کانادا 77
مهاجرت تحصیلی

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. این روش درواقع منطقی ترین و خردمندانه ترین روش برای مهاجرت به هر کشوری است.
فرض کنید همین امروز به شما اجازه اقامت در کانادا داده شده است، اولین نگرانی شما پس از ورود به کانادا، پیدا کردن شغل مناسب است.
پیدا کردن شغل مناسب ممکن نیست، مگر رزومه قوی داشته باشید و دو عامل مهم برای رزومه قوی، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کانادایی است. لذا اولین قدم عاقلانه در مسیر راهیابی و اقامت در کانادا، تقویت زبان انگلیسی (و حتی فرانسوی) و دریافت مدرک کانادایی خواهد بود.
پس چه بهتر که مراحل مربوط به مهاجرت را از ابتدا درست و اصولی شروع کنید، یعنی همان کاری که هر فرد در کشور خودش نیز انجام می دهد؛ ابتدا به زبان آن کشور مسلط شده، سپس درس می خواند و مدرک تحصیلی مناسب را دریافت می کند تا پس از فراغت از تحصیل، بتواند شغل مناسب پیدا کند.
در کانادا نیز روال بر همین اساس است، بدین معنا که شما می توانید اقدام به ثبت نام در یک کالج معتبر نمایید و در صورت نیاز دروس زبان را به عنوان پیش نیاز بگذرانید.
ثبت نام در کالج به شما این فرصت را خواهد داد تا همزمان با تحصیل، به صورت نیمه وقت در کانادا کار کنید (به همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد).
پس از تحصیل نیز حداقل یک سال فرصت کار کردن در کانادا را خواهید داشت و چنانچه کارمند لایقی باشید، قطعا کارفرما به شما پیشنهاد شغلی بلندمدت خواهد داد.
بنابراین در این روش فرصت کافی برای تسلط بر زبان انگلیسی داشته اید و پس از فارغ التحصیلی یک مدرک تحصیلی کانادایی کسب کرده اید، مدتی شغل کانادایی نیمه وقت داشته اید و همسرتان نیز فرصت کسب سابقه کار کانادایی داشته است. همچنین، و به احتمال زیاد، مدتی پس از دریافت مدرک، کار تمام وقت کانادایی و یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی خواهید داشت.
با این پرونده طلایی، کسب اقامت کانادا بسیار ساده خواهد بود.

این روش به لحاظ هزینه های مهاجرت نیز بسیار کم هزینه تر از سایر روش هاست. شما تنها با پرداخت مبلغ 3000 تا 5000 دلار کانادا به وکیل معتمد، می توانید ویزای تحصیلی را دریافت نموده و جهت طی مراحل فوق اقدام نمایید.
این روش مهاجرت برای افرادی توصیه می شود که سن آنها بیش از 35 سال نباشد. چرا که پس از پایان تحصیل در کانادا می توانند به مدت حدود 2 سال مشغول بکار در کانادا شوند و همزمان از طریق اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را در یافت کنند.

