کانادا 77

مخالفان و موافقان زایمان توریستی در کانادا

 
 

canadian-baby

آیا فرزند شما بدلیل تولد در کانادا، مقیم خواهد شد؟

طی روزهای گذشته وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا گزارشی را منتشر کرد که وزیر مهاجرت در پی آن است که به افرادی که از پدر و مادر غیر مقیم در کانادا به دنیا می آیند، اقامت ندهد.(لینک خبر قبلی)

در این گزارش مشخص شده است که حدود 0.14% (برابر 500نوزاد)از کل تولد های اتفاق افتاده در سال 2013 در کانادا مربوط به پدر و مادر های غیر مقیم در کانادا (با ویزای توریستی) بوده است.

 

خلاصه

از سال 1947 تا حال حاضر، تمام کسانیکه در کانادا به دنیا می آیند بدون توجه به ویزای پدر و مادرشان اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.(بجز دیپلمات ها و خانواده شان) هم اکنون وزارت مهاجرت کانادا مشغول بررسی تغییر قانون است ، به دلیل اینکه بسیاری از خانواده ها با ویزای توریستی وارد کانادا شده و فرزند خود را به دنیا می آورند تا بعد از 18 سالگی بتوانند از طریق این فرزند سیتی زن، برای خود اقامت بگیرند.

محدود کردن قانون خاک (تولد نوزاد در کانادا و کسب اقامت) برای افراد مقیم باعث جلوگیری از کسب مزایای شهروندی کانادا جهت افراد توریست و در نتیجه حفظ ارزش های شهروندی کانادا خواهد بود.

البته اگر این قانون نهایی شود، با نوزادانی که بدون هویت اقامتی هستند روبرو خواهیم شد. زیرا ممکن است که این نوزادان در کشور خود نیز نتوانند مدارک هویتی دریافت کنند زیرا در کانادا به دنیا آمده اند. اما طبق موافیت نامه امضاء شده توسط سازمان ملل متحد در سال 1961، کانادا موظف است جهت کاهش افراد بدون هویت ملی، تمامی کسانیکه در کانادا به دنیا می آیند را کانادایی محسوب کند.

از سوی دیگر تصویب این قانون برای بسیاری از افراد که با ویزای دانشجویی یا همسر همراه ویزای کار در کانادا هستند، مشکل ساز خواهد بود زیرا کانادا به نوزاد آنان اقامت نخواهد داد. بسیاری از این افراد بعدا ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل خواهند کرد یا ممکن است چندین سال در کانادا با این ویزا کار و تحصیل کنند، که عدم ارائه تابعیت به فرزند این خانواده ها منصفانه نیست.

با این وجود در حال حاضر هر فرزندی که از پدر مادر مقیم یا غیر مقیم در کانادا به دنیا بیاید ، می تواند اقامت کانادا را کسب کند و بعد از رسیدن به سن 18 سالگی برای پدر مادر خود از طریق اسپانسرشیپ والدین اقدام کند.

بحث دوم:
 

محققان دریافته اند تعداد نوزادان خارجی متولد شده در کانادا که توسط اداره آمار کانادا منتشر شده است، بسیار کمتر از میزان واقعی نرخ تولد است.

اتاوا در حال بررسی پدیده “گردشگری زایمان” است تا مشخص شود چه تعداد از زنان خارجی جهت زایمان و دریافت حق شهروندی کانادا برای نوزادانشان به این کشور سفر می کنند. با توجه به اینکه تحقیقات جدید نشان می دهد تعداد واقعی نوزادان متولد شده از والدین خارجی ساکن در کانادا بیشتر از آمارهای رسمی ارائه شده است، دولت فدرال در حال کاوش و بررسی درباره گردشگری زایمان در این کشور است.

زایمان توریستی یا گردشگری زایمان (birth tourism)، در حقیقت سفر به کشوری دیگر برای زایمان در کشور مقصد است تا بتوان از این طریق شهروندی آن کشور را دریافت کرد.

یک محقق به نام Andrew Griffith، بر اساس آمارهای موسسه اطلاعات بهداشتی کانادا (CIHI), که اطلاعات مربوط به صورت حساب ها را مستقیما از بیمارستان ها دریافت می کند، متوجه شد که در سال 2016 بیش از 3200 نوزاد از زنانی که مقیم کانادا نیستند متولد شده اند، درحالی که مرکز آمار کانادا در این سال آمار این نوزادان را 313 مورد اعلام کرده بود.

Griffith می گوید این یافته ها نه تنها نشان می دهد که آمارهای واقعی از آنچه که قبلا اعلام شده بیشتر است، بلکه می گوید این روندی رو به افزایش است.

وی در مقاله ‌ای در مورد “گزینه های سیاست” که توسط موسسه تحقیقاتی سیاست‌های عمومی منتشر شد، نوشته است:”این داده‌ها رشد مداوم تعداد نوزادان متولد شده از زنان مقیم سایر کشورها در بیمارستانهای کانادا را با ارقام و درصدهای مطلق، در تمام استانها به جز کبک نشان می دهند.”

این تولدها در مجموع بیش از یک درصد از تمام زاد و ولدهای کانادا را تشکیل می دهند.

Ahmed Hussen، وزیر مهاجرت کانادا، می گوید وزارت تحت امر او تحقیقات خود را برای به دست آوردن درکی بهتر از این موضوع در کانادا آغاز کرده است. وی می افزاید:”درحالی که آمارها نشان می‌دهند که موضوع تولد نوزادان خارجی در کانادا چندان گسترده نیست، ولی دولت کانادا نیاز دارد تا میزان دقیق آن و همچنین اثرات آن را شناسایی کند.”

وزارت مهاجرت وظیفه بررسی و تحقیق در این زمینه را به موسسه اطلاعات بهداشتی کانادا واگذار کرده است.

مسئله زایمان گردشگری در کانادا با توجه به دفاع لیبرال ها از قانون فعلی که به طور خودکار شهروندی کانادا را به همه نوزادان متولد شده در خاک کانادا بجز فرزندان دیپلمات های خارجی اعطا می کند، به مسئله ای دوقطبی تبدیل شده است.

اعضای حزب محافظه کار در کنفرانس دوسالانه خود در تابستان گذشته قطعنامه ای صادر کردند و طی آن خواستار پایان دادن دولت به اعطای حق شهروندی از طریق تولد شدند. مگر اینکه یکی از والدین فرزند متولد شده در کانادا، شهروند این کشور بوده یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.

سایر کشورها همچون انگلستان، استرالیا، ایرلند، نیوزیلند، هند، جمهوری دومینیکن، تایلند و پرتغال به قانون اعطای شهروندی از طریق تولد پایان داده اند و یا در آن اصلاحاتی انجام داده اند. اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده که اعطای شهروندی از طریق تولد را در این کشور پایان خواهد بخشید، اگرچه منتقدین چنین استدلال می کنند که این تغییر، قانون اساسی آمریکا را نقض می کند.

کانادا در حال بررسی ایجاد تغییر در سیاست های موجود توسط دولت محافظه کار Stephen Harper می باشد. به گفته یکی از مقامات ارشد دولتی، اعمال هر گونه تغییر در این قانون، اثرات قابل توجهی برجای خواهد گذاشت. بیش از 40 درصد از کانادایی ها گذرنامه ندارند و شهروندی خود را از طریق شناسنامه اثبات می کنند. ایجاد تغییر در قوانین اعطای شهروندی از طریق تولد به این معنی است که آنها نیازمند فرم های جدید شناسایی برای اثبات شهروندی خود و دریافت خدمات دولتی هستند.

یک مقام ارشد می گوید مطابق برآوردهای سال 2013، هزینه تغییر این قوانین حدود 20 تا 30 میلیون دلار خواهد بود. به علاوه هزینه اضافی 7 میلیون دلاری که هر سال به دولت فدرال تحمیل می شود. وی می افزاید که مبالغ اعلام شده، شامل هزینه های دولت های استانی نمی باشد و در صورت اضافه نمودن آنها، هزینه ها بسیار افزایش خواهد یافت.

داده های جمع آوری شده از CIHI نشان می دهد شمار مادرانی که مشمول بیمه نبوده و هزینه های بیمارستانی را از جیب خود پرداخته اند، حداقل پنج برابر بیشتر از آمارهای رسمی است. Griffith عنوان می کند این تعداد شامل مهاجران کانادایی و دانشجویان خارجی است که هزینه های بیمارستانی آنها تحت پوشش خدمات پزشکی کانادا نبوده است.

Gordon Scott Campbell، وکیل مهاجرت در انتاریو نیز گفته که در سال های اخیر چندین موکل داشته که در حین طی کردن مراحل پناهندگی یا مهاجرتشان بچه ‌دار شده ‌اند. او افزود که به عنوان مثال برخی از زنان که دارای ویزای توریستی هستند، در حالی که برای دریافت اسپانسرشیپ همسرشان اقدام می کنند در کنار آنها زندگی می کنند و احتمال دارد باردار شوند و یا برخی پناهجویان در حین رسیدگی به وضعیت پرونده شان در کانادا، باردار می شوند.

این وکیل مهاجرت می گوید:”به نظر من جلوگیری از باردار شدن زنانی که ساکن دائم و یا شهروند کانادا نیستند، امری تنبیهی و ظالمانه است.”

Vancouver Coastal Health، که نهاد ناظر بر بیمارستان ریچموند در بریتیش کلمبیا است، هفته گذشته اعلام کرد که مالیات دهندگان کانادایی برای تولد فرزندان افراد غیر مقیم هزینه ای پرداخت نمی کنند. این آژانس آمار خود را در حالی ارئه می دهد که اگرچه با یافته های Griffith کمی متفاوت است، ولی با داده های مرکز آمار کانادا نیز مطابقت ندارد.

