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است لذا آب و هوای متفاوتی دارد. اما با توجه به موقعیت جغرافیایی کانادا در مجموع آب و هوای کانادا از ایران سرد تر است.

هزینه خورد و خوراک در کانادا چقدر است؟

در حالت معمول هزینه خوراک برای 2 نفر اگر خارج از خانه غذا نخورید به ماهیانه 1000 دلار نمی رسد.

هوای کانادا سرد است یا گرم؟

با توجه به موقعیت جغرافیای کانادا که نزدیک قطب شمال قرار دارد آب هوای کانادا عموما سرد است.

اخبار ویژه

  • شغل های پر درآمد در کانادا را بشناسیم شغل های پر درآمد در کانادا را بشناسیم هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین از طریق سرمایه گذاری و یا اشتغال به کار وارد کشور کانادا می شوند اما آیا میدانید کدام مشاغل درآمد بیشتری دارند؟ در ادامه به معرفی این مشاغل خواهیم پرداخت و متوسط درآمد سالانه را بررسی می کنیم: - مهندس توسعه نرم افزار درآمد سالانه 122 هزار دلار - دانشمند علوم داده درآمد سالانه 107 هزار دلار  - مهندسی زیست درآمد سالانه 80 هزار دلار - پرستار مراقبت های بهداشتی درآمد سالانه 66 هزار دلار - مهندس رباتیک درآمد سالانه 53 هزار دلار - برنامه نویس کامپیوتر درآمد سالانه 52 هزار دلار - طراح ...
  • استان کبک استان کبک به تازگی انجمن کارفرمایان کبک اعلام کرده که طی سال آینده باید در حدود 100 هزار مهاجر جدید را پذیرا باشند تا وضعیت بازار در این استان به یک تعادل نسبی برسد. طبق گزارش های به دست آمده در حدود 240 هزار موقعیت شغلی در این استان خالی است و برای این موقعیت ها نیاز به نیروی کار خواهد بود. در صورتی که می خواهید به این استان مهاحرت کنید نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت و باید زبان فرانسه خود را تقویت کنید. چرا که زبان رسمی مردم این استان فرانسوی است. ...
  • شهرهای دیدنی کانادا (بخش دوم) شهرهای دیدنی کانادا (بخش دوم) در ادامه به بررسی دیگر شهرهای دیدنی کانادا خواهیم پرداخت: مونترال: می توان گفت مونترال یک شهر کاملا اروپایی است و اگر به شهرهای اروپایی علاقه مند هستید این شهر می تواند گزینه مناسبی برای مقصود شما باشد. خوب است بدانید این شهر دارای 75 جزیره است  ویستلر: این شهر مخصوص عاشقان کوهنوردی است. فاصله ویستلر تا ونکوور در حدود 2  ساعت است و در  تابستان پیست های وچرخه سواری کوهستانی و در زمستان پیست اسکی آن می تواند برایتان بسیار جالب باشد. ویکتوریا: این شهر به دلیل داشتن یک ساهتمان پارلمانی بسیار زیبا شهرت دارد. از طرف دیگر به ...
  • شهرهای دیدنی کانادا ( قسمت اول) شهرهای دیدنی کانادا ( قسمت اول) اگر به قصد گردشگری به کانادا سفر میکنید خوب است با شهرهای زیبای آن آشنا شوید تا حتما به آنجا نیز سفر کنید و از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرید.  سنت جان: شهر سنت جان به دلیل داشتن خانه های رنگی یکی از جاذبه های زیبای کاناداست. این شهر که قدمتی چند ساله دارد با دارا بودن رستوران های بی نظیر و ظاهر زیبای ساختمان ها، سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. هالیفکس: این شهر مرکز استان نوا اسکوشیا است. به دلیل تاریخ غنی دریانوردی می توانید بهرتین و بی نظیرترین غذاهای دریایی را ...
