کانادا 77

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا

هزینه های زندگی در کانادا چگونه می باشد؟؟
همان طور که می دانیم کانادا جزو کشورهای قدرتمندی است که از نظر میزان تحصیلات، درآمد سرانه و شاخص توسعه انسانی پیشرفت بسیار خوبی داشته است. به همین منظور زندگی در آنجا هزینه های مختلفی را شامل می شود.
به عبارت دیگر می توان گفت کسانی که ساکن این کشور هستند، هزینه های زندگی شان کمتر است و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، به دلیل تنوع امکانات و تسهیلات مسلما هزینه های بیشتری را تقبل می کنند.
زمانی که افراد قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند، می بایستی از قبل هزینه های زندگی در کانادا را مشخص کنند تا بتوانند با یک برنامه ریزی بسیار خوب، مقدار بودجه خود را با شرایط زندگی در این کشور هماهنگ کنند. از طرف دیگر می توان گفت، به دلیل اینکه کانادا هر ساله از ورود و مهاجرت افراد و اقشار مختلفی استقبال می کند، مهاجران بسیاری به این کشور وارد می شوند.
همچنین بر اساس نظرات مهاجران، هزینه های زندگی در کانادا کمتر از هزینه های کشور خودشان است. به همین منظور است که مهاجرت به کانادا افزایش پیدا کرده است و افراد بسیاری به زندگی در این کشور علاقه مند شده اند.
هزینه های زندگی در کانادا متنوع و متفاوت است و این هزینه ها به چگونگی سازگار و آشنا شدن با خانه جدید بستگی دارد. به عبارت دیگر می ‌توان گفت افراد هر چه سریع تر با خانه جدید خود آشنا شوند، بهتر می توانند با این هزینه ها کنار آیند.
علاوه بر این، هزینه های زندگی در کانادا بر اساس میزان مصرف آب و برق، حمل و نقل، بهداشت، صرف غذا و دیگر هزینه هایی که یک فرد می تواند داشته باشد، محاسبه می شود؛ یعنی افراد می توانند با برنامه ریزی صحیح، میزان هزینه های مصرفی را در این کشور کاهش و یا افزایش دهند و بهترین زندگی را برای خود به وجود بیاورند. همچنین با بررسی امکانات و شرایط زندگی در آنجا می توانند بهترین تصمیم را بگیرند. لذا آن ها می بایستی هنگامی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور کانادا و یا حتی استان های اطراف آن را دارند، از قبل هزینه های زندگی در آنجا را بررسی کنند و خود را با شرایط زندگی در این کشور به خوبی سازگار کنند. زندگی در کانادا برای ایرانیان چگونه است؟؟ از آنجایی که کانادا یک کشور پهناور و بسیار وسیع در دنیا است، می تواند به عنوان گزینه مناسب و بسیار خوبی برای زندگی ایرانیان در آنجا قرار بگیرد. به عبارت دیگر می ‌توان گفت کانادا می تواند بهترین کشور برای هموطنان ما در رسیدن به اهداف شان و زندگی در آنجا باشد.

همان طور که می دانیم زندگی در کانادا برای ایرانیان، مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

علاوه بر مواردی که در بالا بیان کردیم، زندگی در این کشور می تواند برای ایرانیان ویژگی ها و مزایای دیگری هم داشته باشد که افراد می توانند قبل از مهاجرت به این کشور آن ها را بررسی کنند و با خیال آسوده، رفاه و امنیت خود را در آنجا فراهم کنند.

از طرف دیگر می‌ توان گفت این کشور بیشترین مزیت ها را برای دانشجویان به وجود آورده است؛ چرا که شرایط بسیار خوبی را برای محصلان و دانشجویان فراهم کرده است و دارای منابع غذایی مناسبی می باشد. علاوه بر این، یکی دیگر از روش های زندگی در کانادا برای ایرانیان، سرمایه گذاری آن ها در این کشور می باشد. ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری در این کشور، شرایطی را برای زندگی و اقامت در آنجا فراهم کنند. اما این را هم بگوییم که این سرمایه گذاری منجر به اقامت همیشگی و دائمی آن ها در این کشور نمی شود؛ بلکه آن ها می بایستی از مشاورین مهاجرتی آگاهی های لازم را در مورد اخذ اقامت دائم در کانادا دریافت کنند و از هزینه های زندگی در کانادا بیشتر مطلع شوند.

