کانادا 77
مهاجرت تحصیلی

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. این روش درواقع منطقی ترین و خردمندانه ترین روش برای مهاجرت به هر کشوری است.
فرض کنید همین امروز به شما اجازه اقامت در کانادا داده شده است، اولین نگرانی شما پس از ورود به کانادا، پیدا کردن شغل مناسب است.
پیدا کردن شغل مناسب ممکن نیست، مگر رزومه قوی داشته باشید و دو عامل مهم برای رزومه قوی، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کانادایی است. لذا اولین قدم عاقلانه در مسیر راهیابی و اقامت در کانادا، تقویت زبان انگلیسی (و حتی فرانسوی) و دریافت مدرک کانادایی خواهد بود.
پس چه بهتر که مراحل مربوط به مهاجرت را از ابتدا درست و اصولی شروع کنید، یعنی همان کاری که هر فرد در کشور خودش نیز انجام می دهد؛ ابتدا به زبان آن کشور مسلط شده، سپس درس می خواند و مدرک تحصیلی مناسب را دریافت می کند تا پس از فراغت از تحصیل، بتواند شغل مناسب پیدا کند.
در کانادا نیز روال بر همین اساس است، بدین معنا که شما می توانید اقدام به ثبت نام در یک کالج معتبر نمایید و در صورت نیاز دروس زبان را به عنوان پیش نیاز بگذرانید.
ثبت نام در کالج به شما این فرصت را خواهد داد تا همزمان با تحصیل، به صورت نیمه وقت در کانادا کار کنید (به همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد).
پس از تحصیل نیز حداقل یک سال فرصت کار کردن در کانادا را خواهید داشت و چنانچه کارمند لایقی باشید، قطعا کارفرما به شما پیشنهاد شغلی بلندمدت خواهد داد.
بنابراین در این روش فرصت کافی برای تسلط بر زبان انگلیسی داشته اید و پس از فارغ التحصیلی یک مدرک تحصیلی کانادایی کسب کرده اید، مدتی شغل کانادایی نیمه وقت داشته اید و همسرتان نیز فرصت کسب سابقه کار کانادایی داشته است. همچنین، و به احتمال زیاد، مدتی پس از دریافت مدرک، کار تمام وقت کانادایی و یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی خواهید داشت.
با این پرونده طلایی، کسب اقامت کانادا بسیار ساده خواهد بود.

این روش به لحاظ هزینه های مهاجرت نیز بسیار کم هزینه تر از سایر روش هاست. شما تنها با پرداخت مبلغ 3000 تا 5000 دلار کانادا به وکیل معتمد، می توانید ویزای تحصیلی را دریافت نموده و جهت طی مراحل فوق اقدام نمایید.

پرسش و پاسخ

هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

شرکت های متفاوت، وجوه مختلفی زا طلب می کنند که البته این امر بستگی و به سابقه و نوع عملکرد گذشته آنها دارد. شاید بتوان گفت بطور متوسط برای دریافت ویزای تحصیلی در کالج های دانشگاه مبلغ 4000 دلار دریافت می شود.

اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوم، هزینه های کالج و زندگی در کانادا برای 2 سال تحصیل چقدر خواهد شد؟

شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 17000 دلار کانادا در سال میباشد. هزینه زندگی در کانادا در طی دوران دانشجویی بستگی به عوامل زیادی دارد و ممکن است بین ماهیانه 1400 تا 2000 متفاوت باشد. باید خودتان را برای یک زندگی دانشجویی آماده کنید. اما افرادی که متاهل هستند این امکان را دارند که همسرشان بصورت تمام وقت در کانادا کار کند لذا هزینه های جاری زندگی تامین خواهد شد.

آیا تحصیل در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت به کاناداست؟

بله قطعا تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کاناداست.  

بعد از اتمام دوره تحصیل چه مدت فرصت برای کار پیدا کردن داریم؟

اگز دوره تحصیلی شما بین 9 ماه تا 2 سال باشد به همان میزان طول دوره تحصیلی اجازه دارید در کانادا کار پیدا کنید.

دانشجو چند ساعت در هفته می تونه کار کنه؟

اگر با ویزای دانشجویی به کانادا رفته باشید می توانید بصورت نیمه وقت (هفته ای 20 ساعت) بصورت قانونی کار کنید. اگر متاهل بایشید همسفر شما مجاز خواهد بود از لحظه ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را کسب کند.