کانادا 77
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا
امروزه به علت شرایط بد اقتصادی بسیاری از کشورها مانند ایران، تحریم ها، کمبود شغل مناسب، جوانان ایرانی اگر بخواهند در ایران بمانند به احتمال زیاد باید در حوزه کاری غیر مرتبط با رشته خود فعالیت کنند که این موضوع یکی از دلایل مهاجرت است زیرا برخی از افراد علاقه دارند تا در حرفه و حوزه رشته دانشگاهی خود فعالیت کنند و به متخصص تبدیل شوند. به علت نوسانات قیمت دلار، قیمت اجناس نیز هر روزه به طور صعودی در حال افزایش است، و این در حالی است که حقوق‌ها ثابت هستند و همین امر، یعنی نداشتن ثبات اقتصادی و مالی بسیاری از جوانان گرفتار نا امیدی و افسردگی می‌شوند. در نتیجه یکی از راه‌هایی که به ذهن افراد خطور می‌کند مهاجرت به اقصی نقاط دنیاست. یکی از این کشورهای پر طرفدار کاناداست. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فرد متناسب با شرایط خود یکی از آن‌ها را برمیگزیند. در ادامه به بررسی کلی مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید:

مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا:
یکی از راه‌های منطقی و پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است که بسیاری از افراد در سال‌های اخیر از این طریق مهاجرت کرده‌اند. همچنین شرایط برای دریافت اقامت دائم در این کشور پس از تحصیل در کانادا نسبتا آسان است به همین دلیل توجه بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا دارند را جلب کرده است. علاوه بر اینها، دانشگاه‌های کانادا جز بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا هستند و در مقطع فوق لیسانس و دکتری به برخی از دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می‌شود، که خود مزیتی است که باعث جذب دانشجویان برتر از کشور‌هایی همچون ایران به کانادا شده است، زیرا کانادا کشوری در حال پیشرفت است و به داشتن نیروی متخصص علمی اهمیت زیادی می‌دهد.

روش های مختلف مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker:
یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker یا تخصص شغلی است:
این امکان برای جذب نیروی متخصص ایجاد شده و یکی از پرسرعت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائمی است. قصد و هدف دولت کانادا برای ایجاد این امکان این است که بتواند سریع‌تر رشد اقتصادی بیشتر ایجاد کند و همچنین نیاز‌های بازار را پاسخگو باشد. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت از این روش داشتن سن کمتر از سی و پنج سال برای فرد، مدرک آیلتس با نمره ی ۷ یا بیشتر، حداقل پنج سال سابقه‌ی کار در آن حرفه و مدرک فوق لیسانس است.

مهاجرت به کانادا از طریق job offer:
یکی دیگر از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق job offer است:
یعنی اگر شرکت معتبری در کانادا درخواست به خدمت گرفتن شما در شرکت خود را داشته باشد شما با دریافت ویزای کاری می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و بلافاصله در کشور کانادا مشغول به کار و درآمد زایی شوید. البته لازم به ذکر است که اینکه بتوانید از این طریق اقامت دائم را دریافت کنید. بستگی به سطح کار و شغل شما و نیاز این کشور به حرفه‌ی شما دارد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:
اگر که سرمایه ی کافی داشته باشید راه دیگری که برای مهاجرت میتوان در نظر گرفت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. که این روش شامل راه اندازی یا خرید یک کسب و کار است باید توجه داشت که به دلیل قوانین متفاوت ایالات کانادا برای حمایت از کسب و کارهای متفاوت ممکن است در یک ایالت با ایجاد یک کسب و کار به شما مستقیما اقامت دائم این کشور داده شود یا اینکه در ایالت دیگر در ازای راه اندازی کسب و کارتان به شما ویزای کاری داده شود و در ادامه با استفاده از آن ویزای کاری بتوانید اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. باید توجه داشت که میزان سرمایه‌ای که باید برای دریافت اقامت و ایجاد کسب و کار داشته باشید بین صد تا چهارصد هزار دلار متغیر است.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت استانی به کانادا :
روش دیگر اقدام برای مهاجرت از طریق طرح‌های مهاجرتی استانی است، این روش شامل ایالت‌های خاصی از کانادا می‌شود، ایالت‌های شرکت کننده در این طرح نیاز خود را در مورد حرفه مورد نظر اعلام می‌کنند و افرادی که دارای تخصص مشابه و سابقه کار قابل قبول هستند در این طرح ثبت نام می‌کنند و رزومه خود را ارسال می‌کنند، در صورت بررسی رزومه افراد و تایید شرایط آنها، در سریع‌ترین زمان از طریق آن استان به آنها ویزا تعلق می‌گیرد، این روش مزایای زیادی دارد که از آنها می‌توان به سرعت بیشتر گرفتن اقامت دائم از این راه اشاره کرد همچنین نیاز به داشتن حداقل مدرک دیپلم مزیت دیگری در این زمینه مهاجرت است. متاسفانه برخی از افراد نیز هستند که برای مهاجرت به کانادا ابتدا ویزای توریستی کانادا را می‌گیرند سپس در آنجا می‌مانند در واقع به نحوی به کانادا مهاجرت می‌کنند اما نه از شیوه درست، توصیه ما به شما این است که یا از این روش مهاجرت نکنید یا تا قبل از اتمام ویزای توریستی به دنبال روش قانونی مهاجرت به کانادا باشید، زیرا مشکلات فراوانی می‌تواند برای شما بعد از اتمام مدت ویزای توریستی به وجود بیاید.

