کانادا 77
مهاجرت تحصیلی

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. این روش درواقع منطقی ترین و خردمندانه ترین روش برای مهاجرت به هر کشوری است.
فرض کنید همین امروز به شما اجازه اقامت در کانادا داده شده است، اولین نگرانی شما پس از ورود به کانادا، پیدا کردن شغل مناسب است.
پیدا کردن شغل مناسب ممکن نیست، مگر رزومه قوی داشته باشید و دو عامل مهم برای رزومه قوی، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کانادایی است. لذا اولین قدم عاقلانه در مسیر راهیابی و اقامت در کانادا، تقویت زبان انگلیسی (و حتی فرانسوی) و دریافت مدرک کانادایی خواهد بود.
پس چه بهتر که مراحل مربوط به مهاجرت را از ابتدا درست و اصولی شروع کنید، یعنی همان کاری که هر فرد در کشور خودش نیز انجام می دهد؛ ابتدا به زبان آن کشور مسلط شده، سپس درس می خواند و مدرک تحصیلی مناسب را دریافت می کند تا پس از فراغت از تحصیل، بتواند شغل مناسب پیدا کند.
در کانادا نیز روال بر همین اساس است، بدین معنا که شما می توانید اقدام به ثبت نام در یک کالج معتبر نمایید و در صورت نیاز دروس زبان را به عنوان پیش نیاز بگذرانید.
ثبت نام در کالج به شما این فرصت را خواهد داد تا همزمان با تحصیل، به صورت نیمه وقت در کانادا کار کنید (به همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد).
پس از تحصیل نیز حداقل یک سال فرصت کار کردن در کانادا را خواهید داشت و چنانچه کارمند لایقی باشید، قطعا کارفرما به شما پیشنهاد شغلی بلندمدت خواهد داد.
بنابراین در این روش فرصت کافی برای تسلط بر زبان انگلیسی داشته اید و پس از فارغ التحصیلی یک مدرک تحصیلی کانادایی کسب کرده اید، مدتی شغل کانادایی نیمه وقت داشته اید و همسرتان نیز فرصت کسب سابقه کار کانادایی داشته است. همچنین، و به احتمال زیاد، مدتی پس از دریافت مدرک، کار تمام وقت کانادایی و یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی خواهید داشت.
با این پرونده طلایی، کسب اقامت کانادا بسیار ساده خواهد بود.

این روش به لحاظ هزینه های مهاجرت نیز بسیار کم هزینه تر از سایر روش هاست. شما تنها با پرداخت مبلغ 3000 تا 5000 دلار کانادا به وکیل معتمد، می توانید ویزای تحصیلی را دریافت نموده و جهت طی مراحل فوق اقدام نمایید.
این روش مهاجرت برای افرادی توصیه می شود که سن آنها بیش از 35 سال نباشد. چرا که پس از پایان تحصیل در کانادا می توانند به مدت حدود 2 سال مشغول بکار در کانادا شوند و همزمان از طریق اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را در یافت کنند.

