کانادا 77
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا
امروزه به علت شرایط بد اقتصادی بسیاری از کشورها مانند ایران، تحریم ها، کمبود شغل مناسب، جوانان ایرانی اگر بخواهند در ایران بمانند به احتمال زیاد باید در حوزه کاری غیر مرتبط با رشته خود فعالیت کنند که این موضوع یکی از دلایل مهاجرت است زیرا برخی از افراد علاقه دارند تا در حرفه و حوزه رشته دانشگاهی خود فعالیت کنند و به متخصص تبدیل شوند. به علت نوسانات قیمت دلار، قیمت اجناس نیز هر روزه به طور صعودی در حال افزایش است، و این در حالی است که حقوق‌ها ثابت هستند و همین امر، یعنی نداشتن ثبات اقتصادی و مالی بسیاری از جوانان گرفتار نا امیدی و افسردگی می‌شوند. در نتیجه یکی از راه‌هایی که به ذهن افراد خطور می‌کند مهاجرت به اقصی نقاط دنیاست. یکی از این کشورهای پر طرفدار کاناداست. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فرد متناسب با شرایط خود یکی از آن‌ها را برمیگزیند. در ادامه به بررسی کلی مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید:

مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا:
یکی از راه‌های منطقی و پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است که بسیاری از افراد در سال‌های اخیر از این طریق مهاجرت کرده‌اند. همچنین شرایط برای دریافت اقامت دائم در این کشور پس از تحصیل در کانادا نسبتا آسان است به همین دلیل توجه بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا دارند را جلب کرده است. علاوه بر اینها، دانشگاه‌های کانادا جز بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا هستند و در مقطع فوق لیسانس و دکتری به برخی از دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می‌شود، که خود مزیتی است که باعث جذب دانشجویان برتر از کشور‌هایی همچون ایران به کانادا شده است، زیرا کانادا کشوری در حال پیشرفت است و به داشتن نیروی متخصص علمی اهمیت زیادی می‌دهد.

روش های مختلف مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker:
یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker یا تخصص شغلی است:
این امکان برای جذب نیروی متخصص ایجاد شده و یکی از پرسرعت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائمی است. قصد و هدف دولت کانادا برای ایجاد این امکان این است که بتواند سریع‌تر رشد اقتصادی بیشتر ایجاد کند و همچنین نیاز‌های بازار را پاسخگو باشد. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت از این روش داشتن سن کمتر از سی و پنج سال برای فرد، مدرک آیلتس با نمره ی ۷ یا بیشتر، حداقل پنج سال سابقه‌ی کار در آن حرفه و مدرک فوق لیسانس است.

مهاجرت به کانادا از طریق job offer:
یکی دیگر از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق job offer است:
یعنی اگر شرکت معتبری در کانادا درخواست به خدمت گرفتن شما در شرکت خود را داشته باشد شما با دریافت ویزای کاری می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و بلافاصله در کشور کانادا مشغول به کار و درآمد زایی شوید. البته لازم به ذکر است که اینکه بتوانید از این طریق اقامت دائم را دریافت کنید. بستگی به سطح کار و شغل شما و نیاز این کشور به حرفه‌ی شما دارد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:
اگر که سرمایه ی کافی داشته باشید راه دیگری که برای مهاجرت میتوان در نظر گرفت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. که این روش شامل راه اندازی یا خرید یک کسب و کار است باید توجه داشت که به دلیل قوانین متفاوت ایالات کانادا برای حمایت از کسب و کارهای متفاوت ممکن است در یک ایالت با ایجاد یک کسب و کار به شما مستقیما اقامت دائم این کشور داده شود یا اینکه در ایالت دیگر در ازای راه اندازی کسب و کارتان به شما ویزای کاری داده شود و در ادامه با استفاده از آن ویزای کاری بتوانید اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. باید توجه داشت که میزان سرمایه‌ای که باید برای دریافت اقامت و ایجاد کسب و کار داشته باشید بین صد تا چهارصد هزار دلار متغیر است.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت استانی به کانادا :
روش دیگر اقدام برای مهاجرت از طریق طرح‌های مهاجرتی استانی است، این روش شامل ایالت‌های خاصی از کانادا می‌شود، ایالت‌های شرکت کننده در این طرح نیاز خود را در مورد حرفه مورد نظر اعلام می‌کنند و افرادی که دارای تخصص مشابه و سابقه کار قابل قبول هستند در این طرح ثبت نام می‌کنند و رزومه خود را ارسال می‌کنند، در صورت بررسی رزومه افراد و تایید شرایط آنها، در سریع‌ترین زمان از طریق آن استان به آنها ویزا تعلق می‌گیرد، این روش مزایای زیادی دارد که از آنها می‌توان به سرعت بیشتر گرفتن اقامت دائم از این راه اشاره کرد همچنین نیاز به داشتن حداقل مدرک دیپلم مزیت دیگری در این زمینه مهاجرت است. متاسفانه برخی از افراد نیز هستند که برای مهاجرت به کانادا ابتدا ویزای توریستی کانادا را می‌گیرند سپس در آنجا می‌مانند در واقع به نحوی به کانادا مهاجرت می‌کنند اما نه از شیوه درست، توصیه ما به شما این است که یا از این روش مهاجرت نکنید یا تا قبل از اتمام ویزای توریستی به دنبال روش قانونی مهاجرت به کانادا باشید، زیرا مشکلات فراوانی می‌تواند برای شما بعد از اتمام مدت ویزای توریستی به وجود بیاید.