مسلما زندگی در کانادا علاوه بر مزیت هایی که دارد، مشکلاتی هم برای افراد به وجود می آورد که یکی از آن ها، افزایش هزینه های زندگی در کانادا است که بسیار مهم است.
در ادامه به بررسی دو مورد از مهم ترین هزینه های زندگی در کانادا یعنی هزینه هزینه خانه و هزینه خرید ماشین خواهیم پرداخت و تا حدودی با گشتی در یک فروشگاه با قیمت تعدادی از اقلام آشنا خواهیم شد.

هزینه زندگی در کانادا


هزینه های خرید خانه در کانادا چقدر است؟؟
همان طور که در بالا اشاره کردیم، هزینه های زندگی در کانادا بیشتر به خرید خانه مربوط می شود؛ چرا که افراد هر چه سریع تر با خانه جدید خود آشنا و سازگار شوند و آن را خریداری کنند، بهتر می توانند هزینه ها را کنترل کنند و کاهش دهند. می دانیم که هزینه های خرید خانه در کانادا به عوامل مختلفی از جمله اندازه و متراژ خانه، موقعیت مکانی خانه، شرایط خرید و زندگی در آن و..... بستگی دارد که افراد می توانند با در نظر گرفتن این عوامل، مقدار بودجه خود را با هزینه های مصرفی هماهنگ کنند. لذا آن ها می توانند علاوه بر خرید بهترین خانه، هزینه کمتری پرداخت کنند. علاوه بر این، هزینه های خرید خانه در کانادا با توجه به استان و شهر های مختلف آن و امکانات و تسهیلاتی که دارد، متفاوت و متنوع می باشد و کسانی که قصد خرید خانه در این کشور را دارند، می توانند تمامی عوامل موثر در قیمت آن ها را بررسی کنند و شرایط خرید این خانه ها را در نظر بگیرند تا به خوبی با آن ها سازگار شوند. علاوه بر خرید خانه، کسانی که می خواهند در این کشور آپارتمان اجاره کنند، می توانند از طریق شرکت و مراکز وام و مسکن کشور کانادا، از گزارش های آن ها در مورد اجاره خانه ها اطلاعات لازم را کسب کنند؛ چرا که این شرکت و مراکز اجاره آپارتمان و خانه ها را در کانادا برای هر سال بیان می کند و میانگین آن ها را ارائه می دهد.

امروزه با توجه به گزارش و پیش بینی هایی که انجام شده است، هزینه خرید خانه در کانادا بسیار افزایش پیدا کرده و شروع قیمت آن ها از ۵۰ هزار دلار به بالا می باشد. لذا بسیاری از افراد هنگام مهاجرت به این کشور به دلیل نداشتن بودجه کافی، سعی می کنند آپارتمان و خانه های مورد نیاز خود را رهن و اجاره کنند. همچنین می توان گفت افزایش قیمت خانه ها نیز می تواند یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه های زندگی در کانادا باشد که بسیاری از افراد را از تصمیمات خود برای اقامت دائمی در این کشور باز داشته است و آن ها از مهاجرت خود صرف نظر کرده اند.

شرایط خرید اتومبیل در کانادا:
همان طور که می دانیم شرایط خرید اتومبیل در کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد که افراد می بایستی با در نظر گرفتن این شرایط از وجود مشکلات و موانع بر سر راه خود، جلوگیری کنند. همچنین می توان گفت آن ها با خرید اتومبیل می توانند هزینه های زندگی در کانادا را کمی کاهش دهند؛ چرا که با داشتن وسایل نقلیه نیازی به پرداخت کرایه برای رفت و آمد ندارند و این می تواند در کاهش هزینه های زندگی در کانادا تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند، می دانند که قبل از ورود به این کشور نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی ندارند؛ اما این را هم می دانند که با وارد شدن به این کشور به دلیل خرید اتومبیل و یا حتی پرداخت کرایه، خرید خانه، مصرف غذا، بهداشت و.....، تا ساکن شدن دائمی هزینه های زندگی در کانادا بسیار گران و زیاد است و آن ها ناچار به پرداخت این هزینه ها هستند.