در این قسمت به اهمیت بعضی موارد به طور ویژه می‌پردازیم:
اهمیت سن افراد در مهاجرت به کانادا :
اغلب مهاجرت به کانادا برای افراد زیر چهل سال توصیه می‌شود، البته بسیاری از روش‌های مهاجرتی نیز دارای شرط سنی هستند زیرا در واقع کانادا به نیروی تحصیل کرده جوان و نیروی کار جوان برای کار و رشد اقتصاد کانادا نیاز دارد، البته راه‌هایی همچون سرمایه گذاری برای اخذ اقامت برای افراد با سن بالا هم وجود دارد. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت میزان قدرت تطابق افراد با شرایط، فرهنگ و زبان جدید است، این قدرت تطابق در افراد جوان حتی کودکان بالا است و هرچه سن افراد بالاتر می‌رود. این قدرت تطابق با محیط جدید کاهش می یابد. همچنین این نکته را نباید فراموش کرد که دو سال اول مهاجرت، زمانی است پر از چالش‌ها و مشکلات گوناگون برای مهاجران، تحمل و رفع این چالش‌ها برای خانواده‌های جوان و افراد جوان بسیار راحت‌تر است.

اهمیت زبان در مهاجرت به کانادا :
اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، همه افراد پیش از مهاجرت به کانادا باید سطح زبان مطلوبی برای برقراری ارتباط هرچه بهتر با جامعه داشته باشند زیرا از هر طریقی که مهاجرت کرده باشند نیاز دارند کار کنند تا مخارج خود را تامین کنند. اما دانشجویان باید از سطح زبان بسیار خوبی برخوردار باشند تا بتوانند، دروس دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند را درک کنند و با دیگر دانشجویان یا استاد به بحث و گفتگو در مورد دروس بپردازند. علاوه بر این موارد، باید بدانید که برخی ایالت‌های کانادا دو زبانه‌اند. مثلا در کبک باید به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط باشید در غیر این صورت پیدا کردن شغل برای شما بسیار سخت خواهد شد و در نهایت علیرغم هزینه‌های بالای آموزش در کانادا باید به وسیله آموزشگاه‌ها و دوره‌های کانادا به زبان فرانسه تسلط پیدا کنید.

داشتن همسر و فرزند و یا مجرد بودن کدام مسیر برای مهاجرت به کانادا راحت‌تر است :
برای صحبت در مورد این موضوع باید شرایط متفاوتی را مثل شاغل بودن زوجین یا اشتغال به کار تنها یکی از زوجین و فرزند داشتن یا نداشتن آنها را در نظر گرفت. البته تعداد فرزند هم در میزان سهولت روش‌ها موثر است. به طور کلی خرج و مخارج برای کسانی که مجرد هستند یا زوج‌های شاغل بدون فرزند بسیار به صرفه‌تر است زیرا اگر مجرد باشید می‌توانید با چند نفر به صورت مشترک خانه اجاره کنید که بسیار به صرفه‌تر است و اگر زوج باشید و هر دو شاغل هزینه منزل بین دو نفر تقسیم می‌شود و باز هم به صرفه است. اما در صورت داشتن فرزند شرایط سخت‌تر خواهد بود، زیرا هزینه تحصیل و پوشاک و خورد و خوراک بچه‌ها هم به هزینه‌های شما اضافه می‌شود. البته برخی از ایالت‌ها به تعداد فرزندان خانواده‌ها ماهانه به آنها کمک مالی می‌کنند.

