کانادا 77
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا
امروزه به علت شرایط بد اقتصادی بسیاری از کشورها مانند ایران، تحریم ها، کمبود شغل مناسب، جوانان ایرانی اگر بخواهند در ایران بمانند به احتمال زیاد باید در حوزه کاری غیر مرتبط با رشته خود فعالیت کنند که این موضوع یکی از دلایل مهاجرت است زیرا برخی از افراد علاقه دارند تا در حرفه و حوزه رشته دانشگاهی خود فعالیت کنند و به متخصص تبدیل شوند. به علت نوسانات قیمت دلار، قیمت اجناس نیز هر روزه به طور صعودی در حال افزایش است، و این در حالی است که حقوق‌ها ثابت هستند و همین امر، یعنی نداشتن ثبات اقتصادی و مالی بسیاری از جوانان گرفتار نا امیدی و افسردگی می‌شوند. در نتیجه یکی از راه‌هایی که به ذهن افراد خطور می‌کند مهاجرت به اقصی نقاط دنیاست. یکی از این کشورهای پر طرفدار کاناداست. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فرد متناسب با شرایط خود یکی از آن‌ها را برمیگزیند. در ادامه به بررسی کلی مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید:

مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا:
یکی از راه‌های منطقی و پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است که بسیاری از افراد در سال‌های اخیر از این طریق مهاجرت کرده‌اند. همچنین شرایط برای دریافت اقامت دائم در این کشور پس از تحصیل در کانادا نسبتا آسان است به همین دلیل توجه بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا دارند را جلب کرده است. علاوه بر اینها، دانشگاه‌های کانادا جز بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا هستند و در مقطع فوق لیسانس و دکتری به برخی از دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می‌شود، که خود مزیتی است که باعث جذب دانشجویان برتر از کشور‌هایی همچون ایران به کانادا شده است، زیرا کانادا کشوری در حال پیشرفت است و به داشتن نیروی متخصص علمی اهمیت زیادی می‌دهد.

روش های مختلف مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker:
یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker یا تخصص شغلی است:
این امکان برای جذب نیروی متخصص ایجاد شده و یکی از پرسرعت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائمی است. قصد و هدف دولت کانادا برای ایجاد این امکان این است که بتواند سریع‌تر رشد اقتصادی بیشتر ایجاد کند و همچنین نیاز‌های بازار را پاسخگو باشد. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت از این روش داشتن سن کمتر از سی و پنج سال برای فرد، مدرک آیلتس با نمره ی ۷ یا بیشتر، حداقل پنج سال سابقه‌ی کار در آن حرفه و مدرک فوق لیسانس است.

مهاجرت به کانادا از طریق job offer:
یکی دیگر از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق job offer است:
یعنی اگر شرکت معتبری در کانادا درخواست به خدمت گرفتن شما در شرکت خود را داشته باشد شما با دریافت ویزای کاری می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و بلافاصله در کشور کانادا مشغول به کار و درآمد زایی شوید. البته لازم به ذکر است که اینکه بتوانید از این طریق اقامت دائم را دریافت کنید. بستگی به سطح کار و شغل شما و نیاز این کشور به حرفه‌ی شما دارد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:
اگر که سرمایه ی کافی داشته باشید راه دیگری که برای مهاجرت میتوان در نظر گرفت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. که این روش شامل راه اندازی یا خرید یک کسب و کار است باید توجه داشت که به دلیل قوانین متفاوت ایالات کانادا برای حمایت از کسب و کارهای متفاوت ممکن است در یک ایالت با ایجاد یک کسب و کار به شما مستقیما اقامت دائم این کشور داده شود یا اینکه در ایالت دیگر در ازای راه اندازی کسب و کارتان به شما ویزای کاری داده شود و در ادامه با استفاده از آن ویزای کاری بتوانید اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. باید توجه داشت که میزان سرمایه‌ای که باید برای دریافت اقامت و ایجاد کسب و کار داشته باشید بین صد تا چهارصد هزار دلار متغیر است.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت استانی به کانادا :
روش دیگر اقدام برای مهاجرت از طریق طرح‌های مهاجرتی استانی است، این روش شامل ایالت‌های خاصی از کانادا می‌شود، ایالت‌های شرکت کننده در این طرح نیاز خود را در مورد حرفه مورد نظر اعلام می‌کنند و افرادی که دارای تخصص مشابه و سابقه کار قابل قبول هستند در این طرح ثبت نام می‌کنند و رزومه خود را ارسال می‌کنند، در صورت بررسی رزومه افراد و تایید شرایط آنها، در سریع‌ترین زمان از طریق آن استان به آنها ویزا تعلق می‌گیرد، این روش مزایای زیادی دارد که از آنها می‌توان به سرعت بیشتر گرفتن اقامت دائم از این راه اشاره کرد همچنین نیاز به داشتن حداقل مدرک دیپلم مزیت دیگری در این زمینه مهاجرت است. متاسفانه برخی از افراد نیز هستند که برای مهاجرت به کانادا ابتدا ویزای توریستی کانادا را می‌گیرند سپس در آنجا می‌مانند در واقع به نحوی به کانادا مهاجرت می‌کنند اما نه از شیوه درست، توصیه ما به شما این است که یا از این روش مهاجرت نکنید یا تا قبل از اتمام ویزای توریستی به دنبال روش قانونی مهاجرت به کانادا باشید، زیرا مشکلات فراوانی می‌تواند برای شما بعد از اتمام مدت ویزای توریستی به وجود بیاید.

