کانادا 77

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا چگونه است؟
دانستن اینکه کانادا چه آب و هوایی دارد برای دو گروه افراد مهم است. دسته اول گروهی هستند که تصمیم به مهاجرت به کانادا را دارند و از آنجایی که این کشور را برای زندگی انتخاب کرده‌اند، برایشان مهم است بدانند که کانادا دارای چه آب و هوایی است. به طور مثال برایشان مهم است آب و هوای ونکوور کانادا در طول سال چطور است؟
دسته دوم گروهی هستند که به قصد سفر می‌خواهند این کشور را انتخاب کنند که دانستن آب و هوای کانادا بسته به شهر و زمانی که می‌خواهند سفر کنند مهم است. به خصوص افرادی که برای زایمان توریستی در کانادا می‌خواهند اقدام کنند. به طور مثال می‌خواهند بدانند آب و هوای تورنتو در ده روز آینده چگونه است؟
در همین راستا در ادامه می‌خواهیم به بررسی آب و هوای کانادا در شهرهای مختلف بپردازیم. از معرفی سردترین تا گرمترین شهرهای کانادا و مناطق مختلف خواهیم گفت. پس در ادامه همراه ما باشید و با مشاورین ما در تماس باشید تا بتوانید بهترین سفر به کانادا را تجربه کنید.
سایت‌های بیشماری را می‌توانید در زمینه آب و هوای کانادا پیدا کنید که طی 24 ساعت اینده نیز آب و هوای مناطق مختلف را به شما معرفی خواهند کرد: مانند weather.gc.ca . اما اگر می‌خواهید به طور کلی با آب و هوای این کشور بی‌نظیر آشنا شوید در همین صفحه با ما همراه شوید:

کانادا
کانادا یکی از پهناورترین کشورهای جهان است. کشوری با وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع. به همین دلیل آب و هوای متفاوتی در نقاط مختلف آن وجود دارد. در مناطق شمالی به دلیل نزدیک بودن منطقه به قطب بسیار سرد است و میانگین دما در سراسر سال زیر صفر است. از طرف دیگر بخش‌های جنوبی به دلیل نزدیکی به مرز آمریکا آنقدر متفاوت است که تا حدود 20درجه بالای صفر نیز ثبت شده است. مناطقی مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا از این نمونه هستند. اینطور که مشخص است بخش زیادی از جمعیت کانادا ترجیح می‌دهند در این بخش ها سکنی گزینند. همین دلیل باعث شده تا این بخش‌ها پر رونق‌تر باشند و سبب شوند تا سالانه تعداد گردشگر و توریست بسیاری به این مناطق سفر کنند. جالب است بدانید شهر ویندسور در اونتاریو و ویکتوریا در بریتیش کلمبیا به عنوان گرمترین شهرهای کانادا با دمایی حدود 15 درجه سانتیگراد، شناخته شده‌اند. همین تفاوت‌هاست که سبب می‌شود انتخاب شهر و زمان سفر به شهرهای کانادا مهم تلقی شود.

بهترین مناطق کانادا از نظر بارش سالانه
یکی از فاکتورهای مهم انتخاب شهر مخصوصا برای اقامت در کانادا، میزان بارش سالانه است که در بعضی مناطق گرم با توجه به میزان بالای دما معیار مهمی است و به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از این دسته جزئیات نیز با خبر شوند. 
 

در یک کلام کانادا عموما بسیار سرد است . اگرچه بسیاری آب و هوای کانادا را آب و هوایی خشن می‌شناسند که مناطق وسیعی از آن در نواحی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در بخش‌های جنوبی‌تر کانادا، شهرهایی با آب و هوای معتدل نیز وجود دارند.
  این شهر ها بهترین مکان‌ها برای زندگی در کانادا (از لحاظ آب و هوا) می‌باشند.