در روش مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر بر اساس نیاز ایالت‌ها در صورت موافقت با رزومه شما به شما و خانواده‌تان اقامت خواهند داد. در روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل قبلا تنها به خود فرد و یا نهایتا یک همراه او ویزا تا پایان تحصیل داده می‌شد اما به علت سختی دوری از خانواده کانادا اعلام کرد که همراه با فردی که به او ویزای تحصیلی داده شده به همسر و فرزندان او یا پدر و مادر دانشجو هم ویزا داده می‌شود، لازم به ذکر است، در این روش، در طول مدت اقامت دانشجو و همراه یا همراهان او اجازه کار داده می‌شود، البته خود فرد یا یکی از همراهان او باید تمکن مالی خود برای تامین مسکن، خوراک و پوشاک و غیره را ثابت کند، همچنین باید توجه داشت که حتما زمان اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی باید رزومه و اطلاعات همراهان نیز ارائه شود در غیر این صورت اخذ ویزا مشکل می‌شود.

مهاجرت به کانادا

چرا باید برای مهاجرت اقدام کرد؟
مهاجرت به همه افراد توصیه نمی‌شود اما به برخی افراد تحصیل کرده و برخی از نیروهای کار متخصص و حرفه‌ای به شدت توصیه می‌شود زیرا به علت تحریم‌ها علیه ایران و شرایط سخت اقتصادی به برخی شغل‌ها و برخی رشته‌های تحصیلی آن طور که باید توجه نمی‌شود، امروزه یکی از برترین و بهترین تخصص‌های دنیا تخصص در زمینه سخت افزار و نرم افزار و هوش مصنوعی است، این رشته‌ها جز بهترین و پر متقاضی‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند یعنی در صورت حرفه‌ای بودن در این رشته‌ها شما به راحتی و با بالاترین درآمد می‌توانید مهاجرت کنید اما این رشته‌ها در ایران از درآمد مطلوبی برخوردار نیستند و آنقدر که باید به آنها بها داده نمی‌شود پس اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید و در یکی از زمینه‌های کامپیوتر متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شدت به شما توصیه می‌شود.
امروزه تمام دنیا از جمله کانادا بیش از هرچیز برای رشد به نیروی کار جوان و حرفه‌ای نیاز دارد تا صنعت خود را در همه زمینه‌ها توسعه دهد، به علت حرکت جمعیت کشورهای توسعه یافته به سوی پیری در صورت داشتن شرایط لازم حتی می‌توانید به راحتی و در مدت کم اقامت دائم کانادا را دریافت کنید پس اگر نیروی کار جوان و متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شما هم توصیه می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم به علت شرایط بد اقتصادی، تورم هر روز افزایش می‌یابد و ارزش پول ما را کمتر و کمتر می‌کند، همچنین رشد قیمت دلار و طلا باعث می‌شود همه اجناس افزایش قیمت پیدا کنند، بی ثباتی اقتصادی و نا امن بودن سرمایه گذاری در ایران به علت شرایط ذکر شده بسیاری از افراد را به سرمایه گذاری در دیگر کشورها وادار می‌کند، به افرادی که دارای حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کانادا را دارند، پیشنهاد می‌شود ضمن ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان خود با مهاجرت به کانادا، دارایی خود را در جایی امن سرمایه گذاری کنند.

مزایای اقامت در کشور کانادا و مهاجرت به کانادا :
کانادا دارای طبیعتی بسیار زیبا و دل انگیز است با آبشارها و دریاچه‌های فراوان و شهرهایی سرسبز با ساختمان‌های زیبا، کشورهایی همچون آلمان و انگلیس و سوئد اغلب آب و هوای گرفته و بارانی دارند که باعث می شود نرخ افسردگی در ساکنین این کشورها بالا برود. کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است و تعداد ایرانیان در آنجا بسیار زیاد است پس می‌توانید دوستان ایرانی زیادی را در آنجا بیابید و احساس غربت نکنید. در بسیاری از کشورها نژاد پرستی بیداد می‌کند اما جمعیت بسیار زیادی از کانادا را مهاجران تشکیل داده‌اند به همین دلیل شما در این کشور با مواردی همچون نژاد پرستی مواجه نمی‌شوید و در آینده فرزندان شما به چشم مهاجر دیده نمی‌شوند.
شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا از بسیاری از کشورهای دیگر راحت‌تر است. همچنین به فرزندان مهاجران که در آنجا متولد شوند اقامت دائم کانادا داده می‌شود. در بخش زایمان در کانادا می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه به دست بیاورید.
در کشور کانادا بهداشت و درمان در سطح بسیار خوبی قرار دارد همچنین آمار جرم و جنایت در کانادا کم است. به همین علت کشور امنی محسوب می‌شود، یکی دیگر از مزیت‌های کانادا وجود فرصت‌های شغلی بسیار زیاد برای افراد است.