بحث سوم:

محکومیت زایمان توریستی در دادخواست جدید ارائه شده به مجلس عوام کانادا

زایمان توریستی یا گردشگری زایمان یا زادگری (birth tourism)، در حقیقت سفر به کشوری دیگر برای زایمان در کشور مقصد است. دلیل اصلی برای این پدیده هم به دست آوردن حقوق شهروندی برای آن کودک در کشور مورد نظر می باشد. دلایل دیگر شامل دسترسی به سیستم آموزش عمومی، بهداشت، حمایت های اجتماعی از والدین در آینده یا حتی دور زدن سیاستی مانند سیاست دو فرزندی در کشوری مانند چین است. مقصدهای محبوب در زایمان توریستی، کشورهای آمریکا و کانادا می باشند. مقصد دیگر در این نوع از گردشگری هنگ کنگ است؛ جایی که بسیاری از چینی های ساکن این کشور برای اخذ حق اقامت فرزندان خود به آن سفر می کنند.

Joe Peschisolido سیاستمدار و وکیل حزب لیبرال در کانادا، جمعه گذشته دادخواستی را مبنی بر محکومیت زایمان توریستی (اخذ تابعیت از طریق تولد) به مجلس عوام کانادا ارائه داد. Peschisolido گفت که او به دنبال انجام ‘اقدامات بنیادی’ برای از بین بردن صنعتی است که به نظر می رسد در یک منطقه نسبتا خاکستری، به ویژه ناحیه انتخاباتی فدرال Steveston-Richmond East در ریچموند استان بریتیش کلمبیا، در حال رشد است. Peschisolido به یک نشریه خبری گفته است: “صنعت زایمان توریستی باید از بین برود و امکان اخذ تابعیت از طریق تولد پایان یابد.” این دادخواست تاکنون توسط 10،822 نفر امضا شده است.

Peschisolido در گفتگو با رسانه Glacier Media، گفت که این اقدامات بنیادین باید معین شوند و او و دیگر لیبرال های فدرال تمایلی به تغییر در اعطای حقوق شهروندی بدون قید و شرط از طریق تولد در کانادا (jus soli) ندارند، بر خلاف محافظه کاران که از این حقوق حمایت می کنند و آن را انگیزه ای برای اتباع خارجی می دانند که برای به دنیا آوردن فرزندانشان و با هدف به دست آوردن شهروندی خودکار برای آنها (passport baby) به کانادا می ایند. البته بعضی از محافظه کاران نیز، از جمله Alice Wong از Richmond Centre، پیشنهاد کرده اند که اعطای حقوق شهروندی بدون قید و شرط  از طریق تولد پایان یابد.

Peschisolido گفته است که می خواهد کسانی که از طریق ویزای توریستی وارد کانادا می شوند، همچنان از این حق برخوردار باشند. وی افزود: “من  اعتقاد دارم که در حال حاضر نباید با قطع یکباره این رویه، اقدام به ایجاد اختلاف و تفاوت نماییم.” در عوض، او به یک رویکرد دولتی سه مرحله ای برای متوقف ساختن این صنعت اشاره می کند. او گفت که در دیدار با وزرای فدرال Ralph Goodale ، Ahmed Hussen و Bill Blair که به ترتیب مسئول امنیت عمومی، مسئول مهاجرت و مسئول کنترل امنیت مرزی هستند گفتگو کرده است و انتظار می رود آنها ظرف مدت 45 روز به این دادخواست پاسخ دهند. اما Peschisolido به هیچ جزئیاتی در مورد کارهایی که دقیقا می توانند انجام دهند اشاره ای نکرد.

تا زمان پابرجا بودن این قانون، رفتن به کانادا جهت به دنیا آوردن فرزند برای متقاضیانی که صداقت رفتار داشته باشند غیر قانونی نیست.

Peschisolido گفت: “حتی رئيس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ؛ در برابر تغییر حقوق jus soli مقاومت کرده است، اگرچه در قانون اساسی ایالات متحده از این حقوق حمایت می شود ولی در منشور حقوق و آزادی های کانادا حرفی از آن به میان نیامده است.” در همین حال افزود: “دولت های استانی و شهری هم باید برای مقابله با زایمان توریستی اقدام کنند”.

او هیچ پیشنهادی در مورد آنچه شهرداری ها می توانند انجام دهد ارائه نکرده است ولی گفته است که از فعالیت 23 هتل که در زمینه زایمان توریستی (birth tourism) در ریچموند کار می کنند آگاهی دارد. این شرکت ها و مراکز خدماتی در کنار سایر خدمات ارائه شده، به مادران کمک می کنند تا در بیمارستان ها ثبت نام کرده و قرار ملاقات با پزشکان ترتیب می دهند. آنها به طور قانونی اتاق هایی را به مادران برای دوره های بیش از 30 روز اجاره می دهند.

Kerry Starchuck یکی از امضا کنندگان دادخواست که ساکن ریچموند است گفته که شهرداری هایی مثل شهر Richmond باید بطور فعال مجوز این گونه کسب و کارها را کنترل کرده و با مقررات مالیاتی، بهداشتی و حمل و نقل مطابقت دهند. او گفت: “ما باید تا آنجا که ممکن است از فعالیت آنها جلوگیری کنیم.”

Jas Johal نماینده حوزه Richmond-Queensborough، قبلا پیشنهاد داده بود که هزینه های بستری شدن و وضع حمل را تا جایی که ممکن است برای اتباع خارجی بالاتر ببریم تا بدین طریق از ورود آنها به بیمارستان جلوگیری شود. اما در این صورت قوانین بیمارستانی استان باید تغییر کنند، زیرا در حال حاضر بیمارستان ها تنها مجاز به انجام عمل به صورت غیر انتفاعی می باشند.

Peschisolido پیشنهاد داده آژانس ها و سازمان های مرتبط با پدیده زایمان توریستی و پزشکانی که به اتباع خارجی غیر مقیم تسهیلات می دهند بیشتر مورد بررسی و نظارت قرار بگیرند. وی همچنین ابراز تمایل به جمع آوری اطلاعات بهتری درباره این صنعت نموده است.

میزان تکرار پدیده زایمان توریستی در بریتیش کلمبیا و در سراسر کانادا ممکن است به طور قابل توجهی کمتر از میزان واقعی آن گزارش شود.

به عنوان مثال، مادران خارجی که منتظر زایمان فرزند می باشند، معمولا با استفاده از آدرس محل سکونت خود در ریچموند، در بیمارستان ریچموند ثبت نام می کنند. بنابراین اطلاعات موجود در گزارشات استانی در مورد زایمان افراد غیر مقیم در بریتیش کلمبیا بطور گسترده ای نادرست می باشند، زیرا مرکز آمارهای ضروری کانادا، اطلاعات گزارشات خود را بر اساس آدرس های نوشته شده روی فرم های بیمارستان گردآوری می کند و نه از روی تعداد افراد غیر مقیمی که بدون بیمه هستند و خودشان همه هزینه زایمان را می پردازند.

در حالی که بیمارستان ریچموند در سال مالی 2016-2015 گزارشی از 299 مورد تولد از مادران غیرمقیمی که خودشان هزینه بیمارستان را پرداخت نموده اند ارائه داده است و همچنین در سال مالی 2017-2016 نیز 379 مورد از این تولدها گزارش شده است، اما اداره آمار کانادا تنها 99 مورد تولد را در بریتیش کلمبیا در سال 2016 گزارش کرده است که مادرانشان مقیم خارج از کانادا بوده اند. در سراسر کانادا نیز تنها 313 تولد در سال 2016 گزارش شده است. این اطلاعات کاملا در تضاد با سند دادگاهی در ایالات متحده است که توسط NBC گزارش شده و در آن نشان داده شده حدود 40 هزار نوزاد در سال توسط زنانی که ویزای توریستی کانادا دارند به دنیا آورده می شوند.

وزارت بهداشت بریتیش کلمبیا تابستان امسال اعلام کرد قصد دارد تغییراتی در شیوه جمع آوری و ارائه گزارشات خود انجام دهد.

تعداد افراد غیر مقیمی که تمام هزینه ها جهت زایمان در بیمارستان ریچموند را خودشان پرداخته بودند، 22 درصد از کل زایمان ها در سال گذشته را تشکیل می دادند که نسبت به میزان 17 درصدی سال قبلش، افزایش نشان می دهد.

طبق گزارش مقامات اداره بهداشت جزیره ونکوور، در سال مالی 2018-2017 حدود 474 نوزاد در ریچموند متولد شده اند که متعلق به 469 فرد بدون اقامت در کانادا بوده اند که صورتحساب های بیمارستانی به ارزش کلی مبلغ 6.2 میلیون دلار برای آنها صادر شده است، که از این میزان 1.1 میلیون دلار آن هنوز پرداخت نگردیده است.

پرستاران بیمارستانی نیز عمل زایمان توریستی را به عنوان سوء استفاده از سیستم مراقبت های بهداشت عمومی، مورد انتقاد قرار داده اند.


 

 

پرسش و پاسخ

با سلام من و همسرم اقامت امريكا داريم و در امريكا زندگي ميكنيم. ولي پاسپورت ايرانيمون رو هميشه داخل ايران تعويض كرديم چون هر سال ميريم ايران. محل اقامت ما همچنان داخل پاسپورت ايرانيمان همان ايران درج شده. هر دفعه هم بيشتر از يك ماه ايران نمونديم و تا حالا ايرادي نگرفته شده. مي خواستم بدونم از نظر شما اين كه ايرادي نداره؟ من حتي يك بار از اداره گذرنامه خيابان مطهري پرسيدم، گفتن مهم نيست. چون مي خواستم بدونم اگه ما بخوايم براي نوزاد متولد شده مان اينجا از دفتر حافظ منافع شناسنامه و گذرنامه بگيريم، به محل اقامت ما ايرادي مي گيرن يا نه. ممنونم

بعید می دونم مشکلی در این خصوص بوجود بیاد.