بطور کل با توجه به اینکه کانادا دومین کشور وسیع جهان است، آب و هوای مناطق مختلف آن متفاوت است. در مناطق شمالی این کشور که نزدیک به قطب است آب و هوای کانادا کاملا سرد بوده و متوسط دمای سال در این مناطق بسیار پایین است (عمدتا زیر صفر). آب و هوای کانادا در مناطق جنوبی و چسبیده به مرز آمریکا اما به اندازه‌ای با مناطق شمالی این کشور متفاوت است که می‌توان گفت میانگین دمای سالانه در ایالاتی مثل انتاریو و بریتیش کلمبیا تا مرز ۲۰ درجه بالای صفر نیز می‌رسد. با شناخت جغرافیای کانادا (کشوری با حدد ۱۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت) و اینکه چه ایالتی در کدام قسمت از این کشور واقع شده است، می توان ارزیابی دقیق‌تری از آب و هوای کانادا به دست آورد.

معتدل ترین نقاط کانادا کجا هستند؟

بخش اعظم جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا زندگی می‌کنند. زیرا آب و هوای کانادا در این نواحی معتدل‌تر است و در شمار پررونق ترین بخش‌های این کشور و همچنین جز مناطق پر بازدید برای گردشگران تور کانادا قرار گرفته‌اند. دو ناحیه در این کشور به عنوان گرم‌ترین شهرهای کانادا با هم در رقابتند که دمای میانگین سالانه هردو حدود ۱۵ درجه‌ی سانتیگراد است. یکی از آنها “ویندسور” در اونتاریاست و دیگری “ویکتوریا” در بریتیش کلمبیا.

 

منطقه ویندسور کجاست؟

ویندسور یکی از جنوبی‌ترین شهرهای کاناداست که در نصف النهار ۴۲ درجه‌ی شمالی و در ایالت اونتاریو قرار دارد. موقعیت جغرافیایی آن بین دریاچه‌ی “سینت کلیر” و “اری” و درست مقابل ساحل شهر دترویت آمریکا واقع شده است. دمای روزانه‌ی این منطقه در ماه ژانویه زیر صفر است و در دسامبر و فوریه به ۱ تا ۲ درجه می‌رسد. با نزدیک شدن بهار، توده ی هوای گرم به سرعت از سمت جنوب هجوم می‌آورد و در مدت زمانی کوتاه دما به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. بی تردید ویندسور بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا است.

آب هوایی ویندسور چگونه است؟

فصل بهار با دمای روزانه‌ی ۶ درجه در ماه مارس شروع شده و در ژوئن به ۲۵ درجه هم می‌رسد! تابستان‌ها بسیار گرم است. به گونه‌ای که دمای میانگین روزانه در جولای ۲۸ درجه بوده و گاهی به ۴۰ درجه هم می‌رسد. عملاً می توان گفت تابستان‌های این شهر نسبتاً گرم و سوزان بوده و حتی روزهای گرم ممکن است تا پاییز هم طول بکشند. پاییز نیز به همین سرعت بهار از راه می‌رسد و با ۲۳درجه در سپتامبر شروع شده و با ۲درجه در دسامبر به پایان می‌یابد.
علت این تغییر دماهای شدید و ناگهانی بین فصول، زمین‌های هموار اطراف ویندسور است. در بخش شمالی شهر هیچ کوهی وجود ندارد که مانع هجوم توده هوای قطبی خلیج هادسون شود. همین توجیه برای بخش جنوبی هم صدق می‌کند و هموار بودن نواحی پایین خلیج مکزیک موجب هجوم توده هوای گرم از نواحی استوایی درفصل تابستان می‌شود. ویندسور را بسیاری گرمترین شهر کانادا می‌دانند.
 

منطقه ویکتوریا کجاست؟

مکان دیگری که میانگین دمای سالانه‌اش ۱۵ درجه است، شهر ویکتوریا در جزیره‌ای به همین نام است. این ناحیه در جنوبی‌ترین بخش ایالت بریتیش کلمبیا و در مرز آمریکا قرار دارد و موقعیت نصف النهار آن ۴۸ درجه شمالی است. دو فاکتور شدیداً موثر بر آب وهوای این محل وجود دارد.


ویکتوریا پس از ویندسور گرم‌ترین شهر کانادا است و حتما یکی از بهترین شهر‌های کانادا از نظر آب و هوا.

