کانادا 77

[TOP]

اکسپرس اینتری ( express entry ) کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری
امروزه مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری یکی از روش های محبوب بوده که این نوع از مهاجرت، در سال ۲۰۱۵تصویب و به اجرا درآمد. اکسپرس اینتری سیستمی جامع و آنلاین، برای دریافت اقامت دائم در کانادا می باشد؛ که به دلیل امتیازات و موقعیت خوب، افراد زیادی به دنبال کسب امتیاز برای مهاجرت هستند. این سیستم براساس قوانین و شرایط مختص به خود، امکان مهاجرت را برای شما مهیا می‌کند. این راهکار در اصل، جایگزین روش قدیمی شده؛ که توجه اشخاص زیادی را به خود جلب کرده است. این سیستم همگانی بوده و شامل تمامی افراد می‌شود؛ چه آنهایی که در خاک کانادا زندگی می‌کنند و چه افرادی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند و همچنین کاملا آنلاین و در کمترین زمان انجام می شود. افرادی که در اکسپرس اینتری قبول شده دعوتنامه دریافت می‌کنند و حداکثر تا ۶ ماه می‌توانند، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. آمار به دست آمده در سال های اخیر حاکی از آن است؛ که در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۷ هزار دعوتنامه، فرستاده شده است.

اکسپرس اینتری در مجموع شامل چه کسانی شده و نیازه به چه شرایطی دارد؟
 نیروی انسانی متخصص برای کار
 نیروی کار ماهر و توانا
 نیروی با تجربه برای کار در کانادا

1. داشتن تجربه کار، به صورت حرفه‌ای : در این مرحله منظور از تجربه کاری، داشتن سابقه، در یکی از مشاغل طبقه بندی شده در کانادا می‌باشد. افراد واجد شرایط باید اثبات کنند که تمامی وظایف خود را بر اساس بیانیه شغلی، که طبق قانون کاری کانادا است را، به خوبی انجام می‌دهند. در مجموع این مشاغل ، شامل پست‌های مدیریتی، فنی و مهندسی و آکادمیک می‌شود.

2. مهارت در زبان : برای گرفتن امتیاز بیشتر و افزایش شانس ، در این پرونده مهاجرتی باید، حداقل نمره‌ی زبان را دریافت کنید. این نمره‌ها به سه دسته تقسیم شده که 8 نمره برای شنیداری، 7 نمره برای گفتاری و بقیه برای نوشتن است.

3. میزان تحصیلات : به طور کلی تحصیلات در کانادا، شامل دوره‌های متوسطه، آکادمیک می‌باشد؛ برای مهاجران، قانون ثابتی برای تحصیلات وجود ندارد؛ اما هر چقدر، میزان تحصیلات بالاتر باشد به همان اندازه بر روی امتیاز و شانس قبولی شما تاثیر می‌گذارد.

4. توانایی مالی : افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ در مرحله‌ی اول، باید توانایی مالی خود را برای زندگی خود و خانواده به دولت کانادا ثابت کنند. اما فقط در دو حالت نیازی به گذراندن این مراحل نبوده؛ یک این که اجازه کار رسمی از طرف دولت در کانادا داشته باشید و یا پیشنهاد کار از طرف کارفرمای معتبر کانادا دریافت کرده باشید.

اکسپرس اینتری
برنامه‌های مربوط به اکسپرس اینتری در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا برای به دست آوردن شرایط لازم ، در یکی از گروه‌های فدرال قرار می‌گیرند. در اصل متقاضیان از طریق ، این برنامه‌ها در فدرال قرار گرفته؛ که اکسپرس اینتری کانادا، برنامه‌ای برای کنترل و مدیریت این سه گروه می‌باشد.

برنامه تجربه : تمرکز این برنامه، در اصل بر روی افرادی است؛ که سابقه کار در کانادا داشته و برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرده اند.
برنامه فدرال اسکلید تریدرز : این برنامه مختص افرادی است، که مدرک دانشگاهی ندارند؛ ولی به طور ماهرانه مشاغل حرفه‌ای را گذارنده‌اند و تجربه و سابقه کار ، در این زمینه دارند.
برنامه فدرال اسکلیدورکر : این سیستم جزء برنامه‌های مهاجرتی بوده که معیار سنجش این برنامه با بقیه روش‌ها متفاوت تر است و امتیاز لازم برای ورود به مراحل بعد، در این برنامه 67 می‌باشد. این رتبه بندی با توجه به معیارهای مختلف مانند تحصیلات، سن و سابقه صورت می‌گیرد؛ که پس از عبور از استخر می‌توانید اقامت دائم بگیرید.