امتیازات تحصیل در کانادا

در طول دهه گذشته جمعیت دانشجویان بین الملل در کانادا با شتاب بسیار زیادی رو به افزایش بوده است. با توجه به کیفیت بالای دانشگاه ها و کالج های کانادا و همچنین با توجه به فرصت های شغلی پس از اتمام تحصیل در کانادا افراد بسیار زیادی این کشور را بعنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. علاوه بر قرار داشتن مراکز تحصیلی کانادا در رتبه های برتر دنیا ویژگی بسیار مهم دیگری نیز تحصیل در این کشور را از سایر نقاط جهان متمایز می کند. کشور کانادا کشوری امن و مطمئن است که بر اساس تحمل، تنوع و عدم تبعیض بنا شده است. بدین معنا که دانشجویان بین الملل احساس نخواهند کرد که بعنوان شهروند درجه دوم در این کشور اقامت دارند. اگر از یک کانادایی بپرسید شما کانادایی هستید عمدتا با این پاسخ مواجه خواهید شد که ما کانادایی اصیل در این کشور نداریم و اکثر شهروندان این کشور بعنوان مهاجر به کانادا وارد شده اند.
تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی فواید فراوانی دارد. از برنامه های دانشگاهی برای ادغام طیف گسترده دانشجویان و علوم دانشگاهی تا برنامه هایی که این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا با آشنایی و بر قراری ارتباط به محیط کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی بتوانند جذب بازار کار کانادا شوند. کانادا در این زمینه شهرتی جهانی دارد این در حالیست که کانادا هم چنان در جهت تسهیل ورود دانش آموزان و دانشجویان بین المللی گام بر می دارد.
برنامه آموزش و ارتقاء زبان انگلیسی در دانشگاه ها و کالج ها از دیگر برنامه های مهم در دانشگاه ها و کالج های کاناداست. این کار ضمن ارتقاء سطح تحصیلی دانشجو و امکان جذب در بازار کار را نیز تسهیل می نماید. به دانشجویان بین الملل در کانادا اجازه داده می شود به مدت 20 ساعت در هفته به کار نیمه وقت مشغول باشند و طبیعی ست که کار نیمه وقت بخشی از هزینه های تحصیل این دانشجویان را پوشش خواهد داد. پس از اتمام تحصیل دانشجویان به مدت 6 ماه فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنند و به مدت حدود 2 سال می توانند در کانادا به کار تمام وقت مشغول شوند. که این تاثیر مهمی در پرونده اقامت دائم دانشجویان بین المللی در کانادا خواهد داشت.
شهرت کانادا بعنوان یک مقصد در کلاس جهانی برای دانشجویان بین المللی همچنان در حال رشد است. اتباع خارجی که به دنبال محیط جدید برای ادامه تحصیل هستند و یا افرادی که به دنبال زندگی جدید در یک کشور مرفه هستند، قطعا می بایست تحصیل در کانادا را در نظر داشته باشند.
 

پرسش و پاسخ

با سلام من پذیرش دانشگها از کانادا را دارم . یه دلیل هزینه های بالای ناباروری در کانادا ، میخواستم در ایران باردار بشم و با ویزای دانشجویی وارد کانادا بشم. میخواستم بپرسم هزینه ها ی زایمان برای دانشجویی با شرایط من که در ایران باردار شدم به چه صورت می باشد؟ اگر در کانادا کار پارت تایم داشته باشم آیا برای هزینه های زایمان بیمه می شوم؟

سلام وقت بخیر شرایط بیمه درمان دانشجوی بین الملل در استانها و دانشگاه های یا کالج های مختلف در کانادا متفاوت است. چنانچه قبل از دریافت کارت بیمه باردار باشید، زایمان شما معمولا تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی نخواهد بود. از سوی دیگر در شرایط اضطراری ، تمام استانها و مناطق خدمات رایگان ارائه می دهند ، حتی اگر بیمار کارت بهداشت دولتی نداشته باشد. با این حال ، ممکن است محدودیت های قابل توجهی در خدمات ارائه شده برای شما بوجود داشته باشد.  

هزینه دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

شرکت های متفاوت، وجوه مختلفی زا طلب می کنند که البته این امر بستگی و به سابقه و نوع عملکرد گذشته آنها دارد. شاید بتوان گفت بطور متوسط برای دریافت ویزای تحصیلی در کالج های دانشگاه مبلغ 4000 دلار دریافت می شود.

اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوم، هزینه های کالج و زندگی در کانادا برای 2 سال تحصیل چقدر خواهد شد؟

شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 17000 دلار کانادا در سال میباشد. هزینه زندگی در کانادا در طی دوران دانشجویی بستگی به عوامل زیادی دارد و ممکن است بین ماهیانه 1400 تا 2000 متفاوت باشد. باید خودتان را برای یک زندگی دانشجویی آماده کنید. اما افرادی که متاهل هستند این امکان را دارند که همسرشان بصورت تمام وقت در کانادا کار کند لذا هزینه های جاری زندگی تامین خواهد شد.

آیا تحصیل در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت به کاناداست؟

بله قطعا تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کاناداست.  