آب هوای ویکتوریا چگونه است؟

به علت تاثیر اقیانوس آرام، تنوع دما چشمگیر نیست. گرم‌ترین ماه، آگوست با ۲۲ درجه است. پس اختلاف بین سردترین و گرم‌ترین ماه تنها ۱۵درجه است. بارش سالانه زیاد است و برف به ندرت می‌بارد. اما به علت مرطوب بودن هوا، اگر به اندازه کافی سرد شود و باران به برف تبدیل شود، درمدت زمانی کوتاه برف زیادی روی زمین می‌نشیند و مشکلات زیادی را در ترافیک شهر ویکتوریا به بار می‌آورد.
اما خوشبختانه دما به ندرت به زیر صفر می‌رسد. برای ارائه‌ی تصویری واقع‌بینانه از آب وهوای معتدل این محل می‌توان گفت که میوه‌ی کیوی در اینجا به راحتی رشد می‌کند که از قضا این میوه به هوای سرد علاقه‌ای ندارد و بیشتر در جاهای گرمی مثل چین، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و نواحی مدیترانه‌ای سبز می‌شود.

گرم ترین شهرهای کانادا کدامند؟

اکنون که با گرم‌ترین مناطق کانادا آشنا شدید، بد نیست گرم‌ترین شهرهای کانادا را نیز بشناسید. اگرچه شهر ویندسور در تمامی فهرست‌های مربوط به گرم‌ترین، آفتابی‌ترین، بالاترین میانگین دما در روز و بالاترین دمای روز در زمستان بالاتر از شهرهای دیگر کانادا قرار می‌گیرد اما در جدول زیر که مرکز مطالعات هواشناسی آن را منتشر کرده‌است، شهرها از نظر بالاترین و پایین‌ترین میانگین دمای سالانه دسته‌بندی شده‌اند.
گرم ترین شهرهای کانادا کدامند؟

بهترین مکان ‌های کانادا از نظر آب و هوا کدام مکان‌ها هستند؟

با گرم‌ترین مناطق کانادا و گرم‌ترین شهرهای کانادا آشنا شدید، اما برای فهرست بهترین مکان‌های کانادا از منظر آب و هوا برای زندگی، مولفه‌های دیگری نیز علاوه بر بالاترین متوسط دمای سالانه دخیل هستند. برای مثال میزان بارندگی سالانه در کانادا یکی از فاکتورهایی است که بسیاری برای انتخاب محل زندگی خود در این کشور به آن توجه می‌کنند. صرف توجه به گرم بودن هوا شاید معیار مناسبی نباشد و بسیاری ترجیح بدهند علاوه بر دمای مناسب در زمستان به معتدل بودن هوا در ایام دیگر نیز توجه کنند.
در زیر با بهترین مکان ها برای زندگی در کانادا آشنا شوید:

شهر  حداکثر بارش سالانه    روزها با دمای بالای صفر درجه       روزها با دمای بالای  بیست درجه
شهر وان- ایالت انتاریو ۶۹۷٫۰۱ ۲۱۱٫۷۴ ۱۱۶٫۷۷
شهر لامینگتون- ایالت انتاریو ۸۱۴٫۲۳ ۲۴۶٫۰۷ ۱۲۳٫۶۷
شهر کینگزویل- ایالت انتاریو ۸۱۴٫۳ ۲۴۶٫۱ ۱۲۳٫۷
شهر بورلینگتون- ایالت انتاریو ۷۶۳٫۲۷ ۲۳۹٫۰۲ ۱۲۵٫۳۲
شهر برامپتون- ایالت انتاریو ۶۸۱٫۵۹ ۲۲۸٫۷ ۱۲۲٫۲۶
شهر میسیساگا- ایالت انتاریو ۷۲۳٫۱ ۲۴۲٫۴۳ ۱۰۲٫۷۸
شهر آکسبریج- ایالت انتاریو ۷۲۸٫۷ ۲۲۰٫۸۳ ۱۱۸٫۷۴
شهر اوکویل- ایالت انتاریو ۷۲۵٫۶۳ ۲۲۱٫۷ ۱۰۷٫۱۸
شهر تورنتو- ایالت انتاریو ۷۱۴٫۰۲ ۲۶۴٫۳۹ ۱۱۷٫۲۳
شهر تورولد- ایالت انتاریو ۷۵۶٫۴ ۲۳۹٫۷ ۱۱۵٫۳

با اینکه کانادا به یک کشور بسیار سرد معروف است اما همانطور که در پیش گفتیم بخش‌های جنوبی آن هوای معتدل‌تری دارند و همین امر نشان از تنوع آب و هوایی دارد که برای هر سلیقه‌ای می‌تواند مهاجرت به کانادا گزینه مناسبی باشد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین آب و هوای شهرهای کانادا خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.
 