کانادا در میان 5 کشور برتر برای زندگی زنان
در فهرست رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کانادا مقام چهارم را در میان بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کسب کرده است.
در این رتبه‌بندی معیارهایی همچون حقوق بشر، برابری جنسیتی، برابری درآمدی، امکان پیشرفت و امنیت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
ده کشور برتر جهان برای زندگی زنان به ترتیب زیر می باشند:
سوئد، دانمارک، نوروژ، کانادا، هلند، فنلاند، سوییس، نیوزلند، آلمان، استرالیا
هر چند کانادا رتبه چهارم را در سطح جهان کسب کرده اما باید خاطر نشان کرد که این کشور در کل بهترین کشور در جهان در سال میلادی جاری نیز شناخته شده است.

برای دریافت مشاوره می‌توانید همین حالا با مشاورین ما در تماس باشید.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.

اخبار ویژه

  • شغل های پر درآمد در کانادا را بشناسیم شغل های پر درآمد در کانادا را بشناسیم هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین از طریق سرمایه گذاری و یا اشتغال به کار وارد کشور کانادا می شوند اما آیا میدانید کدام مشاغل درآمد بیشتری دارند؟ در ادامه به معرفی این مشاغل خواهیم پرداخت و متوسط درآمد سالانه را بررسی می کنیم: - مهندس توسعه نرم افزار درآمد سالانه 122 هزار دلار - دانشمند علوم داده درآمد سالانه 107 هزار دلار  - مهندسی زیست درآمد سالانه 80 هزار دلار - پرستار مراقبت های بهداشتی درآمد سالانه 66 هزار دلار - مهندس رباتیک درآمد سالانه 53 هزار دلار - برنامه نویس کامپیوتر درآمد سالانه 52 هزار دلار - طراح ...
  • استان کبک استان کبک به تازگی انجمن کارفرمایان کبک اعلام کرده که طی سال آینده باید در حدود 100 هزار مهاجر جدید را پذیرا باشند تا وضعیت بازار در این استان به یک تعادل نسبی برسد. طبق گزارش های به دست آمده در حدود 240 هزار موقعیت شغلی در این استان خالی است و برای این موقعیت ها نیاز به نیروی کار خواهد بود. در صورتی که می خواهید به این استان مهاحرت کنید نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت و باید زبان فرانسه خود را تقویت کنید. چرا که زبان رسمی مردم این استان فرانسوی است. ...
  • شهرهای دیدنی کانادا (بخش دوم) شهرهای دیدنی کانادا (بخش دوم) در ادامه به بررسی دیگر شهرهای دیدنی کانادا خواهیم پرداخت: مونترال: می توان گفت مونترال یک شهر کاملا اروپایی است و اگر به شهرهای اروپایی علاقه مند هستید این شهر می تواند گزینه مناسبی برای مقصود شما باشد. خوب است بدانید این شهر دارای 75 جزیره است  ویستلر: این شهر مخصوص عاشقان کوهنوردی است. فاصله ویستلر تا ونکوور در حدود 2  ساعت است و در  تابستان پیست های وچرخه سواری کوهستانی و در زمستان پیست اسکی آن می تواند برایتان بسیار جالب باشد. ویکتوریا: این شهر به دلیل داشتن یک ساهتمان پارلمانی بسیار زیبا شهرت دارد. از طرف دیگر به ...
  • شهرهای دیدنی کانادا ( قسمت اول) شهرهای دیدنی کانادا ( قسمت اول) اگر به قصد گردشگری به کانادا سفر میکنید خوب است با شهرهای زیبای آن آشنا شوید تا حتما به آنجا نیز سفر کنید و از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرید.  سنت جان: شهر سنت جان به دلیل داشتن خانه های رنگی یکی از جاذبه های زیبای کاناداست. این شهر که قدمتی چند ساله دارد با دارا بودن رستوران های بی نظیر و ظاهر زیبای ساختمان ها، سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. هالیفکس: این شهر مرکز استان نوا اسکوشیا است. به دلیل تاریخ غنی دریانوردی می توانید بهرتین و بی نظیرترین غذاهای دریایی را ...