از مهم ترین شرایط خرید اتومبیل در کانادا می توان به داشتن مدارکی از جمله گواهینامه رانندگی، بیمه نامه معتبر اتومبیل و سند ثبت آن اشاره کرد که افراد می بایستی حتما به این سه مورد توجه بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند به راحتی در این کشور اتومبیل خریداری کنند.
علاوه بر این، یکی دیگر از عواملی که می تواند تاثیر اندکی در افزایش هزینه های زندگی در کانادا داشته باشد، خرید ماشین است؛ چرا که افراد می بایستی علاوه بر پرداخت هزینه خرید آن، هزینه هایی را برای تعویض گواهینامه قبلی خود و اخذ گواهینامه رانندگی در کانادا پرداخت کنند. به همین منظور افراد می توانند از تجربه و دانسته های قبلی خود استفاده کنند و به راحتی تعویض گواهینامه را انجام دهند. همان طور که می دانیم خرید اتومبیل در کانادا علاوه بر شرایطی که دارد، دارای مراحلی نیز است که افراد می توانند با آگاهی از این شرایط مراحل خرید اتومبیل را به خوبی پشت سر بگذارند و صاحب یک وسیله شخصی شوند. علاوه بر این، افراد می توانند برای کاهش هزینه های زندگی در کانادا، خودرو های مورد نیاز خود را به صورت دست دوم خریداری کنند؛ چرا که هزینه و مبلغ کمتری برای خرید آن ها پرداخت می کنند.
علاوه بر این می توان گفت افراد برای خرید اتومبیل در کانادا باید اتومبیل را ثبت کنند؛ یعنی آن ها می بایستی بعد از خرید اتومبیل و انجام مراحل مالکیت وسیله شخصی، آن را در دولت کانادا ثبت کنند که برای ثبت اتومبیل نیاز به مدارکی از جمله سند اعتبار ماشین، مدارک راهنمایی و رانندگی و شناسنامه، گواهی خرید و فروش اتومبیل، شماره پلاک و.... است.
پس افراد می توانند برای کاهش یکی از هزینه های زندگی در کانادا، ماشین را به صورت دست دوم خریداری کنند تا علاوه بر کاهش هزینه، بتوانند با قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن را خریداری و صاحب آن شوند.

هزینه های زندگی در کانادا
مزایای زندگی در کانادا:
همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، اگر چه زندگی در کانادا می تواند در ماه های اول هزینه های بالایی داشته باشد، اما بعد از ساکن شدن افراد، خرید وسایل مورد نیازشان و انجام کاری که در آن توانایی دارند، آن ها می توانند هزینه های زندگی در کانادا را کاهش دهند و از زندگی در آنجا لذت ببرند.
همچنین می توان گفت یکی از مزایای زندگی در کانادا این است که افراد می توانند در آنجا مشغول تجارت شوند؛ چرا که تجارت بسیار آسان و ساده می باشد و با کسب درآمد از آن، هزینه های زندگی در کانادا کمی کاهش می یابد و افراد می توانند بودجه کافی برای زندگی در این کشور را فراهم کنند. علاوه بر این، امنیت بسیار بالا و آرامش و رفاه حال افراد نیز یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای زندگی در این کشور می باشد که باعث محبوبیت آن نزد مهاجران و افراد ساکن در آنجا شده است. از طرف دیگر می توان گفت هدف دولت کانادا دفاع و استقبال از مهاجران می باشد. به همین منظور این دولت تمام تلاش خود را کرده است که سطح امنیتی این کشور را بسیار بالا ببرد. فرصت تفریح و شادی نیز در این کشور بسیار بالا است؛ چرا که افراد می توانند با استفاده از امکانات بسیار خوب آنجا از جمله پیست دوچرخه سواری، اسکی، ماهیگیری و ....، اوقات فراغت خود را پشت سر بگذارند. همچنین می ‌توان گفت انجام این فعالیت های تفریحی و شادی آور، در مکان و محیط های بسیار خوب و جذابی انجام می ‌شود که در جذب افراد تاثیر بسیاری می گذارد. علاوه بر این، مهربانی، سخاوت مندی، خوش برخوردی و..... نیز یکی دیگر از مزایای افرادی است که در کانادا زندگی می کنند و این موضوع می تواند باعث افزایش جمعیت این کشور شود و مهاجران را به آنجا جذب کند. خلاصه اینکه افراد می توانند شرایط و هزینه های زندگی در کانادا را بررسی کنند و در صورت توانایی و بودجه کافی، مراحل اخذ اقامت دائمی در آنجا را پشت سر بگذارند.