آب و هوای تورنتو

کلان شهر تورنتو: مرکز استان آنتاریو
جمعیت تورنتو : 93/2 میلیون

آب و هوای کانادا تورنتو
این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگرفتن در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو و همسایگی با ایالت های نیویورک و میشیگان امریکا دارای متنوع ترین آب و هواست و دارای چهار فصل آب و هواست. یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای کانادا، تورنتو است که یکی از علت‌های آن دارا بودن همین آب و هوای آن است. تقاضا برای مهاجرت به این شهر بسیار زیاد است . وزش بادهای خنک در طول تابستان و گرم بودن هوای در سراسر روزهای تابستان این شهر را به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرین تبدیل کرده است. اکثر ایرانی‌های ساکن در این ناحیه در مناطق ویلو، دیل، ریچموند هیل سکونت دارند. اما نکته مهم این است که آب و هوای این شهر در زمستان را نباید دست کم گرفت. میانگین بارش سالانه باران در تورنتو 831 میلی متر و میانگین بارش برف سالانه در تورنتو 1220 میلی متر در سال است. سردترین بازه سرما در این شهر از اواسط دسامبر تا اواسط مارس گزارش شده است. به بیان دیگر از دی ماه تا اسفند ماه سردترین آب و هوا را در شهر تورنتو تجربه خواهید کرد.
تورنتو داراي آب و هواي نيمه‌قاره‌اي با تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد است. كه البته وجود درياچه‌ي آنتوريا تأثير بسزايي در خنك شدن تابستان و گرمتر شدن زمستان اين استان دارد. علت وجود رطوبت در تابستان نيز همين درياچه است. با وجودي كه تورنتو به نسبت ساير استان‌هاي كانادا زمستان گرمتري دارد، با اين حال دربازه‌ زماني اواسط دسامبر (دی ماه) تا اواسط مارس(اسفند ماه) هوا به شدت سرد است. بسياري از صنايع و كارخانجات كانادا و امريكا در اطراف درياچه‌‌های "گريت" واقع شده‌اند. دود ناشي از اين كارخانجات يكي از مشكلات آنتورياي جنوبي است. آب و هواي آفتابي و گرم از مشخصه‌هاي آب و هوای تورنتو است.

آب و هوای ونکوور کانادا

ونکوور کانادا : واقع در استان بریتیش کلمبیا
جمعیت: 46/2 میلیون نفر

آب و هوای کانادا ونکوور
برخلاف ساير شهرهاي كانادا، شهر ونكوور (بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیا) داراي زمستان ملايم و برف اندك مي‌باشد. هواي سردي كه از شرق كانادا وارد مي‌شود معمولا به شهر ونكوور كه در غرب كانادا واقع شده‌است نمیرسد. علت اين امر نيز وجود كوه ها صخره‌ها در اطراف اين شهر مي‌باشد. تعجبي ندارد كه ونكوور به دليل قرار گرفتن در سواحل اقيانوس آرام گرمترين زمستان را در كشور كانادا دارد. در اين شهر در فصل زمستان تنها 10 روز قطر برف نشسته بر زمين به بيش از 1cm مي‌رسد. اين در حالي است كه در تورنتو اين بازه‌ي زماني به 65 روز مي‌رسد. ونكوور يكي از مرطوب‌ترين و مه آلودترين شهرهاي كانادا است به طوري كه گاهي در زمستان چندين روز متوالي بارش باران وجود دارد. تابستان ونكوور نيز بسيار مرطوب، گرم و آفتابي مي‌باشد. برای بسیاری از مردم ، شهرهای " اوكاناگان ولي " و همینطور پنتيكتن واقع در استان بریتیش کلمبیا داراي بهترین آب و هوا در کانادا میباشند. در این شهرها زمستان ها سرد است ، اما کوتاه و بسیار خفیف تر از اغلب شهرهای دیگر کانادا و تابستان ها گرم و آفتابی است. پنتيكتن توسط کوه های راکی احاطه شده است و این کوه ها از پنتيكتن در مقابل باد هاي قطب شمال محافظت مي كنند. دمای بالاي تابستان پنتيكتن را دلپذیر تر از انتاریو كرده زيرا رطوبت تابستان "اوكاناگان ولي" کمتر از انتاریو است. در پنتيكتن رطوبت بعد از ظهر تابستان حدود 35 درصد است در حالی که در تورنتو در حدود 55 درصد است. در پنتيكتن عمق برف بیشتر از 1 سانتی متر در حدود 35 روز در سال است. اين در حالي است كه اين ميزان برف در تورنتو 65 روز دیده می شود