اکسپرس اینتری
معیار و نحوه محاسبه‌ی، امتیاز در استخر اکسپرس اینتری
در این مرحله پس از ثبت نام، باید وارد استخر (pool) شوید؛ تا حداکثر امتیاز لازم را بدست آورید. مجموع امتیازات 1200 بوده که 600 امتیاز مختص به خود فرد است و 600 امتیاز دیگر، شامل پیشنهادهای کاری در کانادا می‌شود. شما در نهایت بر اساس TCRS اگر امتیاز حداکثر را بدست آورید و جزء برتر ها باشید ؛ برای شما دعوتنامه ارسال شده و یا از طرف ، کارفرمای معتبر دعوت به کار می‌شوید.
معیارهای اصلی فردی برای مهاجرت : زبان، سن، تجربه و تحصیلات بوده که افراد مجرد، در این مرحله می‌توانند حداکثر 500 امتیاز کسب کنند و برای افراد متاهل این امتیاز 460 می‌باشد. در بخش امتیازات مربوط به تحصیلات ، حداکثر امتیاز برای متاهل‌ها 140 و برای مجردها 150 می‌باشد. امتیازات مربوط به زبان نیز، بر اساس CLB برای زبان انگلیسی و NCLC برای زبان فرانسوی تعریف شده‌است؛ که برای محاسبه و تبدیل نمرات خود به شاخص مربوط ، باید از نمرات آیلتس و TEF که در مراحل اولیه قرار داشت؛ استفاده کنید.
معیار امتیاز به همسر: یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی امتیازها، مربوط به همسر فرد متقاضی بوده که نمره زبان و تحصیلات او نیز بر روی امتیازات نهایی تاثیر گذار است و حداکثر امتیاز ی که می‌توان از طریق همسر به دست آورد 25 امتیاز است.
معیار ترکیب مهارت‌ها: در این مرحله ، تمامی ویژگی‌های افراد ترکیب شده و به طور کلی به آن‌ها امتیاز داده می‌شود. این قسمت برای اشخاصی که از مهارت فراوانی برخوردار هستند؛ طراحی شده‌است.
اکسپرس اینتری
مراحل مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری
1. ارسال فرم اطلاعات برای تقاضای اقامت در کانادا:
در این قسمت باید در سایت رسمی مهاجرت کانادا ثبت نام کنید و به طور آنلاین ، پرونده تشکیل داده و اطلاعات مربوطه را پاسخ دهید. تمامی اطلاعات باید دقیق و درست باشد. در صورت عدم واقعیت، 5 سال از مهاجرت به کانادا محروم می‌شوید.

2. تهیه مدارک مورد:
باید مدارک لازم برای مهاجرت مانند مدارک تحصیلی، مدرک دعوت به کار(در صورت داشتن دعوتنامه‌ی مربوط به کارفرما)، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات تکمیلی پزشکی و اثبات توانایی مالی

3. فرستادن اطلاعات مربوط برای بررسی اکسپرس اینتری :
در این بخش پروفایل خود را ساخته و اطلاعات مربوط به خود را وارد می‌کنید و در نهایت سیستم از این طریق شما را وارد استخر می‌کند؛ که همه‌ی افراد متقاضی، در این بخش قرار می‌گیرند.

4. دریافت دعوتنامه برای مهاجرت : در این مرحله ، در صورت کسب امتیاز قبولی باید، منتظر رسیدن دعوتنامه‌ی خود باشید و پس از دریافت دعوتنامه ، تنها 60 روز وقت دارید؛ تا درخواست اقامت را دائمی کنید.
.
.
فرم زیر را بدقت تکمیل نمایید تا امتیاز شما دقیقا منطبق با معیار رتبه بندی جامع کانادا CRS که مبنای ورود به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری می باشد محاسبه گردد.
معیارهای رتبه بندی جامع (CRS) - اکسپرس اینتری
[BOTTOM]
قبول قوانین و محاسبه امتیاز تکمیل و ارسال این فرم به منزله آگاهی و قبول داشتن موارد زیر است:
  • شما قوانین وب سایت را خوانده اید و قبول دارید.
  • گزارش کامل محاسبه امتیاز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • درخواست دریافت خبرنامه کانادا77 به آدرس ایمیل شما در سیستم ثبت خواهد شد.
    شما در هر زمان می توانید عضویت خود را لغو نمایید.
  •  
[REGISTER]
لطفا جهت تکمیل ثبت نام و اطلاع رسانی از محاسبه امتیاز، فرم زیر را تکمیل نمایید
[SUCCESS]


فرم شما با موفقیت ثبت شده است، به زودی با شما تماس میگیریم.
[RESULT_TOP]

جدول محاسبه امتیاز شما به شرح زیر میباشد.

