کانادا 77
مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

چنانچه دارای ایده تجاری خوبی با قابلیت تبدیل به یک طرح کسب و کار (استارت آپ) بوده و طرحی دارید که بتوانید از طریق آن، حمایت سازمان های کانادایی تعیین شده برای ایجاد ایده و طرح مذکور را کسب کنید، خواهید توانست به کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
در این روش نیازی به تقبل هزینه های راه اندازی طرح تان ندارید؛ اگر طرح شما آنقدر چشم گیر باشد که سازمان های کانادایی تعیین شده آمادگی سرمایه گذاری بر روی آن را داشته باشند، می توانید کار را شروع کنید.

استارت آپ - Start Up چیست؟
استارت آپ نوعی کسب و کار نوآورانه است که با هزینه های اندک قابلیت راه اندازی اولیه را داشته و پتانسیل بالایی برای گسترش سریع دارد. شرکت های استارت آپ در مراحل راه اندازی معمولا کوچک بوده و توسط خود موسسین اداره می گردند. موسسین استارت آپ، محصول یا خدماتی را ارائه می کنند که معتقدند یا وجود ندارد یا به شکلی که آن ها ارائه می دهند، تاکنون ارائه نشده است.
از آنجا که ایده شرکت استارت آپ ممکن است توسط هر فردی داده شود و در مراحل اولیه نیازمند هزینه های راه اندازی، تحقیق و توسعه، تست های اولیه، نیازسنجی و بازاریابی، برند سازی و تبلیغات می باشند. لذا این شرکت نوبنیاد نیازمند کمک های مالی خواهد بود. این کمک مالی ممکن است به روش های سنتی از طریق وام، استقراض، حمایت های دولتی تامین شود.

شرکت های شتاب دهنده یا مراکز رشد
در کانادا شرکت هایی هستند که با تایید دولت کانادا به حمایت از استارت آپ ها می پردازند به عبارت دیگر پس از بررسی پتانسیل اولیه ایده های نو اقدام به سرمایه گذاری روی بعضی از این ایده ها می نمایند و با تامین هزینه های اولیه این امکان را به آنها می دهند تا از مراحل ایده و طرح به مراحل تجاری سازی و سوددهی نزدیک شوند. در واقع صاحبان ایده ها و طرح های نو با حمایت شرکت های سرمایه گذار درصدی از سود نهایی را به مشارکت می گذارند و از تجربه و توانمندی و حمایت این شرکت های سرمایه گذار بهره خواهند برد. این شرکت های تجربیات موفقی را در موارد مشابه داشته و با راهکارهای تجاری سازی و کسب درآمد را به خوبی هستند. لذا این دو گروه با کمک یکدیگر منطقی ترین مسیر را طی خواهند کرد و هر کدام از تخصص و نقطه قوت خود برای ایجاد یک کسب و کار تازه بهره خواهند برد.
بدیهی است که نتیجه نهایی این فرآیند تولید یک محصول جدید یا ارائه یک خدمات نو به جامعه خواهد بود که ضمن ایجاد اشتغال فواید آن می تواند علاوه بر ساکنین آن کشور، سایر کشور های دیگر جهان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

برای گرفتن ویزای استارت آپ می بایست، شرایط زیر را داشته باشید.

- کسب حمایت مالی یکی از سازمانهای اعلام شده
- تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل امتیاز CLB5 برای هر مهارت
- داشتن حداقل بودجه اولیه برای زندگی در کانادا به مدت 1 سال
- داشتن شرایط امنیتی و پزشکی ورود به کانادا

حداکثر 5 نفر می توانند از طریق یک طرح استارت آپ، ویزای ورود به کانادا را دریافت کنند.

طرح استارت آپ می بایست سه شرط اساسی زیر را دارا باشد:

- نوآوری داشته باشد.
- ایجاد اشتغال کند.
- در مقیاس جهانی رقابت پذیر باشد.