مرکز خرید در کانادا را می شود به سه بخش تقسیم کرد:
1- Mall های تجاری بزرگ یا فروشگاه های تجاری بزرگ که مثل مجتمع های تجاری بزرگ خودمان در ایران هستند. انواع فروشگاه ها با برندهای متخلف . معمولا برای گردش و خرید لباس و سایر مایحتاج مناسب هستند. ظهر ها هم فودکورت های اون مملو از جمعیت خسته و گرسنه هست که انواع غذاهای عمدتا فست فود را می توان در آن ها سفارش داد. 

2- فروشگاه های زنجیره ای بزرگ
که معمولا روز های تعطیل خصوصا شنبه ها مملو از جمعیت هستند و البته با حضور کلی ایرانی  که آمده اند تا خرید کلی خودشون را که شامل مرغ و گوشت و میوه و سبزی و شیر هست را انجام بدهند.
این فروشگاه ها معمولا بصورت کلی تری فروش دارند و مواد اولیه برای پر کردن یخچال و شوینده ها و ... را باید از این مراکز خرید.

فروشگاه زنجیره ای کاسکو Costco
که معمولا در ابتدا باید کارت عضویت داشته باشید تا بتوانید خرید کنید.(عضویت خیلی ساده است)
این فروشگاه زنجیره ای برای خریدهای کلی مخصوصا برای خانواده های پر جمعیت کاملا اقتصادی است.
یادمان باشد که معمولا افراد در کانادا مثل ایران چندین یخچال و فریزر در منزل ندارد، بنابراین باید خریدهای خود را مدیریت کنند. تا فضای کافی برای بقیه خرید ها داشته باشند. مثلا شما می توانید یک بسته سیب زمینی سرخ کرده بزرگ بخرید ولی احتمالات نصف فریزر تون را پر خواهد کرد!
معمولا گوشت و مرغ و ... در اندازه های مناسب تری عرضه میشود. میوه و سبزی و شیر و ... خلاصه همه چیز هست حتی لوازم خانگی.
هزینه مایحتاج اولیه زندگی در کانادا برای یک خانواده 2 یا 3 نفر زیر 1000 دلار در ماه هست. به شرطی که بیرون غذا نخورید.
خبر خوب این است که فروشگاه کاسکو به راحتی اجناس را با فاکتور پس میگیرد.
موقع خروج هم یک ساندوچ هات داگ خیلی ارزون و بستنی فراموش نشود که قیمت زیادی را متحمل نخواهید شد اما ارزشش را دارد. 

3- فروشگاه های محلی (سوپر مارکت های ایرانی)
که تقریبا کلی از محصولات با برندهای ایرانی را  می توانید پیدا کنید. البته برندهای با کیفیت همه موجود نیست اما هر چی که تو ایران هست اونجا هم تقریبا هست که البته چند برابر قیمت ایران هست. 


در عکس های زیر مبلغ برخی از اقلام خوراکی در یکی از فروشگاه های (قیمت متوسط) تورنتور نوشته شده است. تاریخ 2019

 
 

پرسش و پاسخ

آیا آب و هوای کانادا سرد است؟

کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است لذا آب و هوای متفاوتی دارد. اما با توجه به موقعیت جغرافیایی کانادا در مجموع آب و هوای کانادا از ایران سرد تر است.

