کانادا 77

اخبار » درباره مدارس شبانه روزی در کانادا

درباره مدارس شبانه روزی در کانادا

یکی از مهمترین تصمیمات والدین یا دانش آموزان انتخاب نحوه و محل تحصیل می باشد. میان مدارس شبانه روزی جهان، کانادا انتخابی عالی برای تحصیل و اقامت دانش آموزان می باشد. کانادا جامعه ای متنوع، پذیرا و پویا است. دانش آموزان و دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند، مدارکی کسب می کنند که در سراسر جهان شناخته شده و معتبر است. تحصیل در کانادا صرفا باعث تقویت تحصیلی نمی شود و فرد در مدارس شبانه روزی کانادا با حس جامعه ای مشترک از همسالان خود آشنا شده و روابط قدرتمندی با مربیان و سایرین در زمینه ی مسئولیت پذیری های فردی و اجتماعی پایه گذاری می کند. ترم تحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا معمولا از سپتامبر، ژانویه و می شروع میشود.

در قسمت زیر با برخی از مزیت های مدارس شبانه روزی کانادا آشنا می شوید:

  • زبان رایج انگلیسی، زبان سیستم آموزشی:

یکی از دلایلی که والدین فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می فرستاند، یادگیری زبان جدیدی است. با این که سیستم های آموزشی بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی است اما تجربه ی زبان برای دانش آموزانی که وارد محیطی فراگیر شده و در آن مشارکت می کنند، صرفا محدود به سیستم آموزشی نمی شود. دانش آموزان زیادی از ملیت های مختلف در مدارس کانادا تحصیل می کنند و با استفاده از این زبان مشترک که زبان اول رایج کل کشور است به برقراری روابط دوستی و تحصیلی می پردازند.

  • داشتن نظارت و سرپرستی خوابگاهی:

یکی از نگرانی های بزرگ والدین در هنگام انتخاب مدارس شبانه روزی، نوع سرپرستی و نظارتی است که فرزندانشان در هنگام ورود به کشور جدید دریافت می کنند. مدارس شبانه روزی کانادا در زمینه ی نظارت و سرپرستی یکی از بهترین های جهان هستند.

  • سیستم آموزشی دوره ای و ترمی در کانادا:

با این که بسیاری از خانواده ها فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می فرستند، اما نمی خواهند که برای مدتی طولانی تر از حد نیاز از فرزندان خود دور باشند. مدارس شبانه روزی کانادا از مزیت سیستم آموزشی سه ترم در یک سال تحصیلی برخوردار هستند. این مزیت به دانش آموزان جدید اجازه می دهد تا در هر ترم یا نیمسال امکان ثبت نام در مدرسه را داشته باشند.

  • مسیری عالی برای ورود به کالج ها و دانشگاه های مشهور کانادایی و بین المللی:

مدارس شبانه روزی کانادا امکانات تحصیلی و آموزشی عالی برای دانش آموزان فراهم می کنند و این مدارس از مربیان، کارکنان و مشاورین حرفه ای که مسیر ورود به دانشگاه را برای دانش آموزان هموار می کنند، برخوردار هستند.

  • اندازه ی کوچک کلاس ها:

نگرانی دائم اکثر والدین، نسبت تعداد دانش آموزان به معلمان می باشد. یکی از فواید اولیه ی مدارس شبانه روزی محدود بودن اندازه ی کلاس ها است. مربیان و معلم کلاس ها به دلیل کم بودن تعداد دانش آموزان یک کلاس فرصت کافی برای توجه و وقت گذاشتن برای هر دانش آموز را دارند.

  • مقرون به صرفه بودن:

مدارس شبانه روزی کانادا از نظر هزینه و مخارج زندگی نسبت به مدارس شبانه روزی سایر کشورها مقرون به صرفه تر می باشند. هزینه ی تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا تقریبا بین 30,000 تا 60,000  متغیر است. شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، به نسبت کشورهای انگلستان و امریکا به طور قابل توجهی کمتر است.

  • کسب تجارب فرهنگی عالی در محیطی زیبا و امن:

کشور کانادا کشوری است که از نظر امنیت و سطح فرهنگ در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. کنار هم قرار گرفتن فاکتور فرهنگ و امنیت در کنار فاکتور زیبایی محیط، جذابیتی دو چندان به تحصیل در این کشور می بخشد.

* تحصیل در خارج از کشور در محیطی بیگانه، تصمیمی مهم برای خود فرد و کل خانواده است. با در نظر گرفتن این مزایا، کانادا کشوری ایده آل برای تحصیل است.

تاریخ :دوشنبه 22 اردیبهشت 1399