از کجا شروع کنم:
1- مشاوره با ما
2- ثبت اختراع در ایران
3- ثبت اختراع / ثبت طرح توجیهی در کانادالیست سازمان‌های تعیین‌شده برای ویزای استارت‌آپ       
برای درخواست برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ، ایده یا سرمایه‌گذاری تجاری شما باید از حمایت یک یا چند سازمان مشخص شده‌ی زیر استفاده کند:        سازمان‌های تعیین‌شده‌ی فوق، گروه‌های تجاری هستند که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌آپ‌های احتمالی از طریق برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ تأیید شده‌اند.        
سازمان‌های مذکور یکی از پیشنهادات تجاری را برای بررسی انتخاب می‌کنند. هر سازمان برای ارزیابی پیشنهادات شما، فرآیند جذب خاص خود را مورد استفاده قرار می‌دهد. به عنوان مثال، ممکن است از شما بخواهند مفهوم کسب‌وکار خود را بصورت حضوری ارائه دهید یا یک برنامه‌ی کاری دقیق ارسال کنید.   
اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده‌ی کسب‌وکار شما را بررسی کند، علاوه بر اینکه موضوع پیشنهادی شما را ارزیابی می‌کند، بررسی می‌کند که آیا ایده‌ی شما موفق خواهد شد یا خیر.
اگر سازمانی تصمیم بگیرد از ایده‌ی كسب‌وكار شما پشتیبانی كند، یک نامه‌ی پشتیبانی به شما ارائه خواهد داد.

* سازمان‌های مشخص‌شده  
1- Venture capital funds   
شما باید حداقل یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری زیر را پیدا کنید که بپذیرند برای شما حداقل 000/200 دلار سرمایه‌گذاری کنند:
2- Angle investor groups
شما باید یک با چند سرمایه‌گذار مرتبط با گروه‌های زیر پیدا کنید که بپذیرند برای شما حداقل 000/75 دلار سرمایه‌گذاری کنند:
3- Business incubators
شما باید در یکی از برنامه‌های زیر پذیرفته شوید:
Spring Activator
برنامه ویزای استارت آپ (ISV)
رفتن به کانادا. رتبه کسب و کار شما. حداکثر تاثیر و نفوذپذیری شما.
01: رویکرد ما
02: برنامه
03: رفتن به کانادا
04: پذیرش
05: سوالات متداول

رویکرد ما
Spring کارآفرینان و سازمان های اکوسیستم کارآفرینی را برای ایجاد تجارت بهتر و تغییر جهان توانمند می سازد.
- ایجاد مسیر اصلی تاثیر
ما کارآفرینان، سرمایه گذاران و حامیان اکوسیستم را بعد از انجام مناظره ای که بر سر مسائل نفوذپذیری، اندازه گیری و اینکه چطور می توان تاثیری شگرف و درآمدزا را همزمان کسب کرد، به کار می گیریم. از شما نیز دعوت می کنیم در این گفتگو ما را همراهی کنید.

پرورش اکوسیستم
Spring با کارآفرینان، انکوباتورها، شتاب دهنده ها، پایه گزاران، اهداکنندگان و دولت ها جهت کسب اطمینان از رسیدن به رویکردی جامع، برای رشد اکوسیستمی و سازمانی همکاری می کند.

به کلیه صنایع خوش آمد می گوییم
ما در صنایع غذایی، کشاورزی، مراقبت های بهداشتی، انرژی های پایدار، بازار، برنامه ها، تجارت الکترونیک و انواع مختلف تجارت اعم از تجارت های سودآور، غیرانتفاعی و همچنین تجارت هایی که در اوایل رشد هستند، فعالیت می کنیم.

تغییر جهانی است
ما تصمیم گرفتیم به سرعت در سطح جهانی مشغول به فعالیت شویم. این بدان معناست که Spring توانایی کار کردن با کلیه سازمان هایی که در هرکجای جهان هستند را داراست و تاکنون بیش از 30 شهر را پشتیبانی کرده است.