در این قسمت به اهمیت بعضی موارد به طور ویژه می‌پردازیم:
اهمیت سن افراد در مهاجرت به کانادا :
اغلب مهاجرت به کانادا برای افراد زیر چهل سال توصیه می‌شود، البته بسیاری از روش‌های مهاجرتی نیز دارای شرط سنی هستند زیرا در واقع کانادا به نیروی تحصیل کرده جوان و نیروی کار جوان برای کار و رشد اقتصاد کانادا نیاز دارد، البته راه‌هایی همچون سرمایه گذاری برای اخذ اقامت برای افراد با سن بالا هم وجود دارد. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت میزان قدرت تطابق افراد با شرایط، فرهنگ و زبان جدید است، این قدرت تطابق در افراد جوان حتی کودکان بالا است و هرچه سن افراد بالاتر می‌رود. این قدرت تطابق با محیط جدید کاهش می یابد. همچنین این نکته را نباید فراموش کرد که دو سال اول مهاجرت، زمانی است پر از چالش‌ها و مشکلات گوناگون برای مهاجران، تحمل و رفع این چالش‌ها برای خانواده‌های جوان و افراد جوان بسیار راحت‌تر است.

اهمیت زبان در مهاجرت به کانادا :
اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، همه افراد پیش از مهاجرت به کانادا باید سطح زبان مطلوبی برای برقراری ارتباط هرچه بهتر با جامعه داشته باشند زیرا از هر طریقی که مهاجرت کرده باشند نیاز دارند کار کنند تا مخارج خود را تامین کنند. اما دانشجویان باید از سطح زبان بسیار خوبی برخوردار باشند تا بتوانند، دروس دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند را درک کنند و با دیگر دانشجویان یا استاد به بحث و گفتگو در مورد دروس بپردازند. علاوه بر این موارد، باید بدانید که برخی ایالت‌های کانادا دو زبانه‌اند. مثلا در کبک باید به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط باشید در غیر این صورت پیدا کردن شغل برای شما بسیار سخت خواهد شد و در نهایت علیرغم هزینه‌های بالای آموزش در کانادا باید به وسیله آموزشگاه‌ها و دوره‌های کانادا به زبان فرانسه تسلط پیدا کنید.

داشتن همسر و فرزند و یا مجرد بودن کدام مسیر برای مهاجرت به کانادا راحت‌تر است :
برای صحبت در مورد این موضوع باید شرایط متفاوتی را مثل شاغل بودن زوجین یا اشتغال به کار تنها یکی از زوجین و فرزند داشتن یا نداشتن آنها را در نظر گرفت. البته تعداد فرزند هم در میزان سهولت روش‌ها موثر است. به طور کلی خرج و مخارج برای کسانی که مجرد هستند یا زوج‌های شاغل بدون فرزند بسیار به صرفه‌تر است زیرا اگر مجرد باشید می‌توانید با چند نفر به صورت مشترک خانه اجاره کنید که بسیار به صرفه‌تر است و اگر زوج باشید و هر دو شاغل هزینه منزل بین دو نفر تقسیم می‌شود و باز هم به صرفه است. اما در صورت داشتن فرزند شرایط سخت‌تر خواهد بود، زیرا هزینه تحصیل و پوشاک و خورد و خوراک بچه‌ها هم به هزینه‌های شما اضافه می‌شود. البته برخی از ایالت‌ها به تعداد فرزندان خانواده‌ها ماهانه به آنها کمک مالی می‌کنند.