آب و هوای مونتریال

مونتریال: بزرگترین شهر استان کبک
جمعیت: 3/84 میلیون نفر

آب وهوای کانادا مونتریال

آب و هوای مونترال شبیه اتاوا است، با اين تفاوت كه وزش باد كمتري دارد. مونترال دارای آب و هوای نیمه قاره ای با تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد است. بارش برف بیشتر از 1 سانتی متر در حدود 109 روز در سال است. مونترال در مقايسه با تورنتو بارش برف بيشتر است. مونترال داراي آب و هوا آفتابی است. تايستان ها معمولا گرم و آفتابی است.

آب و هوای اتاوا

اتاوا کانادا: پایتخت کانادا
جمعیت: 1/5 میلیون نفر

آب و هوای کانادا اتاوا
اتاوا به نسبت در مناطق شمالی تر کانادا واقع شده است و همین امر دلیل زمستانهای سردتر این شهر شده است. برخلاف سایر شهرهای آنتوریو، اتاوا در مناطق ساحلی دریاچه ی آنتوریا قرار ندارد. به همین علت این شهر دارای تابستان گرم و زمستان سرد می باشد. آب و هوای اتاوا نیمه قاره ای با تابستان گرم و مرطوب و زمستان بسیار سرد می باشد. فصل زمستان در اتاوا بسیار سرد میباشد. در 120 روز از سال بارش برف به بیش از 1cm می رسد. این رقم در تورنتو 65 روز است. همچنین عمق لایه ی برف در اتاوا به نسبت تورنتو بسیار بیشتر است. اتاوا، همانند سایر شهرهای آنتوریا، دارای آب و هوای آفتابی می باشد. در تابستان هوا بسیار گرم و آفتابی است. زمستانهای اتاوا به نسبت کلگری وونیپگگ روزهای آفتابی کمتری دارد

آب و هوای فردریکتون

فردریکتون کانادا: مرکز استان مرکز ایالت نیوبرانزویک
جمعیت: 85000 هزار نفر

آب و هوای کانادا فردریکتون

فردریکتون پایتخت شهر نیوبرانزویک ، از شهرهای غیر ساحلی این استان بوده و به نسبت مکان های ساحلی در نیوبرونزویک از جمله سنت جان و مانکتون، داراي تابستان گرمتر و زمستان سردتراست. فردریکتون دارای آب و هوای نیمه قاره ای با تابستان گرم و زمستان سرد است. در فردریکتون بارش برف بیشتر از 1 سانتی متر حدود 105 روز در هر سال ديده مي شود، اين در حالي است كه اين ميزان برف در اتوا 120 روز و در تورنتو 65 روز است. از لحاظ تابش آفتاب فردریکتون از آب و هوای آفتابی برخوردار است، و به طور متوسط در هر سال 250 روز آفتابی دارد. در مقايسه با اونتاریوي جنوبي زمستان ها آفتابي تر است و تابستان هایی با آفتاب كمتري دارد

آب و هوای کلگری

کلگری کانادا:  بزرگترین شهر استان آلبرتا
جمعیت: تقریبا 1 میلیون نفر

آب و هوای کانادا کلگری

کلگری شهری واقع در جنوب آلبرتا، دارای زمستانهای بسیار سردی (البته نه به سردی ادمنتن، پایتخت آلبرتا) است. در 88 روز از سال بارش برف به بیش از 1cm میرسد. کلگری دارای آب و هوای آفتابی است، حتی در زمستان. در تابستان این شهر بارش بارانهای پراکنده است. بارش بارانهای پراکنده در این شهر موجب سرسبزی این شهر شده است. این شهر بادخیز دارای بادگیرهای طبیعی نیز می باشد. بادهای گرم و خشک در زمستان دمای این شهر را گاهی به 30 درجه هم میرساند.آب و هوای کلگری خشک است. گاهی شبهای تابستان این شهر سرد می باشد. با وجود روزهای آفتابی بسیار، معمولا این شهر دارای آب و هوای متغیر و تقریبا غیر قابل پیش بینی است.