Impact Startup Visa
برنامه های Accelerator
Spring's IMPACT Startup Visa (ISV) Accelerator یک برنامه جامع 4ماهه است و شامل یکسری دستورالعمل های رایج و سریع همراه با فرآیندها و پشتیبانی هایی است که به شما کمک می کنند تا با سبک جدیدی از زندگی در کانادا مستقر شوید.
امروزه Spring با بیش از 70 انکوباتور، شتاب دهنده، پایه گزار و دولت های متفاوت در 5 قاره جهان برای ایجاد، راه اندازی و رشد نوآوری پایدار و جوامع کارآفرین در نواحی آن ها همکاری می کند.
تخصص و توانایی های گسترده ما در اکوسیستم و ظرفیت سازی به ما کمک می کند تا رویکردهای خود را بر اساس نیازهای منحصر به فرد هرکدام از مشتری های موجود متناسب کنیم.

اهداف برنامه
- ارائه پشتیبانی قبل از انجام برنامه و در زمان عزیمت به کانادا و همجنین پایه ریزی برای انجام تجارت و رفاه خانواده.
- آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی کانادایی که شامل مصرف کننده و فرهنگ تجارت باشد.
- آموزش و مشاوره ای که کلیه ابعاد تجارت را پوشش دهد.
- کمک به فرد برای به حداکثر رساندن تاثیرش بر جهان از طریق بهبود تعریف و سنجش.
- آموزش روند کار به افراد و ارائه ابزارهایی که فرد برای افزایش سرمایه خود به آن ها نیاز دارد.

شامل چه مواردی است؟
- مشاوره تجاری فبل از رسیدن به کانادا

مشاوره در مورد استراتژی تجارت، ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت، فروش و بازاریابی. ما شما را با کارشناسان محلی، قانون شرکت ها و حسابداری شرکت ها آشنا می کنیم تا امکان کسب پشتیبانی های بیشتری را داشته باشید.

- برنامه 4 ماهه Accelerator
واحدهای آموزش آنلاین و جلسات آموزشی هفتگی توسط مربیان خوب و باتجربه تجاری مقیم ونکوور در اختیار شما قرار داده می شود.

- شبکه ای معتبر از متخصصان
دسترسی به یک شبکه معتبر که شامل تیم های داخلی کارآفرینان باتجربه شرکت Spring و بیش از 500 مربی شبکه های ارتباطی، سرمایه گذاران و شرکای تجاری می باشد.

- کارگاه ها و سخنرانان مهمان
شامل مجموعه ای از کارشناسان مهمان برای افزایش اطلاعات شما در زمینه های خاصی مانند بازاریابی و فروش، هک کردن، کارهای تیمی و رهبری، مسائل حقوقی، سرمایه گذاری و غیره می باشد.

- آشنایی با بازیکنان اکوسیستم
تسهیل روابط بین تجارت شما با شرکای وابسته، سرمایه گذاران، فرصت های مالی، سرویس های تجاری و غیره.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.

اخبار ویژه

  • ثبت اختراع ثبت اختراع ثبت اختراع این روزها افراد بسیاری را می بینیم که درصدد هستند تا از روش های مختلفی اقدام به مهاجرت کنند. روش هایی مانند زایمان توریستی در کشور مقصد مانند زایمان توریستی در کانادا، تحصیل در کانادا، ثبت اختراع در کانادا و ... که برای هر کدام باید از مراحل مشخص شده ای گذر کرد.  ما در کانادا 77 تلاش کرده ایم تا راحت ترین مسیرها را به شما نشان دهیم. در بخش ثبت تضمینی اختراع میتوانید از قوانین و مدارک و شرایط حاکم بر اقامت کانادا از طریق ثبت اختراع باخبر شوید . به همین منظور کافیست اینجا را ...