سلام ميخاستم بدونم ميشه واسه كاهش هزينه اجاره خونه و ... تا هفته ٣٤،٣٥ ايران موند و همه ي ازمايش ها و سونو هارو اينجا انجام داد و دو سه هفته مونده به زايمان رفت كانادا؟ ارزانترين شهر كانادا براي زايمان كبك هست يا مونترال؟

سلام، بله بین 32 تا 36 هم میشه با نامه دکتر با ترکیش پرواز کرد. اما دقت کنید که هر چه دیرتر برید ریسک همه چیز افزایش پیدا می کنه. و کافیه در مسیر، خارج از خاک کانادا ناخواسته، زایمان انجام بشه که هم خطر و هم هزینه زیادی داره ضمن اینکه هدف اصلی که دریافت شناسنامه کانادایی نوزاد هست محقق نخواهد شد.

سلام، من و همسرم ایرانی هستیم و نمی خوایم برای پسرمون شناسنامه و پاس ایرانی بگیریم. آیا میتونیم برای بردنش به ایران هر بار از واشنگتن درخواست ویزا کنیم؟ مثل اتباع خارجی.

بدرستی جواب سوال شما را نمی دونم اما احتمالا زمانی که برای پسرتون از واشنگتن در خواست ویزا کنید متوجه ایرانی الاصل بودن فرزند شما خواهند شد.

با عرض سلام و احترام جسارتا میخواستم بدونم شنا در مورد پرواز قطری هم اطلاع دارین که بدون شناسنامه و پاسپورت ایرانی اجازه پرواز به نوزاد از کانادا به ایران داده میشه یا نه؟

تا جایی که من اطلاع دارم خیر این اجازه داده نمی شده مگر قوانین هواپیمایی تغییر کرده باشد. که بعید می دونم اما لطفا از خود ایرلاین آخرین تغییرات را سوال بفرمایید.

سلام، من باید با به نوزاد بدون شناسنام و ‌پاسپورت ایرانی، تا یک ماه دیگه باید از کانادا به ایران برم و وقت ندارم منتظر صدور پاسپورت از واشنگتن بمونم، اما نمی تونم هیچ اطلاعاتی در مورد پرواز با نوزاد از طریق تورکیش ایرلاین و یا نحوه برخورد با ما در فرودگاه ایران به دست بیارم. امروز به یک دفتری در تورنتو زنگ زدم و آنها هم‌کفتن که‌نمی شه. می شه من رو راهنمایی کنید کجا می تونم اطلاعات رو به دست بیارم، ممکنه قوانین عوض شده باشه؟

بهترین گزینه پرواز با شرکت ترکیش هست. بدون مدارک ایرانی نوزاد و با مدارک ایرانی والدین اجازه ورود به ایران به شما خواهند داد.

با سلام و خسته نباشید. من فرزندم ۱۵ ماهه هست و پاسپورت کانادایی داره آیا میتونیم با پرواز لوفتانزا بدون پاسپورت ایرانی وارد بشیم و اونجا براش بگیریم پاسپورت؟ با تشکر

تا جایی که ما در جریان هستیم خیر. شرکت لوفتانزا جز شرکت ها هواپیمایی هست که اجازه پرواز بدون مدارک ایرانی را به شما نخواهد داد. برای اطمینان بیشتر می تونید با دفتر شرکت هواپیمایی تماس بگیرید اما بعید می دونم قانون تغییری کرده باشه.

با سلام فرزند من در کانادا متولد شده و من میخواستم از طریق دفتر واشنگتن برای شناسامه و پاسپورت همزمان اقدام کنم ولی در فرم آنلاین شماره کارت ملی و شناسنامه میخواهد . من باید اول برای شناسنامه اقدام کنم و وقتی شناسنامه آمد برای پاسپورت؟ امکان اقدام همزمان وجود ندارد؟ اگر دارد من شماره شناسنامه و مرز خروج و شماره ملی و چه باید بزنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام همزمان می تویند اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق با دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتون تلفنی تماس بگیرید. تلفن گویا این دفتر اطلاعات عمومی را در اختیار شما قرار می دهد و برای اطلاعات تخصصی نیز افراد در ساعات اداری پاسخگو خواهند بود.  

ايا پدر يا مادر بدون اجازه طرف مقابل ميتونن براي پاسپورت مجدد اقدام كنن و فرزند رو از كانادا خارج كنن

بر اساس تجربه بنده در زمان صدور پاسپورت کانادایی نوزاد، حضور پدر و مادر هر دو در زمان صدور پاسپورت اولیه لازم است.

سلام آیا مدرک تولد فرزند متولد شده در کانادا ( لانگ فرم )، قبل از ارسال به ایران، باید حتما به تایید دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن برسد؟

لانگ فرم کانادا در ایران مدرک معتبری است و نیاز به هیچگونه تایید مازادی ندارد.

با سلام نوه من در آمريكا متولد شده و اكنون هفت ماهه است آيا ميتواند با پاسپورت آمريكا همراه پدر و مادرش كه ايرانى هستن با پرواز تركيش وارد ايران شود و ايران پاسپورت و شناسنامه بگيرد با سپاس از شما

تاکنون که مشکلی در این خصوص نبوده است. نوزاد می تواند همراه پدر یا مادر ایرانی خود با پرواز ترکیش وارد ایران شود و بعد از ورود مدارک ایرانی خود را از وزارت امور خارجه در تهران دریافت کند. یا اینکه جد پدری نوزاد نیز بدون داشتن (وکالت نامه رسمی )می تواند با در دست داشتن مدارک تولد به دفتر وزارت امور خارجه در تهران مراجعه و شناسنامه ایرانی را برای نوزاد دریافت کند.

سلام فرزندان من به تازگی در کانادا متولد شدن میتونیم با پاسپورت کانادایی و با داشتم مدارک تولدشون به ایران برگردیم؟ و اونجا براشون شناسنامه و پاس ایرانی بگیریم؟

با دریافت پاسپورت کانادایی و همراه داشتن لانگ فرم (گواهی تولد دارای مشخصات پدر و مادر) می تونید همراه نوزاذ با برخی ایرلاین ها (مثلا ترکیش) به ایران برگردید و مدارک ایرانی فرزندتون را همیجا دریافت کنید.

روزتون بخیر اطلاعاتون کامل و دقیق هست فقط یک سوال فرزندم وقتی در کانادا به دنیا بیاد ایا حقوقی بهش تعلق میگیره

بیمه درمانی و کمک هزینه های کودک بعد از اقامت 153 روز در کانادا با شرایط زمانی و مکانی لحاظ می شود. برای نوزادان غیر مقیم قابل دریافت نیست.

با سلام و سپاس بخاطر اطلاعات عالی، آیا برای گرفتن شناسنامه و گذرنامه ایرانی نوزاد متولد کانادا در ایران نوزاد می بایست در ایران در دفتر صدور گذرنامه حاضر باشد یا پدر نوزاد می تواند بدون حضور فرزند، پاسپورت را اقدام و اخذ کند؟ خیلی ممنونم

هیچ نیازی به حضور نوزاد نیست. تمام مراحل را پدر، جد پدری یا وکیل می تواند انجام دهد. گرفتن شناسنامه بصورت حضوری با حضور در وزارت امور خارجه در تهران و دریافت گذرنامه از تمامی مراکز صدور در شهرستان ها.

سلام خسته نباشید من تازه متوجه شدم باردارم و میخواهم بچه مو در کانادا به دنیا بیارم .آیا امکان اخذ ویزای توریستی هستش ؟؟؟ من در خارج از ایران هستم . آیا از اینجا نیشه برای ویزا اقدام کنم ولی صفر تا صد کارا همانطور که خودتون گفتید در کانادا با شما باشه ؟؟؟میشه هزینه این کاری که شما اونجا انجام میدید رو بگید ؟؟؟ البته من یه دختر ۹ساله دارم که به هیچ عنوان مقدور نیست که پیش کسی بذارم میشه ماههای آخر ورود داشته باشم . ومن چون مشکل افت فشار دارم برای زایمان اول از حالا طبیعی به سزارین تبدیل شد بخاطر افت فشارم و ترجیحا میخوام سزارین بشم .

بله شدنی هست. البته شرط اول داشتن دریافت ویزای کاناداست. با توجه به اینکه دریافت ویزا در حال حاضر زمانبر است. ابتدا برای دریافت ویزا اقدام بفرمایید برای خدمات زایمان در کانادا مشکلی نخواهید داشت. تشخیص زایمان طبیعی یا سزارین در کانادا با پزشک متخصص زنان در کاناداست.

من دخترم تازه متولد شده بدوت پاس ایرانی می تونم ایران ببرمش؟

بله با پرواز ترکیش بدون پاس ایرانی و با مدارک والدین تاکنون براحتی عملی بوده است.

سلام هفته ۱۳ هستم ایا میتونم سریعا اقدام کنم برای زایمان در کانادا؟ ۰۹۳۵۷۵۹۳۲۳۰

اگر ویزای کانادا دارید بله ولی اگر ویزا ندارید دریافت ویزا در حال حاضر بسیار زمانبر است. بهرحال شرط اول دریافت ویزای کاناداست.  