در روش مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر بر اساس نیاز ایالت‌ها در صورت موافقت با رزومه شما به شما و خانواده‌تان اقامت خواهند داد. در روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل قبلا تنها به خود فرد و یا نهایتا یک همراه او ویزا تا پایان تحصیل داده می‌شد اما به علت سختی دوری از خانواده کانادا اعلام کرد که همراه با فردی که به او ویزای تحصیلی داده شده به همسر و فرزندان او یا پدر و مادر دانشجو هم ویزا داده می‌شود، لازم به ذکر است، در این روش، در طول مدت اقامت دانشجو و همراه یا همراهان او اجازه کار داده می‌شود، البته خود فرد یا یکی از همراهان او باید تمکن مالی خود برای تامین مسکن، خوراک و پوشاک و غیره را ثابت کند، همچنین باید توجه داشت که حتما زمان اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی باید رزومه و اطلاعات همراهان نیز ارائه شود در غیر این صورت اخذ ویزا مشکل می‌شود.

مهاجرت به کانادا

چرا باید برای مهاجرت اقدام کرد؟
مهاجرت به همه افراد توصیه نمی‌شود اما به برخی افراد تحصیل کرده و برخی از نیروهای کار متخصص و حرفه‌ای به شدت توصیه می‌شود زیرا به علت تحریم‌ها علیه ایران و شرایط سخت اقتصادی به برخی شغل‌ها و برخی رشته‌های تحصیلی آن طور که باید توجه نمی‌شود، امروزه یکی از برترین و بهترین تخصص‌های دنیا تخصص در زمینه سخت افزار و نرم افزار و هوش مصنوعی است، این رشته‌ها جز بهترین و پر متقاضی‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند یعنی در صورت حرفه‌ای بودن در این رشته‌ها شما به راحتی و با بالاترین درآمد می‌توانید مهاجرت کنید اما این رشته‌ها در ایران از درآمد مطلوبی برخوردار نیستند و آنقدر که باید به آنها بها داده نمی‌شود پس اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید و در یکی از زمینه‌های کامپیوتر متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شدت به شما توصیه می‌شود.
امروزه تمام دنیا از جمله کانادا بیش از هرچیز برای رشد به نیروی کار جوان و حرفه‌ای نیاز دارد تا صنعت خود را در همه زمینه‌ها توسعه دهد، به علت حرکت جمعیت کشورهای توسعه یافته به سوی پیری در صورت داشتن شرایط لازم حتی می‌توانید به راحتی و در مدت کم اقامت دائم کانادا را دریافت کنید پس اگر نیروی کار جوان و متخصص هستید مهاجرت به کانادا به شما هم توصیه می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم به علت شرایط بد اقتصادی، تورم هر روز افزایش می‌یابد و ارزش پول ما را کمتر و کمتر می‌کند، همچنین رشد قیمت دلار و طلا باعث می‌شود همه اجناس افزایش قیمت پیدا کنند، بی ثباتی اقتصادی و نا امن بودن سرمایه گذاری در ایران به علت شرایط ذکر شده بسیاری از افراد را به سرمایه گذاری در دیگر کشورها وادار می‌کند، به افرادی که دارای حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کانادا را دارند، پیشنهاد می‌شود ضمن ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان خود با مهاجرت به کانادا، دارایی خود را در جایی امن سرمایه گذاری کنند.

مزایای اقامت در کشور کانادا و مهاجرت به کانادا :
کانادا دارای طبیعتی بسیار زیبا و دل انگیز است با آبشارها و دریاچه‌های فراوان و شهرهایی سرسبز با ساختمان‌های زیبا، کشورهایی همچون آلمان و انگلیس و سوئد اغلب آب و هوای گرفته و بارانی دارند که باعث می شود نرخ افسردگی در ساکنین این کشورها بالا برود. کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است و تعداد ایرانیان در آنجا بسیار زیاد است پس می‌توانید دوستان ایرانی زیادی را در آنجا بیابید و احساس غربت نکنید. در بسیاری از کشورها نژاد پرستی بیداد می‌کند اما جمعیت بسیار زیادی از کانادا را مهاجران تشکیل داده‌اند به همین دلیل شما در این کشور با مواردی همچون نژاد پرستی مواجه نمی‌شوید و در آینده فرزندان شما به چشم مهاجر دیده نمی‌شوند.
شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا از بسیاری از کشورهای دیگر راحت‌تر است. همچنین به فرزندان مهاجران که در آنجا متولد شوند اقامت دائم کانادا داده می‌شود. در بخش زایمان در کانادا می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه به دست بیاورید.
در کشور کانادا بهداشت و درمان در سطح بسیار خوبی قرار دارد همچنین آمار جرم و جنایت در کانادا کم است. به همین علت کشور امنی محسوب می‌شود، یکی دیگر از مزیت‌های کانادا وجود فرصت‌های شغلی بسیار زیاد برای افراد است.