بعد از اتمام دوره تحصیل چه مدت فرصت برای کار پیدا کردن داریم؟

اگز دوره تحصیلی شما بین 9 ماه تا 2 سال باشد به همان میزان طول دوره تحصیلی اجازه دارید در کانادا کار پیدا کنید.

دانشجو چند ساعت در هفته می تونه کار کنه؟

اگر با ویزای دانشجویی به کانادا رفته باشید می توانید بصورت نیمه وقت (هفته ای 20 ساعت) بصورت قانونی کار کنید. اگر متاهل بایشید همسفر شما مجاز خواهد بود از لحظه ورود به کانادا اجازه کار تمام وقت را کسب کند.

اخبار ویژه

  • درخشش در رقابت یونسکو درخشش در رقابت یونسکو پس از پیروزی در رقابت یونسکو ، کودک 11 ساله اهل ویکتوریا کتاب زبان کواکوالا را منتشر می کند. یک کودک 11 ساله از ویکتوریا برنده یک مسابقه بین المللی است که توسط یونسکو برگزار شد داستان آدلین سوفی نیومن تینگ در جستجوی زبان درباره دو دوست است که در زبان کواکاوالا واژه هایی را جستجو می کنند. نیومن تینگ کواکواکواواک و ساحل سالیش و همچنین انگلیسی ، ایرلندی و اسکاتلندی از طرف پدرش است. در داستان نیومن تینگ ، دو کودک ملاقات می کنند و با کلاغ و گرگ صحبت می کنند تا بفهمند چگونه می توانند محیط زیست ...
  • شغل های پردرآمد در کانادا شغل های پردرآمد در کانادا هرکسی در هر جایی برای اینکه شغلی را برای خود انتخاب کند باید گزینه هایی را بسنجد. اینکه این شغلی که میخواهم در آن به فعالیت بپردازم نیاز به آموزش دارد؟ اگر نیاز به آموزش دارد چقدر طول میکشد؟ اصلا به این شغل علاقه دارم؟ و در کنار تمام سوالاتی که باید از خود بپرسید مهم ترین آن در دنیای امروزی میزان درآمد شغلی است که میخواهیم شروع کنیم پس برای یافتن شغل مناسب نیاز به تحقیق و وقت گذاشتن است و این قضیه در کانادا هم صدق میکند. در اینجا ما دو شغلی که درآمد بسیار بیشتری نسبت به ...
  • موزه ی سلطنتی قبل از میلاد در کانادا موزه ی سلطنتی قبل از میلاد در کانادا موزه ی سلطنتی قبل از میلاد طبیعتا هیچ چیز مانند قدم زدن در سالن های عظیم و باشکوه موزه ها که در جای و جای آن آثار هنری که برای صدها سال و حتی هزاران سال پیش است قرار دارد نیست. شما با رفتن به موزه میتوانید در زمان سفر کنید و چند ساعتی در هنر و خلاقیت جهانیان غوطه ور شوید و همچنین آگاهیه خود را از جهانی که در آن زندگی میکنیم بیشتر میکنید که بشر از چه جایی به اینجا رسیده است. در کانادا بیش از 2000 موزه وجود دارد و هرکدام از این موزه ها داستان ...
  • دردسرهای دانشجویان بین الملل دردسرهای دانشجویان بین الملل دانشجویان با تغییر شرایط سفر در شرایط پاندمی ، قرنطینه با تأخیر مجوز ورود به کانادا روبرو هستند ​پس از گذشت بیش از یک سال از یادگیری عمدتاً مجازی به دلیل همه گیری COVID-19 ، بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا آماده می شوند تا پاییز امسال درهای خود را برای کلاس های حضوری باز کنند. برخی از دانشجویان بین المللی می گویند که موانع بزرگی را برای بازگشت به دانشگاه در میان محدودیت های سفر مرتبط با همه گیری پشت سر گذاشته اند. آنها می گویند یادگیری آنلاین یک راه حل ضروری در این میان بود اما ...