[RESULT_BOTTOM]

جهت تکمیل ثبت نام فرم زیر را ثبت نمایید.

پرسش و پاسخ

سلام وقت بخیر، جهت زایمان توریستی چطور میتونم متخصص زنان ایرانی انتخاب کنم و نوزاد در چند ماهگی میتونم بیارم ایران؟ ممنون

درود، لیست متختصصان شهر مورد نظر را می تونید در اینترنت سرچ کنید. معمولا زمان بازگشت تابعی از شرایط مادر و نوزاد هست. حدود یک ماهگی نوزاد احتمالا زمان نسبی است که باید برنامه ریزی بفرمایید.

سلام .ویزای توریستی چقدر زمان می بره و هزینش چقدر است و همینطور هزینه زایمان در کانادا

برای دریافت ویزای توریستی با دفاتر مهاجرتی و شرکت های هواپیمایی هماهنگ کنید. هزینه های زایمان در کانادا در سایت بطور کامل توضیح داده شده است. اما بستگی به شهر مورد نظر بین 20 تا 40 هزار دلار هزینه زایمان و سفر خواهید داشت.

سلام. من هنوز اقدامی برای بارداری انجام ندادم. اما میخوام تولد اولین فرزندم در کانادا باشه. لطفا ببینید ک امکان داره وکالت من رو قبول کنید. از احاره خونه تا کارهای پاس کانادایی

قبل از هر چیز می بایست ویزای توریستی دریافت کنید بعد از آن برای ادامه مراحل در خدمت شما هستیم.

سلام. من با نمره سی ال بی نه ، امتیازم 465 میشه. بنظرتون برای اکسپرس اقدام کنم بهتره یا خودمو برای ادامه تحصیل و فاند گرفتن آماده کنم؟

سن تون را نفرمودید اما اگر نمره زبان خوبی دارید به نظرم بهترین راه برای اقامت در کانادا ویزای تحصیلی است. چرا که داشتن مدرک تحصیلی کانادایی راه را برای کار، افامت و زندگی بهتر هموار می کند. اما در هر صورت نمره شما برای اکسپرس اینتری خوب است.

با سلام و وقت بخیر .پسر من در حال حاضر ۴ ماه است که در کانادا به دنیا آمده .همسر من سیتیزن کانادا است ولی من هنوز اقامت نگرفتم و فقط پی آر دارم .برای ۳ ماه دیگر میخواهم تنها همراه فرزندم برای سفر به ایران بروم.حال دو سوال دارم .اول اینکه ایا میتوانم با مدرک شناسایی کانادایی او را به ایران برای سفر ببرم و دوم اینکه آیا میتوانم در ایران خودم اقدام به گرفتن شناسنامه ایرانی برای پسرم بکنم؟چون همسرم مرخصی ندارد و نمیتواند یا ما به ایران بیاد

چون پدر فرزند شما کانادایی هست از نظر قوانین ایران فعلا فرزند شما تابعیت ایرانی ندارد بنابراین باید برای ورود به ایران ویزا دریافت کند. سال گذشته قانون اعطا تابعیت به فرزندانی که مادر ایرانی دارند، ابلاغ و لازم الجرا شد. اما با شرایط شما مطمئن ترین راه این است که ابتدا آخرین قوانین را از دفتر حافظ منابع ایران در آمریکا سوال بفرمایید. برای ورود به ایران نیز ابتدا ویزای ایران را برای فرزند کانادایتون بگیرید و سپس با همراه داشتن مدارک و مستندات ازدواج تون در ایران پیگیر تابعیت ایرانی فرزندتون بشید.

سلام همسر من تازه باردار شده برای دومین بار زایمان اول سزارین بوده است الان برای مرتبه دوم باردار است اگر تقریبا بخواهیم در هفته سی ام وارد کانادا بشیم و زایمان انجام شود حدود هزینه ها برای اخذ ویزای بنده و همسرم، اقامت و غیره در حالت اقتصادی چقدر خواهد شد

برای برآورد دقیق تر هزینه های زایمان در کانادا به سایت مراجعه بفرمایید بصورت تقریبی 20 هزار دلار که البته بسیار متغیر است. پیش از هر چیز دریافت ویزای کانادا پیش شرط است.

سلام خسته نباشی استاد ما یه خانواده چهارنفره هستیم خانم هم یک ماهه کیست برای تولد میخوایم بریم کانادا آیا امکان پذیر هست برای ما ممنون میشم راهنمایم کنید

سلام قبل از هر چیز باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام بفرمایید که در حال حاضر با توجه به محدودیت های کرونا زمان بر است. بعید می دونم هر 4 نفر خانواده بتوانید فعلا همزمان به کانادا سفر کنید. مگر شرایط خاصی داشته باشید.