سلام همسر من تازه باردار شده برای دومین بار زایمان اول سزارین بوده است الان برای مرتبه دوم باردار است اگر تقریبا بخواهیم در هفته سی ام وارد کانادا بشیم و زایمان انجام شود حدود هزینه ها برای اخذ ویزای بنده و همسرم، اقامت و غیره در حالت اقتصادی چقدر خواهد شد

بستگی به شهر و میزان شب های بستری در بیمارستان دارد. در بهترین حالت حدود 10-12 هزار دلار هزینه خدمات پزشکی شما خواهد شد. اما هر متغیر ساده می تواند این میزان را بشدت افزایش (مثلا زردی نوزاد) دهد. منطقی این است که در شرایط عادی تا 25 هزار دلار را مد نظر داشته باشید.

سلام من یک سوال دارم اگر در زمینه ای که میگم شما قادر به کمک کردن به من هستید، لطفا" بفرمایید که مزاحمتون بشم. همسر من الان باردار هست و هنوز ۲ ماهش نشده. ما قصدمون به دنیا آوردن فرزندمون در کاناداست. می خواستم روشهای این کار و ملزوماتش رو بدونم و اگر امکانپذیر باشه به موقع اقدام کنم. شما می تونید راهنمایی کنید ؟

دریافت ویزای توریستی اولین گام هست. در مناسب ترین زمان برای دریافت ویزای توریستی اقدام بفرمایید که البته الان پیچیدگی های فراوانی دارد. اگر ویزای توریستی دارید باید شرایط جدید ورود به کانادا با توجه به کوید 19 را بررسی بفرمایید.  

با سلام من برای شناسنامه و پاسپورت ایرانی پسرم از واشینگتون اقدام کردم حدود یک ماه پیش ولی پاس ایرانیم اعتبار نداشت، آیا به مشکل برمیخوره یا اشکال نداره ؟

نهایتا از شما خواهند خواست ابتدا پاسپورت خودتون ار تمدید کنید بعد برای صدور مدارک کودک اقدام بفرمایید. با واشنگتون تماس بگیرید اطلاعات کامل در تلفن ها رکورد شده و قابل شنیدن است و توضیح داده می شود. می توانید از کارمندان نیز این مورد را سوال بفرمایید.

سلام روزتون بخیر من باردار هستم و می خواستم کانادا زایمان کنم اما پدر بچه همراهمون نمیاد و ویزا نداره خودم و پدر بچه ایرانی هستیم و با ویزای توریستی می رم سوالم این هست که: میتونم با پاسپورت کانادایی بچه رو با هواپیمایی امارات بیارم ایران بعد از ایران براش شناسنامه و پاسپورت ایرانی بگیرم؟

سلام بر اساس تجربیات قبلی، با پرواز امارات بدون پاسپورت ایرانی به نوزاد کانادایی اجازه پرواز داده نخواهد شد. اما با پرواز ترکیش با ارائه مستندات دال بر ایرانی بودن پدر و مادر کودک، می توانید به ایران بازگردید. (با توجه به تغییر قوانین قبل از تغییر بلیط از خود شرکت اطلاعات بروز را دریافت کنید.)

سلام امکان مهاجرت با پدر و مادر و خانواده برادر و خواهرم از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا امکان دارد و مدت زمان صدور ویزا و اقامت دائم چه قدر طول میکشد.ممنون

هر پرونده مهاجرتی فقظ شامل یک خانواده (پدر، مادر و فرزندان) می شود. در روش سرمایه گذاری برای رفتن همزمان چند خانواده مبلغ سرمایه گذاری باید چند برابر بشود تا همه را پوشش بدهد. (بطور متوسط برای هر خانواده حدود 200 هزار دلار کانادا) هر پرونده جداگانه بررسی می شود و تصمیم جداگانه صادر می شود.

سلام، وقتتون بخیر ببخشید برای گرفتن پاسپورت کانادایی بدون حضور پدر، فرموده بودید احتیاج به بک وکالت هست. ممکنه ازتون خواهش کنم یه نمونه وکالت برای من ارسال کنید تا بتونم مثل اون اینجا تهیه کنم؟ ممنونم

سلام متاسفانه وکالت نامه ای در این خصوص در اختیار ندارم. اما متن ساده ای هست که با مراجعه به هر دفتر حقوقی خودشان نمونه این وکالت نامه ها را دارند و خدمتتون ارائه می دهند. در وقایع یک فرم نیست که متن ساده است.

سلام و ممنون از اطلاعات عالی وب سایت. مدت زمان برای گرفتن شناسنامه برای نوزاد متولد کانادا را فرمودید، گرفتن پاسپورت در تهران چقدر زمان خواهد برد و آیا در شهرستان هم امکان درخواست پاسپورت میسر است؟

گرفتن شناسنامه ایرانی برای کودک متولد شده در کانادا نصف روز بیشتر زمان نخواهد برد. بعد از دریافت گرفتن پاسپورت ایرانی محدودیت مکانی ندارد و از محل سکونت خودتان می توانید اقدام کنید.

سلام ممنون از اطلاعات عالی شما، سوالی دارم: برای نوزاد متولد کانادا، پس از گرفتن شناسنامه در تهران، برای پاسپورت هم همانجا باید اقدام کرد یا شهرستان هم ممکن است؟ و معمولا صدور پاسپورت ایرانی چند روز طول می کشد؟ خیلی ممنونم

بعد از گرفت شناسنامه از تهران، کودک شما رسما یک کودک ایرانی محسوب می شود و از هر شهری می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام بفرمایید. (معمولا کمتر از 2 هفته پاسپورت صادر می شود)

سلام من و همسرم با ورک پرمیت در کانادا زندگی میکنیم و همسرم هم در ماهای پایانی بارداری هست. ما برای اقامت دائم اقدام کردیم ولی ۹ ماهه و خبری نشده هنوز . سوال من اینه ، با توجه به تولد فزندمان در کانادا امکان این هست که ویزای ما رو تمدید کنند ؟ راهی وجود داره که بشه از اون توجیه کرد الزام حضور والدین در کانادا رو (البته ما دو پرونده پی ار در حال بررسی داریم درحال حاظر ولی همچیز کند پیش میره )

سلام تمدید ویزای کار شما ربطی به تولد فرزند شما ندارد اما اگر بارداری همسر شما مانعی برای سفر شما محسوب شود می توانید از این طریق درخواست داشته باشید. بعنوان مثال در خصوص ویزای توریستی که 6 ماه اجازه ماندن در کانادا را به دارنده آن می دهد با توجه به شرایط بارداری، فرد می تواند در خواست افزایش زمان حضور در کانادا را داشت.

سلام وقت بخیر،برای زایمان در کانادا در بعضی جاها نوشته شده که،افرادغیر مقیم باید ۶ ماه اقامت کنن این موضوع صجت داره؟

سلام خیر کافیست فرزند شما در خاک کانادا بدنیا بیاید. حتی در هواپیما هم اگر زایمان اضطراری پیش بیاید و در فضای کشور کانادا باشید فرزند شما کانادایی محسوب می شود.

سلام وقتتون بخیر.باردار هستم،ویزای توریستی کانادا دارم آیا در شرایط کرونا امکان زایمان در کانادا وجود دارد؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام وقت شما بخیر بله اگر شرایط ورود به کانادا را داشته باشید. که هر روز در حال سهل تر شدن هستند می تواند اقدام کنید. آخرین اخبار ورود توریست به کانادا را دنبال بفرمایید، معمولا تا هفته 36 بارداری اجازه پرواز دارید.  

ایا من از طریق بچه دارشدن و بدنیا اوردنش تو کانادا میتونم اقامت کاندارو با بچه ام بگیرم

سلام خیر تولد کودک در کانادا، فرزند شما را کانادایی خواهد کرد اما از این طریق نمی توانید اقامت دائم کانادا را کسب نمایید. البته شرایط کمی برای آینده شما نیز بهبود خواهد یافت.

من و همسرم اقامت کانادا را داریم. فرزندم چند ماه دیگر بدنیا می اید . فامیل همسرم بلند است و میخواهیم فقط قسمت پایانی فامیل ایشان را بر کودکمان بگذاریم. با توجه به این توضیحات و اینکه من احتمالا بعد دوماه از زایمان میخواهم با فرزندم به ایران سفری کنم و همسرم با من نیستند ، مشکلی در ورود به ایران بوجود می اید ؟ میخواهم برای شناسنامه و گذرنامه فرزندم ایران اقدام کنم . باید وکالتنامه از همسرم بگیرم؟ در کانادا کجا این وکالتنامه صادر میشود ؟ با توجه به تفاوت فامیل فرزندم و پدرش ، مشکلی در ایران بوجود نمیاد ؟ سپاس

سوال چند بخشی را مطرح فرمودید که بصورت کلی می توانم جواب شما را بدهم. در زمان ورود به ایران برخی از این لاین ها مانند ترکیش اجازه پرواز به نوزاد کانادایی با ارائه پاسپورت ایرانی پدر و مادر را می دهند. وکالتنامه در کانادا در دفاتر وکالت در کانادا قابل صدور است. در خصوص تغییر فامیل چه در زمان پرواز و چه در زمان صدور شناسنامه در ایران ، هر صورت باید مدارک قانونی در خصوص اینکه فرزند شما دارای پدر و مادر ایرانی هست و شما پدر و مادر او هستید همراه داشته باشید. هر دو مورد نیاز به بررسی دقیق تر دارد، لذا بهتر است حتما با ایرلاین مورد نظر و دفتر وزارت امورد خارجه بخش صدور شناسنامه در تهران هماهنگ بفرمایید. توضیح اینکه در لانگ فرم، نام و نام خانوادگی و محل تولد پدر و مادر علاوه مشخصات کامل نوزاد وجود دارد که می تواند مدرک معتبر خوبی برای اثبات رابطه خویشاوندی شما باشد.