کانادا در میان 5 کشور برتر برای زندگی زنان
در فهرست رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کانادا مقام چهارم را در میان بهترین کشورهای جهان برای زندگی زنان کسب کرده است.
در این رتبه‌بندی معیارهایی همچون حقوق بشر، برابری جنسیتی، برابری درآمدی، امکان پیشرفت و امنیت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
ده کشور برتر جهان برای زندگی زنان به ترتیب زیر می باشند:
سوئد، دانمارک، نوروژ، کانادا، هلند، فنلاند، سوییس، نیوزلند، آلمان، استرالیا
هر چند کانادا رتبه چهارم را در سطح جهان کسب کرده اما باید خاطر نشان کرد که این کشور در کل بهترین کشور در جهان در سال میلادی جاری نیز شناخته شده است.

برای دریافت مشاوره می‌توانید همین حالا با مشاورین ما در تماس باشید.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.

اخبار ویژه

  • ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا افراد بالای ۱۸ سال که دارای اقامت دائم و یا سیتیزن شیپ کانادا هستند می‌توانند همسر و یا پارتنر خود را به کانادا بیاورند مدت زمان ویزای صادر شده حدود یک سال می باشد و از نوع اقامت دائم است اما علاوه بر محدودیت سنی شرایط دیگری نیز باید رعایت شود اگر می‌خواهید شما نیز اسپانسر شوید چند نکته را به خاطر داشته باشید: در کانادا باید درآمد کافی و شغلی مناسب داشته باشید در داخل کشور کانادا و خارج از کانادا به جرمی مرتکب نشده باشید در اداره مهاجرت بدهی نداشته ...
  • وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا اولین دغدغه بسیاری از مهاجران و پس از اخذ اقامت اجاره و یا خرید یک مسکن و یا ملک است از آنجایی که دیگر دوره پیدا کردن خانه و آپارتمان در آگهی ها به سر آمده امروزه می توان از طریق وب سایت های برای اجاره کردن و یا نشر آگهی اجاره آپارتمان و خانه های ویلایی اقدام کرد این سایت ها اجازه میدهند به شما تا آپارتمان ها و یا خانه هایی را را مناسب شرایط خود پیدا کنید اطلاعاتی از قبیل امکانات پارکینگ محل دقیق ملک همسایگان و غیره در اختیار شما قرار می دهد از طرفی اگر ...
  • فریت بار چیست؟ فریت بار چیست؟ اگر شما هم هم اگر شما هم جزو افرادی باشید که میخواهند به کانادا مهاجرت کنند می دانید که انتقال لوازم زندگی به خارج از کشور در صورتی که با اضافه بار همراه باشد با اصطلاح فریت بار مواجه خواهید شد خوب است بدانید به دلیل آنکه ولتاژ برق ایران و کانادا یکسان نیست نمی توانید وسایل برقی خود را فریت کنید. در مرحله اول باید کالای مورد نظر خودتون را به یکی از نمایندگیهای شرکت های هواپیمایی تحویل بدهید تا بعد از محاسبه قیمت در نهایت در مدت یک تا دو هفته بار به مقصد برسد از آنجایی که ...
  • مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید خوب است بدانید که در سال جدید در کشور کانادا به چه مشاغلی بیشتر نیاز است و تا حدودی با آنها آشنا شوید نکته اینجاست که شغل های مورد نیاز کانادا محدود به این لیست نمی باشد اما با توجه به نیاز روز جامعه این مشاغل به تعداد بیشتری نیرو نیاز دارد پس با یکدیگر این این مورد را مرور خواهیم کرد راننده مسئول پذیرش مهندسی برق آشپز صندوق دار دستیار فیزیوتراپی حسابدار پرستار مسئول فروش داروساز معمار فضای ابری مشاور املاک روانشناس توسعه دهنده نرم افزار ...
  • هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا این روزها که بیشتر افراد جامعه گوشه ذهن خود به مهاجرت فکر می کنند، اولین کشوری که به ذهنشان خطور می کند می تواند کانادا باشد اما سوالی که پیش می آید این است که هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟!  هزینه هایی شامل هزینه مسکن و اجاره منزل، هزینه های خرید اتومبیل، هزینه های تهیه اقلام روزانه و ضروری زندگی و ...  ما در هزینه های زندگی در کانادا با جزئیات بیشتری این مسائل را بررسی کرده ایم که می توانید در اینجا یعنی صفحه هزینه های زندگی در کانادا مطالعه کنید. ...