آب و هوای هالیفاکس

هالیفاکس کانادا: مرکز استان نووا اسکوشیا
جمعیت: از شلوغ ترین بندرهای کانادا

آب و هوای کانادا هالیفاکس

هالیفاکس مرکز استان نوااسکشیا است که به دليل قرار گرفتن در سواحل اقیانوس اطلس داراي آب و هواي معتدل تري است. البته در مقايسه با شهرهای دورتر از ساحل استان داراي زمستان سخت تر و تابستان خنك تري است. هالیفاکس داراي ، تابستان گرم و کوتاه و زمستان سرد است. آب و هوای هالیفاکس در طول سال متغیر است. در هالیفاکس بارش برف بیشتر از 1 سانتی متر در حدود 85 روز در هر سال دیده می شود. اين در حالي است كه اين ميزان برف در تورنتو 65 روز دیده می شود. بر خلاف ساير شهر هاي كانادا، هالیفاکس روزهاي آفتابي كمتري دارد. بيش از 100 روز از سال مه آلود است .بهترین آب و هوا در هالیفاکس اواسط تا اواخر تابستان است.

فصول مختلف در کانادا

چهار فصل کانادا

با اطلاعاتی که در اختیارتان گذاشتیم اگر جزو افرادی هستید که بخواهید تنها برای سفر به کانادا یکی از شهرها را انتخاب کنید، جالب است بدانید در فصول مختلف شهرهای کانادا چه آب وهوایی دارند؟ 

فصل بهار در کانادا
بهار کانادا دمای هوا بالاخره به بالای صفر می رسد اما گوشه ذهنتان این نکته را داشته باشید که حتی در فصل بهار هم ممکن است بارش برف داشته باشید و اسکی بهاری داشته باشید. بهار در کانادا از ماه فوریه آغاز می شود.

فصل تابستان در کانادا
در تابستان می توانید از آب و هوی کانادا گرم و شرجی هم استفاده کنید به شرطی که در بخش های مرکزی و شرق کانادا مانند تورنتو اقامت کنید. اما اگر به دنبال تابستان خنک تری هستید پیشنهاد ما به شما سواحل غربی کاناداست. جالب است بدانید در برخی مناطق مانند شمال کانادا آفتاب در حدود 17 الی 20 ساعت در روز می تابد و زمان خوبی برای آفتاب گرفتن است.

فصل پاییز در کانادا
اگر مقصد شما مرکز و قسمت های شرقی کانادا باشد در ماه سپتامبر شاهد کاش دما و ورود به فصل پاییز خواهید بود. بسیاری بر این عقیده هستند که پاییز بهترین زمان برای سفر به کاناداست به طوری که قیمت ها به نسبت تابستان کمتر است و هوا آنقدر سرد نیست که نتوان از هوا لذت برد.

فصل زمستان در کانادا
حتما شما هم شنیده اید که کانادا دارای زمستان های بسیار سرد است. یکی از دلایل آن این است که برخلاف تصور عموم هر فصل سه ماه دارد اما در کانادا فصل زمستان از ماه نوامبر آغاز می شود و در برخی مناطق حتی تا ماه آوریل نیز ادامه پیدا می کند. پس اگر می توانید زمان سفرتان را خودتان انتخاب کنید حواستان به ماه هایی که می خواهید سفر کنید باشد. دمای هوا در برخی مناطق به منفی 20 درجه خواهد رسید.
با اینحال در مناطق ساحلی مانند بریتیش کلمبیا می توانید آب و هوای معتدل تری داشته باشید.

اکنون به راحتی می توانید مقصد مورد نظرتان را از نظر آب و هوا بررسی کنید و در نهایت انتخاب کنید. مشاورین ما نیز در این زمینه همراهتان خواهند بود. 

 

پرسش و پاسخ

آیا آب و هوای کانادا سرد است؟

کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است لذا آب و هوای متفاوتی دارد. اما با توجه به موقعیت جغرافیایی کانادا در مجموع آب و هوای کانادا از ایران سرد تر است.