هزینه خورد و خوراک در کانادا چقدر است؟

در حالت معمول هزینه خوراک برای 2 نفر اگر خارج از خانه غذا نخورید به ماهیانه 1000 دلار نمی رسد.

هوای کانادا سرد است یا گرم؟

با توجه به موقعیت جغرافیای کانادا که نزدیک قطب شمال قرار دارد آب هوای کانادا عموما سرد است.

اخبار ویژه

  • ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا افراد بالای ۱۸ سال که دارای اقامت دائم و یا سیتیزن شیپ کانادا هستند می‌توانند همسر و یا پارتنر خود را به کانادا بیاورند مدت زمان ویزای صادر شده حدود یک سال می باشد و از نوع اقامت دائم است اما علاوه بر محدودیت سنی شرایط دیگری نیز باید رعایت شود اگر می‌خواهید شما نیز اسپانسر شوید چند نکته را به خاطر داشته باشید: در کانادا باید درآمد کافی و شغلی مناسب داشته باشید در داخل کشور کانادا و خارج از کانادا به جرمی مرتکب نشده باشید در اداره مهاجرت بدهی نداشته ...
  • وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا اولین دغدغه بسیاری از مهاجران و پس از اخذ اقامت اجاره و یا خرید یک مسکن و یا ملک است از آنجایی که دیگر دوره پیدا کردن خانه و آپارتمان در آگهی ها به سر آمده امروزه می توان از طریق وب سایت های برای اجاره کردن و یا نشر آگهی اجاره آپارتمان و خانه های ویلایی اقدام کرد این سایت ها اجازه میدهند به شما تا آپارتمان ها و یا خانه هایی را را مناسب شرایط خود پیدا کنید اطلاعاتی از قبیل امکانات پارکینگ محل دقیق ملک همسایگان و غیره در اختیار شما قرار می دهد از طرفی اگر ...
  • فریت بار چیست؟ فریت بار چیست؟ اگر شما هم هم اگر شما هم جزو افرادی باشید که میخواهند به کانادا مهاجرت کنند می دانید که انتقال لوازم زندگی به خارج از کشور در صورتی که با اضافه بار همراه باشد با اصطلاح فریت بار مواجه خواهید شد خوب است بدانید به دلیل آنکه ولتاژ برق ایران و کانادا یکسان نیست نمی توانید وسایل برقی خود را فریت کنید. در مرحله اول باید کالای مورد نظر خودتون را به یکی از نمایندگیهای شرکت های هواپیمایی تحویل بدهید تا بعد از محاسبه قیمت در نهایت در مدت یک تا دو هفته بار به مقصد برسد از آنجایی که ...
  • مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید خوب است بدانید که در سال جدید در کشور کانادا به چه مشاغلی بیشتر نیاز است و تا حدودی با آنها آشنا شوید نکته اینجاست که شغل های مورد نیاز کانادا محدود به این لیست نمی باشد اما با توجه به نیاز روز جامعه این مشاغل به تعداد بیشتری نیرو نیاز دارد پس با یکدیگر این این مورد را مرور خواهیم کرد راننده مسئول پذیرش مهندسی برق آشپز صندوق دار دستیار فیزیوتراپی حسابدار پرستار مسئول فروش داروساز معمار فضای ابری مشاور املاک روانشناس توسعه دهنده نرم افزار ...
  • هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا این روزها که بیشتر افراد جامعه گوشه ذهن خود به مهاجرت فکر می کنند، اولین کشوری که به ذهنشان خطور می کند می تواند کانادا باشد اما سوالی که پیش می آید این است که هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟!  هزینه هایی شامل هزینه مسکن و اجاره منزل، هزینه های خرید اتومبیل، هزینه های تهیه اقلام روزانه و ضروری زندگی و ...  ما در هزینه های زندگی در کانادا با جزئیات بیشتری این مسائل را بررسی کرده ایم که می توانید در اینجا یعنی صفحه هزینه های زندگی در کانادا مطالعه کنید. ...