با سلام من همراه همسرم برای زایمان به کانادا آمده ام ولی همسرم زودتر به ایران بر میگردد میخواستم بدون ایا تنها با نشان دادن پاسپورت من اجازه پرواز به نوزاد با ترکیش داده میشود ؟چون تنها پاسپورت کانادایی دارد. ممنون

سلام پاسپورت کانادایی نوزاد، پاسپورت ایرانی مادر و پاسپورت ایرانی پدر نوزاد را باید همراه داشته باشید. این مورد را در پرواز دوم از ترکیه به ایران هم چک خواهند کرد. این که پاسپورت ایرانی پدر را همراه نداشته باشید را باید از ترکیش ایرلاین بپرسید که چه مدرک جایگزینی را قبول می کنند که ثابت کند پدر نوزاد ایرانی است.

سلام، فرزند من متولد کاناداست و من و همسرم هم سیتیزن کانادا هستیم. هنوز برای پسرم شناسنامه و پاسپورت ایرانی نگرفته ایم. من دارم میرم ایران، میتونم از ایران شناسنامه و پاسپورت بگیرم ولی نمیدونیم اینکه مدارک صادره از تهران باشه یا واشنگتن فرقی داشته باشه یا نه مخصوصا به لحاظ قوانین سربازی. ممنون میشم جواب بدید :)

سلام و احترام بلحاظ سربازی تفاوتی نجواهد کرد در هر صورت پسر شما از هر جا که پاسپورت ایرانی خود را دریافت کند تابع قوانین خدمت سربازی ایران خواهد بود.  

سلام وقتتون بخیر، برای گرفتن شناسنامه و گذر نامه ایرانی کسی که وکالت تام از پدر بچه دارد میتونه کارهاش رو انجام بده؟

سلام جد پدری بدون وکالت نامه و هر شخص دیگری که دریافت شناسنامه و پاسپورت به وی وکالت رسمی داده شده باشد می تواند برای دریافت مدارک نوزاد اقدام کند.

با سلام من پسرم در كانادا به دنيا امده اسمش لاوين هست و من مدارك فرستادم واشنگتن براي دريافت شناسنامه و پاسپورت اسم قبول نشد چون گفتن اسم دخترانه است . ايا اگر من اسم ديگري در شناسنامه ايراني انتخاب كنم به مشكل خواهم خورد يعني در ايران يك اسم و در كانادا با اسم ديگر ؟ ممنون از شما

درود بر شما متاسفانه اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم. توصیه می کنم یک نفر را به دفتر وزارت امور خارجه در تهران بخش صدور شناسنامه بفرستید تا پیامدهای احتمالی این اختلاف نام را بررسی کند و سپس تصمیم گیری کنید.  

با سلام میخواستم بدونم بعد از زایمان در کانادا تا چه مدت می توان به ایران بازگشت یعنی به خاطره نوزاد و شرایط ایرلاین ها

سلام در حالت عادی دریافت مدارک کانادایی حدود دو هفته تا بیست روز طول میکشه. اما توصیه میشه تا حدود یک ماهگی نوزاد از سوار شدن به هواپیما و بازگشت پرهیز کنید. تا هم شرایط مادر تثبیت بشه و هم نوزاد آمادگی این پرواز طولانی را داشته باشد.  

سلام، من سه ماهه باردارم. و ويزاي ٥ ساله توريستي كانادا دارم تا ٢٠٢٢/٣. قصد دارم تا هفته ٢٨ برم كانادا و بچم رو اونجا به دنيا بيارم. حدودا از زمان تولد بچه تا صدور پاسپورت چقدر طول ميكشه؟ اگه حتي لازم باشه پول اضافه هم بديم، كمترين زمان كي هست. تا پاسپورت كانادايي صادر نشه و به دستمون نرسه نميتونيم از واشنگتن درخواست شناسنامه بدييم؟ من تو دو تا جواب مختلف به نظرم خوندم، كه ميشه شناسنامه و پاس ايراني رو هم زمان از واشنگتن درخواست كرد، سه جايي هم گفتن نميشه. ميشه در اين رابطه هم بفرماييد. ممنونم

بسیار عالی امیدوارم تا اون موقع محدودیت های ورود توریست به کانادا برداشته بشه. در حال حاضر علاوه بر ویزا نیاز به مجوز ورود نیز دارید و شرایط قرنطینه را هم باید رعایت کنید. در حالت عادی دریافت گواهی تولد حدود یک هفته بیشتر طول نمیکشه و پروسه دریافت پاسپورت با پرداخت 100 دلار کانادا تا دو روز هم ممکنه کوتاه بشه. معمولا توصیه میشه برای سوار شدن به هواپیما تا یک ماهگی نوزاد صبر کنید. پروسه دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی از واشنگتن معمولا زمانبر هست و توصیه نمی شه. مگر اینکه بتونید بصورت حضوری به واشنگتن مراجعه کنید. اگر ناچار نیستید بهتر هست که برای دریافت مدارک ایرانی در ایران اقدام بفرمایید.

با سلام، فرزند من 20 روز پیش در کانادا متولد شده است، بلیط برگشت ما به ایران مربوط به هواپیمایی قطر است و با توجه به اینکه پسرم مدارک ایرانی ندارد و هواپیمایی قطر سخت گیری زیادی دارد تصمیم دارم بلیطم را به ترکیش تغییر دهم تا بتوانیم با پاسپورت کانادایی پسرم را به ایران بیاوریم، در مطالب سایت شما هم دیدم که گفته بودید ترکیش ایرادی نمیگیرد اما آیا روشی وجود دارد که بتوان اطمینان پیدا کرد که ترکیش ایرادی نمیگیرد؟ اضافه کردن نام کودک به بلیط پدر و مادر در فرودگاه انجام می شود؟

سلام در زمان خروج از کانادا با پرواز ترکیش کودک شما بدون نیاز به هیچ مدرک اضافی اجازه ورود به پرواز کانادا به ترکیه را خواهد داشت. اما در فرودگاه ترکیه پاسپورت پدر و مادر را از شما قبل از ورود به هواپیما خواهند خواست. تا الان که بدون مشکل افراد بدون پاسپورت ایرانی نوزاد با پرواز ترکیش وارد ایران شده اند. بعید می دونم شما هم مشکلی داشته باشید ولی برای اطمینان از عدم تغییر قوانین قبل از پرواز این مورد را با هواپیمایی ترکیش مطرح بفرمایید. (در هر صورت ترکیش تا حالا مطمئن ترین گزینه برای ورود بوده است.)  

سلام من و همسرم کانادا هستیم و میخواهیم پدرشوهرم شناسنامه و کذرنامه برای پسرم بگیره . میخواستم بدونم پدر همسرم علاوه بر شناسنامه بچه گذرنامه هم میتونن براشون بگیرن؟

جد پدری می تونه برای گرفتن شناسنامه ایرانی فرزند شما اقدام کنند ولی برای گرفتن پاسپورت ایرانی فرزندتون رضایت پدر لازم هست و باید فرد درخواست کننده وکالت نامه از پدر داشته باشند.  

با سلام فرزند من در کانادا متولد شده و در حال دریافت مدارک کاناداییش هستیم، به جز birth certificate و Passport کانادایی مدرک دیگه ای هم لازم هست براش اقدام کنیم و دریافت کنیم؟ مثلا SIN نامبر هم باید براش دریافت کنیم؟ من و مادرش هر دو با ویزای توریستی وارد کانادا شدیم. ممنون که راهنمایی می کنید

بسلامتی اگر قصد بازگشت به ایران را دارید و سوالتان درخصوص دریافت مدارک ایرانی فرزندتان هست، الزاما می بایست از کانادا birth certificate (لانگ فرم) را برای دریافت شناسنامه ایرانی همراه بیاورید. طبیعیست با توجه به اینکه قصد خروج از کانادا را دارید و فرزندتان هنوز مدارک ایرانی خود را دریافت نکرده است داشتن پاسپورت کانادایی برای خروج از کانادا و سفر به ایران الزامیست. SIN نامبر برای دریافت مدراک ایرانی ضروری نیست.  

با عرض سلام، من خانم تابعه ايراني كانادايي هستم كه با اقايي با تابعيت كانادايي يوناني ازدواج كرده ام. سوال بنده اين است كه ايا ميتوانم براي فرزندم براي پاسپورت (و ساير مدارك شناسايي) ايراني اقدام كنم تا بتوانم فرزندم را همراه خودم به ايران ببرم تا خانواده ام را ببينم. علت مطرح كردن تابعيت همسرم اين است كه ايشان در حال حاظر دو تابعيتي هستند و نميتوانند تابعيت سوم (ايراني) داشته باشند. از پاسخگوييتون بي نهايت ممنون ميشم. باور بفرماييد براي پيدا كردن جواب سوالم خيلي تلاش كرده ام ولي كسي اطلاعات كافي و دقيق نتوانست بهم بدهد. بي نهايت از كمكتان متشكرم.

سلام نفرمودید فرزند شما متولد کجاست؟ اگر متولد کانادا باشد الزامی ندارد که مدارک شناسایی ایرانی داشته باشد تا بتوانید فرزندتان را به ایران ببرید. تنها با گرفتن ویزای ورود به ایران فرزندتان می تواند وارد ایران شود. اما اگر قصد شما دریافت شناسنامه ایرانی است باید به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تماس بگیرید.

با سلام چنانچه پدر و مادر نوزاد نه در ایران نه در کانادا ازدواج رسمی نکرده باشند و بدون ازدواج با هم زندگی کنند چگونه می‌شود برای نوزاد از طریق واشینگتن شناسنامه و گذرنامه گرفت ؟؟

سلام اگر فرزند شما در کانادا بدنیا آمده باشد برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان مشکلی نخواهید داشت و نامی را که مادر بخواهد می تواند بعنوان پدر فرزند در گواهی تولد فرزند ثبت نماید. اما در خصوص دریافت شناسنامه ایرانی از واشنگتن ارائه شناسنامه پدر و مادر الزامی است.