در این قسمت به اهمیت بعضی موارد به طور ویژه می‌پردازیم:
اهمیت سن افراد در مهاجرت به کانادا :
اغلب مهاجرت به کانادا برای افراد زیر چهل سال توصیه می‌شود، البته بسیاری از روش‌های مهاجرتی نیز دارای شرط سنی هستند زیرا در واقع کانادا به نیروی تحصیل کرده جوان و نیروی کار جوان برای کار و رشد اقتصاد کانادا نیاز دارد، البته راه‌هایی همچون سرمایه گذاری برای اخذ اقامت برای افراد با سن بالا هم وجود دارد. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت میزان قدرت تطابق افراد با شرایط، فرهنگ و زبان جدید است، این قدرت تطابق در افراد جوان حتی کودکان بالا است و هرچه سن افراد بالاتر می‌رود. این قدرت تطابق با محیط جدید کاهش می یابد. همچنین این نکته را نباید فراموش کرد که دو سال اول مهاجرت، زمانی است پر از چالش‌ها و مشکلات گوناگون برای مهاجران، تحمل و رفع این چالش‌ها برای خانواده‌های جوان و افراد جوان بسیار راحت‌تر است.

اهمیت زبان در مهاجرت به کانادا :
اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، همه افراد پیش از مهاجرت به کانادا باید سطح زبان مطلوبی برای برقراری ارتباط هرچه بهتر با جامعه داشته باشند زیرا از هر طریقی که مهاجرت کرده باشند نیاز دارند کار کنند تا مخارج خود را تامین کنند. اما دانشجویان باید از سطح زبان بسیار خوبی برخوردار باشند تا بتوانند، دروس دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند را درک کنند و با دیگر دانشجویان یا استاد به بحث و گفتگو در مورد دروس بپردازند. علاوه بر این موارد، باید بدانید که برخی ایالت‌های کانادا دو زبانه‌اند. مثلا در کبک باید به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط باشید در غیر این صورت پیدا کردن شغل برای شما بسیار سخت خواهد شد و در نهایت علیرغم هزینه‌های بالای آموزش در کانادا باید به وسیله آموزشگاه‌ها و دوره‌های کانادا به زبان فرانسه تسلط پیدا کنید.

داشتن همسر و فرزند و یا مجرد بودن کدام مسیر برای مهاجرت به کانادا راحت‌تر است :
برای صحبت در مورد این موضوع باید شرایط متفاوتی را مثل شاغل بودن زوجین یا اشتغال به کار تنها یکی از زوجین و فرزند داشتن یا نداشتن آنها را در نظر گرفت. البته تعداد فرزند هم در میزان سهولت روش‌ها موثر است. به طور کلی خرج و مخارج برای کسانی که مجرد هستند یا زوج‌های شاغل بدون فرزند بسیار به صرفه‌تر است زیرا اگر مجرد باشید می‌توانید با چند نفر به صورت مشترک خانه اجاره کنید که بسیار به صرفه‌تر است و اگر زوج باشید و هر دو شاغل هزینه منزل بین دو نفر تقسیم می‌شود و باز هم به صرفه است. اما در صورت داشتن فرزند شرایط سخت‌تر خواهد بود، زیرا هزینه تحصیل و پوشاک و خورد و خوراک بچه‌ها هم به هزینه‌های شما اضافه می‌شود. البته برخی از ایالت‌ها به تعداد فرزندان خانواده‌ها ماهانه به آنها کمک مالی می‌کنند.