هزینه خورد و خوراک در کانادا چقدر است؟

در حالت معمول هزینه خوراک برای 2 نفر اگر خارج از خانه غذا نخورید به ماهیانه 1000 دلار نمی رسد.

هوای کانادا سرد است یا گرم؟

با توجه به موقعیت جغرافیای کانادا که نزدیک قطب شمال قرار دارد آب هوای کانادا عموما سرد است.

اخبار ویژه

  • ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا ویزای اسپانسر شیپ همسر یا پارتنر در کانادا افراد بالای ۱۸ سال که دارای اقامت دائم و یا سیتیزن شیپ کانادا هستند می‌توانند همسر و یا پارتنر خود را به کانادا بیاورند مدت زمان ویزای صادر شده حدود یک سال می باشد و از نوع اقامت دائم است اما علاوه بر محدودیت سنی شرایط دیگری نیز باید رعایت شود اگر می‌خواهید شما نیز اسپانسر شوید چند نکته را به خاطر داشته باشید: در کانادا باید درآمد کافی و شغلی مناسب داشته باشید در داخل کشور کانادا و خارج از کانادا به جرمی مرتکب نشده باشید در اداره مهاجرت بدهی نداشته ...
  • وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا وبسایت های برتر مشاوره املاک کانادا اولین دغدغه بسیاری از مهاجران و پس از اخذ اقامت اجاره و یا خرید یک مسکن و یا ملک است از آنجایی که دیگر دوره پیدا کردن خانه و آپارتمان در آگهی ها به سر آمده امروزه می توان از طریق وب سایت های برای اجاره کردن و یا نشر آگهی اجاره آپارتمان و خانه های ویلایی اقدام کرد این سایت ها اجازه میدهند به شما تا آپارتمان ها و یا خانه هایی را را مناسب شرایط خود پیدا کنید اطلاعاتی از قبیل امکانات پارکینگ محل دقیق ملک همسایگان و غیره در اختیار شما قرار می دهد از طرفی اگر ...
  • فریت بار چیست؟ فریت بار چیست؟ اگر شما هم هم اگر شما هم جزو افرادی باشید که میخواهند به کانادا مهاجرت کنند می دانید که انتقال لوازم زندگی به خارج از کشور در صورتی که با اضافه بار همراه باشد با اصطلاح فریت بار مواجه خواهید شد خوب است بدانید به دلیل آنکه ولتاژ برق ایران و کانادا یکسان نیست نمی توانید وسایل برقی خود را فریت کنید. در مرحله اول باید کالای مورد نظر خودتون را به یکی از نمایندگیهای شرکت های هواپیمایی تحویل بدهید تا بعد از محاسبه قیمت در نهایت در مدت یک تا دو هفته بار به مقصد برسد از آنجایی که ...
  • مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید خوب است بدانید که در سال جدید در کشور کانادا به چه مشاغلی بیشتر نیاز است و تا حدودی با آنها آشنا شوید نکته اینجاست که شغل های مورد نیاز کانادا محدود به این لیست نمی باشد اما با توجه به نیاز روز جامعه این مشاغل به تعداد بیشتری نیرو نیاز دارد پس با یکدیگر این این مورد را مرور خواهیم کرد راننده مسئول پذیرش مهندسی برق آشپز صندوق دار دستیار فیزیوتراپی حسابدار پرستار مسئول فروش داروساز معمار فضای ابری مشاور املاک روانشناس توسعه دهنده نرم افزار ...
  • هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا این روزها که بیشتر افراد جامعه گوشه ذهن خود به مهاجرت فکر می کنند، اولین کشوری که به ذهنشان خطور می کند می تواند کانادا باشد اما سوالی که پیش می آید این است که هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟!  هزینه هایی شامل هزینه مسکن و اجاره منزل، هزینه های خرید اتومبیل، هزینه های تهیه اقلام روزانه و ضروری زندگی و ...  ما در هزینه های زندگی در کانادا با جزئیات بیشتری این مسائل را بررسی کرده ایم که می توانید در اینجا یعنی صفحه هزینه های زندگی در کانادا مطالعه کنید. ...