من و همسرم اقامت کانادا را داریم. فرزندم چند ماه دیگر بدنیا می اید . فامیل همسرم بلند است و میخواهیم فقط قسمت پایانی فامیل ایشان را بر کودکمان بگذاریم. با توجه به این توضیحات و اینکه من احتمالا بعد دوماه از زایمان میخواهم با فرزندم به ایران سفری کنم و همسرم با من نیستند ، مشکلی در ورود به ایران بوجود می اید ؟ میخواهم برای شناسنامه و گذرنامه فرزندم ایران اقدام کنم . باید وکالتنامه از همسرم بگیرم؟ در کانادا کجا این وکالتنامه صادر میشود ؟ با توجه به تفاوت فامیل فرزندم و پدرش ، مشکلی در ایران بوجود نمیاد ؟ سپاس

سلام سوال چند بخشی را مطرح فرمودید که بصورت کلی می توانم جواب شما را بدهم. در زمان ورود به ایران برخی از این لاین ها مانند ترکیش اجازه پرواز به نوزاد کانادایی با ارائه پاسپورت ایرانی پدر و مادر را می دهند. وکالتنامه در کانادا در دفاتر وکالت قابل صدور است. در خصوص تغییر فامیل چه در زمان پرواز و چه در زمان صدور شناسنامه در ایران ، هر صورت باید مدارک قانونی در خصوص اینکه فرزند شما دارای پدر و مادر ایرانی هست و شما پدر و مادر او هستید همراه داشته باشید. هر دو مورد نیاز به بررسی دقیق تر دارد، لذا بهتر است حتما با ایرلاین مورد نظر و دفتر وزارت امورد خارجه بخش صدور شناسنامه در تهران هماهنگ بفرمایید.  

با سلام من همراه همسرم برای زایمان به کانادا آمده ام ولی همسرم زودتر به ایران بر میگردد میخواستم بدون ایا تنها با نشان دادن پاسپورت من اجازه پرواز به نوزاد با ترکیش داده میشود ؟چون تنها پاسپورت کانادایی دارد. ممنون

سلام پاسپورت کانادایی نوزاد، پاسپورت ایرانی مادر و پاسپورت ایرانی پدر نوزاد را باید همراه داشته باشید. این مورد را در پرواز دوم از ترکیه به ایران هم چک خواهند کرد. این که پاسپورت ایرانی پدر را همراه نداشته باشید را باید از ترکیش ایرلاین بپرسید که چه مدرک جایگزینی را قبول می کنند که ثابت کند پدر نوزاد ایرانی است.

سلام وقت بخير من ميخوام تحصيلي اقدام کنم و رشتم کارشناسي اديولوژي هست.. و به من گفتن بايد از طريق رشته global health اقدام کنم که يک رشته مديريتي هست...در ايران رشته مديريت خدمات بهداشت و درمان رو داريم.... اين چطور توجيه پذيره يه رشته اي هست و ما بريم هون رشته رو در کانادا بخونيم؟؟

سلام این که رشته ای در ایران وجود داشته باشه و شما بخواهید همون را در کانادا بخونید خیلی طبیعیه. مثلا به این دلیل که سطح تحصیل در کانادا ممکنه بالاتر باشه. آنچه که مهم است این هست که شما بتونید اثبات کنید که پس از تحصیل بر می کردید یا اثبات کنید که اگر هم بر نگردید یک نیروی کار مفید برای کانادا خواهید بود.  

سلام هزينه زايمان در ونكور حدودا چقدر ميشه؟

سلام بستگی به انتخاب بیمارستان و وضعیت زایمان مادر دارد. اما بطور متوسط 20 هزار دلار کانادا به شرطی که پروسه زایمان و سلامت نوزاد در شرایط مطلوب پیش برود.

با سلام ‌ببخشید پدر بررگ با داشتن وکالت تام از فزرندش میتواند برا نوه اش پاسمورت بگیرد

سلام وقت بخیر هر کسی می تواند با داشتن وکالت نامه کاری تام از طرف پدر نوزاد برای نوزاد در خواست پاسپورت نماید.

فرم امتیازسنجی را چگونه تکمیل نمایم ؟

با استفاده از منوهای موجود در هدر سایت و یا لینک http://canada77.com/content/Ranking-System-CRS-tool-Express-Entry/  میتوانید به این بخش رفته و شروع به تکمیل فرم نمایید .