درخواست مشاوره و مراحل اجرا با توجه به شرایط کرونا

سلام در شرایط فعلی اگر ویزای توریستی داشته باشید، در بهترین حالت فقط به خانم باردار ممکن است اجازه حضور داده شود. (بسختی) البته شرایط در حال تغییر است  

آيا براي صدور شناسنامه و گذرنامه كانادايي نوزاد شناسنامه يا گذرنامه ايراني والدين مورد نياز است؟(والدين پي آر كانادا دارند)

برای صدور شناسنامه و گذرنامه کانادایی نیازی به شناسنامه ایرانی نیست و گذرنامه ایرانی کفایت می کند. اگر والدین مدارک کانادایی داشته باشند همان مدارک برای دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد کافی خواهد بود.  

با سلام آیا من درزمان بارداری هم میتونم با ویزای تحصیلی بیام کانادا؟ چه شرایطی داره برای مهاجرت در حال حاضر؟

بله با ویزای تحصیلی اگر باردار هم باشید می توانید وارد خاک کانادا شوید.

سلام من یک سال با ویزای استادی پرمیت میخوام به آلبرتا بیام و تصمیم دارم کانادا زایمان کنم آیا بیمه هزینه رو پوشش میده؟ من باردار باشم و مثلا ماه هفتم وارد کانادا بشم یا اینکه کلا توی کانادا اقدام به بارداری کنم؟ چون به من گفتن اگر باردار باشم و وارد کانادا یشم بیمه هزینه ایی پرداخت نمیکنه ولی اگر توی کانادا باردار یشم بیمه هزینه رو پوشش میده لطف میکنید توضیح بدید؟ و اینکه بهترین بیمه برای من چه بیمه ایی هست؟

سلام با توجه به شرایط کوید 19 ابتدا اطمینان حاصل کنید که با ویزای تحصیلی مانعی برای ورود شما به خاک کانادا پیش نیاید. (این مورد در خصوص دانشگاه ها و کالج های مختلف متفاوت است). شما باید پس از حضور و ثبت نام در دانشگاه بیمه دانشجویی بشوید لذا در زمان بیمه، معاینات بالینی و شرایط شما در مبلغ بیمه پرداختی تاثیر گذار خواهد بود.  

كم هزينه ترين مدل زايمان سزارين در كم هزينه ترين شهر و بهمون معرفي كنين لطفا.. آيا به زن حامله كار سياه ميدن تو كانادا؟

کم هزینه ترین نوع زایمان در کانادا زایمان طبیعی هست که ماما می توانه توی خونه براتون انجام بده، اما همیشه شرایط اضطراری ممکنه پیش بیاد و کار به بیمارستان بکشه. هزینه ها در بیمارستان های مختلف در شهر ها مختلف فرق می کنه. بیمارستان های مونترال را بررسی بفرمایید.

سلام.. من چون فردند اولم سزارين برد فرزند دومم هم بايد سزارين باشه. آيا ماما تو خونه هم سزارين انجام ميده؟ اگه نه براي كاهش هزينه ها آيا ميتوانيم با امضا و رضايت خودمون بيشتر از يك شب تو بيمارستان نمونيم؟ اخه تو ايران فقط يك شب نگه ميدارن اما بالا نوشتين سزارين ٤ شب☹️

سلام چون فرزند اولتون سزارین بوده هیچ الزامی نداره که دومی هم سزارین بشید. سزارین، یک عمل پزشکی کامل هست که باید در شرایط خاص خودش حتما در اتاق عمل انجام بشه، حتی توی ایران. اگر دکتر در کانادا بپذیره که سزارین بشید هیچ الزامی نداره که حتما 4 شب بمونید در بیمارستان. مواردی که 2 شب موندن را هم زیاد داشتیم.

سلام وكالت نامه اي كه پدر نوزاد بايد بدهد شامل چه مواردي ميشود؟ و آيا اين درسته كه كودك در كانادا هم فاميل مادر نامگذاري ميشود؟ من با ويزاي توريستي قصد ورود به كانادا و زايمان در آنها را دارم. پس از بازگشت به ايران براي ورود دوباره و يا تمديد ويزا پيش از ١٨ سالگى كودك، امتياز خاصي نسبت به حالت معمولي دارم؟ آيا كودك غير از شناسنامه و پاسپورت كانادايي مدارك بيمه هم دريافت ميكنه؟ و شرايط خاصي براي استفاده از بيمه پزشكى براي كودك وجود داره؟ و كارت اوهيپ چيست؟

سلام مادر کودک می تواند فامیل کودک را مطابق فامیل پدر نوزاد یا نام فامیلی خود مادر انتخاب نماید. اگر نام پدر در گواهی تولد نوزاد ذکر شود داشتن وکالت نامه از پدر در خصوص صدور شناسنامه و پاسپورت منطقی خواهد بود. تولد نوزاد شما در کانادا فعلا امتیاز خاصی را به والدین نمی دهد فقط شاید بتوان گفت که تایید درخواست تمدید ویزای توریستی شما تقریبا همیشه تضمین شده است و یکی از والدین همیشه می توانند همراه کودک در کانادا بمانند اما اجازه کار نخواهند داشت. بیمه های کانادایی زایمان توریستی را پشتیبانی نمی کنند و کل هزینه ها را باید بطور کامل پرداخت نمایید. دریافت کارت سلامت کودک مشروط به حضور کودک در کاناداست و شامل هزینه های زایمان نخواهد شد.  

سلام میشه راهنمایی بفرمایید اولین اقدام برای این پروسه چه کاریه؟ آیا از ایران میشه هماهنگی دکتر و بیمارستان برای زایمان انجام داد؟

سلام تمام معاینات و کنترل های پزشکی را بطور کامل در ایران انجام بدید تا پرونده پزشکی شما کامل باشه. دقت داشته باشید که هنوز حتی اگر ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، امکان حضور توریستی در کانادا بعلت کوید 19 بسیار سخت هست.

سلام خسته نباشید فرزند من در کانادا متولد شده و میخوام از طریق واشنگتن براش شناسنامه و گذرنامه ایرانی بگیرم ایتدا باید برای شناسنامه اقدام کنم بعد برای گذرنامه امکانش نیست دوتارو هم زمان انجام دهم

سلام همزمان می تونید برای شناسنامه و پاسپورت افدام بفرمایید

با سلام فرزند من شهروند کانادا و داری سه سال است دارای پاسپروت کانادایی و همچنین شناسنامه ایرانی است. آیا برای مسافرت به ایران گذرنامه ایرانی می خواهد؟ اگر بله چگونه باید تهیه کرد؟ سپاس و احترام

سلام خیر چنانچه والدین فرزند شما دارای ملیت ایرانی باشند با برخی از ایرلاین ها(فقط برخی) بدون داشتن پاسپورت ایرانی فرزندتان می تواند وارد خاک ایران شود. همچنین می توانید (مثلا ترکیش) همچنین می توانید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا نیز درخواست پاسپورت ایرانی برای فرزندتان بدهید و آن را قبل از ورود به ایران همراه داشته باشید.  

میخوام زایمانم در کانادا باشه چه مراحلی پیش بگیرم

سلام ابتدا دریافت ویزای کانادا، البته شرایط ورود برای دارندگان ویزای توریستی فعلا با محدودیت همراه است. فقط وابستگان درجه 1 و 2 دارندگان اقامت دائم یا دارندگان PR کانادا آن هم با ارائه دلایل قابل قبول اجازه ورود به خاک کانادا را دارند.

سلام من خانمم الان ۳ ماه است که بارداره و ما می خواهیم بچه در کانادا به دنیا بیاید چند تا سوال داشتم ۱ اینکه شما کارهای مربوط به ویزا و اقامت را انجام می دهید ۲ آیا بچه آنجا به دنیا بیاید ماهیانه چیزی دریافت می کند ۳ چقدر زمان نیاز است بعد زایمان جهت کارهای فرزند ۴ کل هزینه ها چقدر می شود ۵ معلوم است کی کانادا ویزا جهت توریست را باز می کند

سلام وقت بخیر در خصوص ویزا خیر، متاسفانه فعلا امکان حضور توریستی در کانادا وجود ندارد. امیداوارم تا ماه هفتم بارداری همسرتان این امکان فراهم شود. کودکی که در کانادا متولد می شود اگر مقیم همان جا باشد مبلغی حدود 600 دلار دریافت خواهد نمود اما فقط مشروط بر اقامت در کانادا. در بهترین حالت 15 روز زمان برای دریافت گواهی تولد و پاسپورت نوزاد زمان لازم است. اما توصیه این است که تا یک ماهگی نوزاد اقدام به سفر نکنید. هزینه های زایمان در شهر های مختلف متفاوت است. در تورنتو برای هزینه های پزشکی و زایمان حداقل 15 هزار دلار کانادا را در نظر بگیرید. اما این بهینه ترین حالت است هر تغییری در شرایط مادر و کودک می تواند بشدت این مبلغ را افزایش دهد. خیر متاسفانه حتی مشخص نیست که افرادی که ویزای توریستی دارند کی می توانند اقدام به سفر به کانادا کنند.  

با سلام، من ساکن کانادا هستم. آیا امکان دارد برای دریافت شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزادم که در کانادا متولد شده با هم اقدام کرد. در فرم آنلاین برای پاس ایرانی شماره شناسنامه و کد ملی نوزاد را میخواهد که هنوز نداریم. با تشکر فراوان

سلام پدر نوزاد یا جد پدری و یا شخصی که دارای وکالت نامه رسمی از طرف پدر نوزاد باشد در تهران می تواند با مراجعه حضوری یک روزه شناسنامه نوزاد را دریافت کند. پس از دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد می توانید از هر نقطه از ایران برای دریافت پاسپورت ایرانی نوزاد اقدام نمایید. (که در کمتر از دو هفته از طریق پست به دستان خواهد رسید) در غیر اینصورت باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا اقدام نمایید.