  • به کانادا سفر نکنید اگر .... به کانادا سفر نکنید اگر .... اگر شما هم جزو افراد زیر هستید بهتر است از سفر به کانادا بپرهیزید: اگر زبان خوبی ندارید و برای یادگیری نیز تمایلی ندارید: باید بدانید چه مهاجرت تحصیلی و چه مهاجرت کاری لازمه آن تسلط بر زبان کشور مقصد است. اگر یادگیری زبان کشور مقصد برایتان مانند یک سد بزرگ است بهتر است از تصمیم برای مهاجرت صرف نظر کنید. وابستگی افرادی که به خانواده خود و شرایط زندگی بسیار وابسته هستند باید از اقدام برای مهاجرت خودداری کنند. حتما شما هم دیده اید افرادی که پس از مدتی که از مهاجرت خود می گذرد با آنکه با شرایط ...
  • واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا در کانادا اولین کودکان کانادایی زیر 12 سال در کانادا واکسن کرونا دریافت کردند. گروهی از کودکان اهل تورنتو اولین کودکانی هستند که در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند. پیش از عرضه عمومی واکسن، 10 کودک در طرح واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با بهداشت عمومی تورنتو و بیمارستان کودکان بیمار  شهر مشارکت کردند. استان های دیگر نیز نوبت دهی واکسن کرونای کودکان را آغاز کره اند. در شهر کبک 8000 کودک در اولین روز رزرو نوبت واکسن ثبت کردند. میزان دوز واکسن برای کودکان یک سوم دوز واکسن برای بزرگسالان است. واکسیناسیون مدارس از 29 نوامبر آغاز ...
  • تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی طبق گزارش ها شهر تورنتو واقع در کشور کانادا، در میان سه کشوربرتر جهان قرار دارد. آنچه که این شهر را در این رتبه بندی با این جایگاه قرار داده است شامل: میانگین دما و بارندگی سالانه تعداد فضاهای سبز و رستوران ها میانگین امید به زندگی متوسط دستمزد ماهانه و سالانه میانگین قیمت ملک است. میانگین امید به زندگی در تورنتو 82 سال است و در این شهر در حدود 7683 رستوران در حال فعالیت است. در اوایل پاییز امسال تورنتو در صدر لیست بهترین شهرهای بلومبرگ بیزینس ویک برای زنان شاغل ...
  • چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا آیا می دانستید: کانادایی‌ها پر مصرف‌ترین کاربران اینترنت هستند. به طور متوسط مردم کانادا روزانه در حدود 3 تا 4 ساعت آنلاین هستند. میانگین سن برای ازدواج اول در کانادا 29 سال برای آقایان و 27 سال برای خانوم‌ها است. میانگین تعداد اعضای هر خانوار در کانادا 2 الی 6 نفر است. تعداد افرادی که برنده جایزه نوبل شده‌اند و کانادایی هستند، 15 نفر هستند. کانادا تحصیل کرده‌ترین کشور جهان است. بیش از 50 درصد جمعیت این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند. میانگین سن در کانادا 41 سال است. بیش از نیمی از جمعیت کانادا ...
  • واکسیناسیون کودکان در کانادا واکسیناسیون کودکان در کانادا طبق گفته دولت کانادا، واکسیناسیون کودکان از روز یکشنبه با تزریق واکسن Pfizer-BioNTech آغاز خواهد شد.  در حدود 2.9 میلیون دوز وارد کانادا شده که طبق آمار و سرشماری برای واکسیناسیون مرحله اول کودکان پنج ساله کافی است. با تایید واکسن Pfizer-BioNTech توسط Health Canada برای کودکان 5 تا 11 نویدبخش سال جدید بسیار متفاوتی برای صدها هزار خانواده بود. Health Canada صبح روز جمعه در بیانیه‌ای خبری گفت: «پس از بررسی علمی کامل و مستقل شواهد، وزارتخانه تشخیص داده است که مزایای این واکسن برای کودکان بین 5 تا 11 سال بیشتر از خطرات آن است.» بهداشت کانادا در ادامه گفت که آزمایشات بالینی نشان ...