امتیازات تحصیل در کانادا

در طول دهه گذشته جمعیت دانشجویان بین الملل در کانادا با شتاب بسیار زیادی رو به افزایش بوده است. با توجه به کیفیت بالای دانشگاه ها و کالج های کانادا و همچنین با توجه به فرصت های شغلی پس از اتمام تحصیل در کانادا افراد بسیار زیادی این کشور را بعنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. علاوه بر قرار داشتن مراکز تحصیلی کانادا در رتبه های برتر دنیا ویژگی بسیار مهم دیگری نیز تحصیل در این کشور را از سایر نقاط جهان متمایز می کند. کشور کانادا کشوری امن و مطمئن است که بر اساس تحمل، تنوع و عدم تبعیض بنا شده است. بدین معنا که دانشجویان بین الملل احساس نخواهند کرد که بعنوان شهروند درجه دوم در این کشور اقامت دارند. اگر از یک کانادایی بپرسید شما کانادایی هستید عمدتا با این پاسخ مواجه خواهید شد که ما کانادایی اصیل در این کشور نداریم و اکثر شهروندان این کشور بعنوان مهاجر به کانادا وارد شده اند.
تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی فواید فراوانی دارد. از برنامه های دانشگاهی برای ادغام طیف گسترده دانشجویان و علوم دانشگاهی تا برنامه هایی که این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا با آشنایی و بر قراری ارتباط به محیط کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی بتوانند جذب بازار کار کانادا شوند. کانادا در این زمینه شهرتی جهانی دارد این در حالیست که کانادا هم چنان در جهت تسهیل ورود دانش آموزان و دانشجویان بین المللی گام بر می دارد.
برنامه آموزش و ارتقاء زبان انگلیسی در دانشگاه ها و کالج ها از دیگر برنامه های مهم در دانشگاه ها و کالج های کاناداست. این کار ضمن ارتقاء سطح تحصیلی دانشجو و امکان جذب در بازار کار را نیز تسهیل می نماید. به دانشجویان بین الملل در کانادا اجازه داده می شود به مدت 20 ساعت در هفته به کار نیمه وقت مشغول باشند و طبیعی ست که کار نیمه وقت بخشی از هزینه های تحصیل این دانشجویان را پوشش خواهد داد. پس از اتمام تحصیل دانشجویان به مدت 6 ماه فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنند و به مدت حدود 2 سال می توانند در کانادا به کار تمام وقت مشغول شوند. که این تاثیر مهمی در پرونده اقامت دائم دانشجویان بین المللی در کانادا خواهد داشت.
شهرت کانادا بعنوان یک مقصد در کلاس جهانی برای دانشجویان بین المللی همچنان در حال رشد است. اتباع خارجی که به دنبال محیط جدید برای ادامه تحصیل هستند و یا افرادی که به دنبال زندگی جدید در یک کشور مرفه هستند، قطعا می بایست تحصیل در کانادا را در نظر داشته باشند.

 

پرسش و پاسخ

سلام وقت بخیر بنده ویزا و احازه تحصیل از کانادا رو دارم ضمن اینکه باردار هستم، همسرم هم اجازه کار گرفته منتها بنده چند ماه بعد از ورود وضع حمل خواهم کرد،خواستم بدونم بعد از ورودم و گرفتن بیمه دانشجویی هزینه زایمان به چه صورت خواهد بود؟ و اگر بعد ار زایمان اگه مجبور بشم از دانشگاه انصراف بدم و برگردم ایران، مدتی بعد، از طریق کار همسرم میشه مجدد اقدام کنیم؟ برای مهاجرت به کانادا؟ یعنی به عنوان همراه بچه اقدام کنیم و به ما احازه ی کار بدن؟

درود، پذیرش یا عدم پذیرش هزینه های زایمان توسط بیمه دانشجویان بسته به شهری که در آن تحصیل می کنید و شرایط بارداری متفاوت است. / به عنوان همراه بچه اصلا اجازه کار نخواهید داشت. / اگر ویزای تحصیلر کانادا را دارید بهترین و قطعی ترین راه برای اقامت کانادا ادامه تحصیل شماست. (فرصتی را که در دست دارید را به امید اگر و اما از دست ندهید.)

با سلام من پذیرش دانشگها از کانادا را دارم . یه دلیل هزینه های بالای ناباروری در کانادا ، میخواستم در ایران باردار بشم و با ویزای دانشجویی وارد کانادا بشم. میخواستم بپرسم هزینه ها ی زایمان برای دانشجویی با شرایط من که در ایران باردار شدم به چه صورت می باشد؟ اگر در کانادا کار پارت تایم داشته باشم آیا برای هزینه های زایمان بیمه می شوم؟

سلام وقت بخیر شرایط بیمه درمان دانشجوی بین الملل در استانها و دانشگاه های یا کالج های مختلف در کانادا متفاوت است. چنانچه قبل از دریافت کارت بیمه باردار باشید، زایمان شما معمولا تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی نخواهد بود. از سوی دیگر در شرایط اضطراری ، تمام استانها و مناطق خدمات رایگان ارائه می دهند ، حتی اگر بیمار کارت بهداشت دولتی نداشته باشد. با این حال ، ممکن است محدودیت های قابل توجهی در خدمات ارائه شده برای شما بوجود داشته باشد.  

هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

شرکت های متفاوت، وجوه مختلفی زا طلب می کنند که البته این امر بستگی و به سابقه و نوع عملکرد گذشته آنها دارد. شاید بتوان گفت بطور متوسط برای دریافت ویزای تحصیلی در کالج های دانشگاه مبلغ 4000 دلار دریافت می شود.

اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوم، هزینه های کالج و زندگی در کانادا برای 2 سال تحصیل چقدر خواهد شد؟

شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 17000 دلار کانادا در سال میباشد. هزینه زندگی در کانادا در طی دوران دانشجویی بستگی به عوامل زیادی دارد و ممکن است بین ماهیانه 1400 تا 2000 متفاوت باشد. باید خودتان را برای یک زندگی دانشجویی آماده کنید. اما افرادی که متاهل هستند این امکان را دارند که همسرشان بصورت تمام وقت در کانادا کار کند لذا هزینه های جاری زندگی تامین خواهد شد.

آیا تحصیل در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت به کاناداست؟

بله قطعا تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کاناداست.  

بعد از اتمام دوره تحصیل چه مدت فرصت برای کار پیدا کردن داریم؟

اگز دوره تحصیلی شما بین 9 ماه تا 2 سال باشد به همان میزان طول دوره تحصیلی اجازه دارید در کانادا کار پیدا کنید.

دانشجو چند ساعت در هفته می تونه کار کنه؟

اگر با ویزای دانشجویی به کانادا رفته باشید می توانید بصورت نیمه وقت (هفته ای 20 ساعت) بصورت قانونی کار کنید. اگر متاهل بایشید همسفر شما مجاز خواهد بود از لحظه ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را کسب کند.