  • کاندومینیوم چیست؟ کاندومینیوم چیست؟ کاندومینیوم یا همان کاندو به آپارتمان هایی گفته می شود که امروزه طرفدارانی را به سمت خود کشانده است. زندگی در کاندوها بسیار راحت است و نیازی نیست تا هزینه ای برای تعمیرات و نگهداری از خانه پرداخت کنید. تنها هزینه ای که متقبل خواهید شد هزینه ای است که به عنوان شارژ ماهیانه باید به مدیریت مجتمع پرداخته شود تا صرف موارد پیش آمده شود.  نکته مهمی است که در این آپارتمان ها امکانات تفریحی به صورت عموم و رایگان در اختیار است.  برای افرادی که مشغله کاری دارند و زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می کنند ...
  • منظور از ناک شغلی چیست؟ منظور از ناک شغلی چیست؟ اگر برای اخذ اقامت کانادا قصد دارید از طریق کار و شغل اقدام کنید در فرم مربوطه با واژه ناک برخورد خواهید کرد. اما منظور از ناک چیست؟ ناک همان طبقه بندی مشاغل است که هر فرد با توجه به سابقه کار، تخصص و تحصیلات باید یک گروه شغلی را انتخاب کنید و در فرم مهاجرت وارد کند. امروزه در سایت اداره مهاجرت دو نوع ناک ثبت شده است. ناک 2016 و ناک 2021 مکن است تصور کنید نوع 2021 به دلیل جدید بودن مورد نظر است که در واقع این طور نیست و مبنای اداره مهاجرت ناک 2016 است. ...
  • با استان آلبرتا بیشتر آشنا شویم با استان آلبرتا بیشتر آشنا شویم آلبرتا چهارمین استان پهناور کاناداست که شهر مهم کلگری را در خود جای داده است. از آنجایی که این استان به طور تقریبی 4 میلیون نفر جمعیت دارد یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کاناداست. جالب است بدانید حدود نیم درصد این جمعیت را فارسی زبانان تشکیل داده اند. به عبارتی در حدود 9 هزار نفر ایرانی در این شهر زندگی می کنند. از آنجایی که ایرانیان مقیم این منطقه بسیار فعال هستند و د رحوزه های فرهنگی دستی به میدان دارند جشن نوروز در میان مردمان این شهر شناخته شده است. از دیگر مزایای این شهر قطب صنعتی و ...
  • چرا انتاریو؟ چرا انتاریو؟ یکی از استان های محبوب در میان مهاجران کانادا انتاریو است که در ادامه به علت های محبوبیت این استان خواهیم پرداخت. این استان ده شهر مهم کانادا را در خود جای داده است. زیباترین اماکن را می توان در این استان مشاهده نمود. تورنتو: یکی از مهم ترین و محبوب ترین شهر های کانادا در این استان قرار دارد. در تورنتو می توانید فرصت تحربه های ناب داشته باشید. این شهر برای افرادی که دارای فرزند هستند گزینه مناسبی است. همچنین حقوق و دستمزد در این شهر بالاست. نرخ ارتکاب جرم در این شهر نیز بسیار پایین است. تورنتو ...
  • جاب آفر کانادا جاب آفر کانادا جاب آفر کانادا ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای مهاجرت کاری به کانادا آیا باید جاب آفر داشت؟! پاسخ این است که در کانادا مشاغلی هستند که نیازی به جاب آفر ندارند و فقط کافیست متقاضی شرایط لازم را داشته باشد. شرایطی از قبیل محدودیت سنی، تسلط بر زبان، مدرک تحصیلی و ... . به طور مثال سیستم اکسپرس انتری فدرال که بر پایه امتیازاتی که فرد دارد اقدام به صدور دعوتنامه می کند. پس لازم است بدانید برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری نیازی به جاب آفر نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات ...
  • مجوز کار در کانادا مجوز کار در کانادا مجوز کار کانادا به صورت ارائه می شود: مجوز کار نامحدود: بدین معنا که فرد دارنده مجوز کار نامحدود می تواند بدون هیچگونه محدودیتی در مشاغل مختلف و استان های مختلف برای کار اقدام کند.  مجوز کار برای کارفرمایی خاص: این مجوز فقط اجازه ی کار برای همان کارفرما که در مجوزش قید شده است را به مهاجر می دهد.  خوب است بدانید همه ی مجوزهای کار در کانادا به صورت موقت و مدت دار ارائه می شود. اما نکته مهم این است که چه کسانی صلاحیت دریافت مجوز کار موقت در کانادا را دارند. در ادامه به معرفی این ...