در روش مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر بر اساس نیاز ایالت‌ها در صورت موافقت با رزومه شما به شما و خانواده‌تان اقامت خواهند داد. در روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل قبلا تنها به خود فرد و یا نهایتا یک همراه او ویزا تا پایان تحصیل داده می‌شد اما به علت سختی دوری از خانواده کانادا اعلام کرد که همراه با فردی که به او ویزای تحصیلی داده شده به همسر و فرزندان او یا پدر و مادر دانشجو هم ویزا داده می‌شود، لازم به ذکر است، در این روش، در طول مدت اقامت دانشجو و همراه یا همراهان او اجازه کار داده می‌شود، البته خود فرد یا یکی از همراهان او باید تمکن مالی خود برای تامین مسکن، خوراک و پوشاک و غیره را ثابت کند، همچنین باید توجه داشت که حتما زمان اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی باید رزومه و اطلاعات همراهان نیز ارائه شود در غیر این صورت اخذ ویزا مشکل می‌شود.

مهاجرت به کانادا

چرا باید برای مهاجرت اقدام کرد؟
مهاجرت به همه افراد توصیه نمی‌شود اما به برخی افراد تحصیل کرده و برخی از نیروهای کار متخصص و حرفه‌ای به شدت توصیه می‌شود زیرا به علت تحریم‌ها علیه ایران و شرایط سخت اقتصادی به برخی شغل‌ها و برخی رشته‌های تحصیلی آن طور که باید توجه نمی‌شود، امروزه یکی از برترین و بهترین تخصص‌های دنیا تخصص در زمینه سخت افزار و نرم افزار و هوش مصنوعی است، این رشته‌ها جز بهترین و پر متقاضی‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند یعنی در صورت حرفه‌ای بودن در این رشته‌ها شما به راحتی و با بالاترین درآمد می‌توانید مهاجرت کنید اما این رشته‌ها در ایران از درآمد مطلوبی برخوردار نیستند و آنقدر که باید به آنها بها داده نمی‌شود پس اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید و در یکی از زمینه‌های کامپیوتر متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شدت به شما توصیه می‌شود.
امروزه تمام دنیا از جمله کانادا بیش از هرچیز برای رشد به نیروی کار جوان و حرفه‌ای نیاز دارد تا صنعت خود را در همه زمینه‌ها توسعه دهد، به علت حرکت جمعیت کشورهای توسعه یافته به سوی پیری در صورت داشتن شرایط لازم حتی می‌توانید به راحتی و در مدت کم اقامت دائم کانادا را دریافت کنید پس اگر نیروی کار جوان و متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شما هم توصیه می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم به علت شرایط بد اقتصادی، تورم هر روز افزایش می‌یابد و ارزش پول ما را کمتر و کمتر می‌کند، همچنین رشد قیمت دلار و طلا باعث می‌شود همه اجناس افزایش قیمت پیدا کنند، بی ثباتی اقتصادی و نا امن بودن سرمایه گذاری در ایران به علت شرایط ذکر شده بسیاری از افراد را به سرمایه گذاری در دیگر کشورها وادار می‌کند، به افرادی که دارای حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کانادا را دارند، پیشنهاد می‌شود ضمن ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان خود با مهاجرت به کانادا، دارایی خود را در جایی امن سرمایه گذاری کنند.

مزایای اقامت در کشور کانادا و مهاجرت به کانادا :
کانادا دارای طبیعتی بسیار زیبا و دل انگیز است با آبشارها و دریاچه‌های فراوان و شهرهایی سرسبز با ساختمان‌های زیبا، کشورهایی همچون آلمان و انگلیس و سوئد اغلب آب و هوای گرفته و بارانی دارند که باعث می شود نرخ افسردگی در ساکنین این کشورها بالا برود. کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است و تعداد ایرانیان در آنجا بسیار زیاد است پس می‌توانید دوستان ایرانی زیادی را در آنجا بیابید و احساس غربت نکنید. در بسیاری از کشورها نژاد پرستی بیداد می‌کند اما جمعیت بسیار زیادی از کانادا را مهاجران تشکیل داده‌اند به همین دلیل شما در این کشور با مواردی همچون نژاد پرستی مواجه نمی‌شوید و در آینده فرزندان شما به چشم مهاجر دیده نمی‌شوند.
شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا از بسیاری از کشورهای دیگر راحت‌تر است. همچنین به فرزندان مهاجران که در آنجا متولد شوند اقامت دائم کانادا داده می‌شود. در بخش زایمان در کانادا می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه به دست بیاورید.
در کشور کانادا بهداشت و درمان در سطح بسیار خوبی قرار دارد همچنین آمار جرم و جنایت در کانادا کم است. به همین علت کشور امنی محسوب می‌شود، یکی دیگر از مزیت‌های کانادا وجود فرصت‌های شغلی بسیار زیاد برای افراد است.