اخبار ویژه

  • تحصیل رایگان در کانادا تحصیل رایگان در کانادا موسسه تحقیقاتی  IRIS به تازگی اعلام کرده که شهریه دیگر معنایی ندارد و برای حذف آن پیشنهاداتی را اعلام کرده است. بر این اساس از مدیریت دانشگاه کبک خواسته شده تا در راستای رایگان کردن تحصیل اولین قدم را بردارد و اولین مرکزی باشد که به سمت آموزش رایگان حرکت می‌کند.  هزینه سنگین شهریه چیزی جز فشار اقتصادی بر روی دانشجویان ندارد همین امر سبب می‌شود تا در سالهای آینده افراد کمتری به سمت تحصیل بروند.  در مثالی که این محققان زده اند تحصیل در فرانسه و تحصیل در اسکاندیناوی اشاره کرده اند و موفقیت آنها را در این زمینه ...
  • دریافت اقامت دائم کانادا دریافت اقامت دائم کانادا دانشگاه های برتر کانادا که تحصیل در آنها موقعیتی برای اقامت دائم کاناداست: دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون آلبرتا : با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 99 دانشگاه کوئینز در شهر کینگستون انتاریو: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 101 تا 110 دانشگاه کلگری در شهر کلگری انتاریو: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 131 تا 140 دانشگاه مونترآل در شهر مونترال کبک: با رتبه جهانی کاریابی فارغ التحصیلان 191 تا 200 انتخاب شما کدام دانشگاه است؟ آیا تجریه تحصیل در این دانشگاه ها را داشته اید؟   ...
  • 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی 5 دانشگاه برتر کانادا در سطح جهانی کشور کانادا از لحاظ کیفیت آموزش جزو کشورهای مطرح است که توانستند رتبه‌های بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف در سطح جهان کسب کنند. این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه تورنتو در رتبه 22 دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه 44 دانشگاه مک گیل در رتیه 73 دانشگاه مک مستر در رتبه 90 دانشگاه آلبرتا در رتبه 92 انتخاب شما کدام دانشگاه است؟ ...
  • مزایای حساب سپرده تحصیلی مزایای حساب سپرده تحصیلی مزایای حساب سپرده تحصیلی: این حساب از بدو تولد تا سن 36 سالگی باز خواهد ماند برای هزینه‌های تحصیل و دانشگاه فرزندان نیز می‌توان از این حساب پس انداز کرد. اگر تا قبل از 17 سالگی اقدام به افتتاح حساب کنید دولت کانادا 20 درصد تا سقف 500 دلار در سال و 7200 دلار در طول زندگی فرد به این حساب واریز خواهد کرد. در حال حاضر حداکثر میزان این مبلغ 50 هزار دلار است. مالیات بر این حساب بسیار کم است و اگر فردی جزو خانواده های کم درآمد باشد از طرف دولت مبلغ بیشتری دریافت خواهد کرد. این ...
  • تحصیل در مدارس ابتدایی تحصیل در مدارس ابتدایی از شروط لازم برای ثبت نام در مدارس ابتدایی کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد: داشتن ویزای معتبر که شامل پدر یا مادر و یا خود دانش آموز می شود. در واقع با دارا بودن ویزای توریستی نمیتوانید در مقطع ابتدایی تحصیل کنید. همراه داشتن طی مدت تحصیل دانش آموز پدر یا مادر و یا قیم قانونی دانش آموز باید او را در کانادا همراهی کند. نکته مهم اینجاست که در صورتی که دانش آموز ویزا داشته باشد می تواند برای دریافت ویزای سرپرستان خود درخواست بدهد. تمکن مالی: والدین و یا سرپرستان قانونی دانش آموز باید بتوانند اثبات ...
  • چرا کالج های کانادا محبوب اند؟ چرا کالج های کانادا محبوب اند؟ یکی از روش های کسب ویزای کانادا، مهاجرت به قصد تحصیل است. از آنجایی که گرفتن ویزای تحصیلی آسان تر از قبل شده تقاضا برای آن نیز بیشتر از پیش شده است. در ادامه به چند مزیت تحصیل در کالج های کانادا خواهیم پرداخت. در ادامه همراه ما باشید: از آنجایی که کالج های کانادا دوره های فشرده زبان برگزار می کنند برای تحصیل در کالج ها نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. نکته ای که مهاجرین بدان بیشترین اهمیت را می دهند هزینه هاست که در مقایسه با دیگر کشورها هزینه های کمتری را دارد. خوب است بدانید ثبت ...
  • ویزای توریستی کانادا چه مزایایی دارد؟ ویزای توریستی کانادا چه مزایایی دارد؟ از مزایای دریافت ویزای توریستی کانادا می توان به موارد ذیل اشاره کرد: امکان سفر به صورت نامحدود به کانادا تا زمان دارا بودن اعتبار پاسپورت شما امکان سرمایه گذاری در کانادا از طریق بازار مسکن امکان اجاره ملک در کانادا امکان اجاره دادن ملکی که خریداری شده امکان افتتاح حساب بانکی امکان ثبت نام فرزندان زیر 18 سال در مدارس معتبر امکان حضور در مصاحبه های شغلی امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امکان اخذ جاب آفر ...
  • پس از پذیرش تحصیلی کانادا چه باید کرد؟ پس از پذیرش تحصیلی کانادا چه باید کرد؟ در اکثر وبسایت ها در مورد کارهایی که باید قبل از پذیرش در دانشگاه انجام بدهیم مفصل صحبت شده اما اهمیت کارهایی که پس از پذیرش در دانشگاه باید انجام شود کمتر از پروژه قبل از پذیرش نیست. بیایید به اختصار این موارد را بررسی کنیم: دریافت ویزا کشورهای مختلف جهت دریافت ویزا مدارک متفاوتی را نیز نیاز دارند پس در مرحله اول باید لیست مدارک را آماده کنید و برای دریافت وقت سفارت اقدام کنیم در مورد کشور کانادا پس از آن که مدارک ویزا را را در سامانه ثبت کردید برای گرفتن وقت بایومتریک باید اقدام کنید نکته ...
  • مشاغل کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاه مشاغل کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاه مشاغل کانادایی بدون نیاز به مدرک دانشگاهی جالب است بدانید گروهی از مشاغل در کانادا وجود دارند که برای ورود به آنها نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند. همراه ما باشید: مشاور املاک این شغل با متوسط در آمد ساعتی 46 دلار در استان های انتاریو و بریتیش کلمبیا می تواند برای شما با موفقیت زیادی همراه باشد. برقکاری در استان کبک بیشترین درآمد برای این شغل تخمین زده شده و متوسط درآمد ساعتی 30 دلار را به همراه دارد. جوشکاری در منطقه آلبرتا با متوسط درآمد ساعتی 25.5 دلار می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. رانندگی کامیون در آلبرتا با ...
  • بورسیه کانادا بورسیه کانادا بورسیه کانادا شرایط دریافت تخفیف شهریه یا همان فاند کانادا را با هم بررسی خواهیم کرد. همان طور که میدانید کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های مختلف است و به همین دلیل در مقاطع مختلفی نیز شامل بورسیه می شود. شرایط اخذ بورسیه در دوره کارشناسی: حداقل معدل: 17 حداقل مدرک آیلتس:6.5 داشتن سابقه پژوهشی دانش آموزی و شرکت در المپیادها سابقه کارآموزی در رشته مورد نظر قبولی در آزمون SAT خوب است بدانید امکان شهریه رایگان در مقطع کارشناسی بسیار کم است. اما شرایط اخذ بورسیه در ارشد و دکتری به چه صورت ...