  • به کانادا سفر نکنید اگر .... به کانادا سفر نکنید اگر .... اگر شما هم جزو افراد زیر هستید بهتر است از سفر به کانادا بپرهیزید: اگر زبان خوبی ندارید و برای یادگیری نیز تمایلی ندارید: باید بدانید چه مهاجرت تحصیلی و چه مهاجرت کاری لازمه آن تسلط بر زبان کشور مقصد است. اگر یادگیری زبان کشور مقصد برایتان مانند یک سد بزرگ است بهتر است از تصمیم برای مهاجرت صرف نظر کنید. وابستگی افرادی که به خانواده خود و شرایط زندگی بسیار وابسته هستند باید از اقدام برای مهاجرت خودداری کنند. حتما شما هم دیده اید افرادی که پس از مدتی که از مهاجرت خود می گذرد با آنکه با شرایط ...
  • واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا برای کودکان در کانادا واکسن کرونا در کانادا اولین کودکان کانادایی زیر 12 سال در کانادا واکسن کرونا دریافت کردند. گروهی از کودکان اهل تورنتو اولین کودکانی هستند که در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند. پیش از عرضه عمومی واکسن، 10 کودک در طرح واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با بهداشت عمومی تورنتو و بیمارستان کودکان بیمار  شهر مشارکت کردند. استان های دیگر نیز نوبت دهی واکسن کرونای کودکان را آغاز کره اند. در شهر کبک 8000 کودک در اولین روز رزرو نوبت واکسن ثبت کردند. میزان دوز واکسن برای کودکان یک سوم دوز واکسن برای بزرگسالان است. واکسیناسیون مدارس از 29 نوامبر آغاز ...
  • تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی تورنتو، دومین و بهترین شهر برای زندگی طبق گزارش ها شهر تورنتو واقع در کشور کانادا، در میان سه کشوربرتر جهان قرار دارد. آنچه که این شهر را در این رتبه بندی با این جایگاه قرار داده است شامل: میانگین دما و بارندگی سالانه تعداد فضاهای سبز و رستوران ها میانگین امید به زندگی متوسط دستمزد ماهانه و سالانه میانگین قیمت ملک است. میانگین امید به زندگی در تورنتو 82 سال است و در این شهر در حدود 7683 رستوران در حال فعالیت است. در اوایل پاییز امسال تورنتو در صدر لیست بهترین شهرهای بلومبرگ بیزینس ویک برای زنان شاغل ...
  • چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا چند حقیقت جالب درباره مردم کانادا آیا می دانستید: کانادایی‌ها پر مصرف‌ترین کاربران اینترنت هستند. به طور متوسط مردم کانادا روزانه در حدود 3 تا 4 ساعت آنلاین هستند. میانگین سن برای ازدواج اول در کانادا 29 سال برای آقایان و 27 سال برای خانوم‌ها است. میانگین تعداد اعضای هر خانوار در کانادا 2 الی 6 نفر است. تعداد افرادی که برنده جایزه نوبل شده‌اند و کانادایی هستند، 15 نفر هستند. کانادا تحصیل کرده‌ترین کشور جهان است. بیش از 50 درصد جمعیت این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند. میانگین سن در کانادا 41 سال است. بیش از نیمی از جمعیت کانادا ...
  • واکسیناسیون کودکان در کانادا واکسیناسیون کودکان در کانادا طبق گفته دولت کانادا، واکسیناسیون کودکان از روز یکشنبه با تزریق واکسن Pfizer-BioNTech آغاز خواهد شد.  در حدود 2.9 میلیون دوز وارد کانادا شده که طبق آمار و سرشماری برای واکسیناسیون مرحله اول کودکان پنج ساله کافی است. با تایید واکسن Pfizer-BioNTech توسط Health Canada برای کودکان 5 تا 11 نویدبخش سال جدید بسیار متفاوتی برای صدها هزار خانواده بود. Health Canada صبح روز جمعه در بیانیه‌ای خبری گفت: «پس از بررسی علمی کامل و مستقل شواهد، وزارتخانه تشخیص داده است که مزایای این واکسن برای کودکان بین 5 تا 11 سال بیشتر از خطرات آن است.» بهداشت کانادا در ادامه گفت که آزمایشات بالینی نشان ...