کانادا در میان 5 کشور برتر برای زندگی زنان
در فهرست رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کانادا مقام چهارم را در میان بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کسب کرده است.
در این رتبه‌بندی معیارهایی همچون حقوق بشر، برابری جنسیتی، برابری درآمدی، امکان پیشرفت و امنیت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
ده کشور برتر جهان برای زندگی زنان به ترتیب زیر می باشند:
سوئد، دانمارک، نوروژ، کانادا، هلند، فنلاند، سوییس، نیوزلند، آلمان، استرالیا
هر چند کانادا رتبه چهارم را در سطح جهان کسب کرده اما باید خاطر نشان کرد که این کشور در کل بهترین کشور در جهان در سال میلادی جاری نیز شناخته شده است.

برای دریافت مشاوره می‌توانید همین حالا با مشاورین ما در تماس باشید.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.

اخبار ویژه

  • سایت های کاریابی معتبر کانادا سایت های کاریابی معتبر کانادا ممکن است پیش از سفر به کانادا در صدد یافتن شغل باشید. بر همین اساس قصد داریم تا برترین سایت های کاریابی کانادا را به شما معرفی کنیم. رابرت هالف کریر بیلدر لینکدین الوتا جاب بوم گلس دور مانستر سیمبلی هایرد آیا شما تجربه استفاده از این سایت ها داشته اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.   ...
  • تورنتو هزینه بالای مسکن تورنتو هزینه بالای مسکن یکی از نکات قابل توجه به هنگام مهاجرت در نظر گرفتن هزینه مسکن است. جالب است بدانید تورنتویی ها در سال گذشته بالاترین نرخ هزینه مسکن را پرداخت کردند و بدین ترتیب بالاترین نرخ هزینه مسکن در سال 2021 را از آن خود کردند.  بنابر تحقیقات به دست آمده شهروندان تورنتویی بیشتر از هر شهروند شهرهای دیگری مجبور به پرداخت اجاره و یا هرینه مسکن هستند. بر این اساس اعلام شده که 30 درصد از درآمد افراد ساکن در تورنتو صرف هرینه مسکن می شود. ...
  • ایر کانادا و برترین خطوط هوایی جهان ایر کانادا و برترین خطوط هوایی جهان بر طبق آخرین گزارش های برترین خطوط هواپیمایی دنیا، خط هوایی ایر کانادا درست در رتبه 50 از 100 شرکت هوایی قرار گرفته است که نشان دهنده نزول این رتبه بوده است.  در سال 2012 این خط هوایی رتبه 19 را در این لیست داشت و در سال گذشته به رتبه 33 رسید. اما امروزه در رتبه 50 از این لیست قرار گرفته است.  تاخیرهای طولانی، لغو پروازها، آشفتگی در مدیریت بارها تنها بخش کوچکی از اشتباهاتی است که این خطوط هوایی را درگیر کرده است. با این حال مدیران این مشکلات را به دلیل عدم نیروی کار کافی اعلام ...
  • زیبایی های طبیعی و تخریب به وسیله طوفان فیونا در کانادا زیبایی های طبیعی و تخریب به وسیله طوفان فیونا در کانادا یکی از این زیبایی ها صخره ای نمادین از ماسه سنگ در جزیره پرنس ادوراد است. این صخره توسط آب فرسایش داشت و به شکل فنجانی چای درآمده بود. امروزه تنها تکه سنگی صاف از آن باقی مانده است. دیگری تک درختی تنها در نوا اسکوشیا است. این درخت که از نژاد بلوط سرخ است حدود 300 سال عمر کرده است. امروزه بر اثر اصابت طوفان تنها بخش کوچکی از شاخ و برگ هایش باقی مانده است. هر دو این زیبایی های طبیعی سالانه عکاسان حرفه ای بسیاری را به سمت خود می کشاندند. اگر شما هم به دیدن این ...
  • افزایش جمعیت کانادا و مهاجرت افزایش جمعیت کانادا و مهاجرت از دلایلی که سبب شده تا کانادا سریع ترین نرخ رشد را داشته باشد مهاجرت است. این روزها کانادا سریع ترین رشد جمعیت خود را شاهد است و جالب است بدانید در یک روز حدود 3100 نفر به کانادا مهاجرت کردند. یکی از دلایل ذیرش این همه مهاجر جایگزین کردن نیروی ار سالخورده و سالمند خود با نیروی کار جوان مهاجر است که به این کشور سفر می کنند.  در میان کشورهای عضو گروه هفت کانادا بالاترین نرخ رشد را از آن خود کرده است. یکی از اثرات مثبت این تصمیم، پذیرش نیروی کار جوان است که محرک اقتصادی هستند ...