سلام من یک دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم.در ایران متولد شدم ولی میخوام شناسنامه کانادایی بگیرم.چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ اگر خانواده ای در کانادا سرپرست من بشن یا خودم بورسیه تحصیلی بگیرم میشه شناسنامه کانادا رو دریافت کنم؟

سلام شناسنامه اطلاعات محل تولد و اطلاعات والدین شما را بیان می کند. در کانادا گواهی تولد برای کودکانی که در خاک کانادا متولد می شوند صادر می شود. شما می توانید برای اقامت و کسب شهروندی هر کشوری که بخواهید بر اساس شرایط اون کشور اقدام کنید که البته مستلزم طی مراحل قانونی خواهد بود.

سلام من میخواستم بدونم اگر بخوام زایمانم در کانادا انحام بشه جهت اینکه بتونم برای نوزادم پاسپورت و شناسنامه کانادایی بگیرم چطور باید اقدام کنم و از هزینه هاش میخوام اطلاعات داشته باشم

سلام زایمان توریستی در کانادا برای همه دارندگان ویزای توریستی کانادا قانونی و امکان پذیر هست. هزینه زایمان در شهر های مختلف متفاوت و شرایط مختلف متفاوت است اما بطور متوسط در تورنتو بین 10 تا 15 هزار دلار را باید در نظر بگیرید.

سلام، وقتتون بخیر،ممنون از اطلاعات خوبتون،یه سوال داشتم اینکه من دخترم امریکا متولد شده میخواستم بپرسم محل تولد در شناسنامه ایرانی فرزندچی نوشته شده؟ و اینکه آیا تو توضیحاتش نوشته مشمول بند 989 قانون مدنی؟!

سلام ممنون در صورت درخواست شناسنامه ایرانی محل شهر محل تولد و کشور محل تولد هر کجا که باشد عینا در شناسنامه نوشته می شود. در توضیحات چیزی قید نخواهد شد.

سلام// فرزند ما متولد کانادا است آیا گرفتن پاسپورت و شناسنامه از واشنگتن در سربازی ایشان تاثیری دارد یا خیر ؟ لطف میکنید توضیح دهید.

متاسفانه اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم اما شرایط سربازی برای تمام افراد که ایرانی هستند یکسان است و قاعدتا تفاوتی ندارد که فرزند شما از کجا مدارکش را دریافت کند.

نوزادی که در کانادا متولد شده میتواند با پاسپورت کانادایی وارد ایران شود؟ برای ورود به ایران مشکلی ندارد؟ حتی اگه با ایرلاین ترکیش بیاید برای ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی مشکل ورود نخواهد داشت؟

خیر با ترکیش ایرلاین مشکلی نخواهید داشت. کافیست موقع سوار شدن به هواپیما در ترکیه مدارک ایرانی پدر و مادر نوزاد را ارائه دهید. التبه تمام ایرلاین ها این اجازه را نمی دهند.

سلام.من چون تاریخ اعتبار پاسم کمتر از ۶ ماه مونده مجبورم خانومم رو برای زایمان تنها بفرستم مونترال پیش خاله شون،برای کل پروسه زایمان و گرفتن پاسپورت نیازی به حضور من(پدر بچه) یا مدرکی ازم هستش؟

کانادا از جمله کشور هایی است که نیازی نیست که گذرنامه شما حداقل ۶ ماه بعد از ورود به کانادا اعتبار داشته باشه. کافیه ویزا در مدت حضور در کانادا معتبر باشه. برای اطمینان بیشتر از سفارت کانادا سوال بفرمایید اما اگر قصد ندارید همراه همسرتون برای زایمان به کانادا تشریف ببرید حتما وکالت نامه محضر ترجمه شده بهشون بدید که بدون حضور شما بتونن مدارک کانادایی فرزندتون را دریافت کنند.

سلام وقت بخیر من برای زایمان میخوام به کانادا برم و ویزای توریستی دارم. آیا بعد تولد نوزادم وقتی پاسپورت کانادایی رو گرفتم میتونم برگردم ایران و بچه رو بیارم یا حتما باید مدارکش رو بفرستم ایارن و شناسنامه ایرانی با پاسپورت ایرانی رو هم دریافت کنم؟

سلام این موضوع بستگی به ایرلاین انتخابی شما دارد مثلا سفر بدون مدارک ایرانی برای نوزاد در ایرلاین ترکیش بلامانع است.

ایا اصل گواهی تولد بعد از صدور گذرنامه پس فرستاده میشود و آیا اگر پس فرستاده نشود چه کاری باید انجام داد.

سلام بله در تورنتو برای دریافت گذرنامه باید حضوری مراجعه فرمایید و گواهی تولد پس از رویت به شما عودت خواهد شد.

سلام- بنده براي زايمان در هفته ٢٨ براداري به تورنتو سفر ميكنم وليكن همسرم همراه من نيست.اما وكالتنامه اي در دفترخانه به من دادند كه بتونم شناسنامه و پاسپورت كانادايي نوزادمون را بگيرم. وكالتنامه توسط دارالترجمه ترجمه و به تاييد وزارت امور خارجه رسيده، ايا با اين وكالت من بدون حضور همسرم ميتونم تقاضا پاسپورت كانادايي نوزاد را بدهم باسپاس

بله با وکالت نامه رسمی می تونید مدارک نوزاد را دریافت کنید.

با سلام.من سیتی زن کانادا هستم و همسرم پی آر. نوازدم در کانادا متولد شده. و میخواهم برای گرفتن مدارک ایرانی او به آمریکا سفر کنم. شوهرم نمیتوانند بیایند و من به تنهایی به سفارت میروم. آیا مادر ایرانی میتونه مدارک شناسنامه و گذر نامه برای فرزندش بگیره؟

بله می تونید اما قبل از سفر با دفتر حافظ منافع ایران در کانادا تماس تلفنی بگیریم تمام مدارک مورد نیاز را خدمتتون اعلام می کند.

سلام و ممنون از اطلاعاتي كه در وب سايت درج كرديد. دختر من ٢٢ ژانويه ٢٠٢٠ بدنيا خواهد اومد و ما قصد داريم شناسنامه اون رو از ايران بگيريم و اولخر فوريه هم با هواپيمايي اتريش به ايران بريم. با توجه به مطالب سايت در ورود به ايران با پاس كانادايي مشكلي نخواهيم داشت و اينجا هم از فرودگاه و از قسمت صدور كارت پرواز براي خروج از كانادا استعلام كرديم و اونها گفتند كه مشكلي براي خروج با پاس كانادايي نداريد. حالا ميخوام بدونم راجع به خط هوايي اتريش مشخصا اطلاع داريد كه برخوردشون با موضوع چي هست يا اينكه بايد از خودشون استعلام كنيم؟

خیر متاسفانه در این خصوص اطلاعی ندارم. لطفا از خط هوایی مورد نظرتون استعلام بفرمایید

ممنون جسارتا این مطالب مربوط به چه سالیه؟جدیده؟

قیمت های اولیه مربوط به کمتر از یک سال پیش است.

سلام. من ویزای توریستی دارم و میخوام بیام برای زایمان تورنتو. سوالم اینه ایا برای دفعه ی اول و ورود به کانادا محدودیت تایمی وجود داره؟ ویزای من که پنج ساله است اما مثلا دفعه ی اول ممکنه سه ماه بیشتر نتونم بمونم یا خیر؟

سلام خیر ورود برای دفعه اول به خاک کانادا برای توریست محدودیت اضافی ندارد. محدودیت موندن با ویزای توریستی در کانادا برای همه توریست ها 6 ماه هست. بعد از 6 ماه یا باید از خاک کانادا خارج بشید و مجددا وارد بشید که بتونید 6 ماه دیگه بمونید. در مواردی میشه بدون خروج از کانادا بعد از انجام مراحل اداری، چند وقتی بیشتر نیز بمونید که اینکار را باید در اواخر حضورتون در کانادا با بیان دلیل و طی مراحل اداری در خواست کنید که ممکنه مورد موافق قرار بگیره.

من فرزندم تازه تو کانادا متولد شده.خودم مقیم کانادام.واسه پاسپورت کاناداییش دقیقا چیکار باید کنم؟واسه سفر به ایران لازمه برای ورود به ایران توی فرودگاه امام مدرک خاصی الزاما داشته باشم؟یعنی برای ورود به ایران لازمه برگه ای یا مدرک خاصی داشته باشیم.؟ممنون

بستگی به این داره که کجای کانادا باشید. بطور معمول بصورت اینترنتی باید در خواست شناسنامه کانادایی بدید. (لانگ فرم را حتما برای صدور شناسنامه ایرانی درخواست بدید) با یک سرچ ساده می تونید نحوه صدور شناسنامه محل اقامت خودتون را پیدا کنید. برای پاسپورت کانادایی باید حضورا به مراکز صدور پاسپورت کانادایی مراجعه کنید. برای ورود به ایران نیاز به مدرک خاصی ندارید و با پاس کانادایی می تونه وارد بشه اما برای سوارش شدن به هواپیما برخی از ایرلاین ها اجازه سفر را به فرزندتون نخواهند داد. (مثلا لوفتانزا اجازه نمی ده اما ترکیش ممانعت نمی کنه) بنابراین برای شما که عجله ای برای بازگشت ندارید بهترین راه این هست که از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن درخواست شناسنامه و پاسپورت ایرانی فرزندتون را بدید و پس از دریافت، با خیال راحت به ایران سفر کنید.

