مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

چنانچه دارای ایده تجاری خوبی با قابلیت تبدیل به یک طرح کسب و کار (استارت آپ) بوده و طرحی دارید که بتوانید از طریق آن، حمایت سازمان های کانادایی تعیین شده برای ایجاد ایده و طرح مذکور را کسب کنید، خواهید توانست به کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
در این روش نیازی به تقبل هزینه های راه اندازی طرح تان ندارید؛ اگر طرح شما آنقدر چشم گیر باشد که سازمان های کانادایی تعیین شده آمادگی سرمایه گذاری بر روی آن را داشته باشند، می توانید کار را شروع کنید.

استارت آپ - Start Up چیست؟
استارت آپ نوعی کسب و کار نوآورانه است که با هزینه های اندک قابلیت راه اندازی اولیه را داشته و پتانسیل بالایی برای گسترش سریع دارد. شرکت های استارت آپ در مراحل راه اندازی معمولا کوچک بوده و توسط خود موسسین اداره می گردند. موسسین استارت آپ، محصول یا خدماتی را ارائه می کنند که معتقدند یا وجود ندارد یا به شکلی که آن ها ارائه می دهند، تاکنون ارائه نشده است.
از آنجا که ایده شرکت استارت آپ ممکن است توسط هر فردی داده شود و در مراحل اولیه نیازمند هزینه های راه اندازی، تحقیق و توسعه، تست های اولیه، نیازسنجی و بازاریابی، برند سازی و تبلیغات می باشند. لذا این شرکت نوبنیاد نیازمند کمک های مالی خواهد بود. این کمک مالی ممکن است به روش های سنتی از طریق وام، استقراض، حمایت های دولتی تامین شود.

شرکت های شتاب دهنده یا مراکز رشد
در کانادا شرکت هایی هستند که با تایید دولت کانادا به حمایت از استارت آپ ها می پردازند به عبارت دیگر پس از بررسی پتانسیل اولیه ایده های نو اقدام به سرمایه گذاری روی بعضی از این ایده ها می نمایند و با تامین هزینه های اولیه این امکان را به آنها می دهند تا از مراحل ایده و طرح به مراحل تجاری سازی و سوددهی نزدیک شوند. در واقع صاحبان ایده ها و طرح های نو با حمایت شرکت های سرمایه گذار درصدی از سود نهایی را به مشارکت می گذارند و از تجربه و توانمندی و حمایت این شرکت های سرمایه گذار بهره خواهند برد. این شرکت های تجربیات موفقی را در موارد مشابه داشته و با راهکارهای تجاری سازی و کسب درآمد را به خوبی هستند. لذا این دو گروه با کمک یکدیگر منطقی ترین مسیر را طی خواهند کرد و هر کدام از تخصص و نقطه قوت خود برای ایجاد یک کسب و کار تازه بهره خواهند برد.
بدیهی است که نتیجه نهایی این فرآیند تولید یک محصول جدید یا ارائه یک خدمات نو به جامعه خواهد بود که ضمن ایجاد اشتغال فواید آن می تواند علاوه بر ساکنین آن کشور، سایر کشور های دیگر جهان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

برای گرفتن ویزای استارت آپ می بایست، شرایط زیر را داشته باشید.

- کسب حمایت مالی یکی از سازمانهای اعلام شده
- تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل امتیاز CLB5 برای هر مهارت
- داشتن حداقل بودجه اولیه برای زندگی در کانادا به مدت 1 سال
- داشتن شرایط امنیتی و پزشکی ورود به کانادا

حداکثر 5 نفر می توانند از طریق یک طرح استارت آپ، ویزای ورود به کانادا را دریافت کنند.

طرح استارت آپ می بایست سه شرط اساسی زیر را دارا باشد:

- نوآوری داشته باشد.
- ایجاد اشتغال کند.
- در مقیاس جهانی رقابت پذیر باشد.

پرسش و پاسخ

آیا واقعا می توان از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد؟

سالیانه بیش از 2700 پرونده مهاجرت از طریق استارت آپ پذیرش می شود.

با چه میزان درآمد می تواند در کانادا زندگی کرد؟

بستگی به این دارد که در کدام شهر کانادا زندگی کنید. معمولا حد پایین درآمد برای یک کار مجاز ماهیانه حدود 2500 دلار کانادا هست. که برای شروع کافی است.