  • کاندومینیوم چیست؟ کاندومینیوم چیست؟ کاندومینیوم یا همان کاندو به آپارتمان هایی گفته می شود که امروزه طرفدارانی را به سمت خود کشانده است. زندگی در کاندوها بسیار راحت است و نیازی نیست تا هزینه ای برای تعمیرات و نگهداری از خانه پرداخت کنید. تنها هزینه ای که متقبل خواهید شد هزینه ای است که به عنوان شارژ ماهیانه باید به مدیریت مجتمع پرداخته شود تا صرف موارد پیش آمده شود.  نکته مهمی است که در این آپارتمان ها امکانات تفریحی به صورت عموم و رایگان در اختیار است.  برای افرادی که مشغله کاری دارند و زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می کنند ...
  • منظور از ناک شغلی چیست؟ منظور از ناک شغلی چیست؟ اگر برای اخذ اقامت کانادا قصد دارید از طریق کار و شغل اقدام کنید در فرم مربوطه با واژه ناک برخورد خواهید کرد. اما منظور از ناک چیست؟ ناک همان طبقه بندی مشاغل است که هر فرد با توجه به سابقه کار، تخصص و تحصیلات باید یک گروه شغلی را انتخاب کنید و در فرم مهاجرت وارد کند. امروزه در سایت اداره مهاجرت دو نوع ناک ثبت شده است. ناک 2016 و ناک 2021 مکن است تصور کنید نوع 2021 به دلیل جدید بودن مورد نظر است که در واقع این طور نیست و مبنای اداره مهاجرت ناک 2016 است. ...
  • با استان آلبرتا بیشتر آشنا شویم با استان آلبرتا بیشتر آشنا شویم آلبرتا چهارمین استان پهناور کاناداست که شهر مهم کلگری را در خود جای داده است. از آنجایی که این استان به طور تقریبی 4 میلیون نفر جمعیت دارد یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کاناداست. جالب است بدانید حدود نیم درصد این جمعیت را فارسی زبانان تشکیل داده اند. به عبارتی در حدود 9 هزار نفر ایرانی در این شهر زندگی می کنند. از آنجایی که ایرانیان مقیم این منطقه بسیار فعال هستند و د رحوزه های فرهنگی دستی به میدان دارند جشن نوروز در میان مردمان این شهر شناخته شده است. از دیگر مزایای این شهر قطب صنعتی و ...
  • چرا انتاریو؟ چرا انتاریو؟ یکی از استان های محبوب در میان مهاجران کانادا انتاریو است که در ادامه به علت های محبوبیت این استان خواهیم پرداخت. این استان ده شهر مهم کانادا را در خود جای داده است. زیباترین اماکن را می توان در این استان مشاهده نمود. تورنتو: یکی از مهم ترین و محبوب ترین شهر های کانادا در این استان قرار دارد. در تورنتو می توانید فرصت تحربه های ناب داشته باشید. این شهر برای افرادی که دارای فرزند هستند گزینه مناسبی است. همچنین حقوق و دستمزد در این شهر بالاست. نرخ ارتکاب جرم در این شهر نیز بسیار پایین است. تورنتو ...
  • جاب آفر کانادا جاب آفر کانادا جاب آفر کانادا ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای مهاجرت کاری به کانادا آیا باید جاب آفر داشت؟! پاسخ این است که در کانادا مشاغلی هستند که نیازی به جاب آفر ندارند و فقط کافیست متقاضی شرایط لازم را داشته باشد. شرایطی از قبیل محدودیت سنی، تسلط بر زبان، مدرک تحصیلی و ... . به طور مثال سیستم اکسپرس انتری فدرال که بر پایه امتیازاتی که فرد دارد اقدام به صدور دعوتنامه می کند. پس لازم است بدانید برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری نیازی به جاب آفر نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات ...
  • مجوز کار در کانادا مجوز کار در کانادا مجوز کار کانادا به صورت ارائه می شود: مجوز کار نامحدود: بدین معنا که فرد دارنده مجوز کار نامحدود می تواند بدون هیچگونه محدودیتی در مشاغل مختلف و استان های مختلف برای کار اقدام کند.  مجوز کار برای کارفرمایی خاص: این مجوز فقط اجازه ی کار برای همان کارفرما که در مجوزش قید شده است را به مهاجر می دهد.  خوب است بدانید همه ی مجوزهای کار در کانادا به صورت موقت و مدت دار ارائه می شود. اما نکته مهم این است که چه کسانی صلاحیت دریافت مجوز کار موقت در کانادا را دارند. در ادامه به معرفی این ...