  • به کانادا سفر نکنید اگر .... به کانادا سفر نکنید اگر .... اگر شما هم جزو افراد زیر هستید بهتر است از سفر به کانادا بپرهیزید: اگر زبان خوبی ندارید و برای یادگیری نیز تمایلی ندارید: باید بدانید چه مهاجرت تحصیلی و چه مهاجرت کاری لازمه آن تسلط بر زبان کشور مقصد است. اگر یادگیری زبان کشور مقصد برایتان مانند یک سد بزرگ است بهتر است از تصمیم برای مهاجرت صرف نظر کنید. وابستگی افرادی که به خانواده خود و شرایط زندگی بسیار وابسته هستند باید از اقدام برای مهاجرت خودداری کنند. حتما شما هم دیده اید افرادی که پس از مدتی که از مهاجرت خود می گذرد با آنکه با شرایط ...
  • واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا در کانادا اولین کودکان کانادایی زیر 12 سال در کانادا واکسن کرونا دریافت کردند. گروهی از کودکان اهل تورنتو اولین کودکانی هستند که در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند. پیش از عرضه عمومی واکسن، 10 کودک در طرح واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با بهداشت عمومی تورنتو و بیمارستان کودکان بیمار  شهر مشارکت کردند. استان های دیگر نیز نوبت دهی واکسن کرونای کودکان را آغاز کره اند. در شهر کبک 8000 کودک در اولین روز رزرو نوبت واکسن ثبت کردند. میزان دوز واکسن برای کودکان یک سوم دوز واکسن برای بزرگسالان است. واکسیناسیون مدارس از 29 نوامبر آغاز ...
  • تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی طبق گزارش ها شهر تورنتو واقع در کشور کانادا، در میان سه کشوربرتر جهان قرار دارد. آنچه که این شهر را در این رتبه بندی با این جایگاه قرار داده است شامل: میانگین دما و بارندگی سالانه تعداد فضاهای سبز و رستوران ها میانگین امید به زندگی متوسط دستمزد ماهانه و سالانه میانگین قیمت ملک است. میانگین امید به زندگی در تورنتو 82 سال است و در این شهر در حدود 7683 رستوران در حال فعالیت است. در اوایل پاییز امسال تورنتو در صدر لیست بهترین شهرهای بلومبرگ بیزینس ویک برای زنان شاغل ...
  • چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا آیا می دانستید: کانادایی‌ها پر مصرف‌ترین کاربران اینترنت هستند. به طور متوسط مردم کانادا روزانه در حدود 3 تا 4 ساعت آنلاین هستند. میانگین سن برای ازدواج اول در کانادا 29 سال برای آقایان و 27 سال برای خانوم‌ها است. میانگین تعداد اعضای هر خانوار در کانادا 2 الی 6 نفر است. تعداد افرادی که برنده جایزه نوبل شده‌اند و کانادایی هستند، 15 نفر هستند. کانادا تحصیل کرده‌ترین کشور جهان است. بیش از 50 درصد جمعیت این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند. میانگین سن در کانادا 41 سال است. بیش از نیمی از جمعیت کانادا ...
  • واکسیناسیون کودکان در کانادا واکسیناسیون کودکان در کانادا طبق گفته دولت کانادا، واکسیناسیون کودکان از روز یکشنبه با تزریق واکسن Pfizer-BioNTech آغاز خواهد شد.  در حدود 2.9 میلیون دوز وارد کانادا شده که طبق آمار و سرشماری برای واکسیناسیون مرحله اول کودکان پنج ساله کافی است. با تایید واکسن Pfizer-BioNTech توسط Health Canada برای کودکان 5 تا 11 نویدبخش سال جدید بسیار متفاوتی برای صدها هزار خانواده بود. Health Canada صبح روز جمعه در بیانیه‌ای خبری گفت: «پس از بررسی علمی کامل و مستقل شواهد، وزارتخانه تشخیص داده است که مزایای این واکسن برای کودکان بین 5 تا 11 سال بیشتر از خطرات آن است.» بهداشت کانادا در ادامه گفت که آزمایشات بالینی نشان ...