  • رشته ی مهندسی در کانادا رشته ی مهندسی در کانادا رشته ی مهندسی در کانادا با در آوردن سابقه و همچنین با جمع آوری اعداد و اطلاعات میتوان به این نتیجه رسید که رشته ی مهندسی جز پرطرفدار ترین رشته ها در کانادا محسوب میشود و حتی میتوان بعد از رشته ی پزشکی آن را به راحتی در رتبه ی دوم قرار داد. این رشته همانند رشته ی پزشکی در سرتاسر دنیا علاقه مندان زیادی دارد و بسیاری از مردم برای تحصیل این رشته ی پر درآمد را انتخاب میکنند.همچنین با این رشته میتوان فرصت شغلی زیادی داشته باشید چون بسیار زیرمجموعه ی گسترده ای دارد و میتوان در هر ...
  • رشته محبوب دانشگاه های کانادا(2) رشته محبوب دانشگاه های کانادا(2) علوم کاربردی یکی دیگر از رشته هایی که در کانادا بسیار پرطرفدار است (نه با اندازه ی پزشکی) و علوم کاربردی است.جالبیه این رشته این میباشد که در حقیقت علوم کاربردی به دو رشته اشاره دارد.یکی علم کاربردی و دیگری علم محض. علم کاربردی بر فناوری و مهندسی متمرکز است این در حالی است که علم محض برنظریه ها متمرکز است و بیشتر کار آزمایشگاهی میباشد.این رشته در جهان بسیار متقاضی دارد و رو به رشد میباشد و همه به آن نیاز دارند چون جهان به سمت ایده های نو و جدید حرکت میکند اما توقع این را نداشته باشید ...
  • رشته محبوب دانشگاه های کانادا(1) رشته محبوب دانشگاه های کانادا(1) محبوبترین رشته ی دانشگاهی در کانادا چیست؟ بهداشتی و پزشکی میتوان گفت که در بیشتر کشورها پزشکی از محبوبترین رشته های دانشگاهی است و جای تعجب ندارد که در کانادا هم رشته ی بهداشتی و پزشکی جزو محبوبترین رشته های دانشگاهی باشد.با تحقیقاتی که صورت گرفته متوجه شده ایم که درصد کسانی که پزشکی میخوانند بیشتر برای رسیدن به یک تخصص است و تخصص های پزشکی هم بسیار پرطرفدار است. همه میدانیم که این رشته ی تحصیلی بخاطر درآمد زیاد و موقعیت شغلی عالی است که در سرتاسر جهان اینقدر محبوب است.بسیاری از دانشجویان وقتی تحصیلات خود را آغاز میکنند ...
  • دانشگاه های زیبای کانادا را می شناسید؟ دانشگاه های زیبای کانادا را می شناسید؟ دانشگاه بریتیش کلمبیا محوطه ی این دانشگاه زیبا یعنی دانشگاه بریتیش کلمبیا از 3 جهت با جنگل های زیبا که پر از درختان بلند و سرسبز است و از جهت دیگر با دریا در ارتباط است بنابراین دانشجویان از طبیعت دور نیستند و در فضای زنده ای درحال تحصیل هستند برعکس بسیاری از دانشگاه هایی که فضایی مرده دارند و تاثیر بدی روی دانشجویان میگذارد. دانشگاه کوئینز این دانشگاه قدیمی و زیبا در سال 1841 به دست ملکه ویکتوریا تاسیس شده است و تا به الان در حال فعالیت است.این دانشگاه حتی قدیمی تر از کشور کانادا است.این دانشگاه ها ...
  • تحصیل در کانادا تحصیل در کانادا در کانادا استان های انتاریو ، نیوفاندلند و لابرادور ، آلبرتا ، مانیتوبا ، نوا اسکوشیا ، کبک ، بریتیش کلمبیا ، ساسکاچوان ، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد کانادا مسئول عملیات آموزش یا تحصیلات عالی هستند. اگرچه هر استانی میتواند مدل و روش خود را داشته باشد و در مدیریت سیستم آموزشی عالی کمی متفاوت باشد با بقیه اما شباهت های زیادی هم با هم دارند که همین امر میتواند کمک کند به دانشجویانی که برنامه ریزی میکنند برای تحصیل در کانادا تا بتوانند شناخت بهتری از سیستم آموزشی کشور داشته باشند به عنوان مثال همه ی دانشگاه ها ...