  • محبوبیت تردو محبوبیت تردو نظرسنجی های صورت گرفته نشان می دهد که از هر سه فرد کانادایی تنهایی یک نفر دوست دارد تا جاستین تردو در جایگاه خود بماند!! اما آیا این بدان معنی است که محبوبیت تردو رو به افول است؟؟ این روزها مردم کانادا نسبت به پیر پولیور احساس بهتری دارند و معتقدند برای نخست وزیری می تواند گزینه بهتری باشد. این در حالی است که تنها 33 درصد جمعیت کانادا هنوز بر ماندن ترودو بر منصب قدرت معتقد هستند. اما در این میان 67 درصد کانادایی ها علاقه دارند تا احزاب دیگری روی کار بیایند. در حقیقت محافظه کاران فدرال این ...
  • تنزل رتبه کانادا به جایگاه سوم تنزل رتبه کانادا به جایگاه سوم به تازگی کانادا در رتبه بندی کشورهای برتر کمی تغییر جایگاه داشته و به رتبه سوم رسیده است. در نظر سنجی صورت گرفته کشور سوئیس در صدر این لیست است و پس از ان آلمان رتبه دوم را از آن خود کرده است. کشور سوئیس به دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و کیفیت بالای زندگی جایگاه نخست را دارد.با اینحال کشور کانادا هنوز هم دارای طرفداران بسیاری است. این گزارش ها از تحقیقات صورت گرفته دانشگاه های برتر آمریکا و دانشگاه پنسیلوانیا تهیه شده که بیش از 17 هزار نفر از 85 کشور دنیا در این نظرسنجی شرکت داشته اند.  ...
  • خرید ملک خرید ملک برای خرید ملک در کانادا به چند نکته مهم توجه کنید: علاوه بر هزینه ای که برای خرید خانه کنار می‌گذارید حواستان به سایر هزینه ها باشد. هزینه ها شامل بازرسی رسمی خانه، هزینه مالیات انتقال ملک، هزینه بیمه و مالیات بر دارایی، بیمه وام مسکن، هزینه نگهداری و تعمیرات، هزینه خدمات سرمایشی و گرمایشی،  هرچه پیش پرداختتان بیشتر باشد وام کمتری نیاز خواهید داشت و در نتیجه هزینه های اضافی مانند بیمه بازپرداخت وام نخواهید داشت. در کانادا انواع وام زیاد هستند به این منظور سعی کنید اطلاعاتتان را نسبت به انواع وام بروز کنید. سعی کنید پیش تائیدیه ...
  • شهرهای زیبای انتاریو شهرهای زیبای انتاریو از جمله جاذبه‌های گردشگری در انتاریو می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: تاندربی این شهر با 110172 هزار نفر جمعیت، به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد سبب شده تا مردم به ماهیگیری،شکار، پیاده روی بپردازند و در کنار فرودگاه این شهر امکانات رفاهی خوبی در اختیار مردم است که طبیعت زیبای این شهر در کنار دریاچه آن، یکی از جاذبه‌های گردشگری انتاریو به حساب می‌آید. استرانفورد این شهر که بر روی رودخانه آون قرار دارد با برگزاری تئاتر معروف شکسپیر میان مردم شهرت دارد. یکی از جاذبه‌های گردشگری منطقه وجود قوهای زیبایی است که بر روی دریاچه هستند. خبر خوب ...
  • کاهش تورم در کانادا کاهش تورم در کانادا طبق گزارش‌های رسیده میانگین درآمد هفتگی در این ماه به نسبت ماه گذشته 3.5 درصد افزایش داشته که با توجه به تورم موجود چندان دلگرم کننده نیست. تورم کانادا 7.6 درصد است که از 8.1 درصد کاهش داشته است.  با این وجود همچنان هزینه‌های زندگی در کانادا بالاست و مردم در رفاه کامل نیستند. بررسی‌ها نشان داده که تنها 5 درصد از 23 بخش درآمدشان بالاتر از نرخ تورم بوده است. رئیس بانک مرکزی کانادا به تازگی اعلام کرده : کارفرمایان نمی‌توانند به اندازه کافی کارگر بیابند و دستمزدها را برای جذب و حفظ کارمندان افزایش می‌دهند. درست است که ...