پس از تولد نوزاد در کانادا؛و صدور شناسنامه کانادا میتوان پاسپورت کانادایی را اخذ کرد؟ چقدر زمان میبره؟ با تشکر

بله بطور معمول حدود 2 هفته اما با پرداخت وجه اضافه دو روزه هم می توانید پاسپورت کانادایی را دریافت کنید.

سلام. آیا با توجه به اینکه شناسنامه من و همسرم که ساکن کانادا هستیم در ایران است و فعلا به آن دسترسی نداریم؛ آیا امکان تقاضای صدور شناسنامه برای فرزند تازه متولد شده از دفتر واشنگتن وجود دارد؟ ممنون

وجود شناسنامه ایرانی پدر و مادر برای صدور شناسنامه ایرانی فرزند الزامی است. لذا برای دریافت شناسنامه ایرانی نوزاد از واشنگتن، باید برای شما شناسنامه هایتان را ارسال کنند. البته شما نیز می توانید گواهی تولد نوزاد (لانگ فرم) را به ایران ارسال کنید و جد پدری نوزاد می تواند بدون نیاز به وکالت نامه، شناسنامه ایرانی نوزاد را برای شما دریافت کند.

لطفا بفرماييد دفتر يا وكيل خاصي جهت كمك و تسريع دريافت مدارك كانادايي بچه متولدشده در كانادا وجود دارد ؟

شما نیازی به وکیل برای دریافت مدارک کانادایی فرزندتان ندارید. فقط کافیست فرم اینترنتی گواهی تولد را تکمیل کنید. حدود یک هفته، بعد گواهی تولد با پست به دستان خواهد رسید. پس از دریافت گواهی تولد کانادایی، با مراجعه به دفاتر صدور پاسپورت می توانید با پرداخت50 دلار اضافی یک هفته ای و یا با پرداخت 100 دلار اضافی، حتی 2 روزه پاسپورت کانادایی فرزندتان را حضورا تحویل بگیرید. (حضور نوزاد برای تحویل پاسپورت الزامی است.) اگر جزئیات بیشتری مد نظرتان هست، بفرمایید تا راهنمایی لازم انجام شود.

أيا پدر به تنهايي ميتونه با مراجعه به سفارت واشنگتن شناسنام و پاسپورت ايراني نوزاد متولد شده در كانادا را دريافت كند يا مادر هم بايد حضور داشته باشد همراه پدر ؟؟؟؟

حضور پدر به تنهایی برای دریافت شناسنامه کفایت می کند. مشروط بر اینکه مدارک کامل خودش، مادر و فرزند را به همراه داشته باشند.

می خواهم برای دریافت long form و short form درخواست بدهم. آیا گرفتن هردوی آن ها ضروری است؟

خیر، صرفا گرفتن long form ضروری است. در صورت تمایل می توانید short form را نیز تهیه نمایید.

تصمیم دارم فرزندم را در کانادا به دنیا بیاورم. این کار تاثیری در تسریع مهاجرت من و همسرم به کانادا دارد؟

تولد نوزاد شما در کانادا تا زمانی که فرزند شما به سن 18 سالگی برسد و برای والدینش درخواست دهد، هیچ تاثیری در مهاجرت شما ندارد.

برای گرفتن پاسپورت کانادایی نوزادم حتما به حضور همسرم نیاز هست؟

بله، چنانچه همسرتان بخش مربوط به خود را در فرم birth certificate، و همچنین وکالت نامه ای که توسط پاسپورت افیس به شما داده می شود را پر و امضا کنند، شما می توانید سایر امور مربوط به گرفتن پاسپورت کانادایی نوزاد خود را به تنهایی انجام دهید.

آیا این امکان وجود دارد که شناسنامه و پاسپورت ایرانی دخترم را که در کانادا به دنیا آمده از کانادا بگیرم؟

خیر. شناسنامه و پاسپورت ایرانی نوزاد متولد کانادا را فقط می توانید از طریق واشنگتن و یا ایران بگیرید.

آیا صحت دارد که در کانادا امکاناتی برای زایمان در خانه هم وجود دارد؟

بله، چنانچه تمایل داشته باشید زایمان شما توسط ماما (میدوایف) انجام گیرد، ماما می تواند کلیه امکانات را به منزل آورده و زایمان را در منزل انجام دهد.

زایمان طبیعی در کانادا توسط ماما انجام می گیرد یا متخصص زنان؟

طبق قوانین بمارستان های کانادا، زایمان طبیعی همانند سزارین توسط متخصص زنان انجام می گیرد، مگر اینکه خود بیمار تمایل به زایمان توسط ماما (میدوایف) داشته باشد.

بیمه های کانادا امکانات خاصی برای خانم باردار دارند؟

چنانچه سیتی زن کانادا نباشید و فقط برای سفر یا زایمان به کانادا مسافرت کنید می توانید با توجه به سن و شرایط خود، با پرداخت هزینه خود را بیمه کنید ولی این بیمه، بارداری و مشکلات ناشی از آن را شامل نمی شود.

آیا بعد از زایمان، برای بررسی وضعیت نوزاد متولد کانادا، محل های خاصی وجود دارد؟

اگر تمایلی به مراجعه به مطب متخصص اطفال نداشته باشید و یا امکان گرفتن وقت فوری از متخصص اطفال را ندارید، کلینیک های walk in برای مراجعه حضوری روزانه گزینه مناسبی هستند.

birth certificate چیست و چه مدارکی را شامل می شود؟

همان شناسنامه کانادایی نوزاد است که شامل دو فرم کوتاه و بلند بوده و مشخصات نوزاد و والدین در آن ذکر شده است.

آیا برای ورود خانم باردار به کشور کانادا محدودیت امنیتی وجود دارد؟

کشور کانادا برای ورود خانم باردار محدودیت امنیتی خاصی در نظر نمی گیرد ولی جهت کاهش استرس های ناشی از ورود به خاک کانادا بهتر است تا حد امکان مانع مشخص شدن بارداری خود شوید.

سلام حداقل هزینه زایمان دوقلو در کانادا چقدر می شود

سلام. چنانچه کارت اوهیپ نداشته باشید، هزینه پزشک به 6500 دلار افزایش خواهد یافت.

هزینه دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی نوزاد چقدر است.

شناسنامه کانادایی نوزاد یا همان birth certificate شامل دو بخش short form و long form است که هرکدام 25 دلار کانادا هزینه دارند. البته شما ناچار به پرداخت هر دو هزینه و دریافت هر دو فرم نیستید. برای دریافت گذرنامه کانادایی نوزاد نیز مبلغ 50 یورو دریافت می گردد.

هزینه های زایمان در کدام شهر کانادا مناسب تر است؟

هزینه های زایمان در استان انتاریو نسبت به سایر استان های کانادا مناسب تر می باشد.

می خواهم برای تولد فرزندم در تورنتو اقدام کنم. خانم باردار تا چه ماهی می تواند با هواپیما به کانادا برود؟

امکان پرواز بسته به شرکت های هواپیمایی متفاوت برای خانم باردار فرق می کند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد زمان پرواز به توضیحات مندرج در نکته 4 صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/WHAT-TO-KNOW-ABOUT-GIVING_BIRTH-IN-CANADA/  

در کانادا تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین چقدر است؟

تفاوت هزینه های زایمان طبیعی با سزارین در کانادا در میزان دستمزد متخصص بیهوشی و دستیار متخصص بیهوشی می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با میزان این مبالغ به بخش هزینه های زایمان طبیعی و سزارین در صفحه زیر مراجعه فرمایید. http://canada77.com/content/visitors-pregnancy-and-childbirth-costs-in-Canada/

هزینه دریافت پاسپورت در کانادا چقدر است؟

هزینه دریافت پاسپورت کانادایی 75 دلار کانادا است. حدود یک ماه برای صدور پاسپورت زمان لازم است. اما با پرداخت 50 دلار اضافه می توانید پاسپورت خود را یک هفته ای دریافت کنید و اگر 100 دلار اضافه بپردازید در طی 48 ساعت پاسپورت بشما خواهند داد.

دریافت شناسنامه و گذرنامه در کانادا چند روز زمان می برد؟

برای دریافت گواهی تولد در تورنتو، بصورت اینترنتی فرم مربوطه را پر می کنید و حدود یک هفته بعد گواهی تولد (لانگ فرم و شورت فرم) بدستتون میرسه. برای پاسپورت کانادایی هم بعد از دریافت گواهی تولد، و گرفتن عکس نوزاد، بصورت حضوری مراجعه می کنید و می تونید با پرداخت 100 دلار مازاد حتی 48 ساعته پاسپورت را دریافت کنید.

هزینه های زایمان در کانادا افزایش داشته است؟

بله هزینه پزشک از 2500 دلار به 4200 دلار کانادا افزایش یافته است.

آیا برای زایمان توریستی در کانادا پزشک خاصی را معرفی می کنید؟

بهتر است جهت ایجاد ارتباط بیشتر بین پزشک و بیمار، به متخصصان زنان ایرانی که در شهرهای مختلف کانادا مقیم هستند، مراجعه نمایید. در زمان نیاز پزشکانی به شما معرفی خواهند شد.

مناسب ترین شهر برای زایمان توریستی در کانادا چه شهری است؟

عموما هموطنان ما زایمان توریستی در مونترال یا تورنتور را انتخاب می کنند. توصیه این است که شهری را انتخاب کنید که هزینه های پایین تر داشته باشد و یک آشنای قابل اعتماد در آن داشته باشید.

تولد فرزند در کانادا حدودا چقدر هزینه دارد؟

هزینه زایمان توریستی در کانادا بستگی زیادی به شهری دارد که زایمان در آن انجام می شود. در شهر تورنتو در حال حاضر حدود 10-12 هزار دلار کانادا هزینه های بیمارستانی و پزشکی خواهید داشت.